Kına geceleri yüzyıllardır süre gelen geleneğin bir parçasını teşkil eder. Kına bir ritüel eşliğinde geline sürülerek geleneğin yaşamasına da katkıda bulunulmuş olur. Kına organizasyonunun nerede yapılacağı da önemli bir konu olup Avcılar kına mekanları konusunda alternatiflere sahip bir ilçedir. Kimisi gelin ve damadın kültürüne göre müzik seçenekleri sunabilmektedir. Kimisi kemençe, kimi de davul ve zurna eşliğinde kına gecesi yaşatmaktadır. Bu mekanlar çeşitli paketler halinde kına gecesi organizasyonu hizmeti vermektedir.

En Güzel Avcılar Kına Mekanları

Bazılarında özel organizasyon hizmeti ekstra olarak verilebildiği gibi kimi de kamera çekimi ve albüm fotoğraf işini de üstlenmektedir. Gelin yolu gösterisi, ışık ve lazer gösterileri, kına hediye paketleri, kurabiye ikramları, gül yağmuru, volkan, konfeti derken çeşitli eğlence ve gösteri alternatifleri bulunuyor. Kına denince ilk akla gelen “bindallı” ve kaftan olup, Avcılar kına mekanları davul gösterisi, Hint kınası, kına müziği ve süslemeleri, kına mumu, kına töreni, kına tepsisi ve tercihe göre zenne veya oryantal gibi kına gecesine renk katan hizmetler vermektedir.

Avcılar Kına Mekanları Fiyatları

En Güzel Avcılar Kına Mekanları

Çeşitli paketler dahilinde alternatifler sunan Avcılar kına mekanları standart hizmetler yanında ekstra hizmetlerle fiyatlandırma yapmaktadır. Davetli kapasitesi, salonun konumu, paket içeriği fiyatlara tesir eden etmenler olarak sayılabilir. Bahse konu Avcılar kına mekanları başlangıç fiyatı kişi başı 10-500 TL arasında farklılık göstermektedir. Kimileri kulüp konseptinde olduğundan fiyatlar daha pahalı olabilmektedir. İkramlar da bu hususta etkileyici unsurlardan biri olup, kına çerezi ve diğer ikramlıklar, içecekler de bütçe yapılırken dikkat gerektiren öğelerdir.

En Güzel Avcılar Kına Mekanları

Evlilik öncesi son viraj olan kınada bilhassa gelinlerin duygu yönünden yoğunluk yaşadığı bir gerçektir. Gelinin bindallısı, duvağı, tacı, alınlığı, makyajı, saçı, arkadaşlarının bindallısı, halay mendilleri, el mumları bu nedenle küçük ama etkisi büyük detaylardır. Kına konusunda yardım etmek üzere bayan kına ekipleri de görevlendirilebiliyor. Ses sistemi, kına tahtı, varsa cibinlik ve görüntü sistemi meselesi, lokum ve gül suyu ikramı, damadın kostümü, tefler, kına taçları da pazarlığa göre paketin içinde veya ekstra olarak da kabul edilebilmektedir. Hint kınacıları davetli kızların ellerine çeşitli desenlerde harika kına yakmaktadırlar. Bazı mekanlar modern tarzda, bazıları ise tarihi dekorlardadır.

Avcılar Kına Mekanları ve Fotoğraf Çekimi

En Güzel Avcılar Kına Mekanları

Söz konusu Avcılar kına mekanları arasında bazıları fotoğraf ve video çekimi için farklı alternatifler sunabiliyor. Kimi kendi ekibi ile bu işi de üstlenirken kimi de dışarıdan bu hizmetin alınmasına müsaade edebiliyor. Bu önemli günde video ve fotoğraf konusu öneme sahip olup, yıllarca hatırlanmasını sağlayacağından özveri isteyen bir hizmettir. Düğün öncesi, esnası ve sonrası süreçleri kapsayan bir anlaşma ile kına gecesinin de çekimi söz konusu olabilir. Çekimlerden sonra fotoğraflar için albüm ve videolar için klip yapılması mümkündür. Albümde kullanılmayan fotoğraflar ve kına videosu DVD/CD veya flash belleğe aldırılabilmektedir.

Tarih ve kültür bakımından bir zenginliğimiz olan kına gecesinin her anlamıyla doğru organizasyonu herkes için önem taşır.

Ayrıca bakınız;

1- Avcılar Kır Düğünü Mekanları ve Fiyatları

2- Avcılar Düğün Salonu Fiyatları ve Özellikleri

3- En İyi Avcılar Nişan Mekanları

Yanıtla