Düğün mekanları düğün organizasyon planlarının en önemli ayaklarından birini oluşturmaktadır. Zira düğün konusunda en çok hatırlanan husus düğün mekanları olmaktadır. Pek çok detay arasında alternatif düğün mekanları konusunda malzemeler (masa ve sandalye süslemeleri, gelin yolu, mekanın genel süslemesi vb.), düğün pastası; volkan, konfeti, maytap, lazer gibi görsel şovlar, yemek ikramı, atıştırmalık ikramları gibi detaylar bulunmaktadır. Düğün mekanları mevsimine göre kır düğünü ve salon düğünü gibi çeşitlendirmeye konu olmaktadır. Kır düğünleri geniş bir alana yayılmış bir düğün seçeneği olmakla birlikte açık havada temiz bir atmosferde gerçekleştirilmektedir. Çeşitli manzaralara sahne olan kır düğünleri bir festival havasında geçer. Yemekli ve yemeksiz konseptlerde kır düğünleri organize edilebilmektedir. Bununla birlikte alternatif düğün mekanları arasında düğün salonları da bulunmaktadır. Soğuk ve/veya kapalı havalarda tercih genelde kapalı düğün salonları olmaktadır. Kimi mekanlar ise kır düğünü tesisi olmakla birlikte kapalı alanlara veya kapanabilir özellikte mekana sahip olmaktadır. Bu durum havanın aniden bozması ve yağmur riskine karşı bir çözüm niteliğindedir. Bu şekilde açık havada bir kır düğünü kötü sürprizlerle sona ermez.

Alternatif Düğün Mekanları ve Hizmetler

En İyi Alternatif Düğün Mekanları

Mevsimin elverişliliğine göre davetli kapasitesi gözetilerek de tercih yapılabilir. Kapasiteler oturma düzenine göre değişiklik gösterebildiğinden alternatif düğün mekanları konusunda en önemli tercih sebeplerinin başında bu husus gelmektedir. Kimse düğüne gelen davetlilerin ayakta kalmasını istemez. Kimi mekan salon kiralaması yapmakta, kimileri ise her şey dahil hizmet anlayışı ile araba süslemesinden dış mekan fotoğraf çekimine kadar bütün hizmetleri bir arada veren organizasyon yeteneğine sahip olarak hizmet vermektedir. Klasik düğün konseptine çıkmak isteyenlere özel alternatif düğün mekanları da bulunmaktadır. Bunların başında teknede düğün gelmektedir. Özellikle İstanbul, bu konuda harika alternatiflerin bulunduğu bir ilimizdir. Boğazda tekne sefası formatında, romantik bir atmosferde bir tekne düğünü mükemmel bir tercih olabilir.

En İyi Alternatif Düğün Mekanları

Her yönden unutulmaz bir düğün için kumsalda düğün de başka bir alternatiftir. Kumsalda kurulan set-up adı verilen ikramlık istasyonlarında davetlilere kanepeler, tatlı ve tuzlu kurabiyelerin yanında sınırsız meşrubat ikramı yapılabilir. Bu şekilde bir kumsal düğününde davetlilerle tekne turu da harika bir fikir olabilir. Gece vakti bir düğün planlanıyorsa, davetlilerin konaklaması konusu da düşünülmelidir.

Alternatif Düğün Mekanları Önerileri

En İyi Alternatif Düğün Mekanları

Tekne ve yatlar farklı düğün mekanları olarak değerlendirilebiliyor. Sıradan bir düğünün ötesinde bir düğün keyfi yaşamayı tercih eden çiftler maddi durumlarının elverdiği ölçüde bu şekilde tercihlerini yapabiliyorlar. Bu bakımdan alternatif düğün mekanları kapsamında, açık havada nispeten küçük gruplar halinde katılımcılarla mükemmel bir düğün hayal değildir. Üstelik canlı müzik eşliğinde bir Boğaz turu düşünüldüğünde rüyaları süsleyen düğün organizasyonu yapabilirsiniz.

Eğer kokteyl tarzında bir düğün isterseniz de sizleri En Kaliteli Düğün Kokteyl Mekanları sayfamıza bekleriz. Kokteyl düğünü için mekan tavsiyelerini okuyabilir, daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

En İyi Alternatif Düğün Mekanları

Çekilen video ve fotoğraflar da bu unutulmaz düğün konseptinin yıllarca hafızalarda taze kalmasını sağlayacaktır. Bu şekilde harika fotoğraf albümleri ve düğün belgeselleri (talebe göre klip veya klipler) üretilmiş olacaktır. Palyaçolar, lazer gösterileri, havai fişek, fasıl ekibi ve düğün adına ne gerekiyorsa tekne ve plaj düğünleri için de söz konusudur. Bu şekilde düğünün yanı sıra nişan, mezuniyet törenleri, doğum günleri, şirket organizasyonları, sünnet düğünleri ve kına geceleri de tertip edilebilmektedir. Tekne ve plajlara kurulan ses, ışık ve sahne düzenlerinin yanı sıra gelin yolu ve masa, sandalye süslemeleri de söz konusu olmaktadır. Her iki düğün konseptinde davetli sayısı ve mekan kapasitesinin birbiriyle uyumlu olması, üzerinde hassasiyetle durulması zorunlu bir durumdur.

Yanıtla