Tüm yaşam alanlarını etkisi altına alan Covid-19 çalışma yaşamını da olumsuz etkiledi. Herkesin evine kapanmasına neden olan bu virüs düğün mekan sahiplerinin de pek çok vatandaş gibi zarara uğramasına neden oldu. Covid-19 ile birlikte artan fiyatlar düğün salonu sahiplerini ve düğün sahiplerini olumsuz yönde etkiledi. Düğün salonu organizasyonları yapılmadığı ve pandemi sebebiyle zarara uğradığı için fiyatlarda da artış gözlemlendi. Geçtiğimiz günlerde salgından zarar gören dükkan sahipleri için kabine toplantısından sonra 1000 TL kira yardımı yapılacağı duyuruldu. Salonlara sağlanacak katkı ile işletmeciler zararlarını az da olsa karşılayabilme fırsatı bulacak. Peki 1000 TL’lik yardımdan düğün salonu sahipleri nasıl faydalanacak? Desteği almak için gerekli işlemler neler? Kira yardımı kimleri kapsıyor? Tüm sorularınızın yanıtlarını içeriğimizde alabilirsiniz.

Asmina Davet ve Balo Salonları Kına Gecesi Fiyatları Ümraniye İstanbul

Kira Yardımından Kimler Yararlanabilir?

Devlet desteği belli başlı işletmelere yapılmaktadır. Peki bu katkıdan yararlananlar kimlerdir? Covid-19 ile birlikte artan fiyatlar ve kapatılan dükkanlar esnafların zarar uğramasına sebep oldu. Düğün salonu, kafe gibi işletmeler bunlardan bazılarıdır. Yapılacak olan bu hibe desteği ve kira desteğinden sahip oldukları işletmelere kira ödeyen esnaflar yararlanacak. İşletme sahipleri düğün salonu, taksi, dolmuş sahibi, terzi, oto tamircisi gibi esnaflar bu destekten faydalanabilecekler. Covid-19’un neden olduğu fiyat artışı, dükkanların kapanması gibi problemlere bir nebze de olsa katkısı olacak bu destek ile kalkınmanın artması amaçlanıyor. Kapatılan salonlar ya da dükkanlar gördükleri maddi zararı karşılayabilmek adına bu kira desteğini kullanabilecekler. Aynı zamanda dünya evine girerken küçük de olsa bir organizasyon yapmak isteyen evlilik adayları düğün salonu tutarak küçük çaplı da olsa hayallerini gerçekleştirebilecekler. Kısıtlanan düğün salonu ve dükkanların yavaş yavaş ve kısıtlı şekilde açılarak yeniden ekonomiye katılması amaçlanıyor. Artan vaka sayıları nedeniyle kapatılan düğün salonu gibi pek çok mekan sahip oldukları zararı en aza indirebilecekler.

1000 TL Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Covid-19 ile zarar eden işletmelere yapılacak olan bu kira desteği ile birlikte yeniden ekonomiye katılması amaçlanan işletmeler başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden yapılabiliyor. E-devlet üzerindeki Pandemi Sosyal Yardım bölmesinden sitede yoğunluk yaşanmaması adına kimliklerinin son hanesine göre belirlenen günlerde açık olan sistemden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Açılan sistemden düğün salonu gibi işletme sahipleri bir form dolduracak. Kimlikleri ile birlikte yapacakları talep değerlendirmeye alındıktan sonra önce büyükşehirdeki esnaflara 750 küçük şehirdekilere 500 tl destek uygulanacak. 1000 TL hibe desteği için de aynı işlemleri uygulayarak başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu destek paketi ile zararlar bir nebze karşılanacak. Toplam 1 milyon 239 bin 438 kişiye 3 ay süreyle destek sağlanacak. Yapılacak olan bu hibe desteği ve kira desteği ile Covid-19 zararının karşılanması amaçlanıyor.

Düğün Salonları İçin Hibe Desteği

Düğün salonu işletmecileri Covid-19’dan en çok etkilenen işletmeci gruplarından birini oluşturuyor. Artan vaka sayıları dolayısıyla salonların kapatılması ya da kısıtlı sürede açık kalması gibi etkenler düğün salonu fiyatlarının arttırmasına neden oldu. Artan fiyatlar ve vakalar ile pek çok insan organizasyon yapmak yerine sade bir nikah yapmayı tercih ediyor. Düğün salonları Covid-19 nedeniyle kapalı kaldıkları süre boyunca büyük zarara uğradı. Bu yardımı ile düğün salonu işletmecileri uğradıkları zararı toparlamak için 3 ay süre ile 1000 TL destek alabilecekler. Salon işletmecileri bu katkılar ile virüs sonrası zararlarını en aza indirebilecekler. Böylece daha az zarar ile virüs sonrası tekrar ekonomik düzenlerine dönecekler ve fiyat konusunda da eski hizmetlerine devam edebilecekler.

Esnaf Kira Yardımı Kimlere Verilecek?

Düğün salonu, terzi, cafe gibi pek çok işletmelerin sahipleri ve kira ödeyen mekan sahipleri bu destekten faydalanabilecekler. Büyükşehirde yaşayan esnaflar 750, daha küçük şehirlerde yaşayan esnaflar ise 500 TL devlet desteği alacaklar. 1000 TL kira desteği alacak olan kişiler de bu yardımdan yararlanmak için e-devlet üzerinden form doldurarak başvuru yapacaklar. Düğün salonu gibi işletmelere sahipseniz siz de bu desteğe başvurabilirsiniz. Salon sahipleri, cafe sahipleri gördükleri zararı karşılamak adına bu yardımlara başvurabilirsiniz. Turizmden gıdaya pek çok sektörde oluşan ekonomik krizler ve zararlar devletin sağlayacağı bu katkılar ile az da olsa toparlanmak için verilecektir. Bu destek ile salon işletmecilerinden manavına kadar pek çok esnafa katkı sağlanarak ekonomiye yeniden kazandırılması amaçlanıyor.

Ücretsiz Düğün Yardımcın

leyla_avatar

Leyla Burada!

Ücretsiz Düğün Yardımcın Leyla Senin İçin Burada!

Hayalinizdeki organizasyonu, konsept içeriğini ve hizmeti bizimle paylaşın. Leyla size en uygun 5 mekanı ve firmayı önersin!

Ücretsiz Destek Al

Düğün Salonu İşletmecileri Zararlarını Nasıl Karşılayabilir?

DüğünBuketi.com’un verilerine göre 2020 yılındaki düğünlerin %70’i 2021 yılına ertelendi. Çiftler, yapılan anketlerde nikahlarını kıysalar da düğünlerini 2021’de yapacaklarını belirtiyor. Pandemi döneminde sokağa çıkamayan çiftler düğünlerini DüğünBuketi.com gibi düğün portalları üzerinden planlıyor. Bu portallara üye olmak düğün salonlarına iş fırsatı sağlıyor. DüğünBuketi.com’un esnaflara destek olmak için sunduğu “Bugün üye ol 6 ay sonra öde” kampanyası sayesinde düğün mekanları ücret ödemeden çiftlere ulaşabiliyor. 0232 332 01 37 nolu numaradan ya da buradaki linkten kampanyaya başvuru yapılabiliyor.

Yanıtla