Nişanlar bir sözleşmenin ifadesi olarak evlilik yolculuğunun bir durağını oluşturmaktadır. Takılan yüzüklerin anlamı büyük olup evlilikle taçlandırılması beklenir. Bunun için gelin ve damada bir takım sorumluluklar yüklenmektedir. Harika bir nişan organizasyonu çiftlerin en doğal hakkıdır. Bu konuda nişan mekanından nişan aksesuarları konusuna kadar bir takım detaylara azami dikkat edilmesi gerekir.

En Güzel Nişan Aksesuarları

Yıllar ilerledikçe aksesuarların çeşitleri değişiklik göstermekte, bazıları ise hiç değişmemektedir. Nişan tepsileri bu konuda en önemli nişan aksesuarları arasında yer almaktadır. Gümüşünden ahşabına, bakırından isme özel tepsiye kadar pek çok çeşidi vardır. Doğal kütük üzerine oyulmuş ve aynalı tepsiler de oldukça ilgi çekmektedir. Ayna şeklindeki isimlikler, masa üstü “pleksi” isimlikler de bu konuda oldukça rağbet gören tepsilerdir. Nikah şekerleri de davetlilere dağıtılan ve nişanın tarihi ile çiftin adlarının yer aldığı hatıra niteliğindeki hediyeliklerdir. Pek çok aromada, renkte ve tasarımda nikah şekeri mevcuttur.

Nişan Aksesuarları Alternatifleri

En Güzel Nişan Aksesuarları

Damat fincanı takımları da geleneksel nişan aksesuarları kapsamında bulunmaktadır. Şehzade veya Osmanlı isimleriyle pek çok damat fincan setleri bulunmakta, kurdeleler ve fiyonklarla renkli bir hal alması sağlanmaktadır. Porselen üzerine gümüş kaplamalı olanlar son dönemde önemini artırmıştır. Öte yandan mumluklar konusuna gelince kalpli, gül yapraklı ve minik fincanlar şeklinde çiftlerin beğenisine sunulmaktadır. Nişan bohça setleri de nişan aksesuarları kapsamında değerlendirilebilir. İç çamaşırından çorabına, çantadan ayakkabıya kadar pek çok nişan, bohça setleri söz konusudur.

Konuşma balonları da nişan organizasyonunun bir parçası olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Bunun tamamlayıcısı olarak takma gözlükler, bıyık ve dudaklar da bulunmaktadır. Genelde 20 cm civarında üretilen konuşma balonları kaliteli ve kalın kartonlara basılırlar. Baskının parlak olması konuşma balonunun başarısını gösterir. Çubuklara monteli şekilde teslim edilen konuşma balonları düğünlere ayrı bir renk getirmiş uygulamalardır.

Çeşitli Nişan Aksesuarları

En Güzel Nişan Aksesuarları

Kokulu taşlar, son dönemlerin hediyelikler başlığında en güzel ve güncel nişan aksesuarları arasındadır. Gelin ve damadın isimleri veya isimlerinin baş harflerinden oluşan kokulu taşlar yaptırılabilir. Hem görüntüsü hem de kokusu ile talep edeni çoktur. Magnetler de çeşitli renk ve desenlerle nişanın uzun bir süre buzdolabı kapaklarında anılması için harika aksesuarlardır. Kişiye özel şekilde dizayn ettirilebiliyor. Turuncudan mor renge, maviden kırmızıya kadar renkli kolonya şişeleri son dönemin moda nişan hediye malzemesidir.

En Güzel Nişan Aksesuarları

Hediyeliklerin konulacağı çantalar da söz konusu aksesuarlar konusuna dahildir. Kartondan ve Puantiyeli olanlar modadır. Ortalama olarak 12 cm x 17 cm boyutunda olup, tane tane satılmaktadır. Kedi merdiveni süslemeleri çok eski zamanlardan beridir kullanılmaktadır. Nişan organizasyonları kapsamında görevliler de geleneksel kıyafetlerle el çiçekleri, el tefleri ve zilleriyle nişana renk katmaktadır. Şekerlikler de güzel aksesuarlar arasındadır. Gümüş veya bakır en çok tutulan şekerlikler arasındadır.

Nişan ile ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için sizleri Gelin Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır? sayfamıza bekleriz.

Yanıtla