Her insanın hayatında asla unutamayacağı özel anlar ve günler vardır. Bu özel günlerin de eksiksiz ve kusursuz geçmesini istemek herkesin en doğal hakkıdır. Hiçbir aksilik olmadan hem kendisini hem de sevdiklerini mutlu görme isteği oldukça normaldir. Bu özel günlerden bir tanesi de düğündür. Hayatlarını birleştirmeye karar vermiş birbirini seven iki insanın, bugünü en yakınları ile paylaşması oldukça önemli anlara tanıklık eder. Düğün günü için çiftler aylar öncesinden hazırlıklara başlıyorlar. Düğün yaklaştıkça da genellikle en ince ayrıntılar ile ilgilenilmeye başlanır.

Düğün Masa Süslemesi Nasıl Yapılır?

Gelin damat masası süslemesi de bu ayrıntılar arasında üst sıralarda yer alır. Konukların gözleri bütün gün gelin ve damatta olacağı için, oturacakları düğün masası süslemesi de kusursuz olmalıdır. Biz de sizlere düğün masa süslemesi malzemeleri, düğün masası süslemesi nasıl yapılır, fiyatları nelerdir? Gibi konular hakkında bilgi vermek adına bir araştırma yaptık… Peki düğün masa süslemesi nasıl yapılır? Dilerseniz sizler için hazırladığımız yazımızı inceleyebilir, düğün masası süslemesi ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Düğün Masa Süslemesinin Mekana Göre Değişimi

Düğün masası süsleme işlemi elbette ki düğününüzün yapılacağı mekana göre değişiklikler gösterir. Örneğin bir kır düğünü konseptindeki gelin damat masası süslemesi ile bir otel düğünündeki düğün masası süslemesi birbirinden çok farklı ayrıntılar gerektirir. Bir kır düğününde düğün masası süsleme malzemeleriniz doğal aksesuarlar, canlı ya da kurutulmuş çiçekler ve vintage eşyalar ile bir bütünlük sağlayabilir. Eğer bir otel düğünü tercih ediyorsanız, otelin salonunun ışıklandırma sistemi düğün masası süsleme konusunda size yol gösterebilir. Eğer fazla ışıklı bir salondaysanız fazla aksesuarlı ve abartılı bir masa dekorasyonda göz yorabilir. Işığın biraz daha az olduğu bir salonda masayı gösterişli ve ışıltılı aksesuarlar ile süslemek oldukça şık bir hava yaratabilir. Dilerseniz kendiniz, dilerseniz de organizasyon şirketi ile düğün masa süslemesi organizasyonlarınızı da planlayabilirsiniz.  Havuz başı düğünlerinizde de doğallıktan ve sadelikten yala olabilir, bir düğün salonunda ise organizasyon sorumlunuz ile beraber süslü bir düğün masası ve sandalye süsleme planı yapabilirsiniz. Masa ve sandalye süslemelerinin uyumunu da unutmayın!

Düğün Masa Süsleme Malzemeleri

Düğün Masa Süslemesi Nasıl Yapılır?

Düğün masası süsleme işi, basit gibi görünen ancak oldukça ayrıntılı ve uğraştırıcı bir iştir. Dikkat ve incelik ister. Düğün masası süslerken hem dikkat çekici ve ihtişamlı hem de düğünün gerçekleşeceği mekana uygun malzemeler kullanılması oldukça önemlidir. Sade ve gösterişsiz bir düğün konsepti tercih ediyorsanız düğün masanızın süslemeleri de buna uyumlu olarak şık ve sade olmalıdır. Beyaz bir masa örtüsünün üzerine koyacağınız antika bir şamdan ve şamdan rengine göre uyumlu aksesuarlar ile istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Bir havuz başı düğününde, düğününüzün genel dekorasyon rengine göre düğün masa süslemesi malzemelerinizi seçebilir ve böylelikle bir uyum yakalayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da, düğün masası süslemesi yapılırken dökülmeyecek, bozulmayacak malzemelerin kullanılması gerektiğidir. Böyle bir durumla karşılaşmak hem dekorasyonu hem de moralinizi oldukça bozabilir. Bu sebeple kullanılacak malzemelerin özenle seçilmesini tavsiye ediyoruz… Dilerseniz organizasyon firması yardımı ile dilerseniz de el emeğinizle düğün masanızı süsleyebilirsiniz! Kendiniz süsleyeceğiniz masalar ile masraftan kaçınabilir, uygun hâle getirebilirsiniz.

