Düğünler çiftlerin, ailelerin ve davetlilerin heyecan ve stresine şahitlik edilen, harika bir organizasyonla unutulmaz bir atmosfere sahip olabilen vakitlerdir. Bunun için pek çok organizasyon firması ve verdikleri türlü düğün organizasyon paketleri bulunmaktadır. Genel itibariyle yemekli ve yemeksiz paketler şeklinde hizmetler sunulabildiği gibi, standart, normal ve lüks paket şeklinde kategorizasyona gidenler de olabilmektedir.

Düğün Organizasyon Paketleri

Bu paketlerin yanı sıra fotoğraf ve video çekimleri gibi ekstra hizmetler de ayrıca fiyatlandırılabiliyor. Hatta bu hizmetlerin dışarıdan alınmasını gerektiren ve sadece mekan kiralaması yapan organizasyon firmaları da söz konusu olabiliyor. Yemek verilmesi söz konusu düğün organizasyon paketleri seçildiğinde kırmızı et ve beyaz et seçeneklerinden biri tercih edilmesi istenir. Bunun yanı sıra sunulan salata, tatlı ve içecekler genelde standarttır.

Düğün Organizasyon Paketleri

İster yemekli ister yemeksiz olsun, isterse lüks bir paket olsun önemli olan düğün öncesi, düğün sırasında ve düğün sonrası hizmetlerinin netleştirilmesidir. Bunun için organizasyon firmalarıyla detaylı görüşmeler yapılmalı ve her detay kağıt üzerinde netleştirildikten sonra anlaşma imzalanmalıdır. Bu şekilde düğün günü her iki taraf için de kötü sürprizler yaşanmayacak ve unutulmaz bir düğün yaşanacaktır.

Düğün Organizasyon Paketleri ve İçerdikleri Hizmetler

Düğün Organizasyon Paketleri

Yemeksiz ve ikramlı düğünleri konu alan düğün organizasyon paketleri kapsamında kokteyl ikram servisleri söz konusu olmaktadır. Tatlı ve tuzlu kurabiyeler, kanepeler gibi hafif atıştırmalıkların yanı sıra sıcak ve soğuk içecekler sunulmaktadır. Süsleme konusu da düğün hizmetleri kapsamında en önemli konulardan biridir.

Düğün Organizasyon Paketleri

Davetlilerin oturduğu masa ve sandalyelerin giydirmeleri, masa üstü süslemeleri, gelin ve damadın oturduğu nikah masasının süslenmesi, gelin yolu süslemeleri, balon veya çiçekler eşliğinde mekandaki çeşitli süsleme tipleri, konfeti, volkan, köpük, sis ve benzeri türlü görsel şovlar düğün organizasyon paketleri arasındadır.

Düğün Organizasyon Paketleri

Orkestra temini, ses, ışık ve sahne hizmetleri, LCV hizmeti, araç kiralama ve gelin arabası süslemesi de diğer organizasyon hizmetleri arasındadır. LCV hizmeti ile davetlilerin net sayısı öğrenilebilmekte, kimi mekanlar bu hizmeti de kendileri üstlenmektedirler. Masa isimlik uygulaması yaptırmak isteyen gelin ve damat ile düğün sahipleri bu yöntemle kimin nerede oturacağına karar vermektedirler. Bu şekilde düğün öncesi yer bulma telaşı yaşanmamakta, herkes oturacağı yeri bilmektedir.

Düğün Organizasyon Paketleri Fiyatları

Düğün Organizasyon Paketleri

Örneklerle gidilecek olursa düğün organizasyon paketleri fiyatları 150 kişi için 1.500 TL’den başlamak üzere 500 kişi için 5.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Burada önemli olan davetli sayısı, yemek verilip verilmeyeceği, yukarıda detaylı bir şekilde verilen hizmetlerden hangilerinin tercih edileceği, hangilerinin düşünülmeyeceğidir. Ayrıca düğünün hafta içi mi yoksa hafta sonu mu yapılacağı da fiyat konusunda önem taşıyan hususlar arasındadır.

Düğün Organizasyon Paketleri

Yemekli bir düğün için hafta sonu seçilirse genelde 20 TL’den başlayan kişi başı fiyatlar 200 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Atıştırmalık kokteyl ikramları yapılması söz konusu düğünler için ise kişi başı 15 TL’den başlamak üzere 180 TL’ye varan fiyatlar söz konusudur. Fotoğraf ve video çekim hizmetleri bu paketlerin genelde dışında yer almaktadır.

Düğün Organizasyon Paketleri

Kimi düğün mekanları bu hizmeti de kendisi vermekte olup, video klibi ve fotoğraf albümü yapabilmektedirler. Bu şekilde düğünün bir ömür hatırlanmasına hizmet edilmiş olur. Bu hizmet için yurt dışında veya başka şehirlerde de profesyonel makineler ve ekiplerle birlikte çekim yapılabilmesi söz konusudur. Harika manzaralara sahip dış mekanlarda çekilen fotoğraflar çiftleri birbirine daha da yaklaştırmakta ve albüm ile kısa filmler sayesinde düğünün bütün yönleriyle ömür boyu yad edilmesi sağlanmış olacaktır.

İstanbul Avrupa Yakası’ndaki düğün salonları ve fiyatlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla