Düğün hazırlıkları döneminde gelin ve damat adaylarının belki de en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden biri düğün fotoğrafçılığı olarak karşımıza çıkıyor. Düğün fotoğrafçıları, çiftlerin farklı istek ve ihtiyaçlarına göre değişik konseptlerde çekim hizmeti sunuyor. Her geçen yıl yeni bir trend eklenen düğün fotoğrafçılığı hizmeti günümüzde çok fazla rağbet görüyor. Bütüne baktığımızda düğün fotoğrafçılığı artık yalnızca düğün süresince yapılan fotoğraf çekim hizmetinin oldukça dışına çıkıyor. En iyi düğün fotoğrafçıları, çiftlere düğün çekiminin yanı sıra dış çekim, düğün hikayesi, save the date, konsept çekim, drone düğün çekimi, jimmy jib çekim ve trashday gibi farklı tarzlarda çekim hizmetleri sunuyor.

Hangi tarzda olursa olsun düğün çekimi yaptırmadan önce çiftlerin aklında pek çok soru oluşuyor. En iyi düğün fotoğrafçıları kimdir? En ucuz dış çekim fiyatları nedir? Nasıl yaratıcı düğün pozları verebiliriz? Dış çekim kıyafetleri olarak neleri tercih edebilirim? En güzel düğün fotoğraf çekimi konseptleri nelerdir? Bu ve bunun gibi sorular aklınızı meşgul ediyorsa gelin bunları adım adım cevaplayalım!

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (1)

En İyi Düğün Fotoğrafçıları ve Sağladıkları Hizmetler

İzmir:

Gökhan Gönül Photography

Stüdyo Elit

İstanbul:

Pina Wedding Photography

Ebru Aydemir Photography

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (2)

Hayatlarının en özel gününün her anını unutulmaz kılmak isteyen çiftlerin aklına gelen ilk konu elbette en iyi düğün fotoğrafçıları ile çalışabilmek oluyor. Ülkemizde farklı alanlarda uzmanlığını kanıtlamış pek çok düğün fotoğrafçısı bulunuyor. Bazıları dış çekim konusunda, bazıları drone düğün çekiminde, bazıları ise konsept düğün fotoğrafçılığında çiftlere muhteşem hizmetler sağlıyor. Peki en iyi düğün fotoğrafçılarını nasıl seçebilirsiniz? Bu aşama ilk yapmanız gereken düğününüzden en az 4-5 ay öncesinde araştırmalarınıza başlamak. Çevrenizden daha önce düğün fotoğrafçısı ile çalışmış olan çiftlerden tavsiyeler alabilirsiniz. İnternetten şehrinizin en iyi düğün fotoğrafçılarını arayabilir, topladığınız bilgilerden kısa bir iyi en düğün fotoğrafçıları listesi hazırlayabilirsiniz. Listenizi hazırladıktan sonra sıra seçtiğiniz fotoğrafçıların portfolyolarını inceleyemeye geliyor. Çoğu düğün fotoğrafçısı, sosyal medya mecraları aracılığıyla daha önce gerçekleştirdikleri çekimlerini paylaşıyor. Bu çekimleri inceledikten sonra en çok beğendiklerinizi bırakıp, kalan isimleri listenizden eleyebilirsiniz.

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (3)

En iyi düğün fotoğrafçıları listenizde kalan isimler arasından seçim yapmaya geldi sıra! Biliyoruz, hepsinin işlerini çok beğendiniz, ama bir seçim yapmalısınız. Bu aşamada yapmanız gereken şey düğün fotoğrafçıları ile durumunuz varsa yüz yüze, yoksa sosyal medya üzerinden iletişime geçmek olacak. Düğün fotoğrafçıları ile iletişime geçtikten sonra onlara aklınızdaki fikirleri anlatarak çekimin detaylarını konuşabilirsiniz. Tabii bu kısımda devreye giren çok önemli bir faktör daha olacak: düğün fotoğrafçılığı fiyatları! Herkes en iyi düğün fotoğrafçıları ile çalışmak ister, ama dış çekim fiyatları çok yüksek olan bir fotoğrafçı çiftlerin bir an durup düşünmesine sebep olabilir. En iyi düğün fotoğrafçıları listenizde son kalan fotoğrafçıların arasından eleme yapmanıza yardımcı olacak diğer kalem olan fiyatlandırmalar kısmında iyice durmalısınız. Çekim detayları ve fiyatları hakkında anlaşmaya vardığınız düğün fotoğrafçısından hemen rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Peki, nasıl bir çekim tercih edeceksiniz? Şimdi gelin bu en önemli konulardan birini beraber inceleyelim, fikir edinmenizde sizlere yardımcı olalım.

