Bu linke tıkladığınıza göre büyük bir ihtimalle gelin olmak üzeresiniz. Tebrikler! Öncelikle çok mutlu olmanızı dilerim. Gelelim o büyük güne hazırlanırken gelinlerin en büyük yardımcısına: düğün organizasyon firması. Ne işe yarar efendim bu düğün organizasyon firması? Düğün organizasyonunu yapmak için her şeyin paket program olarak sunulduğu bir mekanı tercih edenleri tenzih ederek söylüyorum, baştan belirtmek lazım ki. ” Benim için öyle her şeyin bana özel olmasına gerek yok, çok takılmıyorum öyle şeylere” diyenlerdenseniz, sanırım bu makale size hitap etmeyecektir.

1. Kendim hallederim ne olacak ki demeyin!

neden-organizasyon-firmasi

Sayılı gün çabuk geçer, bugün yaparım, yarın bakarım, eviydi, mobilyasıydı, gelinliğiydi derken, kendiniz halledemezsiniz efendim. Diyelim ki halletmeye karar verdiniz, onca işin içinde, bir de çiçekle böcekle uğraşmak, sizi gereğinden fazla strese sokar, sivilceniz, uçuğunuz, bir şeyiniz çıkar alimallah, hiç zamanı değil. Bırakın işi uzmanı yapsın, lüzumu yok şimdi girişimciliğin.

2. Biraz oradan, biraz buradan derken, bir bakmışsınız astarı yüzünden pahalıya gelmiş!

neden-organizasyon-firmasi (1)

Davetiyesiydi, nikah şekeriydi, gelin buketi, araba süslemesi derken, her bir kalemle ayrı uğraştığınız yetmezmiş gibi, bir de üstüne daha çok ödeme yapmak zorunda kalırsınız. Unutmayın ki düğün organizasyon firması sürekli alım yaptıkları için, anlaşmalı firmaları ve özel indirimleri vardır.

3. Hayal etmek kolay, gerçeğe dönüştürmek zordur!

Bu süreçte türlü türlü fotoğraflara baktınız, beğendikleriniz, beğenmedikleriniz ve “işte bu” dedikleriniz oldu. Seçtiğiniz firma “hallederizci” bir firma değil de, sizi doğru yönlendirecek gerçekçi bir firma ise sizi hayal kırıklığına uğratmadan, düğün gününde karşılaşacağınız masanın bire birini, bir örnek masa hazırlayarak size önceden gösterecektir. Böylelikle şüpheye mahal bırakmamış ve kötü sürprizleri en baştan önlemiş olursunuz.

4. Fotoğraflardan konsept seçerken aklınıza gelmeyen diğer önemli şeyler!

neden-organizasyon-firmasi (3)

Orkestra, fotoğrafçı, catering , sahne, ses, ışık düğünün en önemli kısımlarıdır. Düğün organizasyon firması denince akla, süsleme, çiçek, masa sandalye gelir ama asıl önemli olan, düğününüzde rol üstlenecek tüm firmaları koordine edebilecek, gerçek bir organizasyon firmasıyla çalışmaktır. Program akışından, nikah şahitlerine, pastasından, fotoğrafçısına tüm organizasyonu kapsamlı bir şekilde yönetebilecek ve siz nasıl olduğunu bile anlamadan her şeyi halledip, sizin sadece o anın tadını çıkarmanızı sağlayabilecek bir firma ile anlaştıysanız, arkanıza yaslanın ve mümkünse düğünden önceki gece güzel ve derin bir uyku çekin. Dinlenmiş bir ciltte makyaj çok daha iyi durur, unutmayın 😉

İzmir’in en iyi düğün organizasyon firmalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla