İnsan hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biri de “dünyaevine girmek” olarak nitelendirilen evliliktir. Toplumsal olarak büyük önem arz eden evlilik müessesesi aile hayatı odaklı, stresi azaltan, merhamet ve şefkati artırarak sabrı öğreten bir okul olarak tanımlanabilir. Evliliğe giden yolda düğün organizasyonu evliliğin kaderini etkileyen unsurlar arasında olagelmiştir. Bu nedenle düğünün sorunsuz, heyecan dolu ve eğlenceli geçmesi şarttır. Bunun için de çeşitli paketler halinde hizmet veren düğün salonları, düğün yapmak isteyenlere en uygun düğün paketleri sunma konusunda rekabet içerisindedir.

En Uygun Düğün Paketleri

Bu tatlı telaşın panik ve strese sebep olmaması için organizasyon yeteneği ve tecrübesi olan salonlar aranmalıdır. Bazı salonlar nikah/gelin masası süslemesi, düğün alanı süsleme, fotoğraf & video çekimi, takı töreni, özel düğün gösterileri ve catering hizmetleri olarak standart bir paket sunmaktadır. Diğer paketlerde ise havai fişek, volkan gösterisi, konfeti ve araba süslemesi bulunabiliyor. Başka bir hizmet ise iyi kurgulanmış bir sinevizyon gösterimi şeklindedir. Gösterimde gelin ve damadın küçüklük (kiminin bebeklik) fotoğrafları slaytlar halinde gösterilmekte, böylelikle düğün sahipleri ve davetlilere duygu dolu anlar yaşatılabilmektedir.

En Uygun Düğün Paketleri İçeriği

En Uygun Düğün Paketleri

Paketler arasında en uygun olanı bulmak isteyenler, davetli sayısı ve alınacak hizmetlerin miktarını da hesaba katmalılar. Maliyeti artıran hususlardan biri de volkan gösterileri, konfetiler ve havai fişekler gibi görsel şov malzemeleridir. Çocukların iyi vakit geçirmesine yönelik hizmetler de veren “çocuk dostu” düğün salonları ise palyaço, yüz boyama ve oyunlarla çocuklara hoşça vakit geçirirken ayrı bir masraf kalemi olabilir. Bu nedenle her şey dahil düğün paketleri içerisindeki gereksiz görülen hizmetler çıkarılarak uygun paketlere ulaşılabilir.

En Uygun Düğün Paketleri ve Fiyatlar

en-uygun-dugun-paket

Evliliğe karar verenlerin düğün öncesi alışverişi telaşı bambaşkadır. Beyaz eşyadan mutfak takımlarına, mobilyadan küçük ev aletlerine kadar çiftleri uzun bir alışveriş listesi beklemektedir. Ekonomik bir düğün günümüzde artık bir zorunluluk olmuştur. Bu nedenle mobilya düğün paketleri konusunda da titizlik göstermek gerekir. Bilhassa gelinlerin bu konudaki “baskınlığı” malumdur. Paket seçimi konusu bu yüzden önem taşır. Mobilya piyasasında yemek odası, yatak odası, oturma grubu veya koltuk takımı içeren çeşitli paketler sunulmaktadır. Bu paketlere ilave olarak firmalardan bazıları ise halı, sehpa, puf ve benzeri hediyeler vermektedir.

Oturma grubu ve koltuk takımlarında kullanılan kumaşlar ile mobilyaların iskelet yapısına ve kalitesine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Yatak odasında ise ahşap ile hareketli parçaların (menteşeler, kapaklar, sürgüler, bazalar vb.) kalitesi ön plana çıkar. Halı, sehpa ve oturma grubunun birbiriyle uyumlu olması; moda tabir kullanılacak olursa “kombin” oluşturması beklenir. Son dönemde oturma gruplarında koltuk kollarının kirlenmesini önlemek için kol üstü pedler yaygınlaşmış olup, tercih sebebi olmaktadır. Mobilya modası konusunda ise kullanılan renk ve tasarım bakımından “trendler” yıldan yıla değişiklik göstermektedir.

En Ucuz Düğün Paketleri Hangileri? sayfamızda da işinize yarayacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yanıtla