Gelin ve damat adaylarının, düğün törenlerinin muhteşem olması için oldukça meşakkatli bir süreç geçirdikleri oldukça aşikardır. Her detayın kusursuz görünmesini isteyen düğün sahiplerinin, kendilerinde de değiştirmek istedikleri küçük detaylar olabilmektedir. Mükemmel geceye hazırlanırken gelin ve damat adaylarının da kendilerini kusursuz hissetmek istemesi kaçınılmazdır. Bu bağlamda pek çok gelin ve damat adayı düğün gecelerinden belli bir süre önce yapabilecekleri düğün öncesi estetik operasyon müdahaleleri araştırmaktadır.

Düğün öncesi estetik operasyon günümüzde oldukça yaygın olup pek çok gelin ve damat adayları tarafından talep görmektedir. Düğün öncesinde vücutlarında ve yüzlerinde beğenmedikleri ya da rahatsız hissettikleri bölgeleri yeniden şekillendirmek isteyen gelin ve damat adaylarımız vardır.

dugun-oncesi-estetik (10)

Düğün öncesi estetik operasyonlar oldukça geniş müdahaleleri kapsayabilmektedir. Yüzlerde oluşan kırışıklıklar, kalça, basen ve bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulma işlemi, küçük veya sarkmış göğüslere müdahale gibi pek çok detaylı estetik operasyonu kapsamaktadır. Düğün öncesi estetik operasyonlar için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta müdahale için en doğru zamanın tespitini yapabilmektir. Özellikle vücutta yapılacak yeniliklerin gelinlik alışverişine çıkmadan gerçekleşmesi oldukça önemlidir. Gelin estetiği adı altında toplanabilecek bu operasyonların iyileşme süreleri de oldukça iyi tespit edilmelidir. Düğün öncesi estetik operasyonlarda ameliyat tercih etmek istemeyen gelin adaylarımız için dolgu yöntemi de ön plana çıkmaktadır. Kısa süreli bir görünüm kazandıracak dolgu yöntemi ile hayal ettiğiniz buruna muhteşem gecenizde sahip olabilirsiniz.

Ameliyat tercih etmek istemeyen gelin ve damat adayları ameliyatsız estetik yöntemlerini incelemelerini tavsiye etmekteyiz. Daha az acısız, daha hızlı iyileşme süreci ve daha uygun fiyat avantajları için ameliyatsız estetik yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Düğün öncesi estetik operasyonların pek çok gelin ve damat adayı için önemli olduğundan bahsettik. Peki, farklı operasyonlar için farklı iyileşme süreleri nasıldır? Yüz bölgesi için yapılabilecek estetik müdahaleler nelerdir? Vücut bölgesinde ne gibi işlemler yapılabilir? Düğün öncesi estetik operasyon ücretleri nelerdir? Gelin bu soruların hepsini yakından inceleyelim!

Yüz Bölgesi İçin Yapılabilecek Estetik Müdahaleler

Yüz bölgesi için yapılacak estetik müdahaleler ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Burun estetiği isteyen fakat ameliyattan çekinen gelin ve damat adaylarımız burun dolgusunu tercih ederek ameliyattan kaçınabilmektedirler. Burun dolgusu yöntemi ile 8 aylık ya da 2 senelik yeni bir buruna kavuşabilmektedirler. Dolgu yöntemi ile burun estetiği operasyonu da oldukça kısa sürmektedir. 5-10 dakika arasında bir süre içinde yeni ve geçici burnunuza kavuşabilmektesiniz. Burun estetiğinin yanında, özellikle genç gelin adaylarımız tarafından tercih edilen dudak dolgusu operasyonu da mevcuttur. İnce dudaklı gelin adaylarımız tarafından tercih edilen dudak dolgusu operasyonu sonrasında gelin adaylarımız diledikleri kalınlıkta dudaklara sahip olabilmektedirler.

dudak-estetigi

Yüz bölgesi için yapılabilecek ameliyatsız estetik müdahaleler arasında cilt bakımı da yer almaktadır. Gelin adaylarının düğün gecelerinde daha parlak, daha canlı ve daha güzel bir cilde kavuşabilmeleri için cilt bakımı yaptırmaları oldukça önemlidir. Yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve dinlenmiş bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen damat adaylarımızın da cilt bakımı yaptırmalarını önermekteyiz. Orta yaşlarda olan gelin adaylarımız daha çok mimik kırışıklıkları ve ciltte oluşan lekelenmeleri çözme odaklı operasyonlara yönelmektedirler. Orta yaşlardaki bu cilt problemlerini çözmek için daha detaylı müdahaleler yapılmaktadır. Ciltteki kırışıklıkların derinleşmesini önlemek amaçlı yapılabilecek en ideal müdahale botoxtur. Hem gelin hem de damat için ideal ölçüde yapılacak botox uygulamaları ile yüz, dinlenmiş ve aydınlık bir ifade kazanacaktır.

