İnsanın hayatındaki en önemli olaylardan bir tane evliliktir. Hayatını bundan sonra kişiyle, sevdiğinin eşi olduğu bu olay, düğün gibi muhteşem bir organizasyonla kutlanmaktadır. Düğünler çok özel anlardır ve olabilecek en iyi şekilde olması istenmektedir. Kusursuz ve muhteşem olmalıdır. Birçok ayrıntıya dikkat edilmektedir. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Düğünde gelin ve damat davetlilerin önünde, herkesin görebileceği bir yerde düğün masasında oturmaktadırlar. Düğün masası, düğün boyunca gelin ve damadı ağırlayacağı için düğünün odak noktası olacaktır. Düğün masası bu yüzden çok özeldir. Çok güzel ve dikkat çekici görülmelidir. Düğün masası süslenme olayı bu sebepten dolayı çok önemlidir.

Düğün Masası Süsleme İşleminin Mekana Göre Değişimi

Düğün Masası Süsleme

Düğün masası süsleme işlemi düğünün yapılacağı mekana göre farklılık göstermelidir. Otelde yapılan düğündeki masa ile kır düğününde bulunan masa aynı şekilde süslemek uygun olmayacaktır. Otelde yapılan düğünde mekan ışıklar sebebiyle ışıltılı olacaktır. Bu mekandaki masayı süslerken ışık durumu ve mekanın nasıl göründüğü dikkate alınmalı, mekanla uyumlu olacak şekilde gösterişli ve ışıltılı aksesuarlarla masa süslenmelidir.

Düğün Masası Süsleme

Kır düğününde bulunan masayı gösterişli aksesuarlarla süslemeye çalışırsanız, mekana uygun olmayacağı gibi güzelde görünmeyecektir. Kır düğününde bulunan masa, doğaya uygun bir biçimde çiçeklerle süslendiğinde hem mekana uyumlu olacak hem de çok güzel görünecektir.

Düğün Masası Süsleme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Kullanılacak Malzemeler

Düğün Masası Süsleme

Düğün masası süsleme olayı basit gibi görünen fakat incelik isteyen bir iştir. Masa süslenirken dikkat hem dikkat çekici ve özel olduğunu hissettirmeli hem de düğünün yapıldığı mekan ile uyumlu olmalıdır. Bu dengeyi ayarlayabilmek çok önemlidir. Sade bir düğünde gösterişli bir düğün masası yerine sade ve şık bir şekilde görünecek bir masa tercih edilmelidir.

Düğün Masası Süsleme

Masalar bu durum dikkate alınarak süslenmelidir. Düğünün yapıldığı mekanda havuz veya bu türden yerler var ise süsleme yaparken bu durumda dikkate alınmalıdır. Bir başka dikkat edilmesi gereken husus süsleme yaparken düğün esnasında bozulabilecek, dökülebilecek malzemelerden kaçınılması gerekmektedir. Böyle olumsuz bir durumla karşılaşılırsa bütün büyü bozulabilir. Bunun için bu konu çok önemlidir.

Düğün Masası Süsleme

Düğün masası süsleme işlemi yaparken kullanılan malzemeler çok önemlidir. Düğün boyunca düğün masasının tek misafiri gelin ve damat olmayacaktır. Davetliler gelin ve damadı tebrik etmek için düğün boyunca bu masaya gelecektir. Kullanılacak malzemeler masaya şıklık katmalıdır. Mesela masanın ortasında mum mu, çiçek mi daha şık durur? Ya da kullanılacak masa örtüsü nasıl olmalıdır? Bu ve bunun gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir.

Düğün Masası Süsleme

Anlatmış olduğumuz hususlar davetlilerin masaları içinde geçerlidir. Onlar da aynı özenle süslenmelidir. Gelin ve damadın oturacağı masayla uyumlu olmalıdır. Yemek tabaklarından, kullanılacak çatal ve bıçaklara kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmeli, uyum konusu sürekli göz önünde bulundurulmalıdır.

Beykoz kır düğünü mekanlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla