Rutin bir düğün organizasyonu yerine, “benimki farklı bir düğün olsun” isteyenlere verilecek pek çok düğün organizasyon fikirleri mevcuttur. Bu küçük dokunuşların bir kısmı uygulansa bile düğünün atmosferi değişecek ve farklı bir düğün olarak dilden dile yayılacaktır. Sonraki düğünlerde de sizin düğününüzden esintilerle karşılaşmak mümkün olabilecektir. Düğün sürecinde olduğu gibi fotoğraf ve video çekimi sırasında yapılabilecek çok sayıda düğün organizasyon fikirleri bulunuyor.

Düğün Organizasyon Fikirleri

İlk fikir dilek ağacı olup, davetlilerin küçük bir kağıda gelin ve damat hakkındaki dilekleri yazılarak ağaca asılabilir. Gelinliğini düğün sonrası saklayacaklar için harika bir fikir de gelinin babasının gömleğinden bir parçayı gelinliğine diktirmesidir. Diğer bir ipucu ise gelinin ve arkadaşlarının ellerinde gelin buketiyle poz vermesidir.

Düğün Organizasyon Fikirleri

Işıklandırma amacıyla rutin lambalar yerine kır düğünlerinde fenerlerin tercih edilmesi düğüne son derece romantik bir hava katacaktır. Gelinin bir pozunun, gelin arkadaşları telefonlarıyla farklı açıdan aynı anda çekilmesi ve daha sonra bunların birleştirilmesi de harika bir fikirdir. Çılgın bir masa üstü süslemesi olarak da kadehleri ters çevirerek mumluk yapılması da tercihleriniz arasında olabilir.

Düğün Organizasyon Fikirleri ve Çekimler

Düğün Organizasyon Fikirleri

Gelin ve damadın anne ve babalarının düğünlerine ait fotoğraflar varsa aynı sahne tekrarlanırcasına benzer pozlar düğün organizasyon fikirleri bakımından verilebilir. Bu anne ve babalara duygusal anlar yaşattığı gibi davetlilerin de ilgisini çekecektir. Ayrıca renkli bir anı olarak kalması açısından dış mekan çekimlerinde çok sayıda balona yer vermek romantik bir hava katmaktadır. Özellikle beyaz renk bu konuda masumiyeti ve saflığı temsil ettiğinden mükemmel pozlar yakalanacaktır.

Düğün Organizasyon Fikirleri

Fotoğraf ve videonun yanı sıra bir ressam ile anlaşılarak düğünün yağlı boya tablosu yaptırılabilir. Evin en güzel köşesine asılarak düğünün ömür boyu hatırlanması sağlanabilir. Görsel açıdan harika bir poz olan gelin, annesi ve kayınvalide ellerini gelin çiçeği üzerinde birleştirilerek fotoğraf çektirilmesi de güzel bir fikirdir. Düğün mekanının dışında veya kır düğünü ise açık alanda davetliler kalp şeklinde yan yana dizilerek fotoğraf çektirilebilir. Öte yandan konfetinin yerine minik ponponların atılması da düğünü rutinin dışına çıkaracak, görsel açıdan farklılık ortaya çıkacaktır. Başka bir alternatif olan düğün organizasyon fikirleri arasında sahneye giriş esnasında gelin yolunun fener veya mumlarla süslenmesi gelmektedir.

Diğer Düğün Organizasyon Fikirleri

Düğün Organizasyon Fikirleri

Düğün mekanındaki diğer bazı düğün organizasyon fikirleri de düğünü rutinlikten çıkaracak hamlelerdir. Bunların arasında düğün salonu tavanının gül/karanfillerle süslenmesi gelmektedir. Kafasını kaldıran herkes bundan etkilenecektir. Çılgın düğün pastaları tasarımı yaptırarak davetliler şaşırtılabilir. Bu, çizgi film kahramanı veya ünlü biri olabileceği gibi gelinlik ve damatlık biçimli bir pasta da olabilir.

Düğün Organizasyon Fikirleri

Kır düğünleri için söz konusu olabilecek bir fikir ise kokteyl masaları yerine çimenlerin üzerine bezler serdirerek piknik tadında bir düğün organizasyonudur. Bu şekilde hafızalara kazınan bir düğün söz konusu olacaktır. Diğer yandan düğün öncesinde davetli çiftlerden bir düğün fotoğrafı istenerek, düğün salonunun bir köşesinin bir fotoğraf galerisi haline getirilmesidir. Bu şekilde davetlilere unutulmaz bir düğün yaşatabilir, kendi düğünlerini yad etmeleri sağlanabilir. Yemek menüsüyle oynamak da harika bir fikir olabilir. Yöresel yemekleri gören davetliler, rutin düğün yemekleri beklerken şaşıracaklar ve belki bunu mutlaka yayacaklardır. Düğüne katılamayacağını bildirenler için de bir sürpriz yapılarak, onların adı tek tek okunarak “oley” çektirilebileceği gibi şereflerine kadeh de kaldırılabilir. Çarpıcı bir fikir ise mühür hazırlatılması ve mührün peçetelere vurularak davetlilere bu mühürlü peçetelerin hediye olarak verilmesidir.

Düğün organizasyon malzemeleri hakkında bilgi almak için Düğün Organizasyon Malzemeleri Neler? sayfamızı inceleyebilirsiniz!

Yanıtla