kirisiklik-estetik

Ayrıca yüzde hacim kazandırılmak istenen bölgelere dolgu işlemi de yapılabilmektedir. Yanaklar, elmacık kemikleri ve çene ucu bölgelerine dolgu işlemi gerçekleştirilerek daha iddialı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yine dolgu yöntemi ile gözaltı çöküklükleri kısmen azaltılabilmektedir. Uzmanlar özellikle botox ile birlikte kullanılan dolgu maddelerinin cildinizde daha iyi sonuç verdiğini belirtmektedirler.

 

Vücut Bölgesi İçin Yapılabilecek Estetik Müdahaleler

Düğün öncesi ideal vücut ölçülerine kavuşmak gelin adaylarımız için her zaman kolay olmayabilir. Bel ve basen çevresindeki fazlalıklardan şikâyetçi olan gelin adaylarımız lazer lipoliz uygulamasına başvurarak bölgesel incelme sağlayabilmektedirler. Özellikle göğüs dekolteli gelinlik modellerini tercih etmek isteyen gelin adaylarımız göğüsleri için çeşitli estetik müdahaleler yaptırmak istemektedirler. Göğüs büyütme ve göğüs dikleştirilmesi operasyonları en çok rağbet gören estetik operasyonlardandır. Sıkı görünümü olmayan sarkmış göğüsler için de göğüs küçültme operasyonları düşünülebilir.

dugun-oncesi-estetik (15)

Bununla birlikte meme protezi ameliyatı da oldukça tercih edilen bir operasyondur. Doğal bir görünüm kazanmak için içi jel protezler ile gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hiçbir iz kalmamaktadır. Ayrıca protezi değiştirmeden ömrünüz boyunca kullanabilmektesiniz. Unutulmamalıdır ki, göğüs operasyonlarını gerçekleştirirken gerekli zamanlamayı ayarlamak oldukça önemlidir. Operasyon sonrasında göğüslerin iyileşme süreci göreceli olarak uzun olabilmektedir. Bu yüzden göğüslerin doğal bir görünüm kazanması gereken süreyi doğru hesaplamalısınız. Plastik cerrahınız ile iyileşme sürecini dikkatlice gözden geçirmenizi önermekteyiz.

Farklı Düğün Estetik Operasyonları

Gelin ve damat adaylarımızda birlikte gözlemlediğimiz diğer bir talep ise kepçe kulak operasyonlarıdır. Topuz modeli tercih edecek gelin adaylarımız tarafından oldukça tercih edilen bu operasyon damat adayları tarafından da ilgi görmektedir. Kulak arkasına kesiyle yapılan ilgili operasyon ile kepçe kulak sorunu ortadan kolaylıkla kaldırılabilmektedir. İlgili ameliyat gerçekleştikten 1 hafta sonra rahatça gündelik yaşantınıza geri dönebilmektesiniz.

Hangi Uygulamaya Ne Kadar Süre Önce Başlanmalı?

Düğün öncesi estetik operasyonlarda zamanlama oldukça kritik bir önem taşımaktadır. Farklı estetik müdahalelerin farklı iyileşme süreleri olduğu unutulmamalıdır. Burun estetiği, düğün estetiği adı altında en çok tercih edilen müdahalelerden birisidir. Müdahaleden sonra burnun tam şeklini alması altı ayı bulabilmektedir. Bu nedenle burun estetiği isteyen gelin ve damat adaylarımız düğün törenlerinden altı ay önce ilgili operasyonu gerçekleştirmelidirler. Günümüzde yeni teknoloji ve yöntemler uygulanarak daha kısa süreli burun operasyonları da yapılabilmektedir. Minimal girişimle burun estetiği yöntemi olarak bilinen müdahale sonrasında hastalar 4-5 saat sonra hastaneden ayrılabilmektedir. Son zamanlarda gelin adaylarımız bu yöntemi sıklıkla tercih etmektedirler.

dugun-oncesi-estetik (12)

Yüz bölgesi için yapılabilecek ameliyatsız estetik müdahalelerden olan cilt bakımı, düğünden 1 hafta önce yapılmalıdır. Daha önce de yapılabilecek cilt bakımı için ideal zamanlama düğün gecesinden bir hafta öncesidir. Cilt kırışıklıklarını gidermek için önerilen botox uygulamasının düğün gecesinden en az 3-4 hafta önce uygulanması gerekmektedir. Bölgesel incelme sağlamak isteyen gelin adaylarımız lazer lipoliz işlemini düğün gecelerinden en az 15 gün önce gerçekleştirmelidirler. Göğüs büyültme ve küçültme, göğüs dikleştirme ve meme protezi operasyonları düğün gecenizden en az 1 ay önce gerçekleştirilmelidir.

