Evlenmek gibi ciddi bir kararı verdikten sonra unutulmaz bir düğünle yeni bir hayata merhaba diyen çiftler için doğru seçilmiş düğün salonları mutluluğa giden yolda büyük katkı sağlamaktadır. Heyecanın doruk noktada olduğu düğün günü ve gecesi yıllarca hatırlanacak anlara, sevinçlere ve bazen hüzünlere sahne olmaktadır. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına video kaydı ve düğün fotoğrafçısı ayrı bir öneme sahiptir. Düğünün bütün organizasyonu ile birlikte bu iki hizmetin kalitesi düğün salonları için bir tercih kıstası olmaktadır. Hiçbir düğün sahibi “düğün olsun, bitsin” şeklinde düşünmeyecektir. Diğer bir mühim husus kaliteli servistir. Bunun için şık görünümlü, güler yüzlü, bay ve bayan ikram personeli bulunmalıdır. Davetlilere yapılan hoş muamele, küçüklere sevgi, büyük davetlilere saygı göstererek yapılan servisten düğün sahipleri ve davetliler memnun kalacaktır. Düğün salonunun semti, ulaşım araçlarına mesafesi ve otopark hizmeti de önem taşıyan diğer hususlar arasındadır. Bazılarında vale hizmeti bulunmakta olup, bu sayede davetliler araç park ederek vakit kaybetmezler. Kapasite konusu da en az diğer unsurlar kadar önem taşır. Düğün sahipleri böylece bütçelerine ve davetlilerin konforuna yatırım yapmış olur.

Düğün Salonları ve Kaliteli Hizmet Seçenekleri

Bütün düğün salonları için tercih edilebilirliği artıran diğer bir husus ise küçük davetlilerdir. Yerinde duramayan çocuklar için çocuk parkı bulunduran salonlar, bazı aktivitelerle onları eğlendirerek hoş zaman geçirmelerini sağlamaktadır. Böylece ailelerinin de düğün atmosferinde daha iyi eğlenmelerine yardımcı olunmaktadır. Düğünün yanı sıra düğün salonları kına organizasyon için de hizmet verebilmektedir. Farklı amaçlarla yapılacak yemekli veya yemeksiz davetler de söz konusu salonlarında yapılabilmektedir. Yemekli düğün fiyatları seçilen menüye ve kişi sayısına göre farklılık göstermektedir. Bazıları konferans ve toplantı hizmeti de vermektedirler. Gelişen teknolojiden de uzak kalmayan kimi düğün salonları ise uzaklarda olup düğüne gelemeyen davetliler için “canlı yayın” hizmeti vermektedirler. Canlı yayın kameraları vasıtasıyla dünyanın neresinde olunursa olunsun düğün heyecanı bir nebze de olsa yaşanabilmektedir. Bu arada, Düğün Salonu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? sayfamızda da işinize yarayacak bilgilere ulaşabilirsiniz.

Düğün Salonları Fiyatları

Düğün Salonları Fiyatları ve Özellikleri

Sunulan farklı kategorilerdeki hizmetler düğün salonları fiyatları hususunda temel ölçütler olmaktadır. Düğün sahipleri bu hizmeti alırken salonun kapasitesi, konumu, otopark ve vale hizmeti, havalandırma ve iklimlendirme (mevsime göre ısıtma ve soğutma) koşullarına dikkat etmelidirler. Eş, dost ve akrabaların en iyi şekilde ağırlanması için ikram servisi de önem taşıyan diğer bir husustur. Tatlı ve tuzlu atıştırmalıklardan sıcak ve soğuk içecek ikramına kadar tazelik ve lezzet önem taşır. Sanatçıların performansı da düğünün harika geçmesi konusunda önemlidir.

Düğün taraflarının kültürel özelliklerine göre repertuara sahip olunmalıdır. Örneğin oyun havaları neredeyse her düğün için bir standart olmuşken, horon, uzun hava ve harmandalı gibi yöresel geleneği temsil eden müzik türlerine hakim olunmasını gerektirir. Romantik bir dans ile unutulmaz bir gece yaşanması da akılda en çok kalan anlar arasında başta gelmektedir. Kimi salonlar ise masa kartı uygulaması yapmakta, bu şekilde misafirlerin uygun masa arama konusunda bir kargaşa yaşamamaları amaçlanmaktadır. Talebe göre bu husus opsiyonel olarak da sunulmaktadır. Diğer tercihe bağlı düğün şekli ise yemekli düğünlerdir. Bu şekilde bir düğünü tercih edenler için menünün oluşturulması da önem taşımaktadır.

Yanıtla