Çiftlerin hayatlarındaki en özel anı yaşaması adına düğün organizasyonu ciddi bir iştir. Harika bir düğün için organizasyon ve düğün organizasyon malzemeleri çeşitleri kaliteli ve yeterli sayıda olması gerekir. Kendi organizasyonunu kendisi düzenlemek isteyenler mekan kiraladıktan sonra en önemli iş olan düğün organizasyonu malzemeleri çeşitleri bakmaya başlar. Masa ve sandalyeler en çok aranan organizasyon malzemelerindendir.

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Pek çok çeşit sandalye bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, Napolyon sandalye, Tiffany sandalye, katlanır sandalye, king sandalye, phoenix sandalye, kollu ve kolsuz plastik sandalye, tabureler (plastik, krom, ahşap), çocuk sandalyesi, hasır sandalye, Hilton sandalye, kır sandalyesi, kumaş kaplamalı sandalye, deri sandalye, ahşap sandalye, natürel sandalye şeklindedir. Bunlar çeşitli renk ve desenlerde bulunmaktadır. Masa konusunda ise love masa, ışık kokteyl masa, anı masası, pleksi masa, nikah masaları (ahşap, deri, Osmanlı, lake, altın vb.) dikdörtgen masalar, banket masalar (makaslı, montajlı vb.), cam masalar söz konusudur. Gazebolar da düğün organizasyonları için aranan ekipmanlardandır. Kına gazebo, çift katlı çiçekli gazebo, güllü gazebo, kristal gazebo gibi çeşitli adlar altında üretimi söz konusudur.

Diğer Düğün Organizasyon Malzemeleri Çeşitleri

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Diğer düğün organizasyon malzemeleri çeşitleri arasında pasta arabası da bulunmaktadır. Ledli, rose, bal kabağı ve kalp pasta arabası gibi çeşitleri vardır. Organizasyon ekipmanları arasında göze hitap edenlerin başında ışıklı sütunlar gelmektedir. Çeşitli renklerde ve ebatlarda ışıklı çiçekli gelin yolu sütunları en güzel düğün organizasyonu için iyi bir tercihtir. Kürsü isteyenler için ise nikah kürsüsü, ferforje kürsü, güllü kürsü, anı kürsü ve pleksi kürsü gibi çeşitler mevcuttur.

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Kimi düğünlerde görmeye alışık olduğumuz protokol bariyerleri de söz konusu olmaktadır. İkramlıkların taşınması adına gerekli kasalar ise çeşitli renklerde ve ebatlarda bulunabilmektedir. Görsellik konusunda bir hayli popüler olan düğün organizasyon malzemeleri çeşitleri arasında yer alan volkan ise genelde 4 ve 5 inçlik ölçülerde satılmaktadır. Özel üretim ve elektrikli volkanlar ise ekstra özelliklere sahiptir. Masa ve sandalyelerden yukarıda bahsedilmiş olup, masa üstü objelerden de bahsetmek yerinde olacaktır. Mumluk, supla peçetelik, yuvarlak ve çift kat aynalar, numaratörler, şamdan ve ayna altlıkları, boncuk – kum – taş malzemeler, şamdan mumları, vazolar ilk akla gelen masa üstü objelerdir.

Düğün Organizasyon Malzemeleri Fiyatları

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Yukarıda anlatılan düğün organizasyon malzemeleri çeşitleri fiyat bakımından farklılık göstermektedir. Çeşitli paketler halinde satın alınması veya kiralanması söz konusu olan ekipmanlar rengine, yapısına, modeline ve işlevine göre çeşitli fiyatlara sahiptir. Örneğin plastik sandalyeler ile hasır sandalyelerin ve deri sandalyelerin fiyatları farklı olmaktadır.

Düğün Organizasyon Malzemeleri

Nikah masa ve koltuk grupları da mobilyasının ağacından kapitone döşemesine kadar farklı fiyatlara konu olmaktadır. Yine masa konusunda cam masa ile banket masaların fiyatları da fark edecektir. Aynı şekilde gazebolar, pasta arabaları, kürsüler ve masa üstü malzemeler cinsine ve ebatına göre farklılık göstermektedir. Bütün bu malzemeler her şey dahil organizasyon paketleri kapsamında bütün olarak alınabileceği gibi, lüzumlu ekipmanlar listesi yapılarak tek tek alınması da söz konusudur. Sahneye konulacak Truss’lar ise 2 veya 4 ayaklı olarak farklı çeşitlere ve farklı fiyatlara konudur.

Çocukların katılması söz konusu ise şişme oyun parkları da düğün malzemeleri arasına girecektir. Büyük eğlence oyun evinden kinder garden’a, canlı langırttan tırmanma duvarına kadar çeşitli şişme oyun parkları bulunmaktadır. Catering ürünler ise ikramın türüne göre düz tabaklar, çorba kaseleri, meze tabağı, çerez kaseleri, tuzluk – karabiberlik – peçetelik triosu ve ayaklı kadehler olarak sıralanabilmektedir.

Düğün orkestranıza karar verdiniz mi? Düğün orkestrası hakkında bilgi edinmek ve fiyatları öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yanıtla