Düğün masası süslerken kullanılacak malzemelerin öneminden bahsetmiştik… Unutmayın! Gelin damat masası süslemesi, yalnızca siz bütün akşam orada oturacaksınız diye önem teşkil etmez. Gün boyunca sizi tebrik etmek için; kutlamak ya da fotoğraf çektirmek için bir sürü konuğunuz da düğün masanızı ara ara ziyaret edecektir. Yani masanızın tek misafiri siz gelin ve damat değilsiniz… Bu yüzden göze hitap eden uyumlu bir dekorasyon yapılması gerekmektedir. Kullanacağınız düğün masası süsleme malzemeleri aynı zamanda masaya şıklık ve samimiyet de katmalıdır. Örneğin genel düğün konseptinizin dekorasyonuna göre masanızda bir mum, şamdan mı olmalı? Yoksa taze ve kuru çiçeklerden doğal bir aksesuar mı kullanmanız daha doğru olur? Belki de masanın üzerini daha sade bırakarak yerlere ve masanın kenarlarına süsleme yapmanız daha doğrudur. Düğününüzün konseptine ve kullanacağınız renklere göre bu konudaki en doğru kararı siz verebilirsiniz. Masa örtüsü kullanımına ve bunun gibi ayrıntılara da özen göstermeniz gerektiğini unutmayın… Arkadaşlarınızdan da düğün masası süsleme fikirleri alabilir, onlarla yardımlaşabilirsiniz.

Düğün Masa Süslemesi Fiyatları

Düğün Masa Süslemesi Nasıl Yapılır?

Düğün masası süsleme fiyatları kullanılacak malzemelere ve dekorasyonun konseptine göre değişiklik gösterebiliyor. Dilerseniz dışarıdan anlaşacağınız bir düğün organizasyon firması ile konsepte, renk seçeneklerine ve dekorasyonun geneline karar verebilirsiniz. Hayalinizdeki dekorasyonun planlayarak ve yardım alarak hayata geçmesini sağlayabilirsiniz. Organizasyon firması ile çalışmak, dekorasyonu kendi kendinize yapmanızdan daha masraflı olacaktır ancak içinizi de rahatlatacağı kesin. Profesyoneller ile çalışmaktan oldukça memnun kalacağınızı da düşünüyoruz.  DüğünBuketi.com bünyesindeki düğün organizasyon firmalarını incelemek ve fiyat teklifi almak için buraya tıklayabilirsiniz! Eğer her detay ve ayrıntı ile kendiniz ilgilenmek isterseniz bu fiyat açısından daha uygun ve az maliyetli ancak biraz da yorucu olacaktır. İstanbul’da iseniz Eminönü’nden, İzmir’de iseniz Kemeraltı’ndan, Ankara’da iseniz Çankaya’dan düğün masası süsleme malzemeleri edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken zevkinize güvenmek ve biraz emek vermek. Dilerseniz yakın arkadaşlarınızdan da yardım alarak, uygun fiyatlar ile kendi emeğiniz ile düğün masanızı süsleyebilirsiniz! Eğer gelin damat masası süslemesini kendiniz yaparsanız, kendiniz ile iftihar etmeyi de ihmal etmeyin lütfen! 😊

Düğün Masa Süslemesi İle İlgili Unutmamanız Gerekenler!

Düğün masa süslemesi ile ilgili üzerinde durmak gereken o kadar çok ayrıntı var ki! Bu hem uğraş gerektiren hem de oldukça eğlenceli konuda hiçbir ayrıntıyı atlamamak oldukça önemli. Örneğin düğün masası süsleme deyince aklınıza sadece gelin damat masası süslemesi geliyorsa yanılıyorsunuz… Hepsi birbiri ile uyumlu olduğu için, misafirlerinizin oturacağı masalar ve sandalyeler de düğün masası süslemesi kapsamında yer alıyor. Yani gelin damat masası süslemesi nasıl ise, konuklarınızın oturacağı masa ve sandalye süslemeleri de renk ve tasarım bakımından birbiri ile uyumlu olmalı. Sonuçta bütün düğününüzün dekorasyonu bir konsept üzerine tasarlanıyor ve her bir ayrıntının birbiri ile uyum içerisinde olması da oldukça önem teşkil ediyor. Düğün masası süsleri ve sandalye süslerinin de birbirine uyumlu olması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Yazımızın içerisinde düğün masası süsleme örnekleri ile ilgili görseller bulabilirsiniz. Düğün masası süsleme aksesuarlarını tamamen kendi yaratıcı zevkinize göre şekillendirip öyle kullanabilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu sizin düğününüz! Hayalinizdeki düğünü de ancak siz tasarlayabilirsiniz!

Düğün Masa Süslemesi Nasıl Yapılır?

Umuyoruz ki sizlere bir nebze de olsun yardımcı olabilmişizdir. Düğün masa süslemesi modelleri, fikirleri ve örnekleri ile ilgili yazımız umarız yararlı olmuştur. Düğün masası süslemesi ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bizlere danışabilirsiniz. Dilerseniz sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ya da şehrinizdeki düğün organizasyon firmaları ile iletişime geçip fiyat teklifinizi alabilirsiniz. Düğününüz ile ilgili olan her konuda düğün hazırlıkları rehberimizden yararlanabilirsiniz. Unutmayın, hepsi ve daha fazlası için biz her zaman yanınızdayız. Düğün Buketi.com ailesi olarak siz değerli çiftlerimize bir ömür mutluluklar dileriz!

 

Yanıtla