Düğün Öncesi Estetik Operasyon Fiyatları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi düğün estetik operasyonları ikiye ayrılmaktadır. Ameliyat içeren ve ameliyat içermeyen estetik operasyonlar. Ameliyat içermeyen estetik dokunuşlar gelin ve damat adayları için sıklıkla tercih edilmektedir. Gerek iyileşme sürelerinin kısalığı gerekse daha makul fiyatlarda olmaları nedeni ile ameliyatsız operasyonlar yoğun talep görmektedir. Ameliyatlı estetik işlemlerde ise iyileşme süreleri biraz daha uzundur. Talep edilen estetik operasyona, talep edilen plastik cerraha ve operasyonun detaylarına göre farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz.

dugun-oncesi-estetik (3)

Dilediğiniz estetik müdahalelere karar vermeden önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmanızı önermekteyiz. Birden fazla plastik cerrah ile görüşerek olabildiğince titiz davranmanız fiyat konusunda sizleri rahatlatacaktır. Estetik operasyonlar siz gelin ve damat adaylarının hayatları için oldukça uzun soluklu etkiler bırakmaktadır. Bu nedenle sadece uygun fiyatlı plastik cerrahlara ve operasyonlara odaklanmamalısınız. Sağlığınızı ön plana koyarak titizlik ile araştırmalar yapmanızı önermekteyiz. Sizler için en doğru ve en uygun düğün öncesi estetik operasyonlara doğru ve etkili bir araştırma ile ulaşabilirsiniz.

Birkaç Küçük Tavsiye De Bizden

Evlilik için hazırlık yapan mutlu çiftler artık sadece düğün için değil aynı zamanda kişisel bakım ve estetikleri için de oldukça titiz davranmaktadırlar.  Kendilerini mutlu ve huzurlu hissedecekleri görünüme kavuşmak adına estetik dokunuşlara başvurmaktadırlar. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken birkaç ufak nokta vardır. Bu detaylara dikkat edildiği sürece keyifle ve memnuniyet ile düğün geceniz için hazır olabilirsiniz. Bu detaylardan ilki, gelin ve damat adaylarının kendi yaşlarına göre estetik müdahaleleri incelemeleridir. Örneğin 20li yaşlarında olan genç bir gelin adayı botox uygulamasına başvururken dikkatle düşünmelidir. Özellikle genç gelin adayları için ameliyatsız estetik uygulamalarını önermekteyiz. Böylelikle hem daha doğal hem de daha uygun estetik operasyonları gerçekleştirebilirsiniz. Bu arada henüz gelin saçı modelinizi seçmediyseniz Doğal Sade ve Şık Gelin Saçı Modelleri yazımızı okuyabilirsiniz.

İkinci önemli detay ise tabii ki de zamanlamadır. Dilediğiniz düğün öncesi estetik operasyonu gerçekleştirmeden önce iyileşme sürelerini dikkatlice araştırmalısınız. İyileşme süreleri hastaların bünyesine ve dinlenme koşullarına oldukça bağlıdır. Bu yüzden ilgili operasyonları son dakikalara bırakmadan stressiz bir şekilde süreci yönetmelisiniz.

dugun-oncesi-estetik

Saydığımız estetik müdahalelerin yanı sıra gelin adaylarımız saçlarına uygulayacakları ek tedaviler ile kusursuz görünüm elde edebilirler. Mezoterapi ve saç enjeksiyonu gibi çeşitli saç bakım ve tedavileri ile ışıltınıza ışıltı katabilirsiniz. Bu uygulamalar ile hem saçlarınızı canlandırabilirsiniz hem de bölgesel yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.

dugun-oncesi-estetik (4)

Bahsettiğimiz bu ufak tavsiyeler ile kusursuz bir düğün hazırlık süreci geçireceğinize inanıyoruz. Kendi düğün geceniz için tercih ettiğiniz ya da etmeyi düşündüğünüz estetik operasyonları bizlerle paylaşmaktan çekinmeyin! Tecrübeleriniz ve yorumlarınızı duymak için sabırsızlanıyoruz. Düğün öncesi estetik operasyonlar hakkındaki yorumlarınızı aşağıya bekliyoruz.

Birbirinden ilginç ve farklı düğün fotoğraflarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla