İnsan hayatında çeşitli dönüm noktaları bulunmakta olup, düğünler bu dönüm noktalarının en önemlileri arasındadır. Sadece medeni durumu değiştirmek anlamında olmayan; maddi ve manevi olarak da sonuçları olan düğünlerin harika ve unutulmaz olması herkesin ortak isteğidir. Düğün organizasyonunun başarısı, düğün salonu ile sınırlı değildir. Düğünden önce, düğün esnasında ve düğünün akabinde üzerinde durulacak pek çok detay bulunmaktadır.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Fotoğraf ve video hizmetleri düğünün bir ömür güzel hatıralarla anılması için önemli hizmetleridir. Düğün salonları tarafından düğün fotoğrafçısı fiyatları belirlenmekte, dışarıdan bu hizmeti almak durumunda olanlar da fotoğrafçıların düğün paketlerine müracaat etmektedir. Çekimlerde dış mekan çekimleri önemli bir yer taşır. Şehir içinde tarihi ve turistik mekanlarda çekilen fotoğraflarla harika albümler elde edilmektedir. Öte yandan yurt dışında Avrupa ülkelerinde düğün fotoğrafları çekimleri de söz konusu olabilmektedir. Viyana, Paris ve Prag gibi şehirler düğün fotoğrafçısı fiyatları bakımından yüksek bütçe gerektirir.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün hizmetleri gibi fotoğraf ve video çekimi konusunda da paketler söz konusudur. Ekonomik paketlerden lüks paketlere kadar pek çok çekim hizmeti bulunuyor. Paketlerden hangisi seçilirse düğün fotoğrafçısı fiyatları ona göre değişiyor. Düğünden belli bir süre önce çekimler için tarih alınması gerekiyor. Çekimin süresi de fiyatlar konusunda belirleyici olmaktadır. Bu esnada kullanılan ışık, dekor ve fotoğraf makinesi ile kameraların kullanımı da maliyet unsurudur.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Örnek vermek gerekirse 2 saatlik bir dış mekan çekimi 1.000 TL’den başlamak üzere 2.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Albüm modelleri de düğün fotoğrafçısı fiyatları bakımından etkin unsurlar arasındadır. Panoramik albümlerden aile albümlerine, cep albümden tuval baskıya kadar çeşitli albüm türleri bulunmakta fiyatları ise değişiklik göstermektedir. Fotoğrafın sayısı, albümün çeşidi, fotoğrafların baskı ve kalitesi de bu konuda fiyat belirleyici unsurlardandır.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Nelere Göre Değişiyor?

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Tüm gün süren çekimler de söz konusu olmaktadır. Bu bakımdan düğün fotoğrafçısı fiyatları 1.000 TL ile 2.500 TL arasında değişmektedir. Şehirlerarası çekimlerde bu fiyatlara yol ve nakliye giderleri de eklenmektedir. Gidilen şehre göre fiyatlar değişiklik gösterir. Fotoğraf ve video çekimleri konusunda yurt dışında çekimler de bütçeye göre mümkün olabiliyor. Bu durumda ise gidilen şehrin uzaklığı, havaalanı shuttle transferi ve oradaki konaklama koşulları devreye giriyor. Düğünler kimi fotoğraf ve video çekimi, organizasyon hizmeti kapsamında canlı yayında verilebiliyor.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Bu şekilde düğüne davetli olduğu halde çeşitli nedenlerle katılamayanlara bir tür tesellinin yolu açılmaktadır. Uzak şehirler ve diğer ülkelerden gelme imkanı olmayanlara yönelik çok iyi bir jest hükmündedir. Videolardan oluşturulan düğün klipleri ve düğün belgeselleri de önem taşıyan hatıralardır. Kimi çiftler düğün klipleri veya belgesellerini Youtube gibi sosyal mecralarda sergileyebilmektedirler. Bu şekilde yıllar boyu anılacak bir düğün yaşanmış olacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları ve Sunulan Hizmetler sayfamıza bekleriz.

Yanıtla