Gelin ve damadın mutluluğunu pekiştiren en önemli detay şüphesiz düğün fotoğrafları ve düğünün videosudur. Artık sadece düğün salonlarında davetlilerle birlikte çekilen fotoğraflar söz konusu olmuyor. Dış mekânlarda yapılan fotoğraf çekimleri ve albüm çalışmaları rağbet görmektedir. Dijital ortamda da “photobook” albümler de yapılmaktadır. DVD’ye, CD’ye veya flash belleklere aktarılarak düğünün akıllarda kalması sağlanmaktadır. Katalog çalışmaları kapsamında kuafördeki anlardan, ilk dansa kadar veya düğünün sonuna kadar çekim yapılabilmektedir. Bu fotoğraflardan seçilen en güzel kareler “photoshop” programı vasıtasıyla biçimlendirilerek görsel zenginlik katılabilmektedir. Bütün bu unsurlar düğün fotoğrafçısı fiyatları konusunda temel etkenleri oluşturuyor. Söz konusu fotoğraflar renkli olabildiği gibi siyah – beyaz hale de getirilerek nostaljik bir hava katılması da tercih edilmektedir. Diğer bir düğün fotoğrafçılığı hizmeti ise düğünden sonraki bir tarihte yapılan çekim hizmetidir. Gelinlik ve damatlık giyilerek bunların “kirletilmesi” son zamanlarda talep görmektedir.

Hizmetler ve Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları

Tüm bu sayılan fotoğrafçılık hizmetlerinden düğün fotoğrafçısı fiyatları doğrudan etkilenmektedir. Verilen hizmetteki detaylar arttıkça bu fiyatlara da yansımaktadır. Talep edilen her farklı çekim fikri ilave bir emek gerektirir. Örneğin bazı gelin ve damatlar yurt dışında belirlenen bir yerde çekim talep edebiliyorlar. Düğün fotoğrafçısı ile birlikte yurt dışına gidilmesi söz konusudur. Kimi çiftler ise o ülkedeki konsolosluğa veya elçiliğe giderek nikâhlarını orada kıymak istemektedirler. Bu da uçak bileti, pasaport masrafları, konaklama gibi maliyetleri ortaya çıkaracak ve bu durumdan düğün fotoğrafçısı fiyatları doğrudan etkilenecektir. Diğer bir hizmet ise düğün klip hizmetidir. Düğünün en önemli anlarına ait videolar ve fotoğraflardan klipler hazırlanarak gelin ve damada sunulmaktadır. Düğün fotoğrafçısı en yüksek çözünürlüklü fotoğrafları kaliteli kâğıtlara bastırarak bu anları adeta ölümsüzleştirmektedir. Hatta bazıları, sosyal medyada paylaşılacak şekilde e-posta büyüklüğünde küçük formata çevirebiliyorlar. Panoramik albüm de en sık talep edilen fotoğrafçılık hizmetleri arasındadır.

Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Sunulan hizmete göre fiyatlandırma yapıldığından bahsedilmişti. Buna göre standart bir paket 1.000 TL civarı bir bedelden başlamaktadır. Düğün boyunca yapılan çekimler bu kapsamdadır. Düğün öncesi ve düğün sonrası yapılan çekimler de söz konusu olmaktadır. Yurt dışında çekim söz konusu olduğunda düğün fotoğrafçısı fiyatları gidilen ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Otelde konaklama bedelinin yanı sıra uçak bileti, havaalanı transferleri, yeme – içme gibi sabit giderlerle fiyatlar doğal olarak artmaktadır. Günümüz teknolojisinde fotoğraf makineleri yüksek çözünürlükte fotoğrafları başarıyla çekmektedir. Ancak fotoğrafçının deneyimi de en az makinenin kalitesi kadar önem taşıyor. Alanında uzman bir profesyonel düğün fotoğrafçısı doğru açıyla, etrafta doğru renk kompozisyonu olan mekânlarda harika pozlar yakalayabilmektedir. Bu nedenle gelin ve damat ile aileleri bu konuda masraftan kaçınmamalı, bir daha yaşanması pek olası olmayan bu mutlu günleri doğru planlamalıdırlar.

Daha ayrıntılı bilgi için Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları sayfamıza bekleriz.

Yanıtla