Hayallerine kavuşuyor, muhteşem bir düğün ile sevdiğin ile dünya evine giriyorsun. Bu muhteşem ana ise eşlik eden müzik çok önemli. Düğünün en can alıcı noktalarından biridir belki de düğün müzikleri. Üstelik sadece bir tane değil, birden fazla müzik seçimi söz konusu. Her biri farklı bir duyguyu temsil etmeli ve misafirlerinizi de sizin mutluluğunuza ortak etmelidir.

GELİNLİK

Sana Uygun Gelinlik Modelini Bulalım!

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceksin? Geleneksel bir gelin misin yoksa modern bir gelin mi? Testi çöz ve sana en yakışacak gelinliği söyleyelim.

BALAYI

Bize Düğününden Bahset Sana En Uygun Balayını Planlayalım!

Sen sadece arkana yaslanıp bize hayalindeki düğününden söz et, biz de sana en uygun balayını söyleyelim.

KINA GECESİ

Kına Temana Birlikte Karar Verelim!

Kına gecenin teması nasıl olmalı? Testi hemen çöz ve sana en uygun kına konseptini öğren!

EV DEKORASYONU

Düğünü Tasarla Sana En Uygun Ev Dekorasyon Stilini Söyleyelim!

Düğün tercihlerine göre sana en uygun dekorasyon stilini söylüyoruz. Hemen testi çöz ve dekorasyon tarzını beraber keşfedelim.

DÜĞÜN

Düğün Konseptin Ne Olmalı?

Düğününü nasıl bir konseptte planlamak istersin? Seni en iyi yansıtacak düğün konseptini keşfetmek için hemen testi çöz.

SAÇ MODELİ

Düğününde Yapman Gereken Saç Modelini Söylüyoruz!

En özel gününde mükemmel görünmek için nasıl bir saç modeli tercih etmelisin? Testi çöz ve sana en yakışacak saç modelini beraber keşfedelim!

Bu konuda düğün mekanlarının ve de organizasyon firmalarının önemli önerileri olsa da kendi isteklerinizi de ön planda tutabilirsiniz. İşi profesyonellere bırakmak için kesinlikle organizasyon firması ile anlaşmalısınız. Firmanın uzman danışmanları tarafından size sunulan düğün müzikleri listesi işinizi kolaylaştıracak size de zaman tasarrufu sağlayacaktır. Peki, hep birlikte bakalım düğün müzikleri nasıl seçilir, ne tür müzikler seçilmelidir?

Giriş Müziğinizi Belirlediniz Mi?

dugun-muzigi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler (1)

Bu konuda öncelikle düğün giriş müzikleri karşınıza çıkacaktır. Giriş müziğinin romantik mi yoksa hareketli mi olmasını istersiniz? Yürüyerek mi mekana giriş yapacaksınız yoksa dans ederek mi? Düğün konseptiniz nedir? Bu tür soruların cevapları düğün giriş müzikleri listesi içerisinden en ideal seçimi yapmanızı sağlayacak.

Hareketli düğün giriş müzikleri, romantik ve durağan müzikler ile çok daha fazlası ideal bir seçim olabilir. Diğer taraftan ilk dans müzikleri, büyük önem taşıyor. Tüm gözlerin üzerinizde toplandığı o anda, varsa müstakbel eşiniz ile bizim şarkımız dediğiniz parçayı tercih edebilirsiniz. Ancak genel olarak düğün dans müzikleri, dansa göre de değişiklik gösterir. Şöyle ki çiftler artık düğün öncesi dans eğitimi alarak ilk dans koreografisi oluşturmaktadır. Vals, tango gibi danslardan daha hareketli dans türlerine kadar farklı farklı türler tercihiniz olabilir. Buna uygun olarak da müzik seçimi yapılacaktır.

Misafirlerinize Eğlenceli Bir Atmosfer Sunun

dugun-muzigi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler (2)

Diğer taraftan düğün oyun havaları seçimi var ki aslında misafir kitlesine göre seçim yapılması gereken önemli bir konudur. Neredeyse düğün ilk dans müzikleri kadar önemli diyebiliriz. Çünkü organizasyonunuzun ilerleyen dakikalarını, misafirlerinizin eğleniyor olmalarını bu seçim belirler. Genellikle bu noktada memleket havaları tercih edilir. Yörenizin müzikleri, kültürel nitelikli parçalar ve oyunlar düğününüzün olmazsa olmazı olaraktır. Misafirlerinizin eğlenmesi ve de size eşlik etmesi, tercih edeceğiniz bu müzikler ile mümkün olur.

Müzik Seçiminde Yalnız Kendi Zevkinize Göre Hareket Etmeyin

dugun-muzigi-secerken-dikkat-edilmesi-gerekenler (3)

Şu ana kadar saydıklarımız yani düğün giriş müzikleri, ilk dans müziği ve oyun havaları, organizasyonunuzun merkezinde olan ve en önemli müziklerdir. Ancak unutulmaması gereken son derece önemli detaylar var. Mesela, pasta kesilirken çalacak olan müzik önemli bir seçimdir ve misafirlerinizin bakışlarını üzerinizde toplayacak nitelikte olmalıdır. Bunun yanı sıra eğer düğününüzde bir takı merasimi olacaksa ya da hoş geldin demek üzere siz misafirlerinizin masalarını ziyaret edecekseniz, bu süreci bir boşluk haline getirmemek adına dikkat çekici müzikler seçmek gerekir. Bu konuda son derece güzel ve farklı önerileri genellikle organizasyon şirketleri sunmaktadır. Üstelik düğününüzün konseptine de uygun olarak düğün müziklerinizi tüm detayları ile seçebilir, bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Seçeceğiniz müziklerin sevdiğiniz parçalar olması aslında pek de önem taşımıyor bu noktada. Bu yüzden bu hataya düşmeyin ve müzik coşkusu, ritmi gibi detaylar üzerinde durun. Örneğin, pasta kesilirken hareketli ve ani çıkışlı bir parça, dikkatleri üzerinize çekerken, takı merasiminde misafirlerin sıkılmayacağı ve kendilerini iyi hissedecekleri ritimli parçalar kullanılmalıdır. Bu ve benzeri pek çok düğün müziği seçimi için detaylı bir araştırma yapmak ya da düğün organizasyonu firmaları ile görüşmek yeterli olur. Özellikle firma danışmanları tüm kararsızlığınızı yenmenizi ve en içinize sinen seçimleri yapmanızı sağlayarak, düğün hazırlıklarınızı sizin için kolaylaştıracaktır.

Kına gecesi organizasyonu nasıl yapılır? Tüm sorularınızın cevabı için buraya tıklayabilirsiniz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Düğün Orkestraları ve Düğün Müzik Grupları Düğün Giriş Müzikleri Listesi

Yanıtla