İlginç tarihi ile Polonezköy, tarihi öneme sahip olduğu kadar coğrafyası ve manzarası bakımından da önemli bir yerleşimdir. Polonya halkı ile ülkemiz arasında tarihi bir misyon edinmiş olan Polonezköy pek çok turistik mekana sahiptir. Bunlardan Polonezköy kına mekanları Türk geleneğinin en önemli parçalarından biri olan kına gecesi kültürünün yaşatıldığı mekanlardır. Kına geceleri, gelin ve arkadaşlarının doyasıya eğlendiği, anne ocağından ayrılmanın getirdiği hüznün de yaşandığı gecelerdir. Bu geleneğin tam anlamıyla yaşanabilmesi için bir takım detaylara dikkat etmek gerekiyor.

Örneğin;  gelinin güzel işlemelere ve kumaşa sahip bindallısı ve kaftanı, kına tahtı, kırmızı halı karşılaması, gelin yolu, nedimelere puf, gelinin makyajı ve duvağı, yer minderleri, davul, kına tepsisi, kına sepeti, kına tacı, kına mumu ve tefler standart kına paketleri arasında sayılabilir. Ayrıca “Shakira” kemerleri, konfeti ve volkan şovu, yaş kına, kuru kına da bu hizmetlerden sayılabilir. Standart kına hizmetlerinin yanı sıra üst paketlerde Polonezköy kına mekanları bayan DJ, taht cibinliği, kına ekibi davullu dans gösterisi, nedimelere kaftan, “rengarenk” kemer şovu, el mendilleri ve kına hediyelikleri sunabilmektedir.

Polonezköy Kına Mekanları ve Diğer Hizmetler

En Popüler Polonezköy Kına Gecesi Mekanları

Lüks bir paket kapsamında Hint kınacısı, kostümlü nedimeler, oryantal, şerbetçi bayan görevli, damat için kaftan ve fes, kına merasimi, testi gösterisi, anı defteri, konuşma balonları bulunabilmektedir. Ayrıca Polonezköy kına mekanları video çekimi ve fotoğraf konusunda da hizmet verebilmektedir. Kına boyu süren çekimlerde videolardan klipler, fotoğraflardan ise albümler elde edilmesi söz konusudur. Videolar DVD’lere yazdırılmakta, fotoğraflar ise baskısı alındıktan sonra harika tasarımlı albümlere konulmaktadır. Bu şekilde kına gecesi unutulmaz kılınmaktadır. Mekanların bir kısmında çocuklar için parklar, palyaçolar, yüz-kum boyama ve çeşitli oyunlar bulunmaktadır. Otoparklar ücretsiz olup araç kapasitesi önemlidir. Ayrıca kimi Polonezköy kına mekanları ücretsiz vale imkanı sunmaktadır. Bu şekilde kına gecesine yetişmek ve sonrasında aracı çıkarmak problem olmamaktadır. Polonezköy’ün konumuna bağlı olarak nişan mekanlarının geneli harika manzaralara sahip olmaktadır. Bu nedenle burada çekilecek fotoğraf ve video önem kazanmaktadır. Kimi kına mekanlarında ise kına gecesi sonrasında “after party” ile eğlence sürebilmektedir.

Polonezköy Kına Gecesi Fiyatları

En Popüler Polonezköy Kına Gecesi Mekanları

Örnek verilecek olursa hafta sonu düşünülen yemekli bir kına gecesi için kişi başı ortalama başlangıç fiyatları 50 TL ile 150 TL, hafta içi 30 TL ile 150 TL arasında değişmektedir. Mekanlarda açık alanlar, kapalı alanlar ve açılır kapanır teraslar da bulunmaktadır. Talep edilen her ilave hizmet için fiyatlar artmaktadır. Söz konusu mekanların kapasitesi konusunda ise 150 kişilikten 2000 kişiliğe kadar çeşitli Polonezköy kına mekanları bulunmaktadır. Yemekli ve kokteyl ikramlı olarak kapasiteler değişiklik gösteriyor. Oturma düzeni kapasite konusunda belirleyici unsur olmaktadır. Örneğin 750 kişilik bir kına mekânı, kokteyl düzeni ile 1500’e kadar çıkabilmektedir. Lüks bir kına mekânı Polonezköy’de daha pahalı olsa bile erken rezervasyonlarla ucuza getirilebilmektedir. Ayrıca sezon sonu ve hafta içi kına organizasyonları daha ucuza bulunabilmektedir. Zengin işlemeli ve kaliteli kumaştan imal edilmiş bindallı kıyafetinin kiralanması söz konusu olabildiği gibi satın alma yoluna gidilebiliyor. Ayrıca oryantalin yanı sıra zenne veya özel dans grupları da fiyatları yukarı çeken ekstra hizmetler arasındadır. Tercihe göre kına gecesine renk katabilen çeşitli oyunlar ve kına hediyelerinin niteliği fiyatları artıran diğer unsurlar arasında yer almaktadır.

Ayrıca bakınız;

1- En Kaliteli Polonezköy Düğün Mekanları

2- En İyi Polonezköy Nişan Mekanları

3- Polonezköy Kır Düğünü Mekanları

Yanıtla