Aylardır beklediğiniz ve özenle hazırlandığınız düğün gününüze az bir zaman kaldı. Hayallerinizdeki gelinlik ve damatlığınızın içinde şık ve fit bir görünüm yakalamak mı istiyorsunuz? O halde doğru adrestesiniz. Doğru bir düğün öncesi spor programı ile o görkemli anlarda tüm konuklarınızı fiziğiniz ve güzelliğinizle etkileyip odak noktası olabilirsiniz. Her gelin ve damat adayı hayatlarının en özel gününde şık ve etkileyici bir görünüme sahip olmak ister. Düğün stresinin sebep olduğu yeme bozuklukları ve gerginlik sizi hem bedensel hem de ruhsal olarak yorabilir. Bu yorgunluklardan sıyrılmanız ve kendinizi düğününüze tam anlamıyla hazır hissetmeniz için sizlere evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz düğün öncesi egzersiz programı hazırladık. Oldukça etkili ve basit bir düğün öncesi spor programıyla hem fit bir görünüme kavuşabilir hem de düğün stresinizden sporla kolayca kurtulabilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-cover (4)

Kadın için ve erkek için özel olarak hazırladığımız düğün öncesi spor egzersiz programı ile siz de hayallerinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Haftada 4-5 gün, günde sadece 30-45 dakikanızı düğün öncesi spor programına ayırarak gelinlik ve damatlığınızın içinde göz kamaştırabilirsiniz!

Kadın İçin Düğün Öncesi Spor Programı

spor-egzersiz

Düğün gününün yaklaşmasıyla beraber belki de en stresli dönemi kadınlar geçiriyor. Düğün planlama aşaması kadınlar için yorucu ve bir o kadar stresli bir dönem haline gelebiliyor. Gelinlik, kuaför, ayakkabı, mekan seçimi ve diğer ayrıntıları da ekleyince yoğun stresle beraber yeme bozuklukları kaçınılmaz oluyor.

dugun-oncesi-spor-cover (15)

Daha önce spor geçmişiniz yoksa bu hareketler sizin için biraz zorlayıcı olabilir ve vazgeçmek isteyebilirsiniz. Fakat unutmayın, her şey o görkemli günde şık ve fit bir görünüm kazanabilmek için! Kadınlar için düğün öncesi spor programı ile bunları gerçekleştirmek tamamen sizin elinizde… Yalnızca sizin için zorlayıcı olabilecek ilk birkaç günü atlatmanız gerekecek. Zamanla vücudunuz egzersizlere olumlu tepki verecek ve hayallerinizdeki görünüme günden güne kavuşacaksınız. Bu egzersizlerin yanı sıra yoga ve pilatesi de hayatınıza katabilirsiniz.

 • Kadın için Isınma Hareketleri

dugun-oncesi-spor-cover (3)

Düğün öncesi spor programına başlamadan önce kendinizi olası sakatlıklardan korumak ve egzersizleri doğru sergileyebilmek adına idman öncesi ısınma ve esneme çok önemlidir.

dugun-oncesi-spor-streching (7)

 • Bacaklarınızı omuz hizasından biraz geniş açın. Sırtınızı ve bacaklarınızı bükmeden öne doğru eğilin.

dugun-oncesi-spor-streching (8)

 • Sağ bacağınız aynı halini korurken sol bacağınızı hafif öne doğru kırın. Sol elinizi ayaklarınızın ortasına yerleştirdikten sonra sağ kolunuzu havaya kaldırıp esnetin.

dugun-oncesi-spor-streching (9)

 • Daha sonra sağ elinizi ayaklarınızın ortasına yerleştirip sağ bacağınızı biraz öne kırıp diğer kolunuzu havaya kaldırıp esnetin. Düğün öncesi spor egzersizlerinde ısınmanın ve esnemenin ne kadar önemli olduğunu unutmayın! Egzersizi sağ kolunuzu 10, sol kolunuzu 10 kere olmak üzere toplamda 20 kez tekrarlayın. Bu hareket iç kollarınızı ve arka bacağınızı sıkılaştıracak.

dugun-oncesi-spor-streching (10)

 • Dizlerinizi büküp vücudunuzu dik biçimde öne doğru eğdikten sonra ellerinizi belinizde birleştirin. Bu pozisyon kadın için düğün öncesi spor egzersizlerinde vücudun esneyip ısınması açısından çok önemlidir. Bu hareket sırt, ön ve arka bacak kaslarının esnemesini sağlayıp mobiltenizi arttırmak için oldukça yararlıdır.

dugun-oncesi-spor-streching (11)

 • Hareketin devamında bacaklarınızı düz poziyona getirip öne doğru eğilerek kollarınızı gerdirin. Stretching (Esneme) yaparken nefes kontrolüne çok dikkat etmelisiniiz. Öne doğru eğilirken nefes verip düz pozisyona geçerken nefes alın. Bu egzersizi toplamda 10 tekrar yapabilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-streching (12)

 • Dik bir şekilde dizlerinizin üzerinde durarak başlayın.

dugun-oncesi-spor-streching (13)

 • Sol elinizle sol ayağınızı tutarken sağ kolunuzu geriye doğru gerdirin. Her düğün öncesi spor hareketinde olduğu gibi dik durmak ve hareketi doğru sergilemek çok önemli.

dugun-oncesi-spor-streching (14)

 • Aynı şekilde sağ ayağınızı sağ elinizle tutup sol kolunuzu ve sırtınızı geriye doğru gerdirin. Bu harekette kalça ve ön bacak kaslarınızı esnetip sıkılaşmaları için kasların üzerine baskı uyguluyoruz. Sağlıklı bir dik duruş için sırt kaslarımızı da çalıştırıyoruz. Egzersizi iki kol dahil olmak üzere toplam 12 tekrar yapabilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-streching (1)

 • Elleriniz önde, dizleriniz omuz hizasında, ayak parmaklarınızı geriye doğru uzatarak görseldeki şekilde harekete başlayın.

dugun-oncesi-spor-streching (2)

 • Boynunuzu öne eğip karnınızı ve kalçanızı içeriye doğru çekip nefes verirken 3 saniye bekleyip harekete devam edin. Bu hareketi 10-12 tekrar yapabilirsiniz. Önemli bir sırt egzersizi olmakla beraber duruş bozukluğunuz varsa düzeltebileceğiniz bir düğün öncesi spor hareketi.

dugun-oncesi-spor-streching (3)

 • Kollarınızı omuz genişliğinde açarak bacaklarınız vücudunuza paralel olacak şekilde egzersize başlayın.

dugun-oncesi-spor-streching (5)

 • Karın kaslarınızı, omuzlarınızı ve kalçanızı çalıştırdığınız bu harekette önce sol bacağınızı öne atarak sol kolunuzu havaya kaldırın.

dugun-oncesi-spor-streching (6)

Başlama pozisyonuna geri dönerek önce sağ bacağınızı öne atın, ardından sağ kolunuzu havaya kaldırıp esnetin. Bu hareketi iki kol dahil olmak üzere 15 tekrar yapabilirsiniz.

Isınma hareketlerini tamamlayıp vücudunuzu aktif hale getirdikten sonra düğün öncesi spor egzersizlerine başlayabilirsiniz!

dugun-oncesi-spor-cover (7)

Kadın İçin Düğün Öncesi Spor Egzersizleri

Arka kol ve omuzlarınızı sırayla çalıştıracağınız bu düğün öncesi spor egzersizleriyle daha sıkı bir arka kol ve estetik omuzlara sahip olacaksınız. Egzersizleri yaparken yarım kiloluk ağırlıklar veya küçük su şişeleri kullanabilirsiniz. Fiziki kondisyonunuza göre ağırlığı arttırabilirsiniz. Egzersizlere başlamadan önce triceps ve omuz kaslarınızı esnetip idmana hazırlamayı unutmayın! Kondisyonunuza göre toplam 2 veya 3 set sergileyebileceğiniz bu egzersizleri superset şeklinde yani hiç dinlenmeden iki hareketi arka arkaya yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Hareketleri genel kondisyonunuza göre 10-12 tekrar 2-3 set olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Egzersiz 1

dugun-oncesi-spor-exercises (31)

Bir sandalyeye dik bir şekilde oturup ağırlıkları avuç içiniz ileri bakacak şekilde kaldırın.

dugun-oncesi-spor-exercises (2)

Omuzlarınızdan güç alarak ağırlıkları yukarı doğru itip bir saniye bekleyin. Egzersizi nefes alışverişinize dikkat ederek 10 kere tekrarlayın. Ağırlıkları yukarıdayken birbirine değdirmemeye özen gösterin. 10 tekrar bittikten sonra ayağa kalkıp standart duruş poziyonuna geçin.

Egzersiz 2

dugun-oncesi-spor-exercises (30)

Hiç dinlenmeden sıradaki harekete geçiyoruz. Ağırlıkları elinizde avuç içiniz size bakacak şekilde tutun.

dugun-oncesi-spor-exercises (1)

Kontrollü şekilde nefes vererek ağırlıkları yan tarafa doğru kaldırın. Yukarıda bir saniye tutun ve hareketi 10 kez tekrarlayın. Bu iki omuz hareketini arka arkaya yaptıktan sonra 1 dakika dinlenin ve hareketleri tekrar yapın.

Egzersiz 3

dugun-oncesi-spor-exercises (5)

Sırada arka kol kaslarını sertleştirip sıkılaştıracak bir egzersiz var. Dizleriniz hafif bükük sırtınız dik karşıya bakarak ağırlıkları avuç içiniz size bakacak şekilde tutun.

dugun-oncesi-spor-exercises (6)

Omzunuzu sabitleyip ön kolunuz yardımıyla iki ağırlığı da arkaya doğru itin ve 1 saniye bekleyin. Arka kolunuzun kasıldığını hissedeceksiniz. Maksimum verim için vucüt pozisyonunuzu sabit tuttuğunuzdan emin olun.

Egzersiz 4

dugun-oncesi-spor-exercises (3)

Düzgün bir duruşa sahip olmak için önemli bir sırt egzersizi var sırada. Ağırlıkları elinizde tutarak gövdenizi aşağı doğru eğin. Bacaklarınızı öne doğru kırıp kalçanızı dışarı doğru çıkarın. Sırtınızın dik ve düzgün olmasına dikkat edin.

dugun-oncesi-spor-exercises (4)

Omuzlarınızı kitleyip ağırlıkları karnınızın yan tarafına doğru çekin. Sırtınızın gerildiğini hissedeceksiniz.

Egzersiz 5

dugun-spor-egzersiz

Sırada arka kol, karın, omuz ve göğüs bölgenizi çalıştıracak bir egzersiz var. Normal şınav pozisyonu alın. Eğer çok zorlayıcı olursa dizlerinizden destek alarak da yapabilirsiniz. Kollarınız dik pozisyonda vücudunuzu aşağıya doğru itip yavaşça yükselin.

Egzersiz 6

dugun-oncesi-spor-exercises (20)

Sıradaki egzersizimiz karın ve kalça kaslarınızı sıkılaştırıp vücut dengenizi arttıracak basit gibi görünen ama bir o kadar da zorlayıcı plank! Yere yüzükoyun yatıp dirseklerinizi zemine yerleştirin.Tüm vücudunuz gergin olacak şekilde ayaklarınızı omuz hizanıza göre açıp kalçanızı sıkmaya başlayın. 45 sn – 1 dk aynı pozisyonda kalarak egzersizi 2-3 set olarak tamamlayın.

Egzersiz 7

dugun-oncesi-spor-exercises (21)

Sırada kalçalarınızı, bacaklarınızı, karın ve sırt bölgenizi çalıştıracak, vücut ağırlığıyla yapabileceğiniz bir egzersiz var. Squat yaparken sırtınızın dik, ayaklarınızın omuz hizasında açık olmasına dikkat edin. Belinizi bükmeden dizlerinizi kırarak hayali bir sandalyeye otururmuşcasına kalçanızı aşağıya doğru hareket ettirin. Sakatlıkların önüne geçmek için harekete alışana kadar ağırlıklarla çalışmayın.

Egzersiz 8

dugun-oncesi-spor-exercises (19)

Sırada karın kaslarınızı sıkılaştırmak ve belinizi inceltmek için eğlenceli ve etkili bir egzersiz var.

Bu düğün öncesi spor egzersizine başlamadan önce yere sırtüstü uzanıp dizlerinizi bükerek ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Kalçanız ve beliniz arasında boşluk olmamasına özen gösterin. Hafif öne doğru yükselip önce sağ elinizle sağ ayağınıza sonra sol elinizle sol ayağınıza sırayla dokunun. Kontrollü bir şekilde toplam 24 tekrar yapabilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-cover (17)

Antrenman sonunda aktif fiziksel hareketler yapmak ekstra kalori yakmanızı sağlayıp yağ yakımını hızlandırır. İsterseniz müzik eşliğinde aerobik bir dans edebilir, ip atlayabilir veya koşabilirsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu düğün öncesi spor egzersizleriyle çok kısa sürede fit bir görünüme kavuşmak sizin elinizde!

Erkek İçin Düğün Öncesi Spor Programı

dugun-oncesi-spor-cover (9)

Tüm vücudunuzu çalıştıracağınız düğün öncesi spor programı ile damatlığınızın içinde daha şık ve fit bir görünüm sergileyeceksiniz! Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz bu düğün öncesi spor egzersizleri ile çok kısa sürede istediğiniz forma kavuşabilirsiniz! Tüm egzersizleri fiziki durumunuza göre 10-12 tekrar 2-3 set şeklinde gerçekleştirebilirsiniz.

 • Erkek İçin Isınma Programı

dugun-oncesi-spor-streching (15)

Dik durup kollarınızı genişçe açıp önce ileri sonra geriye doğru dairesel hareketlerle çevirin. 15 ileri 15 geri toplam 30 tekrar yapabilirsiniz. Omuzlarınızdaki stresi azaltıp sizi idmana hazır hale getirecek.

dugun-oncesi-spor-streching (16)

Bacaklarınızı dışarı açıp ellerinizi yukarıda birleştirerek koordine bir şekilde zıplayın. Hareketi 30-35 kere tekrar edin. Vücudunuzdaki kan akışını hızlandırıp sizi egzersizlere hazırlayacak önemli bir hareket.

dugun-oncesi-spor-streching (17)

Squat yaparken sırtınızın dik, ayaklarınızın omuz hizasında açık olmasına dikkat edin. Belinizi bükmeden dizlerinizi kırarak hayali bir sandalyeye otururmuşcasına kalçanızı aşağıya doğru hareket ettirin. Ayaklarınız yere tam basmalı, parmak ucunda durmaya çalışmayın. 2-3 set 10 tekrar yapabilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-streching (18)

Şınav pozisyonu alıp karın kaslarınızı sıkın. Dizlerinizi göğsünüze doğru iterek koşuyormuş gibi ayaklarınızı sırasıyla ileri geri atın.

Erkek İçin Düğün Öncesi Spor Egzersizleri

Egzersiz 1

dugun-oncesi-spor-exercises (12)

Bütün vücudunuzu aktif olarak çalıştırıp size güç kazandıracak ilk düğün öncesi spor egzersizimiz şınav. Ayaklarınızı omuz genişiliğinde açıp bütün vücudunuzun dik olmasına özen gösterin. Başlamadan önce omuzlarınızı kilitleyin. Ellerinizi daha geniş açıyla açarak yan göğüslerinizi daha aktif olarak çalıştırabilirsiniz. Arka kol kaslarınızı çalıştırmak isterseniz dar açıyla şınav çekebilirsiniz.

Egzersiz 2

dugun-oncesi-spor-exercises (16)

Daha güçlü kollara sahip olmak için artık ağırlık kaldırma zamanı! Ağırlıkları avuç içiniz size bakacak şekilde tutun. Yukarı doğru kaldırırken avuç içiniz size bakacak şekilde ağırlıkları döndürün. Omzunuzu sabit tutup fazla hareket etmemeye özen gösterin. Ağırlığı yukarıya kaldırdığınızda 1 saniye tutup kasılmayı hissedin ve ağırlıkları yavaşça indirin.

Egzersiz 3

dugun-oncesi-spor-exercises (18)

İç biceps kasını hedef aldık, şimdi sıra dış biceps kaslarında. Bu egzersizi oturarak veya ayakta yapabilirsiniz. Avuç içiniz size bakacak şekilde ağırlıkları tutun. Aynı pozisyonda avucunuzu döndürmeden kollarınızı yukarı doğru hareket ettirin. Bu düğün öncesi spor egzersizlerini uygularken nefes alışverişine dikkat edin. Kaldırırken nefes verip indirirken nefesinizi alın.

Egzersiz 4

dugun-oncesi-spor-exercises (8)

Kollarınızı daha büyük gösterip şekillenerek sıkılaşmasını sağlayacak arka kol düğün öncesi spor egzersizi ile devam ediyoruz. Dik bir duruş ile dizlerinizi hafif kırıp kalçanızı dışarı çıkarın. Ağırlıkları avuç içiniz ileriye bakacak şekilde tutun ve geriye doğru itin. Vücudunuzun sabit kalmasına dikkat edin.

Egzersiz 5

dugun-oncesi-spor-exercises (14)

Damatlığınızın içinde fit ve estetik omuzlarla dikkat çekmek istiyorsanız bu düğün öncesi spor egzersizi tam size göre!

