Mükemmelliği detaylarda aramak kına gecelerinde de gerekli bir husustur. Bugüne kadar gelmiş pek çok kına gecesi aksesuarları bulunduğu gibi modadan etkilenerek sürekli yeni aksesuarlar söz konusu olmaktadır. Aksesuarlar ayrıca kına gecesinin temasından da etkilenir. Örneğin Osmanlı konseptli kınalar bu dönemde rağbet gördüğü gibi Hint teması talep edenler de bulunmaktadır. Tüylü yelpazeler, gelin şemsiyesi, damat için Osmanlı yeleği, kavuk ve kavuk, kuşaklar (Hürrem kuşağı, Shaikira kuşağı vb.) nedime bileklikleri, kına gecesi testisi, grek tüller, çubuklu keçe bıyıklar, stafor kapı süsleri, taşlı takı kurdeleleri yeni nesil kına gecesi aksesuarları arasında yer almaktadır.

En Kaliteli Kına Gecesi Aksesuarları

Bunlara takı iğneleri, gelin arabası için dudak ve kirpik figürleri, çeşitli desenlere renk ve kumaşlara sahip hediye kutuları ile farklı iğnedanlıklar da ilave edilebilir. Lokumluklar da aksesuarlar arasında önem taşıyan detaylardandır. Lokumluk altına kadife simit de başka bir ayrıntıyı teşkil eder. Konuşma balonları ve kına çerçeveleri de yoğun ilgi gören aksesuarlar arasındadır. Dantel peçeli maskeler, taşlarla, çiçeklerle, pullarla ve ponponlarla süslenmiş nedime taçları, nedimeler ve davetliler için moda aksesuarlardır.

Kına Gecesi Aksesuarları Alternatifleri

En Kaliteli Kına Gecesi Aksesuarları

Klasik kına gecesi aksesuarları arasında gelin tahtı, kına sepeti, kına tepsisi, gelinin eldiveni, el mumları, el gülleri, el kınası, çerezlikler yer almaktadır. Kına gecesinin ritüellerinden biri olan mumların yakılması geceye renk katar. El mumları mor, pembe ve kırmızı ağırlıklı olarak üretilmektedir. Şamdan mumlar da ayrı bir görsel güzelliktir. Mumlar kervanına katılan son moda survivor mum çeşitleri ise başka bir alternatiftir. El gülleri de tıpkı mumlar gibi değişik renklerde yapay (kadife, dantelli, simli) veya gerçek güllerden oluşur.

Tefler ise sesleri kadar görüntüsü ile de kına gecesi aksesuarları arasında dikkati çeker. Onun da çeşitleri söz konusudur. Dantelli tefler, deri tef, fiyonklu tef, led ışıklı tef seçenekleri bulunmaktadır. Parmak zilleri de bazen tef yerine bazen de tefin yanında yer alan aksesuarlardandır. Kemer konusu da kına aksesuarları arasında yer alır. Kuşaklardan gümüş ve altın kemerlerin yanı sıra Hürrem kemerleri, Shaikra kemerleri, kelebek kemerler, yıldız şekilli kemerler en çok talep edilen kemer çeşitleri arasındadır.

Diğer Kına Gecesi Aksesuarları

En Kaliteli Kına Gecesi Aksesuarları

Kına gecesine gelinin, nedimelerin ve davetlilerin başörtüleri de kına gecesi aksesuarları içinde yer almaktadır. Fuşya, bordo, mor ve kırmızı tonların ağırlıkta olduğu başörtüleri kadife işlemeli, gümüş simli olarak tercih edilmektedir. Kına örtüleri ve eldiven takım halinde de satılıyor. Farklı renklerde Fransız dantelli kına örtülerinin yanı sıra ay yıldızlı, kırmızı pullu, altın ve gümüş pullu olanlar dikkat çeker. Eğlence kısmında ise konfetiler kına gecesine renk katan detaylar arasında yer alır. Konfetiler de çeşit çeşittir. Gül konfeti, dolar konfetiler, kalp konfetiler, renkli konfetiler söz konusudur.

Nedime şalları konusunda da seçenekler boldur. Dantelli, güllü, boncuklu, kalp ve kelebek desenli şallar bulunmaktadır. Alternatif olarak nedime bileklikleri de düşünülebilir. Kırmızı tüllü, fiyonklu, taşlı ve dantelli türleri bulunmaktadır. Alternatifler arasında yer alan yelpazeler de tüylü (beyaz, mor, fuşya, turuncu) modelleriyle ön plana çıkar. Kına ayakkabıları ise genelde babet olarak tercih edilir. Kırmızı rengi en çok satan modeldir. Kına testisi ise çeşitli renklerdeki tüllerle dikkat çeker. Mor, kırmızı, bordo, fuşya renkler tercih edilmektedir. Aksesuarların çeşitleri bunlarla sınırlı değildir. Klasik kına aksesuarlarının yerini her ne kadar doldurmasa da günümüzde çok farklı çeşitlerdeki aksesuarlar kına gecesine renk katmaktadır.

Ankara’daki kına gecesi organizasyonlarını incelemek için Ankara Kına Organizasyonu Önerileri sayfamıza bekleriz.

Yanıtla