Hayatlarını birleştirmeye karar veren çiftler ile aileleri, bütçelerine uygun düğünü nasıl yapacaklarını düşünürler. Her bütçeye uygun en ucuz düğün paketleri pekala yapılabilir. Bunun için bazı temel bilgilere sahip olunması gerekir. Birinci yöntem hafta sonu bir düğün yerine hafta içi bir günün tercih edilmesidir. Bu metotla hafta sonu pahalı olan lüks düğün mekanlarından ucuza yararlanılabilir. Ancak unutulmamalıdır ki Cuma günleri de düğün salonları bakımından hafta sonu olarak değerlendiriliyor.

En Ucuz Düğün Paketleri

Öte yandan erken rezervasyonlar yapılarak pahalı düğün salonlarından daha hesaplı fiyatlardan düğün hizmeti alınabilir. Sezon dışı bir tarihte düğün yapmak yine maliyetleri düşüren bir taktiktir. Diğer bir yöntem ise işin uzmanı bir organizatör “tanıdık” bulunmasıdır. Piyasaya hakim olması beklenen bu kişiden sektörün incelikleri öğrenilerek en ucuz düğün paketleri oluşturulabilir. Mekan kiralaması, yemek, fotoğraf ve video hizmetlerini birlikte veren hesaplı bir düğün mekanı tespit edilerek hizmet alınması yoluna gidilebilir. Düğün yemekleri ile kokteyl ikramlar konusunda catering firmaları nezdinde yapılacak görüşmelerle yemek veya ikram daha hesaplı bir hale gelecektir. Bu da düğünün maliyetini düşünecektir.

En Ucuz Düğün Paketleri Nasıl Yapılır?

En Ucuz Düğün Paketleri

Bir düğün salonundan hepsi bir arada hizmet almanın yanı sıra “kendi işini kendin yap” prensibine göre organizasyon firmaları kanalıyla en ucuz düğün paketleri yapılabilmektedir. Bunun için lüzumlu görülen hizmetler devam ettirildiği gibi, lüzumsuz görülen ve maliyet unsuru olan etkinlikler çıkarılabilir. Yemekli bir düğün yerine catering firmalarıyla görüşülerek en kaliteliyi en hesaplıya getirmek mümkündür. Çünkü rekabetten en çok müşteri yararlanır. Gelinlik ve damatlığı satın almak yerine kiralamak da toplam düğün maliyetini aşağı çekecek ve bütçeyi rahatlatacaktır.

En Ucuz Düğün Paketleri

Sadece mekan kiralaması yaparak ve diğer düğün içeriği hakkında sağlam bir araştırma yaparak da maliyetler düşebilir. Diğer bir yöntem ise düğün için özellikle kış aylarının seçilmesidir. Kışın fazla düğün olmadığı için en lüks düğün salonları çok hesaplı fiyatlar üzerinden düğün organizasyon hizmeti verebilmektedirler. Bu şekilde onlar da ölü sezonda iş yapmış olur ve pazarlık konusunda eliniz daha da rahatlamış olur. Hesaplı ve kaliteli düğün geçiren eş, dost ve akrabalardan destek alınarak da düğünler ucuza getirilebilir. Tecrübelerden yola çıkılarak en kaliteli düğünü en hesaplı fiyatlardan yapmak mümkün olabilecektir. En hesaplı düğünün yapılması için kamu kurumlarına ait sosyal tesisler de seçilebilir.

En Ucuz Düğün Paketleri Fiyatları

En Ucuz Düğün Paketleri

Salon kirası, masa ve sandalye giydirmeleri, nikah masası, düğün pastası, orkestra, tatlı ve tuzlu kurabiyeler ile meşrubattan oluşan en ucuz düğün paketleri 1500 TL’den başlamaktadır. İlave edilen her hizmet ile bu fiyat yukarıya tırmanacaktır. Gelin yolu süslemeleri, sanatçı, palyaçolar, volkan, konfeti, ışık ve lazer gösterileri, patlamış mısır arabaları, zengin masa üstü süslemeleri, pamuk şekeri arabası, Osmanlı macuncusu ve şerbetçisi gibi “olmasa da olur” kabilinden ekstra hizmetler düşünülmeden elde edilmesi mümkün olabilen en ucuz düğün paketleri elbette yapılabilir.

En Ucuz Düğün Paketleri

Barkovizyon gösterisi yerine büyük bir beyaz kağıda büyük dalları olan bir ağaç çizilerek gelin ve damadın fotoğrafları yapraklar halinde yapıştırılabilir. Havai fişek yerine indirimli marketlerde rahatlıkla bulunabilecek konfetiler tercih edilebilir. Organizasyon firmalarının tanıyacağı ödeme kolaylıkları da düğünü hesaplı kılan yöntemlerden biridir. Bu şekilde taksitler halinde ödeme sıkıntısına düşmeksizin rahat bir kafa ile düğün yapılabilir. Gelin arabasını da kendisi yapan çiftler, bu masraftan kurtulmanın yanı sıra birlikte bir iş başarmış olarak harika zaman geçirmiş olacaklardır.

Ucuz düğün paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ya da En Uygun Düğün Paketleri sayfamıza göz atıp daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yanıtla