Nişan törenleri, evlenmeye karar veren çiftler için örf ve adetlere göre evleneceklerine dair bir söz verme merasimi olarak tanımlanabilir. Söz kesme, kına, düğün gibi evliliğe giden yolda bir durağı ifade eder. Bu amaçla evlerin kullanımı söz konusu olsa da genellikle nişan mekanları tercih edilmektedir. Bunlardan Maltepe nişan mekanları çeşitli paketler halinde nişan organizasyonları yapmaktadır. Organizasyonlar kapsamında çiftlerin oturduğu nikah masası ve sandalyeleri, koltuk, taht süsleme, nişan tepsisi ve nikah sehpası, nişan masası çiçeği, volkan gösterisi, konfeti patlatma gibi standart hizmetler bulunmaktadır.

En İyi Maltepe Nişan Mekanları

Kokteyl ikramlı ya da yemekli nişan da yapılabiliyor. Kokteyl ikramı olarak, tatlı tuzlu kurabiye, cips, kuruyemiş gibi seçenekler bulunuyor. Meşrubat ve su ikramı da içecek kategorisindeki ikramlardır. Kimi Maltepe nişan mekanları ise kişi başı servis uygulaması yapmaktadır. Servis tabağında ise zeytinyağlı yaprak sarma, börek, çiğ köfte, “ek” ikramları bulunuyor. Mekanlar çeşitli büyüklüklerde hizmet veriyor. Bazılarında otopark hizmetinin yanı sıra vale hizmeti de var. Vale hizmetiyle park yeri bulma ve park etme sorunu ortadan kalkmakta, lüzumsuz gecikmelere meydan verilmemektedir.

Maltepe Nişan Mekanları ve Fotoğraf Çekimi

Bahsi geçen mekanlarda nişan töreni yanı sıra, düğün, nikah, sünnet düğünü, mezuniyet partisi, balo ve çeşitli davetler organize edilebiliyor. Fotoğraf ve video çekimi de bazı Maltepe nişan mekanları tarafından sunulan paketlerin içerisinde yer alabiliyor. Bazı mekanlar bu hizmetin dışarıdan alınmasına izin veriyor, kimisi de belli fotoğrafçılara yönlendiriyor. Nişan fotoğrafları ve video çekimleri de paketler halinde sunulmaktadır. Örneğin standart bir paket incelendiğinde profesyonel dış mekan ve iç mekan çekimi, tüm fotoğrafların teslimi, 2-3 saatlik çekimler, dijital fotoğraf işleme, farklı mekanlarda çekim gibi hizmetler bulunuyor.

En İyi Maltepe Nişan Mekanları

Ekonomik paketlerde ise normal albümler, büyük boy albümler ve cep albümleri, büyük paketlerde ise bunlara ek olarak panoramik albüm, kaliteli kapak ve tasarımlara sahip albümler bulunuyor. Diğer üst paketlerde ise kuaförden düğünün girişindeki ilk dansa kadar tüm detaylar çekiliyor. Video çekimleri de kaliteli çözünürlükte ve formatlarda teslim ediliyor. Diğer fotoğraf paketlerinin de dahil olduğu bu paketler, profesyonel paketlerde Jimmy Jib çekimi gibi normal kamera ve donanımlarla yapılamayacak çekimler gerçekleştirilmektedir. Bu gibi hizmetler bazı Maltepe Nişan Mekanları tarafından da verilebilmektedir.

Maltepe Nişan Mekanları ve Fiyatları

En güzel nişan organizasyonları için doğru tercih olan Maltepe nişan mekanları sunduğu hizmetlere göre farklı paketler önermektedir. Paketteki hizmetlerin niteliğine ve niceliğine göre fiyatlar çeşitlilik arz etmektedir. Ayrıca hafta içi ve hafta sonu fiyatlar değişiklik gösteriyor. Örneğin yemekli bir nişan için kişi başı başlangıç fiyatı hafta içi 50-80 TL, hafta sonu ise 80-100 TL arasında değişmektedir. Yemek olmaksızın “kokteyl” konseptli nişan için hafta içi 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL gibi fiyatlara bulunmaktadır.

Manzara ve konumuna göre mekanlar kendilerine ait fiyat aralığı belirleyebiliyor. Mekanlar çeşitli kapasitelerde hizmet verdiği için söz konusu organizasyonun davetli sayısına göre yapılması gerekiyor. Bazıları bu konuda LCV hizmeti veriyor. Engelli girişi, çocuk parkı gibi son dönemlerde sayısı artan engelli ve çocuk dostu mekanlar artık daha fazla tercih ediliyor. Kimilerinde ise tanıtım amacıyla menünün tadılması imkanı da var. Sunulan menülerde değişiklik yaptıran mekanlar kadar, fiks menü uygulayanlar da var. Gece 24 ve 01 gibi saatlerde servis durmaktadır. Bazılarında vejetaryen menü, diyabet menü ve çocuk menü gibi çeşitli alternatifler de söz konusu olabilmektedir.

Ayrıca bakınız;

1- En İyi Maltepe Düğün Salonları

2- Maltepe Kına Mekanları Alternatifleri

3- Maltepe Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

4- Maltepe Düğün Salonları, Fiyatları ve Hizmetler

Yanıtla