Beyaz rengi ve harika tasarımıyla göz alıcı bir gelinlik, küçük yaşlardan itibaren her gelinin hayalidir. Birbirinden güzel en moda gelinlikler vitrinleri süslemekte ve gören gelin adaylarında heyecan uyandırmaktadır. Gelinliğin kültür dünyamızda bir geleneği temsil ettiği için değeri yadsınamaz. Geleneksel çizgisini dünyanın önde gelen markalarıyla birleştirebilen gelinlik firmaları bu bakımdan en çok tercih edilen firmalardır.

En Moda Gelinlikler Hangileri?

Gelinin tarzı ve beğenisine uygun modeller bu şekilde rahatlıkla seçilebiliyor. Tıpkı bir masal prensesi gibi hissettirecek en moda gelinlikler hayalleri süslemeye devam etmektedir. Vücut yapısına göre gelinlik her zaman tercih edilen bir durumdur. Kimse çok bol bir gelinlik içinde kaybolmak istemeyeceği gibi, dar bir gelinlik içinde zor nefes alıp verecek şekilde rahatsızlıkla düğün süreci yaşamak istemez. Tasarım ne kadar güzel olursa olsun vücuda göre değilse haliyle tercih edilmez. Tarz ve vücuda uygunluk şartlarının yanı sıra gelinin yaşı da gelinlik modeline şekil veren bir etkendir. İkinci bahar adı verilen bir evlilik olabileceği gibi evlenmek için fazla acele etmeyen orta yaş bir gelin de söz konusu olabilir. Her yaşa göre gelinlik çeşitleri bulunabiliyor.

En Moda Gelinlikler ve Tercihler

En Moda Gelinlikler Hangileri?

Düğünün hangi mevsimde yapılacağı hususu da en moda gelinlikler konusunda önemli faktörler arasındadır. Yazın daha çok straplez gelinlikler tercih edilmekte, kışın ise bolero veya ceket gibi bazı ilave aksesuarlar yardımıyla gelinlik tamamlanmaktadır. Kimi zaman ise güzel tasarıma sahip uzun kollu gelinlikler tercih edilebilmektedir. Düğünün mevsimi konusuna paralel bir şekilde düğünün mekanı da en moda gelinlikler seçimini etkiler.

En Moda Gelinlikler Hangileri?

Yazın kır düğünleri revaçta olabiliyor. Buna uygun şartlarda gelinlikler de açık hava şartlarına uygun olarak gelinin beğenisine sunulmaktadır. Salon düğünü söz konusu ise alternatifler daha fazladır. Bu nedenle yukarıda sayılan bütün kriterler gelinlik seçiminde sorgulanması ve doğru yanıtlar alınması gereken faktörlerdir. Bunların her birini karşılayan ve mükemmel tasarımlara sahip gelinlikler gelinin rahat bir düğün geçirmesini hem fiziksel hem de ruhsal bakımdan sağlayacaktır. Bunlardan sonra artık seçim, gelinin o anki ruh haline ve tasarımların zenginliğine kalmıştır. Gelinlik tercihinde kimi gelinler kabarık, farklı kumaşlardan oluşan, dantela ve tafta ağırlıklı bir model tercih ederken, kimi de sutyen yakalı olup hem klasik hem de modern çizgiler taşıyan bir gelinlikten yana seçimini yapmaktadır.

Çeşitli En Moda Gelinlikler

En Moda Gelinlikler Hangileri?

Danteliyle göz kamaştıran ve gelinin ince belini ortaya çıkaran bir modelle adeta bir kuğu gibi hissettiren en moda gelinlikler vitrinde gelinlerin ve gelin adaylarının beğenisine sunuluyor. İpek ve dantel ağırlıklı kabarık, straplez ve balık tarzı bir gelinlik ile uzun kuyruklu ve gösterişli bir görünüm elde edilebilir. Tül ve dantel detayları ile askılı bir gelinlik modeli özellikle kır düğünlerınde gözlerin hep gelinde olmasını sağlayabilir. Eğer sahil kenarında bir düğün organizasyonu söz konusu ise tül, dantel ve saten detaylı, sade, straplez bir gelinlikle hareket etme kısıtı olmaksızın rahat bir düğün geçirilebilir.

En Moda Gelinlikler Hangileri?

Balık modelli ve dantel ağırlıklı bir gelinliğin yanı sıra yumuşak tülle zenginleştirilmiş ve üç boyutlu çiçekler ile yaz düğünleri için ideal bir gelinlik düşünülebilir. Dantel ve tül ağırlıklı, balık tipi ve düşük askılı bir model içinde hem rahat hem de göze hitap eden bir gelinlik de düşünülebilir. Vücut yapısına uygun balık modeller asil görünüm sağladığı gibi dantel ve özenli işlemeler gelinin ruhunu okşayacaktır. Kimi vücuda ise yarım balık uygundur.

Gelinlik modellerinin fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz de sizleri Gelinlik Dikim Fiyatları adlı yazımıza bekleriz.

Yanıtla