Evlilik sürecinin önemli basamaklarından biri olan nişan, maddi ve manevi önem taşıyan bir “haberci” hükmündedir. Gelin ve damadın birbirini tanımaları için gereken bir sürecin başladığı anlamına gelir. Bu nedenle nişan merasiminin itina ile organize edilmesi ilişkinin geleceği açısından da bir gösterge olarak görülebilmektedir. İstanbul’un ilçelerinden biri olan Avcılar nişan mekanları bakımından zengin alternatifleri olan bir ilçedir. Bazıları şehir, bazıları orman, bahçe, doğa ve tarihi manzaralara sahiptir. Kimi de konaklama hizmetini dahi vermektedir.

En İyi Avcılar Nişan Mekanları

Mekan olarak çim zeminliler, kolon olmayan salonlar, teraslar, bahçeler Avcılar nişan mekanları arasında en sık rastlanan tesislerdir. Çoğu en son servisini saat 23’te sonlandırdığı gibi gece 01’de kapananlar da bulunmaktadır. Otopark hizmeti neredeyse hepsinde ücretsizdir. Kimilerinde ise ücretsiz vale hizmeti verilmektedir. Engelli girişi olanlar çoğunluktadır. Talebe göre catering ve fotoğraf hizmetleri dışarıdan temin edilebilir. Menü konusunda yine büyük çoğunluğu esnek olduğu gibi, menünün tadılmasına da sıcak bakabiliyorlar. Ekstra menüler arasında vejetaryen ve çocuk menülerinin yanı sıra kosher menü ve vegan menüler de bulunmakta olup, müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.

Avcılar Nişan Mekanları Fiyatları

En İyi Avcılar Nişan Mekanları

Fiyat konusunda bütçeyi etkileyen pek çok unsur olduğundan Avcılar nişan mekanları farklı fiyat politikalarına sahiptirler. Bu konuda paketler halinde nişan hizmetleri kategorize edilmiştir. Standart bir nişan için mekanın süslenmesi, orkestra, host veya hostes, masa ve sandalye temini ve giydirmesi, catering hizmeti, havai fişek, servis personeli, ses ve ışık, video çekimi ve fotoğraf hizmetleri bulunmaktadır. Ekstra olarak davetiye, LCV hizmeti ve VIP araç ve limuzin kiralama hizmetleri alınabilmektedir.

En İyi Avcılar Nişan Mekanları

LCV hizmeti davetiyede yazılması gereken bir durum olup, davetiyeyi alanların nişana katılım durumunu bildirmesi gerekir. Bu şekilde nişan töreninde kimin nerede oturacağı kararlaştırılabildiği gibi geleceklerin sayısına uygun kapasitede mekan bulunması için de önem taşır. Kişi başı 30 TL’den 300 TL’ye varan başlangıç fiyatları mevcuttur. Bazı Avcılar nişan mekanları nişan masası, nişan afişi, damat kahve fincanı, lokumluk, nişan magneti, nişan tepsisi gibi nişana ayrı bir hava katan ekstra hizmetler de verebilmektedir. Gelinin zevkine göre tefrişat yapılabilmektedir. Nişan süsleri de paketçilerle davetlilere dağıtılabiliyor. Tefler, kınalar ve taçlar da diğer eğlence unsurları arasındadır.

Avcılar Nişan Mekanları ve Tavsiyeler

En İyi Avcılar Nişan Mekanları

Kimi Avcılar nişan mekanları demo nişan masası uygulaması ile çiftlere unutulmaz bir nişan gecesinin provasını yaptırabiliyor. Nişan masası süsü, nişan konusunda en başta gelen hassas konulardan biridir. Kuaför ve makyaj konusunda iyi bir kuaför ve makyözden destek alınmalıdır. Saç tasarımı konusunda kıyafetle olan uyum gözden kaçırılmamalıdır. Vücut ölçüleri orantısına göre kıyafeti terzi/modacıya diktirme yoluna gidilebilir. Diğer bir husus ise ayakkabının kıyafete uyumu konusudur. Örnek nişan kataloglarına bakılarak fikir sahibi olunabilir. Davetli sayısının tespiti ve nişan konusunda nasıl bir konsept düşünüldüğü de önemlidir. Sayı bakımından her iki tarafın da orantılı olarak davet edilmesi önem taşır. Nişan organizasyonları kapsamında çocuklar için de eğlenceli anlar yaşaması için palyaço gösterileri, yüz ve kum boyamalar, uçan balonlar, yarışmalar ve diğer aktiviteler yaptırılabilmektedir. Böylece büyükler de rahatlamış olur.

Ayrıca bakınız;

1- Avcılar Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

2- En Güzel Avcılar Kına Mekanları

3- Avcılar Düğün Salonu Fiyatları ve Özellikleri

Yanıtla