Ankara, düğünler konusunda şöhrete sahip bir kentimiz olarak pek çok nikah salonu alternatifine sahiptir. Belediyelerin nikah salonlarının yanı sıra özel teşebbüsün sahipliğinde Ankara nikah salonları da mevcuttur. Bu kapsamda özellere örnek verilecek olursa canlı müzik hizmeti, gelin ve damat masası, gelin ve damat yolu, fotoğraf ve video çekimleri, barkovizyon, volkan – konfeti- lazer – köpük gibi görsel etkinlikler, düğün pastası, davetli masa ve sandalye süslemeleri, gelin odası, gibi hizmetler temel Ankara nikah salonları hizmetleri arasındadır.

En Kaliteli Ankara Nikah Salonları

Belediyeye ait olanlarda genelde kokteyl tarzı nikahlar söz konusudur. Kanepelerden kuruyemişe, meşrubattan sigara böreğine kadar çeşitli kokteyl ikramlık alternatifi vardır. Evlilik işinin resmiyete dökülme anı olan nikah süreci de ilgiyle izlenmekte, nikah memurunun çiftlerin imzasını almasıyla romantik ve duygusal ruhun egemen olduğu zamanlar yaşanır. Bu bakımdan nikah organizasyonunun başarılı olması ortak temennidir.

Ankara Nikah Salonları Hizmetleri

En Kaliteli Ankara Nikah Salonları

Kimi oteller de nikah organizasyonu yapabilmektedir. Bu bakımdan söz konusu oteller de pekala Ankara nikah salonları kategorisine girebilir. Konumu ve iç mekan tasarımı bakımından bu oteller, diğer rakiplerine göre konaklama imkanı da verebilmektedir. Nikah salonlarında ikramlar kadar güler yüzlü personel tarafından bu hizmetlerin verilmesi gerekmektedir.  Konum bakımından Ankara’da çeşitli mahallelere dağılmış vaziyette salonlar bulunmaktadır. Şehir merkezi ağırlıklı konumlarıyla Ankara nikah salonları şehrin uzak kısımlarında da bulunabilmektedir.

Davetlilerin en büyük kabuslarından biri araç park etme olup, bu konuda Ankara’da büyük bir problem söz konusu değildir. Bu bakımdan kimi salonlarda vale hizmeti verilmesi de söz konusudur. Bazı salonlarda TRUSS adı verilen özel sahne sistemleri bulunmaktadır. Son derece modern donanımlarda üretilen bu sistem maliyetleri bir nebze yukarı çeken bir sahnedir. Işık sistemlerinin de mükemmel olması nikah salonunun en temel özelliklerini başında gelir.

Ankara Nikah Salonları Fiyatları

En Kaliteli Ankara Nikah Salonları

Açık alan ve kapalı alanda pek çok Ankara nikah salonları bulunmaktadır. Yemekli bir nikah olabildiği gibi kokteyl konseptinde bir nikah da söz konusu olabilmektedir. Fiyat bakımından hafta sonları, hafta içlerinden daha pahalıdır. Yemekli ve hafta sonu bir nikah düşünüldüğünde kişi başı fiyatlar 30 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Hafta içi fiyatlar 20 TL ile 80 TL arasında seyretmektedir. Öte yandan yemekli değil de kokteyl ikramlı bir nikah hafta sonu 20 TL ile 80 TL arasında değişmektedir. Hafta içi bu hizmet 15 TL ile 65 TL arasında seyretmektedir. Bütün bu hizmetlere fotoğraf ve çekim hizmetleri dahil değildir.

Nikah salonlarının bazılarında bu hizmet pakete sınırlı olarak verilebilir. Ancak genelde dış çekimler için başka firmalarla görüşme yapması da söz konusu olabilir. Şehir içinde veya dışında yapılacak video ve fotoğraflarla albüm ve klipler yapılmaktadır.

Ankara’daki organizasyon firmaları için Ankara Düğün Organizasyon Firmaları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yanıtla