Dik bir şekilde bir sandalyeye oturup avuç içiniz karşıya bakacak şekilde ağırlıkları baş hizanıza getirin. Nefes vererek ağırlıkları yukarı itip bir saniye bekledikten sonra yavaşça indirin . Omuzlarınızın ve sırtınızın sabit olmasına dikkat edin.

Egzersiz 6

dugun-oncesi-spor-exercises (13)

İç ve dış omuzlarınızı hedefleyen bu egzersizde ağırlıkları avuç içiniz size bakacak şekilde tutun. Nefes vererek kollarınızı yana doğru açarken elinizi bardaktan su dolduruyormuşçasına öne doğru hafif döndürün. Boynunuzun dik ve sabit olmasına özen gösterin.

Egzersiz 7

dugun-oncesi-spor-exercises (7)

Sırt ve kanat kaslarınızı çalıştıracağınız bu egzersizde ağırlıkları avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde diz hizasında tutun . Dizlerinizi hafif büküp sırtınızı dik şekilde tutarak ağırlıkları yanlara doğru çekin ve 1 saniye bekleyerek hareketi tekrar edin.

Egzersiz 8

dugun-oncesi-spor-exercises (9)

Bir sehpaya veya masaya sırtüstü uzanarak ağırlıkları göğüs hisanıza getirin. Omuzlarınızı kilitleyip ağırlıkları yukarı iterek bir saniye tutun ve göğüslerinizi sıkıştırın. Göğüs kaslarınızı güçlendirecek olan bu hareket aynı zamanda kol kaslarınız ve tutuş gücünüz için de önemli.

Egzersiz 9

dugun-oncesi-spor-exercises (11)

Göğüs kaslarınızın sıkılaşmasına yardımcı olacak bu egzersizi masaya veya sehpaya uzanarak gerçekleştirebilirsiniz. Omzunuzu kilitleyip ağırlıkları avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde yukarı kaldırın. Nefes alarak ağırlıkları yanlara doğru açın ve nefes vererek ağırlıkları üst noktada birbirine değdirip göğsünüzü sıkın. Omuzlarınıza gereksiz yük bindirmemek için kollarınızı yanlara gereğinden fazla açmayın.

Egzersiz 10

dugun-oncesi-spor-exercises (17)

Sırt üstü yatarak bacaklarınızı ileriye uzatın. Karın kaslarınızı sıkarak ellerinizi kafanızın arkasına yerleştirin. Hareketi yaparken kesinlikle ellerinizle ensenize baskı yapıp yardım almaya çalışmayın. Önce sol bacağınızı gövdenize doğru çekip sağ dirseğinizle oraya ulaşın sonra diğer kol ve bacakla tam tersini yapın. Acele etmeden nefes kontrolüne dikkat ederek hareketi tamamlayın.

Egzersiz 11

dugun-oncesi-spor-exercises (15)

Bu hareketle bacak ve kalça kaslarınızı güçlendirip vücut denge mekanizmanızı sağlamlaştıracaksınız. Dik durmaya özen göstererek ağırlıklar elinizde bir ayağınızı öne atıp diğerini parmak ucunda geride tutun. Sağ ve sol bacak olarak sırayla tekrar edin. Adımınızı düzgün attığınızdan emin olun.

Bu basit ama etkili düğün öncesi spor egzersiz programı ile hayallerinizdeki vücuda çok kısa bir süre içinde kavuşacaksınız. Ayrıca düğününüz öncesinde ihtiyacınız olacak her konu “Düğün Hazırlıkları Rehberi” bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Düğün Öncesi Spor Egzersiz Tüyoları

dugun-oncesi-spor-cover (2)

Hedeflerinize ulaşmak için spor yapmak ne kadar önemliyse dengeli ve sağlıklı beslenip vücuduzu düzgün dinlendirmek de o kadar önemlidir. Sizi düğün gününüze tamamen hazır hissettirmek için çok önemli tüyolarımız var!

dugun-oncesi-spor-cover (18)

 • Günün en önemli öğünü olan kahvaltıda almanız gereken protein, karbonhidrat ve abartmadan şekerli ve yağlı yiyeceklerle vücudunuzu spora hazırlamalısınız. Bunun yanı sıra tok ve şiş bir karınla spor yapmanız sizin için pek iyi olmaz. Yemek yedikten sonra 2-2,5 saat iyi hissedene kadar düğün öncesi spor egzersizine başlamamalısınız. Spordan bir saat önce bir adet muzu şekersiz bir kahve ile birlikte tüketebilirsiniz. Kahvedeki kafein metobolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayıp size spor anında ekstra enerji kazandıracak.

dugun-oncesi-spor-cover (10)

 • Sporla beraber gelen en iyi alışkanlıklardan birisi de sağlıklı yaşam tarzı. Gün içinde bolca su tüketip meyve ve sebze ağırlıklı beslenin. İştahınızın kurbanı olup forma girmek için yaptığınız düğün öncesi spor egzersizlerinin boşa gitmesine izin vermeyin! Formunuzu koruyup düğün gününüzü iple çekiyorsanız genel olarak yağlı, hamur işi ve fastfood tarzı yiyecekleden uzak durmalısınız. Haftada bir gün abartmamak şartıyla kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

dugun-oncesi-spor-cover (19)

 • Düğün öncesi spor egzersizlerini gerçekleştirirken doğru nefes alıp vermeye kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bu sayede hareketi yaparken çok zorlanmayacak, fazla güç tüketmeden daha fazla verim alacaksınız. Doğru nefes tekniği; ağırlığı kaldırırken nefes vermek, ağırlığı indirirken nefes almaktır.

dugun-oncesi-spor-cover (13)

 • Çok önemli olmadığı takdirde spor yaparken telefonunuz ile ilgilenmemelisiniz. Konsantrasyon kaybı yaşatıp idmanınızın bölünmesine sebep olabilir.

spor-dugun

 • Düğün öncesi spor egzersizleri ile forma girmek isteyenlerin bilinçsizce yaptığı en büyük hatalardan birisi de set aralarında fazla dinlenmektir. Set aralarında dinlenme süresi maksimum 45 sn – 1 dk olmalı. Dakik çalışıp seri bir şekilde setinizi bitirmeniz hem siz hem de vücudunuz açısından faydalı olacaktır. Setinizi bitirdiğiniz anda saniyeleri saatinizden hesaplayabilirsiniz. Bu aşamada ayakta kalın ufak adımlarla derin nefes alarak yürüyün ve sonraki setinize geçin. Egzersiz yaparken su tüketmeyi unutmayın!

spor-dugun-oncesi

 • Yapacağınız hareketin tam olarak nasıl yapılacağından emin değilseniz o hareketi yapmayın! Yanlış bir pozisyon alarak kendinizi sakatlayabilirsiniz. İnternetten hareketleri detaylıca izleyip egzersizin doğru ve sağlıklı şekilde nasıl yapılacağını kolayca öğrenebilirsiniz.
 • Forma girmenizi engelleyen faktörlerin başında gelen bir diğeri ise idman sonrası nasıl beslenileceğini bilmemek. İdman sırasında kaslarımızı yoğun şekilde kullanarak yıkıp, tahrip ediyoruz. Antrenman sonrası protein ağırlıklı beslenmemizin sebebi bu. Yıkılan kaslarımızı proteinle besleyip onların daha güçlü inşa olmasını sağlamak. İdmandan sonra en geç 30-45 dakika içinde protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Aksi takdirde yorduğunuz ve yıktığınız kaslarınız yıkıldıklarıyla kalacaklar ve kas yapmış değil sadece kalori yakıp kaslarınızı tahrip etmiş olacaksınız.

dugun-oncesi-spor-cover (14)

Sizler için hazırladığımız düğün öncesi spor makalemizin sonuna geldik. Unutmayın ki sıkı bir çalışma ve dengeli bir beslenme ile siz de hayallerinizdeki vücuda sahip olabilirsiniz. Düğününüz öncesinde düzenli olarak uyguladığınız düğün öncesi egzersiz programı ile gelinlik ve damatlığınızın içinde göz kamaştıracaksınız.

dugun-oncesi-spor-cover (1)

Peki siz düğün öncesi spor egzersizleri yapıyor musunuz? Sizin için hazırladığımız düğün öncesi spor egzersizlerinin forma girmenizde faydası oldu mu? Yorumlarınız başka gelin ve damat adaylarına moral olması açısından çok önemli. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın! Bu arada düğün mekanınıza hala karar vermediyseniz sizi böyle alalım.

Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar dileriz. 🙂

Ayrıca, Düğün Öncesi Zayıflama Tüyoları sayfamızdan da destek alabilirsiniz! 🙂

 

Yanıtla