Düğün öncesi bakım dünya evine girecek her kadının düğün gününden evvel kendisini daha formda ve daha güzel hissetmesi için yaptığı hazırlıklardır diyebiliriz. Her kadının en önem verdiği günlerden birisi hiç şüphesiz evleneceği gündür. Düğün konseptinden gelinliğine, her detayı en ince ayrıntısına kadar hayal eden kadınlar tabii ki yeni bir hayata başlayacakları bu özel günde kendilerini daha güzel ve çekici hissetmek isterler. Düğün gününe sayılı günler kala başlanan bu hazırlıklar silsilesinde gelin adayına en büyük destek tabii ki en yakın arkadaşlarındandır. Düğün Buketi ekibi de gelin adaylarına yardımcı olabilmek için her bir detayı göz önüne alarak güzel bir Düğün Öncesi Güzellik ve Bakım Önerileri listesi hazırladı! En güzel gününüzde peri kızı gibi olmak için ihtiyacınız olan ipuçları aşağıda sizleri bekliyor…

Düğüne Günler Kala Yapılacaklar!

Düğün öncesi bakım için ilk yapılanlar arasında kesinlikle gelinlikle daha zarif görünebilmek adına zayıflama vardır. Her gelin adayı o gün gelinliği ile prensesler gibi görünmek ister ve haliyle fazlalık kilolarından kurtulmak için çeşitli araştırmalara başlar. Kilo vermek bilinenin aksine hemen değil uzun bir zaman periyoduna yayılarak daha yavaş verilmelidir. Böylece hem verilen kilo bir daha geri alınmaz hem de vücut ani besin ve vitamin eksikliğinden hasta olmaz. Düğün öncesi zayıflama için en uygun zaman düğünden 6 ay evvel olabilir. Eğer fazla kilonuz var ise bu süreyi daha da arttırabilirsiniz. Düğün öncesi kilo verebilmek için asla kendinizi aç bırakarak metabolizmanızı yavaşlatacak ve sağlığınızı tehlikeye sokacak cinsten şok diyetleri uygulamayın. Sırf düğününüzde şık görünmek için çeşitli diyetlere başvurmak yerine sağlıklı yaşamı hayatınızın içine alarak daha düzenli ve zinde bir yaşama başlamanız, kendiniz için daha uzun vadeli ve daha sağlıklı bir karar olur.

Düğün öncesi bakım ritüelleri arasında başı çeken zayıflamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sadece beslenme düzenini değiştirerek bu süreçte asla spor yapmama düşüncesidir. Bu düşünce başlı başına yanlıştır çünkü vücut kilo verdikçe sıkı etler gevşer ve vücutta sarkıklar meydana gelir. Zaten hiçbir zaman karşılaşmak istemeyeceğiniz bu durum ile bir de düğün gününüze günler kala karşı karşıya kalmanız motivasyonunuzu oldukça düşürecektir. Bu noktada ne yapmak gerekir derseniz cevap oldukça açıktır. Sağlıklı beslenme ve sporu beraber uygulayarak hem düğününüzde mükemmel bir fiziğe sahip olursunuz hem de aslında her insanın hayatına sokması gereken sağlıklı yaşamı bir alışkanlık haline getirirsiniz.

En Güzel Gününüzde Kusursuz Olun!

Düğün öncesi bakım denince zayıflama konusundan sonra tabii ki sırada cilt bakımı yer alıyor. Düğünün getirmiş olduğu stres ve gerginliğe bir de heyecan eklenince gelin adaylarında ister istemez sivilce meydana geliyor. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bir günde tabii ki cildinizin kusursuz görünmesini istersiniz. Başta yüz bölgesi yer almak üzere dirsek, kol ve bacaklarda da düğün gerginliğinden dolayı çeşitli kızarıklık ve kabarıklık oluşabilmektedir.

Bunların önüne geçebilmek için ilk olarak stresten uzak durmanız gerekmektedir. Unutmayın ki âşık olduğunuz erkek ile evleneceksiniz ve stres yapmanız için hiçbir olumsuz taraf bulunmamaktadır. Stresle başa çıkmayı başardıktan sonra sıra geldi sivilce ve ciltte oluşabilecek kızarıklıklar için alınabilecek önlemlere… Düğün öncesi bakım için öneriler saymakla bitmez fakat sizler önemli bir güne hazırlandığınız için bu konuda daha dikkatli olmalısınız. Cilt bakımı için evde yapılabilecek birçok maske ve krem tarifi bulunmaktadır. Fakat düğün gününüzde riske girmemek adına bu tip tarifler yerine daha profesyonel kişilerden yardım alarak en mutlu gününüze kusursuz bir giriş sağlayabilirsiniz.

Cildinizi Koruyun…

Düğün öncesi bakım sırasında özellikle cilt güzelliğini koruyabilmek çok hassas bir konudur. Pek çok yerde bulunan evde yapılabilecek cilt kürleri veya başkasına iyi geldi diye size önerilen reçeteli kremler cildinizi tehlikeye atabilir ve ciltte sivilce oluşumundan yanığa kadar pek çok yan etkiye sebebiyet verebilir. Bu tip güzellik sırları yerine alanında profesyonel ve kendini ispatlamış güzellik merkezlerine giderek kendinizi bu alanda eğitim görmüş kişilere emanet edebilirsiniz. Düğüne 4-5 ay kala bir güzellik merkezinden yardım alırsanız daha kesin ve risksiz sonuçlar alabilirsiniz. Fakat bu öneri haricinde evde her zaman kullandığınız peeling ve yüz yıkama jeli gibi ürünleri kullanmaya devam edebilir ve cilde inanılmaz katkıları olan gül suyu ve kantaron yağı gibi cilde doğal çözüm getirecek organik malzemelerden yardım alabilirsiniz.

Düğün öncesi bakım yalnızca sivilce gibi cilt sorunları için değil, oluşabilecek gözaltı morlukları gibi olası problemler için de uygulanmalıdır. Öncelikle gözaltı morluklarının oluşmasının asıl sebebi uykusuzluk ve strestir. Tüm gözlerin üzerinizde olacağı bir gün için elbette ister istemez stres altına girmeniz çok olası bir durumdur. Ve düğüne sayılı günler kala heyecandan uykusuz kalmanız da herkesin başına gelebilecek olaylardandır. Bu durum ile başa çıkabilmeniz için ilk olarak sakin kalmanız ve her zamanki düzeniniz ile yaşamınıza devam etmeniz gereklidir. Bu gibi strese bağlı sorunlarda muhakkak eşinizden destek almalısınız. Bunlar dışında yine profesyonel bir güzellik merkezi aracılığı ile düzenli cilt bakımı yardımı alırsanız bu gibi problemlerin önüne geçmiş olursunuz. Tabii ki düzenli uykunuzu almayı da ihmal etmemelisiniz.

Yüzün En Önemli Kısmı Saçlar İhmal Edilmemeli!

Düğün öncesi bakım özellikle gelinler için son derece önem taşımaktadır. Her bir detayın kusursuz olacağı düğün günü tabii ki delin adayı da kusursuz olmalıdır. Ve kusursuz bir görünüm elde etmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da cilt bakımı ve sivilce problemleri dışında saçlardır! Saçlar kişinin en göze çarpan ve o anki imajını tamamlayan unsurdur. Bu sebep ile tıpkı cilt bakımı gibi saç bakımı da oldukça önemlidir.

Gelin adayı saç bakımını düğünden 4 ila 5 ay öncesinden yapmaya başlamalıdır. Zaten bu tip bakımlar asla son güne bırakılmamalıdır. Öncelikle aylar öncesinden nasıl bir saç ile gelin olmak istediğinizi kararlaştırmalısınız. Çünkü pişman olacağınız bir saç kesimi düğün öncesi yapmak isteyeceğiniz en son şeydir. Ve tabii bir de saçınızın rengini de yine aylar öncesinden belirlemelisiniz. Böylelikle olası kötü sürprizler ile karşı karşıya kalmamış olursunuz. Son olarak da bir saç bakım merkezinden periyodik olarak keratin bakımı alarak düğününüze dolgun ve kusursuz saçlar ile hazırlanabilirsiniz.

Sadece Güzelliğiniz Konuşulsun

Düğün öncesi bakım uzun bir liste olmaktadır ve yapılacaklar asla bitmemektedir. Sıradaki yapılacak şey ise kaşlardır. Yüzün simetrisi için oldukça önemli olan kaşlar en ufak bir hatada bile yüz simanızın bozulmasına sebep olabilmektedir. Kaşlarınız için kesinlikle bu konuda uzman birisine danışmalısınız ve kendiniz almamalısınız. Eğer ince değil de kalın bir kaş tercih edecekseniz bunun için hazırlıklara biraz erken başlamanızda fayda olacaktır. Eğer kaş ve kirpik seyrekliği gibi bir probleminiz varsa uzman kişiler aracılığı ile besleyici kaş ve kirpik serumu kullanarak düğün gününüze kadar bu problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. En özel gününüzün mükemmel geçmesi sizin ellerinizde…

Güzel Bir Gülüş Bazen Makyajdan da Önemlidir!

Düğün öncesi bakım sırasında akla gelmeyen sorunların başında dişler yer alır. Dişler yüze bakıldığında göze çarpan bir detaydır ve güzel bir gülüş o gün sizin mükemmel görünmenizi sağlar. Tabii bu gülümsemede dişler olabildiğince beyaz ve kusursuz göründükçe daha hoş bir görünüm meydana gelir. Düğün öncesi pek çok kişi diş beyazlatma için çeşitli yollara başvurur ama kesin çözüm alabilmek için bir diş hekimine görünmeniz gerekmektedir. Yalnızca düğününüz olduğu için değil ağız ve diş sağlığınız için de düzenli olarak diş hekiminden randevu almanızda yarar vardır. Fakat düğün gününüz gelmeden aylar öncesi bir diş doktoruna görünerek hem olası diş ve diş eti problemlerinin önüne geçebilir ve hem de beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz.

Epilasyon Seçimine Dikkat Etmekte Fayda Var

Düğün öncesi bakım denildiği zaman en mühim konulardan biri kesinlikle epilasyondur. Düğün öncesi epilasyon yaptırmak gerekli bir durumdur fakat öncelikle istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için nasıl bir yol izleyeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Şuan en popüler epilasyon türü lazer epilasyondur. Tüm vücut tüylerine sonsuza dek veda edeceğiniz bir yöntem olan lazer epilasyonun iğneli ve buz lazer olmak üzere pek çok türü vardır. Eğer düğün öncesi lazer epilasyon yaptırmayı düşünürseniz uzman bir kişiden lazer epilasyon yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Lazer epilasyon tüylere kesin çözüm getirdiği için oldukça sık tercih edilmektedir. Fakat eğer düğün öncesi lazer epilasyona başlama kararı alırsanız muhakkak en az 1 yıl öncesinden başlamalısınız. Bunun sebebi lazer epilasyonun cilt ve tüy türüne göre belirli seans sürelerince etkisini göstermesidir.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar Dikkat!

Düğün öncesi bakımı sırasında son yılların en fazla tercih edilen yöntemi lazer epilasyon yapılmaya başlandığı takdirde her ay 1 kere uygulanmaktadır. Bu yöntem bazı kişilerde 6 ayda bazı kişilerde 10 ayda etkisini gösterebilmektedir. Bu sebep ile lazer epilasyon yöntemine başvuracaksanız düğün gününüzden 1 yıl öncesinde başlayarak düğününüze kadar pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ayrıca bazı kişilerde lazer epilasyon alerjik reaksiyon gösterebilir ve ciltte sivilce ve kırmızı kabarıklıklar gibi bezeler meydana gelebilir. Bu gibi sürprizler ile de karşılaşmamak adına lazer epilasyona ne kadar erken başlarsanız o kadar doğru sonuç elde edersiniz.

Düğün öncesi bakım sırasında istenmeyen tüylerden kurtulmak için başka yöntemler de bulunmaktadır. Son zamanlarda oldukça moda haline gelen lazer epilasyon haricinde diğer en sık tercih edilen yöntem ağdadır. Ağda özellikle tüyler ile beraber vücuttaki ölü deriyi de alması ile oldukça etkili bir yöntemdir. Lazer epilasyona göre daha acı veren ağda, ayrıca etkisinin uzun sürmesi sebebi ile de tercih edilen epilasyon yöntemleri arasında yer almaktadır. Eğer ağda yaptırmaya karar verirseniz kesinlikle düğünden bir gün öncesini tercih etmemelisiniz. Bunun sebebi ağda sonrası ciltte kızarıklık ve zaman zaman oluşan sivilcelerdir. Bu tip cilt sorunları ile karşılaşmamak adına ağdayı düğünden 2 ila 3 gün öncesinde yaptırmanızda fayda var.

El ve Ayaklar İle Bakımınızı Tamamlayın!

Düğün öncesi bakım denince herkesin eteğindeki güzellik sırları dökülür ve ortaya birçok fikir çıkar. Bu güzellik sırlarından birisi de ellerdir. Eller düğün öncesi belirli bir bakıma sokulup muhakkak manikür işlemi yapılmalıdır. Böylece son derece bakımlı ve nazik görünen elleriniz ile düğün gününüze son derece hazır hale gelirsiniz. Ellerinizi kesinlikle profesyonel bir manikürcüye emanet etmelisiniz. Ayrıca eller ve manikür haricinde ayak bakımınıza da düğün öncesinde dikkat etmeyi unutmamalısınız. Ellerinize yaptıracağınız manikür sırasında ayaklarınıza da pedikür yaptırarak düğün öncesi bakım serüvenini tamamlamış olursunuz.

Düğün öncesi bakım işlemlerini kesinlikle ihtiyacınız olduğu için değil kendinizi daha çekici ve güzel hissetmek için yapmalısınız. Hatta bu bakım işlemlerini kendinizi ödüllendirmek için bile yapabilirsiniz. Unutmayın ki size sırılsıklam aşık bir adam ile evleniyorsunuz ve o sizin her halinizi tüm kalbi ile seviyor… Bu tür düğün bakım ritüellerini yalnızca güzelliğinize daha da güzellik katmak için yapın ve en mutlu gününüzde tüm gözleri üzerinizde hissedin. Her türlü düğün öncesi bakım işlemi için muhakkak bir uzmana danışmayı ve profesyonel yardımı almayı ihmal etmemelisiniz. Düğün Buketi içerisinde sayısız profesyonel güzellik salonu ve saç-tasarım atölyesinin adres ve bilgileri bulunmaktadır. Düğün öncesi bakım için risk almamak ve mükemmel bir görünüm elde etmek istiyorsanız Düğün Buketi üzerinden tüm salonları ve fiyatları görebilir ve kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. En güzel gününüzde prensesler gibi olmak sizin elinizde… Evliliğe İlk Adım: Kız İsteme Geleneklerimiz hakkındaki yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz… Siz kahveyi nasıl yapacaksınız? 🙂

Düğün öncesi bakım yaptırabileceğiniz en iyi mekanlardan biri de gelin hamamları! Şehrinizdeki en güzel gelin hamamlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla