Kültürümüzde önemli yer tutan kına geceleri özel anlamlar içeren, hüzün ile eğlencenin bir araya geldiği sıra dışı gecelerdir. Yakılan kına sağlık bakımından yararının ötesinde, manevi bir anlam da taşır. Bu konuda Sarıyer kına mekanları deneyimli kına ekiplerine, donanımlara ve organizasyon tecrübesine sahiptir. Bindallı ve kaftandan davul şovuna, Hint kınasından kına mumuna, kına tepsisinden kına ezgilerine kadar her sürece hakim olarak hizmet vermektedirler.

Paketler halinde verilmesi söz konusu kına hizmetlerinden bazıları kına tahtı ve cibinliği, nedimeler, el mumları, el gülleri, tefler, damat için fes veya kavuk, kaftan gibi aksesuarlar, testi kırma oyunu, kına gecesi başlangıcında gül suyu ve gül lokumu ikramı, halay mendilleri, bendir ve el tefleri sayılabilir. Fotoğraf ve video çekimi de kına gecesinin uzun yıllar hatırlanması adına en önemli detayları teşkil ederler. Davetli sayısınca yaş kına ve Hint kınacısı Sarıyer kına mekanları tarafından sunulan hizmetler arasındadır. Ayrıca hatıra fotoğraf panosu, konfeti ve volkan gösterileri, sis, havai fişek, kar ve köpükler gibi sıra dışı etkinlikler de söz konusudur.

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları ve Sunulan Hizmetler

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

Masa ve sandalye giydirmeleri, gelin ve damat masası ve taht süslemeleri, mekanın dekorasyonu, masa üstü çiçeği (yapay veya isteğe göre canlı), gelin yolu süslemeleri, kına ekibi standart kına hizmetleri arasında sayılabilir. Catering servisi, zenne veya oryantal, “Truss” sahne düzeni ve damat paketleri de Sarıyer kına mekanları için ekstra hizmetleri oluşturur. Bazı kına mekanları ise sadece “mekan kiralama” hizmeti vermektedir. Bu takdirde yemek, ikramlıklar, fotoğraf ve video çekimi ile diğer detaylar için ayrıca hizmet alınması gerekir.

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

Kimi mekanlar da sıra dışı kına hediyeleriyle dikkat çekmektedirler. Otopark bakımından fazla bir problemin olmadığı Sarıyer kına mekanları vale hizmetleri de verebilmektedir. Kına gecesi denince akla gelen çeşitli oyunlar da tertip edilebilmektedir. Bunlardan bazıları gelin kaçırma, testi kırma ve bazı yerel oyunlardır. “Rengarenk” adlı oyun/etkinlik de son zamanlarda fazla talep almakta olup renkli ve unutulmaz bir kına gecesi yaşanmasını sağlamaktadır. Tüm bu hususlar hakkında düğün sahipleri, çiftlerle bir araya gelmeli, mekanları gezerek karar vermelidirler.

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları ve Fiyatları

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

Harika bir kına gecesi yaşanması konusunda fiyatları etkileyen birçok unsur vardır. İlk sıralarda hizmetler ve konum gelmektedir. Tarihi mekanların çok olduğu Sarıyer kına mekanları ve lüks oteller diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır. Örneğin bir düğün hafta içi yapılıyorsa hafta sonuna göre fiyat avantajı olabiliyor. Ya da erken rezervasyonlarla hafta sonu lüks bir mekandan hesaplı bir kına gecesi hizmeti alınabiliyor. Diğer bir avantaj ise erken rezervasyonlar yardımıyla yer sıkıntısı yaşanmaz.

En Güzel Sarıyer Kına Mekanları

Özellikle yaz aylarında muhtemel en önemli problemlerin başında kına gecesi tertip edilebilecek bir tesisin bulunamaması geliyor. Fiyatlar konusunda bir ortalama verilecek olursa kişi başı başlangıç fiyatları 50 TL ile 200 TL arasında değişmektedir. Kapasite bakımından 100 kişilik mekanların yanı sıra 1500 kişilik kına mekanı da bulunabilmektedir. Açık alan veya kapalı alan tercihi de fiyatlar konusunda önemli bir unsurdur. Kır düğünü tadında bir kına gecesinin yanı sıra genelde düğün salonları revaçtadır. Ayrıca kına hediyeleri ve sayısı da bu şekilde fiyatları etkiler. Bindallı kıyafetinin kiralanma veya satın alma durumu da başka bir etkendir.

Ayrıca Bakınız;

1- En İyi Sarıyer Nişan Mekanları ve Fiyatları

2- En Kaliteli Sarıyer Düğün Salonları

3- Sarıyer Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

Yanıtla