Düğün davetiyesi fiyatları, her çiftin dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Düğün davetiyesi fiyatları belirlenmesinde etki eden çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörler; davetiyenin tasarımı, davetiyede kullanılacak olan kağıt çeşidi, davetiyenin üzerinde bulunacak eklentiler aksesuarlar, bastırılacak olan davetiye sayısı ve davetiyelerin büyüklüğü olarak sıralayabiliriz. Doğal olarak bir davetiye ne kadar güzel gözüküyorsa fiyatı da bir o kadar pahalıya kaçıyor. Hayatımız boyunca bir defa evleneceğimizi ve davetiyelerin bir defa bastırılacağını düşünürsek kim güzel gözükmesini istemez ki?

Düğün Davetiyesi Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Düğün Davetiyesi Fiyatları

Az öncede bahsettiğim gibi davetiyeler için belirli bir fiyat vermek mümkün değil. Her çiftin kendi bütçesine göre seçebileceği sınırsız sayıda davetiye olmakla birlikte karşımıza da sınırsız sayıda fiyat çıkmakta. Adet bazında incelediğimizde bir düğün davetiyesi 30 kuruşa yaptırılabilirken bu fiyat 100 Türk lirasına kadar çıkabilmekte. Gördüğünüz üzere verilen fiyatların arasında uçurumlar var. Düğün davetiyesi fiyatları hakkında bilgi sahibi değilseniz, çok beğendiğiniz ya da aklınızda tasarladığınız düğün davetiyesinin fiyatı sizi biraz üzebilir. Kimileri için atılacak bir kağıt parçası olarak görülse de kimileri için düğünün kendisi kadar önemli sayılır. Dolayısı ile bir düğün davetiyesine ödenecek rakam çiftlerin kararına kalmıştır. Bu fiyatları göz önüne aldığımız zaman tasarımını iyi belirlememiz gerekmektedir.

Düğün Davetiyesi Fiyatları

Tasarım ve fiyat arasında doğru bir orantı olması mümkündür. Yani her ne kadar güzel bir davetiye bastırmak isteseniz de bütçeniz doğrultusunda da doğru adımlar atmanız gerekebilir. Tema seçimi yaparken aşırıya kaçmadan sade bir tasarım üretmeniz sizin ve bütçenizin açısından düşük maliyetli bir gider olacaktır. Fakat maliyet konusunda sıkıntı yaşamıyor iseniz kendi tasarladığınız, gösterişli ve ilgi çekici davetiyeler üretmeniz de söz konusu olabilir. Hazır tasarımlar üzerinden gitmek maliyetleri azaltabileceği gibi sıradanlığa da kaçabilir. Fakat bir kere olsun tam olsun diyorsanız eşsiz bir tasarım seçmek elbette ki hakkınız. Şunu söylemeliyim ki böyle bir tasarım için fiyatlar tabi ki yukarılara çıkmaya devam edecektir.

Düğün Davetiyesi Fiyatları İçin En Önemli Unur Sizin Seçiminiz

Kısaca özetlemek gerekirse düğün davetiyesi fiyatları sizin yapacağınız seçimler doğrultusunda değişiklik gösterecektir. Çiftlere tavsiyemiz düğün davetiyesi için ayırdığınız bütçe ile düğün davetiyesi bastıran firmalar ile görüşürseniz hayalinizde ki düğün davetiyesine ulaşmanız mümkün olacaktır. Bütçeniz doğrultusunda önünüze çıkacak seçenekleri incelerseniz düğün davetiyesi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmasanız bile doğru davetiye seçimini yapabilirsiniz. Yani elinizdeki bütçeye bakıp düğün davetiyelerinizi seçebilirsiniz; bence bu tarz bir seçim yapmak sizi daha tatmin edecektir ya da aklınızda tasarladığınız davetiyeyi bulduktan sonra fiyatına göre seçim yapıp yapmamak size kalacaktır. Umarız ki her çift aklından geçen ve tatmin olabileceği düğün davetiyesine ayırdığı bütçeyle sahip olur.

Düğün kart örneklerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla