Düğün Davetiyesi Seçiminde Dikkat Edilecekler:

 • Davetiye için ayrılacak fiyat bütçesi belirlenmeli.
 • Davetiyeden kaç adet basılacağı belirlenmeli.
 • Davetiye düğünden 1 ay önce hazır olacak şekilde sipariş edilmeli.
 • Davetiye düğün konseptinize uygun olmalı.
 • Davetiye kağıdının kalitesine dikkat edilmeli.
 • Davetiyede okunaklı yazı karakteri kullanılmalı.
 • Davetiye tasarımı ortak zevkinize göre belirlenmeli.
 • Davetiyedeki çağrı metni kararlaştırılıp yazılmalı.
 • Davetiye trendleri takip edilmeli.
 • Düğün tarihinizin mevsimine uygun tasarımlar tercih edilmeli.
 • Davetiyeler düğüne 2-3 hafta kala dağıtılmalı.

Düğün davetiyesi, evliliğinizi herkese duyurmanın ve sevdiklerinizi kutlamanıza çağırmanın en güzel yoludur. Günümüzde e-davetiye kullanımı da oldukça yaygınlaşsa bile hala kaliteli kağıtlara basılmış şık davetiyeler düğünlerin olmazsa olmazı sayılmaktadır. Düğün hazırlıklarının en keyifli seçimlerinden olan düğün davetiyesi modelleri içeren ve tercih sırasında göz önünde bulundurmanız gerekenler hakkında sizlere detaylı bir dosya hazırladık. Sizler için polen, koza, mira, mevsim, sedef, liva, iklim, orkide, peri, armoni gibi en ünlü davetiye markalarının ve tasarım örnekleri bir araya getirdik. Düğün davetiyesi için etkileyici sözleri ve yazıları da bulabileceğiniz davetiye dosyamızda bir çok modeli gözden geçirebilirsiniz.

Düğünlerin Tatlı Telaşı

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (3)

Düğün hazırlıkları telaşının ne kadar yoğun ve koşuşturma dolu olduğunu biliyoruz. Ancak bu hazırlıkların heyecanı ve tadı da ömür boyu hatırda kalacak özelliktedir. İşte bu hazırlıkların neredeyse başını çeken ayrıntı da düğün davetiyesi seçimidir. Gelin ve damadın zevkini yansıtması ve düğüne davet edilecek olanların onur duymasını sağlaması açısından davetiye tasarımı ve davetiye zarfı önem taşımaktadır. Siz de kendinizi yansıtan ve sevdiklerinizin düğününüzden bir anı olarak saklayabilecekleri davetiye modelleri için karar vermeden önce internette araştırma yapabilirsiniz. Bunun için Instagram, pinterest gibi görsel ağırlıklı sosyal medya kanalları işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Ayrıca sitemizde bulunan en güzel davetiye örnekleri de size en uygun davetiyeyi seçiminiz sırasında yardımınıza koşacaktır.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (16)

Düğün davetiyesi seçiminizde ilk önce ne tarz bir davetiye istediğinize karar vermelisiniz. Günümüzde karikatürlü, fotoğraflı, vintage, özel tasarım birçok davetiye bulunmaktadır. Her ne kadar ilk etapta seçiminizi kesinleştiremeseniz bile, davetiyenizin tarzına az çok bu örnekleri inceleyerek karar verebilirsiniz. Davetiye tarzınıza karar verdikten sonra, davetiyenizin kağıt baskı mı yoksa e-davetiye olarak mı göndermek istediğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Tüm bunları zihninizde netleştirdiğiniz zaman, hayalinizdeki düğün davetiyesi inanın bir anda karşınıza çıkıverecektir.

Düğün davetiyesi skalası o kadar geniş ki, bu seçimin zor olduğunun farkındayız. Ancak davetiyeniz için ayırdığınız bütçeye de önceden karar vermek, seçim sürecinizi rahatlatacak bir ayrıntıdır. Davetiye fiyatları, davetiye zarfı ve duyuru metninin kağıt kalitesine, tasarımına, üzerinde kullanılan desenlerin özgünlüğüne göre değişmektedir. Dolayısıyla davetiye için ödeyebileceğiniz fiyatları aşağı yukarı da olsa belirlemek, bu sırada olumsuz sürprizlerle karşılaşmanızı engelleyecek ve en uygun davetiyeye karar vermenize olanak sağlayacaktır.

Teknolojiyi Tercih Edenler için: e-Davetiye

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (19)

Teknolojinin hayatımıza kattığı hız, gündelik yaşantımız için tarif edilemeyecek kolaylıklar sağladı. İşte bu kolaylıklar düğün davetiyesi tercihlerini de online davetiye imkanlarına dönüştürdü. Basılı davetiyeler gönderim sırasında kaybolabiliyor ya da istediğimiz zamanda adrese ulaşamayabiliyor. Oysa e-davetiye öyle mi? Göndereceğiniz adres dünyanın neresine olursa olsun e-davetiyeniz bir tıkla anında ulaştırılabiliyor. Bu muazzam bir imkan. Üstelik dijital tasarımlar ve görsel sanat uygulamaları ile e davetiye seçiminizi ister video içerikli ister özel tasarım çizim içeren nitelikte hayata geçirebiliyorsunuz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (8)

E-davetiye seçimi için özel tasarım yapan davetiye tasarım ajansları ile çalışabilir, bu ajanslarda bulunan grafikerlere düğününüzü yansıtacak özgün çizim ve tasarımlar yaptırabilirsiniz. İsterseniz de müstakbel eşiniz ile birlikte teknolojinin imkanlarını kullanarak kendinize özgü bir e-davetiye meydana getirebilirsiniz. Kısa ve eğlenceli davetkar bir video, fotoğraflı slayt gösterisi, küçük bir dijital oyun şeklinde tasarlanmış uygulamalar, e-davetiyeniz için tercih edebileceğiniz alternatiflerdendir. Üstelik kendi tasarladığınız e-davetiye sayesinde, davetiye fiyatları yükünden de kurtulup davetiyenizi piyasadan daha ucuz olarak elde etmiş olursunuz.

Yazıları ve Tasarımıyla Farklı Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (10)

Günümüzde her ne kadar klasik davetiye tasarımları tercih edilmeye devam edilse de farklı düğün davetiyesi tercih eden düğün sahipleri de yok değil. Farklı düğün davetiyesi, davetlilerinize hoş bir anının yanı sıra şaşırtıcı ve onları mutlu edici özelliklere de sahip olduğundan tercih edilmektedir. Farklı davetiyeler, tasarımları ve renkleriyle oldukça canlı olmasının yanında üzerinde yazan davetiye yazıları ile de hayli ilginç niteliğe sahiptirler. Bu tasarımda davet sözleri asla alıştığımız tarzda değildir ve okuyanlar için adeta düğün sahibi gelin ve damadın zeka pırıltılarını içermektedir.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (9)

Klasik düğün davetiyesi tasarımlarına göre retro ya da size özel tasarımlarıyla farklı düğün davetiyeleri düğününüze neşe katacak hoş bir ayrıntıdır. Üstelik modelleri inceleyip tercihinizi yaparak davetiyenizi e-davetiye olarak online ortama aktarıp, uzaktaki sevdiklerinizi hızlıca düğününüzden haberdar edebilmeniz mümkün. Farklı düğün davetiyelerinden son zamanlarda en çok tercih edilen modelleri şöyle sıralamak mümkün: İlginç sözleri içeren klaket biçimli, şişe içinde sunulan, ilaç kutusu görünümünde, karikatürlü veya özel illusturatör tarafından tasarlanmış olanlar arasından seçim yapmak size kalmış.