En Güzel Düğün Fotoğrafçılığı Konseptleri

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (4)

Büyük annelerimizin büyük babalarımızın eski fotoğraf albümlerinde gördüğümüz o meşhur stüdyo çekimi düğün fotoğraflarını hatırlarsınız. Hani soluk tonlarda, arka fonunda deniz manzarası veya sarmaşık çiçekler olan o nostaljik düğün fotoğrafları. Vintage tarzdan hoşlanan gelin ve damat adaylarının hoşuna giden bir manzara olsa da artık günümüzde düğün fotoğrafçılığı gelişen teknoloji ve sosyal medya trendleri ile gelişiyor. Hatta artık fotoğraf çekimi sınırlarını aşan ve düğünümüzü yanımızda olamayan akrabalarımıza canlı yayında izletme şansı sağlayabildiğimiz bir devirde yaşıyoruz. Hal böyle olunca teknolojik nimetlerden düğün konseptleri de nasibini almış bulunuyor. En iyi düğün fotoğrafçıları bu teknolojiyi sanatsal bakış açıları ile birleştirerek mükemmel çekimlere imza atıyor. Şimdi hep birlikte bu farklı tarz çekimleri tek tek inceleyelim.

1. Dış Çekim Düğün Fotoğrafçılığı

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (5)

En iyi düğün fotoğrafçıları bu kadar başarılı olmalarını en çok dış çekime borçlu! Geçmişin stüdyoda kısıtlı kalan anı ölümsüzleştirme isteğini sokaklara taşıran bu trend, çiftlerin en çok tercih ettiği çekim trendlerinin başında yer alıyor. Eski zamanlarda büyük ve ağır kameraları stüdyo dışında taşıyamayan fotoğrafçılar yüzünden büyüklerimiz bu hizmetten mahrum kalmış olabilir. Ama günümüzde taşıma kolaylığı ve yüksek çözünürlük kalitesiyle uzun metraj film bile çekebileceğiniz portatif kameralar bulunuyor. Bu sayede dış mekan düğün fotoğrafçılığı her gün yeni bir trendi beraberine katarak kendini geliştirmeye devam ediyor. Dış çekim yaptırmak isteyen çiftler konseptlerini onlarca fotoğrafçı arasından seçtikleri en iyi düğün fotoğrafçıları ile birlikte belirleyebiliyor. Konsept belirleme işleminden önce fikir edinebilmek adına internetten biraz araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırmaya ek olarak düğün fotoğrafçınızın portfolyosu da size fikir verecektir.

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (6)

Dış çekim yaptırırken konseptinize uygun kıyafet seçimi de yaptırmanız gerekiyor. Örneğin dış çekim düğün fotoğrafçılığında kendinize bir tema belirlediniz, bu tema da 1920ler teması olsun. Çekim için fotoğrafçınızla birlikle belirlediğiniz alana gitmeden önce 1920lerin ruhunu yansıtan kıyafetler seçmeniz gerekiyor. Büyük şapkalar ve diz altı midi püsküllü elbiseler bu ruh için çok uygun olacaktır. Yine eşiniz için de dönemin meşhur kruvaze yakalı kareli takım elbise modelleri ile kasket şapkaları tercih edebilirsiniz. Düğün fotoğrafçınız çekimler esnasında en doğal ışığı yakalamak için size belirli bir saat aralığı sunacaktır. Bu zaman dilimini iyi değerlendirmeyi ve çekim bölgesine zamanında ulaşmayı unutmayın! Sonuçta bu ömrünüz boyunca bakıp o güzel güne tekrar gidebileceğiniz bir anı, bunun mükemmel olması için düğün fotoğrafçınızla iş birliği içinde olmalısınız. Tarzınıza en uygun konsepti belirlemeniz ve en iyi düğün pozlarını verebilmenizde fotoğrafçınız size yardımcı olacaktır. Eee, ne de olsa en iyi düğün fotoğrafçıları böyle hizmet verir!

2. Drone ile Düğün Çekimi

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (7)

Az önce düğün fotoğrafçılığının teknoloji ve sosyal medya mecraları ile birlikle geliştiğini söylemiştik. Son teknolojik nimetlerden biri olan drone da en iyi düğün fotoğrafçıları arasında en çok kullanılan donanımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Drone araçları gelişmiş teknolojileri sayesinde hem havadan hem de yakın çekim yapmaya uygunluğu ile tercih edilirliğini arttırıyor. Kuşbakışı çekimlerin helikopter ile yapıldığı eski zamanlara nazaran drone, fotoğrafçılık sektörünün başına gelen en iyi teknolojik gelişmeler arasında başı çekiyor. Drone araçları, uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Elbette bu araçları kullanmadan önce hava koşulları başta olmak üzere pek çok konu göz önünde bulunduruluyor. Dış çekim yaptırmak isteyen çiftlerin drone tercih etmesinin sebebi, özellikle doğal güzelliği ile meşhur bir bölgede bulunuyorlarsa bu güzelliği çok daha fazla çekime katabilmek için oluyor. Dış çekime ek olarak düğün esnasında drone çekim yapan düğün fotoğrafçıları da bulunuyor. Drone çekiminin yanı sıra jimmy jib kamera desteği ile de muhteşem düğün çekimlerine sahip olabilirsiniz.

3. Düğün Hikayesi

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (8)

Geldik son dönemlerin en çok tercih edilen düğün çekimi konseptine! Düğün hikayesi, ya da diğer adıyla düğün filmi, çiftlerin düğün gününü her ayrıntısıyla kayıt alma şansına kavuştukları harika bir çekim konsepti olarak karşımıza çıkıyor. Elbette ki düğünler yalnızca düğün mekanında gerçekleşen eğlencelerden ibaret değil. Düğün gününün sabahında yaşanan telaşlar ve düğün bitimindeki o tatlı yorgunluk düğün hikayesi çekimi sayesinde kayıt altında tutulabiliyor. Düğün gününün sabahından başlayarak gelin ve damat ayrı ayrı olmak üzere hazırlık aşamalarının çekimi yapılıyor.

Gelinin kuaförde geçirdiği zaman, damadın düğün hazırlıkları gibi güzel ayrıntılar da çekimlere dahil ediliyor. Gelin ve damadın, gelinlik ve damatlık içerisindeki ilk karşılaşmaları ve düğün mekanına ilk adım attıkları an düğün hikayesini özel kılan diğer detaylar arasında yer alıyor. Düğün eğlencesinden kısa alıntılar ile düğün bitiminde misafirlerin çifte iyi dilekler iletmesi ile son buluyor. Bu güzel hizmeti şehrinizin en iyi düğün fotoğrafçıları aracılığı ile alma şansına sahipsiniz. İleride çocuklarınıza, hatta torunlarınıza miras bırakabileceğiniz muhteşem bir alternatif olarak düğün hikayesini değerlendirebilirsiniz.

Dış Çekim Fiyatları

en-iyi-dugun-fotografcilari-ve-dis-cekim-fiyatlari (9)

Gelelim çiftlerin aklını en çok meşgul eden o malum soruya: Dış çekim fiyatları ne kadardan başlıyor? Herkes her iyi düğün fotoğrafçıları ile çalışmak ister. Göz önünde bulundurulmalıdır ki fotoğrafçılık bir sanat işidir. Herhangi bir sanat eserine eser sahibi fiyat biçmekte zorlanabilir. Bu yüzden belli başlı kriterler belirleyerek bu doğrultuda ortalama bir fiyat biçebilir. Düğün dış çekim fiyatlarını belirleyen onlarca farklı faktör bulunuyor. Bu faktörlerden kısaca bahsedecek olursak, dış çekim düğün fiyatları:

  • Düğün çekimi konsepti,
  • Çekim yapılacak mekan,
  • Çekim süresi

Gibi farklı kalemlere göre belirleniyor. Elbette en doğru ve sağlıklı şekilde fiyat teklifi alabilmeniz için düğün fotoğrafçıları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Şehrinizin en iyi düğün fotoğrafçılarının portfolyolarını inceleyip ücretsiz fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçılığı, düğün döneminin olmazsa olmazlarındandır. Herkes en iyi düğün fotoğrafçıları ile dış çekim yaptırmak ister. Düğününüz için hazırlığını yaptığınız her ayrıntı, bugünü unutulmaz kılmak üzerine kuruludur. Anıları ölümsüzleştirmenin en kolay yolu ise düğün fotoğrafçılığıdır. Birbirinden yetenekli düğün fotoğrafçıları en güzel gününüzü en güzel şekilde fotoğraflamak için çalışır. Çekimler esnasında onlarca yardımcı olarak eşsiz albümlere sahip olabilirsiniz. Yıllar sonra tekrar o güzel albümleri açtığınızda en doğal halinizi yansıtan birbirinden güzel düğün fotoğrafları ile geçmişi yadedebilirsiniz. Sevdiklerinize güzel birer anı, çocuklarınıza unutulmaz birer hatıra olarak bırakabileceğiniz düğün fotoğraflarınızda gülümsemeyi unutmayın. Mutlu olun, çünkü bu çekimler yeni hayatınızın ilk gününün resmi bir belgesi. Hatta ileride çocuklarınızın hiç bir karesini kaçırmak istemiyorsanız şu yazımıza göz atabilirsiniz 🙂 Şimdiden tüm çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz!

Yanıtla