Düğünler, eş – dost ve akrabaların katılımıyla gelin ve damadın en mutlu günlerini temsil eden bir sürecin genel adını teşkil etmektedir. Çiftlerin rüyalarını süsleyen bir düğün yaşaması onların en doğal hakkıdır. Bu bakımdan kimi çiftler ve düğün sahipleri misafirlerine yemek ikram etmeyi tercih ederken kimi de düğün kokteyl mekanları arayışına girer. Catering firmaları hem yemek hem de kokteyl ikramlıklar konusunda zengin alternatifler sunmaktadır. Kimi mekanlar ise bu hizmetleri bizzat kendileri vermekte veya aracı olmaktadırlar. İkramlıklar konusunda çeşit çeşit kanepelerin yanı sıra tuzlu ve tatlı kurabiyeler söz konusudur. Ayrıca ordövr tabağı şeklinde kokteyl tarzında bir servis de yapılabiliyor.

Düğün salonları ve kır düğünü mekanları düğün kokteyl mekanları arasında başı çekiyor olsa da son zamanlarda bahar ve yaz aylarında teknede düğün ve kumsal düğünleri de dikkat çekmektedir. Bu şekilde klasik anlamda düğün alışkanlıklarının dışına çıkılmış ve rutin terk edilmiş olmaktadır. Kimi lüks oteller de düğün organizasyon hizmeti vermektedir. Bu kapsamda bir düğün için gereken her türlü detayın yanı sıra konaklama hizmeti de vermeleri onları bir adım öne geçirebiliyor.

Düğün Kokteyl Mekanları Tercihleri

Düğün Kokteyl Mekanları

Konaklamalı bir düğün kapsamında gelin ve damadın yanı sıra aileleri ve bazı özel davetliler de konaklama hizmetinden yararlanabilir. Dekorasyondan servis kalitesine kadar bu şekilde hayalleri süsleyen düğün kokteyl mekanları arasında otellerde evliliğe ilk adımını atmak mümkündür. Genel olarak yüksek bütçe gerektiren lüks otellerden yararlanmak için bazı ipuçları söz konusudur. Örnek verilecek olursa erken rezervasyonlar bu konuda iyi bir fırsattır. Bu fırsattan yararlanabilmek için düğün tarihinin erken rezervasyondan yararlanabilecek şekilde ayarlanması gerekir. Bununla birlikte düğün kokteyl mekanları da sezon sonlarında ve diğer zamanlarda da indirim kampanyaları sunmaktadır. Kokteyl tadında bir düğünde harika ikramlıklarla mükemmel bir düğün için kapasite meselesi ön plana çıkmaktadır. Davetlilerin hepsi iyi ağırlanmalı ve düğünden mutlu bir şekilde ayrılmalıdır. İyi bir organizasyon ile bu hayal değildir. Her şey dahil paketlerde bütün detaylar düğün organizasyon firmaları tarafından takip edilmekte, düğün sahiplerine de misafirleri ile teker teker ilgilenmek kalmaktadır. Zira düğünlerde ufak bir aksilik, önü alınmaz büyük bir probleme dönüşebilmektedir.

Düğün Kokteyl Mekanları Önerileri

Düğün Kokteyl Mekanları

Muhteşem bir menüye sahip düğün kokteyl mekanları kapsamında doğru bir organizasyon planıyla harika bir düğün süreci yaşamak mümkündür. Örnek verilecek olursa bu menüde közlenmiş biber, baharatlı peynir topları, salsa sos ve mozarella çubukları, domates ve fesleğen, rendelenmiş baget ekmekler, çıtır tavuk parçaları, mini tartlar ve kuruyemiş bulunabilir. Deniz ürünleri tercihi yapanlar ise somon füme, kokteyl karidesi, balık kroketler, cheesecake, minik galetalar da düşünebilirler. Diğer taraftan klasik kokteyl menüsü olarak kanepe çeşitleri, tatlı ve tuzlu kurabiyeler, ekler ve meşrubattan oluşan menüler sunmak da mümkündür.

Düğün Kokteyl Mekanları

Konum olarak iyi bir lokasyonda olması beklenen düğün mekanlarında iyi bir ses, ışık ve sahne düzeni şarttır. Lazer gösterileri ve havai fişekler de düğüne renk katmaktadır. Kaliteli video ve fotoğraf çekimi de bir düğünü unutulmaz kılan faktörler arasında gelmektedir. Bu bakımdan videolardan oluşturulan belgesel ve klipler ile fotoğraflar arasında seçilenlerden oluşan albümler bir anı olarak bir ömür kalır. Düğün öncesinde, düğün esnasında ve düğün sonrasında çekimi söz konusu olabilen fotoğraf ve videolardan albüm ve kliplerden kalan diğer fotoğrafların flash belleklere ve DVD’lere yazdırılması söz konusudur. Dış mekanlarda yapılan çekimlerle harika sahneler yaratılabilmektedir.

Daha farklı alternatif düğün mekanları için En İyi Alternatif Düğün Mekanları sayfamıza da göz atabilirsiniz.

Yanıtla