Kına geceleri kültürel ve geleneksel olarak hayatımızda yer alan ve önemini hiç yitirmeyen günlerdir. Hediyelikler ise kına gecelerinde davetliler için anlam taşıyan detaylardandır. Sayı bakımından oldukça fazla kına gecesi hediyelikleri söz konusudur. Her dönem hediyelik çeşitleri artmaktadır. Ayrıca kına gecesinin teması/konsepti hediyelikleri de etkileyen bir konudur. Kına kutularından başlanacak olursa farklı kaplamalara (kadife, saten, dantel vb.) sahip çeşitleri bulunmaktadır.

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Aynalar, kına kavanozları, kolonyalı cam şişeler, cam kına kavanozları da hediyelikler arasındadır. Ayrıca oje hediyesi de son dönemde sık rastlanan bir alternatiftir. Dantelli, fiyonklu, törpü hediyeli olarak üretilir. Minyatür kına kıyafetleri de rağbet görmektedir. Kırmızı, pembe, bordo ve fuşya renklerde bulunmaktadır. Anahtarlıklar arasında kaftan anahtarlık, led mum anahtarlık gibi alternatifler mevcuttur. Minik davullar da diğer kına gecesi hediyelikleri arasındadır. Metal minik kovalar da hediyelikler arasındadır.

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Tüm bu hediyeler için kına hediye çantaları da bu konuda ele alınmalıdır. Gelinin veya çiftin adları ve kına gecesinin tarihi hediye çantalarına yazılmaktadır. Lavanta keseleri ise hoş kokularıyla iyi bir hediyelik seçimidir. Nikah şekerine de iliştirilebilir.

Alternatif Kına Gecesi Hediyelikleri

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Kına gecesi çerez keseleri de tıpkı lavanta keseleri gibi güzel kına gecesi hediyelikleri arasındadır. Çeşitli renklerde, desenlerde ve ölçülerde bulunabilir. Hediyelik el kremleri, dudak parlatıcılar, törpüler, kitap ayraçları da hediye edilebiliyor. Bunlar kına gecesinin konseptine göre seçilebilir. Üzerinde farklı yazı ve desenler bulunan kupalar da düşünülebilir. Arzu edildiği takdirde çiftin veya gelinin adı kupalara yazılabilir. Kokulu sabunlar da farklı kokularda, renklerde ve büyüklükte hediyelik olarak tercih edilebilir.

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Buzdolabı magnetleri ise en popüler kına gecesi hediyelikleri olarak bilinmektedir. İsme özel üretilmesi söz konusu olan magnetleri sayesinde kına gecesi uzun süre hafızalardan silinmeyecektir. Kimi magnetleri nostaljik izler taşıdığı gibi kimi de kalp figürlü veya kapak açacağı şeklinde yapılmaktadır. Anahtarlıklar ile magnetleri bir arada düşünülerek de farklı bir hediyelik düşünülebilir. Magnetli fotoğraf çerçevesi ile de güzel bir kombinasyon yapılabiliyor. Kaftan şeklindeki magnetleri de oldukça fazla rağbet görmektedir. Doğal taş magnetleri ise güzel bir alternatif olabilir.

Paket Kına Gecesi Hediyelikleri

Bütün bu hediyelikler tek tek bulunabileceği gibi çeşitli paketler halinde de temin edilebilir. Paketler renk renk kına gecesi hediyelikleri içerir. Lokumluklar, kına çubukları da hediyelikler içinde sayılabilir. Nikah şekerleri konusunda farklı desenler, renkler ve boyutlar söz konusudur. Etiketli ve kurdeleli lolipop modelleri en çılgın hediyeler arasında sayılabilir. Kara tahta konseptindekiler de başka bir çılgın alternatiftir. Nikah şekeri kadar kutusu da önemlidir. Ahşap kutular, kadife ve hasır kaplı kutularda sunulan nikah şekeri de hediyelik olarak kabul gören alternatifler arasındadır.

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Son dönemin trend hediyeliği olan kokulu taşlar da kına geceleri hediye olarak düşünülebilir. Farklı renklerde ve kokularda bulunan bu taşlara özlü sözler veya gelinin ismi de yazılabiliyor. Hediye kapsamında değerlendirilebilecek bir husus ise Hint kınacılarıdır. Hint kınacısı getirtilerek davetlilere farklı temalara sahip kınalar yaktırılabilmektedir. Bu da kına gecesinden tatlı bir hatıra olarak kalır. Sıra dışı kına hediyelerinden biri de araba kokusudur. Minik şişelerde dikkat çeken tasarımlarda ve renklerde araba kokuları bulunmaktadır.

En İyi Kına Gecesi Hediyelikleri

Ankara’daki kına gecesi organizasyonlarını incelemek için Ankara Kına Organizasyonu Önerileri sayfamıza bekleriz.

 1. Avatar
  Hayriye

  Ojelerin fiyatını öğrenebilir miyim?

 2. Düğün Buketi Editörü
  Düğün Buketi Editörü

  Merhabalar Hayriye Hanım,
  Oje kına hediyelikleri gelin adaylarına ilham vermesi açısından editörlerimiz tarafından seçilmiştir ve maalesef satışı yapılmamaktadır. Fakat kına geceniz için ihtiyaç duyabileceğiniz kına mekanları ve kına organizasyon firmaları hakkında bilgi almak için aşağıdaki iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar dileriz! 🙂
  https://www.dugunbuketi.com/iletisim/

Yanıtla