Karikatürlü ve Komik Düğün Davetiyeleri Örnekleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (30)

Eğer siz ve müstakbel eşiniz birlikte gülmekten ve çevrenizdekileri güldürmekten hoşlanan renkli kişiliklere sahip bir çiftseniz karikatürlü davetiyeler sizi yansıtacaktır. Üzerinde karikatürler olan hazır davetiye örnekleri olduğu gibi, butik düğün davetiyesi tasarımı yapan yerler de karikatürlü davetiyeler çalışmaktadır. Ayrıca sosyal medya üzerinden e davetiye örneklerini inceleyerek düğününüze özel komik, görenleri mutlu ederek yüzlerini güldürecek eğlenceli bir davetiye tasarımı meydana getirebilirsiniz. Veya davetiye tasarımınızı gayet sade seçip, üzerine bastıracağınız yazıları ve sözleri esprili seçmek de bir alternatiftir.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (5)

Karikatürlü düğün davetiyelerinden en çok tercih edilenlerinden biri de gelin ve damadın fotoğraflarının karikatürize edilmiş halleriyle tasarlanan davetiyelerdir. Birçok grafiker, komedyen veya karikatüristin bu konuda çok eğlenceli sözleri ve işleri bulunmaktadır. Siz de kendiniz için böyle bir davetiye seçebilir ve çizilen karikatürünüzü düğününüzden kalma bir anı olarak panoya dönüştürüp duvarınızda sergileyebilirsiniz.

Şık ve Klasik Düğün Davetiyeleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (35)

Düğün davetiyesi alternatifleri çok fazla artmış olsa da klasik zevkleri olan bir çiftseniz, yılların eskitemediği davetiye tasarımlar tam size göre olacaktır. Her ne kadar zaman içerisinde süslemeleri, üzerinde yazan yazıları, sözleri, kullanılan renkleri değişiklik gösterse de genel çizgisi ve tasarımları klasik şıklıktadır. Esasında böyle oldukları için de neredeyse herkes tarafından beğenilecek niteliklere sahiptirler. Klasik ve şık düğün davetiyesi seçiminizi dilerseniz e-davetiye olarak da misafirlerinize internet ortamından gönderebilirsiniz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (4)

Klasik düğün davetiyeleri genellikle minimalist bir güzelliğe sahiptir. Ayrıca, ince yaldızlı çerçeveler, şık davetiye zarfı, zarif çiçekler ya da retro tarzla çizilmiş gelin damat figürleriyle de çeşitlilik kazanmaktadır. Bu davetiye modelleri, sim ya da yaldız ayrıntıları ve baskısında kullanılan kağıdın kalitesiyle ince zevkinizi davetlilerinize kanıtlayacak niteliktedirler. Klasik davetiye örnekleri genellikle uçuk pastel tonlarda arka planlara ya da kırık beyaz rengin zarafetine sahiptir..

Şık ve klasik tarzdaki düğün davetiyesi örneklerini, iklim, polen ve sedef davetiye firmalarının modelleri arasından inceleyebilir bu zarif tarz hakkında fikir edinebilirsiniz. Baskı yapılan kağıdın kalitesi, davetiye zarfının çeşidi ya da bulunup bulunmamasına göre fiyatları değişkenlik gösteren klasik düğün davetiyelerini her bütçeye uygun çeşitlilikte bulabilmeniz mümkün.

Sade Düğün Davetiyeleri Örnekleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (17)

Sade düğün davetiyesi örnekleri esasında tıpkı klasik davetiyeler gibi birçok kişinin zevkine hitap edebilmektedir. Ayrıca zarif görünümleri düğününüzün ve gelinliğinizin zarafetinin adeta habercisi gibidir. Ucuz pahalı neredeyse her bütçeye uygun fiyatları bulunan bu davetiyeler genellikle pastel renklerde ya da beyazın her tonunda olabilirler. Zarafetin simgesi inci, sedef veya kurdele detaylı, istiridye tasarımlı, ya da hafif simli davetiyeler, bu tip davetiyelerin en çok tercih edilenlerindendir. Sade davetiye örneklerinde Sedef, Polen ve İklim gibi köklü firmaların tasarımları öne çıkmaktadır

Lüks Düğün Davetiyesi Modelleri

dugun-davetiyesi (2)

Ömrünüzde bir defa yapacağınız düğün davetiyesi seçiminde ucuz modellere kaçmadan ihtişamlı modelleri tercih etmeniz en doğal hakkınız. Birinci sınıf dokulu kalın malzeme kullanılan lüks davetiye tasarımları, düğününüzün görkemini davetlilerinize yansıtacak türden. Tercihiniz eğer lüks kategorideki davetiyelerden yana olacaksa, davetiyenize yazılacak olan sözleri ve yazıları zarif ve klasik cümlelerden seçmenizi öneririz. Zira davetiyenizin ihtişamının önüne hiçbir şeyin geçmesini ve onu bozmasını istemezsiniz öyle değil mi?

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (31)

Altın ve gümüş bezeli, inci, sedef, hatta swarowski taşı kullanılarak tasarlanan bu davetiyeler oldukça zengin ve bir o kadar da şık görünmektedir. Ayrıca zarif kurdele, püskül ve sırma detayları ile de farkını ilk bakışta hissettirmektedir. Sitemizde bulunan lüks düğün davetiyesi örneklerini inceleyebilir, Polen, İklim, Sedef gibi önde gelen davetiye firmaları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kaliteli malzemesi ve şık tasarımı ile lüx düğün davetiyelerinizin elden vereceklerinizi bastırıp, şehir dışına göndereceklerinizi e davetiye olarak tasarlatabilirsiniz. Hem böylelikle davetiyenizin sevdiklerinize ulaşamadan postada kaybolmasını engellemiş de olursunuz.

Sosyal Sorumluluk Aşılayan Davetiye Örnekleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (39)

Düğün davetiyeniz ister e-davetiye olsun ister herhangi bir tarzdaki basılı modellerden olsun neticede onlar için belirli fiyatları ödemek durumundasınız. Davetiyeniz ucuz da olsa pahalı da olsa, düğün bütçenizden belirli bir kısmı ona ayırma zorunluluğunuz göz ardı edilemeyecek bir gerçek. Peki dost ve akrabalarınıza evleneceğinizi duyururken bir yandan da toplumsal bir yaraya satın aldığınız davetiye ile çare olmak ister misiniz? Yanıtınız evetse, çocuklar, eğitim, doğa, kadınlar, göçmenler ve sokak hayvanlarına destek amaçlı kurulmuş olan sivil toplum kuruluşlarından haberdar olmanızı isteriz. Bu sivil toplum kuruluşlarının birbirinden güzel sözleri ve yazıları ile farklı tasarımda düğün davetiyesi modelleri bulunmaktadır.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (38)

TEGV, KAÇUV, LÖSEV, TEMA, Darüşşafaka, Mor Çatı, TOG, Çekül Vakfı, HAÇİKO, HAY-TAP, gibi toplumsal fayda amaçlı çalışan kurumların çok güzel düğün davetiyesi örnekleri bulunuyor. Üstelik uygun fiyatları bulunan bu tasarımlardan davetiye seçerek, hassas olduğunuz bir noktada çalışan kurumlara bağış yapmış olmanın gönül rahatlığı da paha biçilemez. Öyle değil mi?

Sivil toplum kuruluşlarından bir davetiye seçmek isterseniz, kurumların kurumsal iletişim departmanları ile iletişime geçerek davetiyenizin tasarımını netleştirebilirsiniz. Ayrıca davetiyenizde özellikle bulunmasını istediğiniz sözleri ve yazıları da bu departmana bildirebilirsiniz.

Doğaya Duyarlı Davetiye Modelleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (41)

Siz ve müstakbel eşiniz çevre sorunlarına karşı duyarlı ve sorumluluk hisseden bir çiftseniz, doğaya duyarlı davetiye modelleri sizin için doğru tercihtir. Bu davetiye modelleri organik kumaş ayrıntılı, ekildiğinde nefis bir çiçeğe dönüşebilen tohumlar içeren, geri dönüştürülmüş kağıtlardan meydana gelmektedir. Üstelik dışarıdan bakıldığında geri dönüştürüldüğü hiç mi hiç belli olmuyor ve oldukça organik ve güzel görünüyorlar. Ayrıca tüm bu materyal özellikleri haricinde, e-davetiye kullanarak kağıt atığı oluşmasına engel olurken davetlileriniz ile hızlıca iletişim kurabilirsiniz.

dugun-davetiyesi (7)

Geri dönüştürülmüş, doğada yüzde yüz çözülebilir ve doğaya duyarlı kağıtlardan meydana gelmiş davetiye örnekleri, artık birçok davetiye firmasında bulunmaktadır. Bunlardan ilki Polen Davetiye firmasıdır. Ayrıca İklim, Armoni, Peri, Orkide ve Sedef davetiye firmalarının da natural örnekleri vardır.

Çevreci davetiye örnekleri, Koza, Mira, İklim, Sedef, Polen gibi davetiye şirketlerinde bulunduğu gibi, doğa için çalışan sivil toplum kuruluşlarında da vardır. Tohum içerikli ya da geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş davetiyelerin fiyatları ve modelleri sitemiz üzerinden sizlere detaylı olarak sunulmaktadır. Siz de bu seçiminiz sayesinde düğün davetiyeniz ile davetlilerinize çevresel duyarlılık kazandırabilirsiniz.

İşlevsel Düğün Davetiyesi Modelleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (14)

Düğün davetiyenizin yalnızca evlilik gününüzü bildirmesini oldukça sınırlı bir işlev olarak görüyorsanız, farklı işlevlerde kullanılabilecek örnekleri seçebilirsiniz. Kullanımın yanı sıra yararlılık açısından düşündüğünüzde de, sivil toplum kuruluşlarının davetiye modellerinden seçerek davetiye işlevinizi toplumsal fayda ile birleştirebilirsiniz.

Farklı işlevleri de olan davetiye modellerinden en çok tercih edilenleri kitap ayracı biçiminde tasarıma sahip olanlarıdır. Ancak davetiyenin işlevi direkt kitap ayracı amaçlı olmasa da siz seçiminizi ince uzun olanlardan yana kullanırsanız da davetlileriniz davetiyenizi kitaplarının arasında kullanabilirler. Bir diğer işlevsel türdeki davetiye örnekleri çeşidi, içinde birbirinden güzel tohumların bulunduğu kağıtlardan oluşturulmuş olanlarıdır. Böylelikle dost ve akrabalarınız düğün gününüzden sonra tohum bombası olan davetiyenizi toprağa ekerek sizden anı kalacak çiçeklere sahip olabilirler. Bunlar ve daha fazla davetiye örneklerini Sedef davetiye firmasında bulabileceğiniz gibi, Polen ve İklim davetiye firmalarının modellerinden de tercihinizi yapabilirsiniz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (23)

Bu arada eğer ki düğün zamanınıza bir yıldan daha fazla bir süre varsa, tohum bombası davetiye kağıtlarınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Böylelikle hem çevreye duyarlı, hem kendinize özgü, hem de sizin ellerinizden çıkma tohum bombası davetiye modelleri örnekleri hazır olmuş olur. Üstelik bunu yapmak hiç de zor değil. Biraz zaman, biraz emek ve bir de kağıtları kurutabileceğiniz geniş bir alanınız varsa kendi davetiye kağıdınızı tohum bombası olarak tasarlayabilirsiniz. Hem böylece düğün davetiyesi masrafınızı da ucuza getirebilir, bir masrafın yükünü de hafifletmiş olursunuz.

İşe yarayacak bir düğün davetiyesi modeli arayışındaysanız davetiyenizi eşinizle birlikte çekilmiş fotoğrafınızla da tasarlayabilirsiniz. Hele hele düğün fotoğraflarınız düğün organizasyonunuzdan önce çekilecekse, bu tasarımda gelinlikli damatlıklı olarak çektirdiğiniz bir fotoğrafınızı kullanabilirsiniz. Hem böylelikle düğün gününüzü duyuracak olan fotoğraflı davetiyeniz, düğününüze katılacak dost ve akrabalarınıza sizin resminizi de hatıra olarak ulaştırmış olur.

Ucuz Düğün Davetiyesi Modelleri

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (13)

Biliyoruz ki düğün hazırlıklarının masrafları oldukça ağır. Bir de buna düğün davetiyesi masrafını çok yüksek meblağlarda eklemek istemiyorsanız ekonomik fiyatları ile ucuz davetiyelerden tercih edebilirsiniz. Gelişen teknoloji ve piyasadaki çeşitlilik sayesinde farkındasınızdır ki ucuz ya da pahalı çok geniş skalaya sahip davetiye örnekleri bulabilmek mümkün. Üstelik ucuz demek artık asla ve asla kalitesiz, şık olmayan ya da çirkin demek değil.

Davetiyenizi ucuz olanlardan seçip, üzerine bastıracağınız yazıları ve sözleri kendinize özgü olarak geliştirerek farklı bir düğün davetiyesi elde etmiş olursunuz. Üstelik aşkınızı yansıtan sözleri ile hoş bir ayrıntısı olacağından, fiyatları değil niteliğinin öne çıktığı davetiyeleriniz olmuş olur. Düğün davetiyenizi e-davetiye olarak kullanarak da ödeyeceğiniz davetiye fiyatlarını düşürebilirsiniz. Böylece çevreye duyarlı seçiminizle teknolojinin imkanlarından da faydalanmış olursunuz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (28)

Eğer siz de düğün davetiyesi bütçenizi çok fazla genişletmek istemiyorsanız İklim davetiye gibi davetiye firmalarının ekonomik düğün davetiyesi modellerini inceleyebilirsiniz. Ucuz davetiyeleri Polen ve Sedef davetiye firmalarında da çok farklı ve birbirinden güzel örnekleri ile bulabilmeniz mümkün. Unutmayın davetiyenizin ucuz olması değil taşıdığı önem ve tasarımının sizi yansıtması önemlidir.

Düğün Davetiyenize Zarafet Katın…

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (11)

Düğün davetiyesi seçiminizi binlerce çeşit arasından ucuz – pahalı denemeden fiyatları bütçenize uydurarak tam da kendi zevkinizce yaptınız. Peki şimdi o davetiyelerin siz ve müstakbel eşinizin kişiliğini, gelinliğinizi ve düğününüzün coşkusunu yansıtması için neler yapmalısınız? Bu sorumuza şaşırmayın. Unutmayın düğün hazırlıklarında asıl güzellikler ayrıntılarda gizlidir ve bu ayrıntılar inanın herkesin hoşuna gider. Tıpkı davetiye örneklerindeki zarafet gibi.

Davetiye seçiminizi yaptıktan sonra ikinci adım davetiye zarfı seçimidir. Zarf modelleri fiyatları ucuz pahalı çok geniş yelpazeye sahiptir. İnce kağıt zarftan kaliteli ve kalın zarfa ya da davetiyenizin tasarımını tamamlayan çeşitlere kadar davetiye firmalarının özel ürettikleri davetiye zarflarıyla karşılaşacaksınız. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenlerin başında davetiye tasarımınıza uygun olup olmadığı. Renginden dokusuna davetiye ve zarf arasındaki uyum, göze oldukça hoş görünen bir ayrıntıdır.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (26)

Davetiye ve zarf arasındaki uyumun yanında dikkat etmeniz gereken diğer ayrıntı da, davetiyenizi posta ya da kargo yolu ile gönderip göndermeyeceğinizdir. Zira eğer ki davetiye zarfınız kapanmayan, açık ağızlı ise, gönderim sırasında yolda içinin düşmesi oldukça muhtemeldir. Bu noktada gönderimini yapacaklarınız için ayrıca bir de ağzı kapatılabilir zarflardan almanızı altını çizerek önermek isteriz. Veya hem davetiye zarfı hem de ağzı kapanabilir zarfı bulunan davetiye modelleri arasından seçiminizi yapıp, bu riski tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Kaleme Dikkat..

Zarf seçiminden sonra, davetiyenin üzerine kime verileceğini yazacağınız kalemin de önemi oldukça fazladır. Zira davetiyenizin tasarımına, kağıdının dokusuna ve rengine uyumlu bir davetiye kalemi, davetlilerinize karşı takındığınız özenin göstergesidir. Davetiye kalemi birçok farklı çeşitte olabilmektedir. Bunlardan davetiyenizin rengine en uygun renkte likit ve hafif simli olanlarını tercih ederek şık ve zarif bir görünüm elde etmeniz mümkün. Davetiye kalemi, kırtasiyelerden oldukça ucuz fiyatlara satılmaktadır. Yazacağınız sözleri ve yazıları hoş göstermek için bu kalemlerden mutlaka almalısınız deriz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (33)

Düğün davetiyenizi düğününüze ve aşkınıza özgü olmasını sağlayacak diğer güzel ayrıntı da davetiye sözleri ve yazıları olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Klasik davet yazıları yerine, sizin için önemli olan şiirin sözleri, eşinize yazdığınız özel bir cümle davetiye yazıları alternatiflerinizde ön planda olmalıdır. Elbette ki eğer farklı bir davetiye istiyorsanız; seçim sizin! Zira klasik ve çok zarif davet yazıları ve sözleri de düğün davetiyesi örnekleri için apayrı bir yere sahiptir.

Düğün Davetiyesi Modelleri Hakkında Fikir Sahibi Olun!

dugun-davetiyesi (5)

 • Düğün davetiyenize karar vermeden önce, davetiyeye ayıracağınız fiyatları önceden belirlemek, hem alternatiflerinizi daraltacak hem de düğün harcamaları yükünüzü hafifletecektir.
 • Düğününüzün ve gelinliğinizin tarzı ile uyumlu davetiye örneklerine bakıp yönelmeniz, seçiminizin tam olarak sizi ve evliliğinizi yansıtmasını sağlayacaktır.
 • Düğün davetiyesi fikri edinmek için DüğünBuketi.com internet sitesini incelemek, fiyatları ve çeşitleri hakkında size bilgi sağlayacaktır.
 • Evlilik haberinizin ve düğün tarihinizin tüm davetlilerinize ulaştığından emin olmak için, davetiyenizi posta ile göndermenin yanında e-davetiye halini de yollamalısınızı öneririz. Böylelikle hem içiniz rahat olur, hem de e-davetiye gönderimi sırasında sevdiklerinizin düğününüze katılıp katılamayacağını da öğrenmiş olursunuz.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (6)

 • Düğününüz eğer çok yakında ve postayla gönderim süresi davetinize yetişemeyecek gibiyse risk almadan uzaktaki davetlilerinize e-davetiye yollamayı seçebilirsiniz.
 • Eşiniz ya da siz az biraz bilgisayarlı tasarım uygulamalarından anlıyorsanız, kendinize özgü bir tasarımı da hayata geçirebilirsiniz. Hem böylelikle davetiye tasarımı fiyatları yükünü bütçenizden siler, daha ucuz ve size özel bir davetiyeye sahip olmuş olursunuz.

Bütçenize Uygun ve Şık Modeller

 • Polen, İklim, Sedef gibi düğün davetiyesi tasarım hizmeti veren firmalarda ucuz ve lüks kategorileride bütçenize uygun davetiye örnekleri bulabilirsiniz.
 • Düğün davetiyesi yazıları ve sözleri için aklınızın bir ucunda farklı alternatiflerin bulunmasına özen göstermeyi unutmayın..

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (18)

 • Tercihiniz ucuz da olsa pahalı da olsa davetiye seçiminizi yaparken, baskı kalitesinden emin olmanızı öneririz. Özellikle sedef, inci gibi ayrıntısı olan davetiye tasarımlarının temiz ve düzgün yapıştırılmış olmasına özen göstermeniz, hayal kırıklığı riskinizi ortadan kaldıracaktır. İklim, Polen ve Sedef davetiye gibi köklü firmaları tercih etmeniz, bu konudaki ve riskleri yok edecektir.
 • Davetiyenize basılmasını istediğiniz sözleri ve yazıları sevdiğiniz bir şairden seçebileceğiniz gibi eşiniz ile aranızda özel yeri olan cümlelerden de tercih edebilirsiniz. Bu ayrıntı sizin için de hatırasını ileriki zamanlara saklayıp anabileceğiniz bir hoşluk olacaktır.

dugun-davetiyesi-secilirken-dikkat-edilmesi-gerekenler (22)

 • Resimli bir düğün davetiyesi düşünüyorsanız, eşinizle birlikte çekilmiş bir fotoğrafınız ile yapılmış tasarım size göre olacaktır. Ayrıca karikatürlü, ya da evliliği sembolize eden desenlerin bulunduğu davetiye modelleri de oldukça tercih edilesidir.
 • Davetiye seçimi sırasında davetiye zarfı seçiminizi de yapmanız iki ayrı işi bir arada tamamlamanızı sağlayacak ve size düğün hazırlıklarınız sırasında zaman kazandıracaktır.

Peki sizin davetiye kriterleriniz ve tercihleriniz neler? Size göre bir davetiye sade mi, süslü mü, yoksa size ait bir tasarım mı olmalı? Yorumlarınız diğer çiftlere ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle ve diğer düğün telaşındaki çiftlerle paylaşmayı unutmayın!
Şimdiden tüm çiftlerimize mutluluklar diliyoruz 😊

Düğün davetiye seçiminizi tamamladıysanız şehrinizdeki en iyi düğün arabası kiralama ve süsleme firmalarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BONUS

Bu altın yaldızlı davetiye seçimi çok şık görünebilir.

Minimalist ve kibar bir seçim.

Yemekli düğünlerde kullanılabilecek hem menü hem de düğün davetiyesi.

Beyaz ve saman renginin doğal ve asil duruşu.

Otantik desenli bir davetiye kullanarak kına gecenizden düğün programınıza kadar her ayrıntıyı ekleyebilirsiniz.

Bu dantel ayrıntısı gelinliğinizle çok uyumlu görünecek!

Eşiniz ile olan güzel bir fotoğrafınızı karikatürize ederek davetiyenize bastırabilirsiniz.

Doğallıktan yana olan gelin ve damat adaylarının tercihi.

Bir pasaportu andıran ama içini açtığınızda eşinizle en güzel fotoğraflarınızın bulunduğu bu davetiyeler çok moda!

Yine dantel ve zariflikten vazgeçemeyenlere özel.

Eğer eğlenceli ve geek bir karaktere sahipseniz kendinizi süper kahraman olarak yansıttığınız bu değişik düğün davetiyeleri tam size göre!

Toz pembe ve lacivertin inanılmaz uyumu…

Fileli davetiye modelleri de bu yıl çok moda!

Klasik sevenler, pencereli davetiye modelleri tam size göre!

Düğün davetiyenizi sosyal yardım kuruluşlarından seçerek bir çocuğun yüzünü güldürebilirsiniz.

Çiçekli tasarımlardan vazgeçemeyenlere.

Şık ve bir o kadar da zarif bir tasarım.

 

Yanıtla