Düğününüz mü var? Düğün davetiye sözleri mi arıyorsunuz? Mutlaka davetlileriniz ve sizin için özel olan davetiyeler istiyorsunuz. Düğünün kendisi kadar önem taşıyan davetiye, bu güne verilen kıymeti gösterir. Düğün gününüzdeki kutlamalara misafirlerinizi çağırmak için farklı ve en güzel davetiye sözleri arayışındaysanız, sıcak ve içten bir davetiye ile konuklarınıza samimiyetinizi gösterebilirsiniz.

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Birbirinden farklı, modern, eğlenceli ya da kısa davetiyeler, romantik davetiye sözleri burada. Düğün ve nikah davetiye sözleri ile konuklarınıza ne kadar değerli olduklarını hissettirebilirsiniz. Düğün kadar önemli olan davetiye, sizlerden de bir parçayı yansıtıyor olmalı…

Düğün Davetiyesi Modellerini Keşfetmek İçin Tıklayın

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Gerçekleştireceğiniz düğününüzde konukları ağırlamak kadar onları davet ediş şekliniz de önemlidir. Sıra dışı mı, dini mi, kısa ve öz ya da resmi mi?  Kendi zevkinize uygun davetiyeleri burada bulacaksınız. Güzel bir davetin anahtarı, seçilecek davetiye ve davetiyede yer alan davetiye sözleridir. Aşağıda yer alan kategoriler içerisinden sizin için en uygun olan davetiye sözlerini seçerek kendi davetiyenizi tasarlayabilirsiniz.

Romantik Düğün Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Tercihinizi romantik bir düğün davetiyesinden yana kullanmak istiyorsanız birlikteliğiniz gibi anlamlı, en güzel nikah ve düğün davetiye sözleri ile konuklarınıza hitap edebilirsiniz. Evliliğinizin bir simgesi olarak da düşünebileceğiniz düğün davetiye sözleri, aşkınız gibi samimi olsun istiyorsanız, aşağıda bulunan birbirinden farklı davetiye sözleri sizler için oldukça uygun.

“Yaşama dair ne varsa her anında birlikte olmaya karar verdik. Bu tekrarı olmayan günde, bizlerle birlikte olmanız bize ayrı bir mutluluk verecektir.”
“Buluştu kalplerimiz, karar verdi ellerimiz, emin adımlarla yola çıktığımız düğünümüzde sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.”

“Papatyalar kadar güzel, leylaklar gibi mükemmel sevgimizin ve yeni hayatımızın aşk dolu gününü birlikte kutlamak ümidiyle…”

“İlkbahardaki bir bahçe gibi, hayat harika şeylerle dolu. Gözlerimizin buluştuğu ilk gün ki gibi, kalplerimiz aşk ile dolu. Siz önemli dostlarımızın değeri sevgimiz gibi, düğünümüzde birlikte olalım, eğlenelim dolu dolu.”

“Aşk havuzunu doldurduk sevdamızla, geleceğimizi hazırlıyoruz emin adımlarla. Bu mutlu dünyamızda, ilk adımı sizlerle paylaşmak istiyoruz büyük bir mutlulukla.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Kuruyan topraklar yağmuru bekler, karanlık geceler sabahı bekler, seven söz verince bir ömür bekler, bu iki genç sizleri düğününe bekler.”

“Gökyüzündeki yıldızları ışık yaptık geleceğimize, hayatımızın en önemli ve güzel gününü, beraber geçirmek isteriz siz değerli sevdiklerimizle.”

“Leyla ile Mecnun’u görmemiş, Kerem ile Aslı’yı duymamış, Ferhat ile Şirin’i bilmiyor olabilirsiniz. Titanik’i de seyretmediyseniz, bu fırsatı sakın kaçırmayın. Bu büyük aşkın düğün gününde bizleri onurlandırmanız dileğiyle…”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Birlikteliğimizin sonsuza kadar sürmesi umuduyla evliliğe adım attığımız bu özel günde, sizlerle birlikte olmanın mutluluğuyla eğlenmek isteriz bütün günde”

“Kader bizi bir araya getirdi ve aşkımız ruhlarımızı mühürleyecek. Hayalimiz gerçek oldu, düğünümüz gerçekleşecek. Bu özel güne davetlisiniz, eğlencemiz hiç bitmeyecek.”

Şiirli Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Romantikliğinizi şiir dizelerinde bulan ve bunu davetiyenize yansıtmak isteyen birisi iseniz, şairlerden davetiye sözleri tam size göre. Birbirinden değişik ve farklı türlerdeki şairler içerisinden kendinize en anlamlı ve en güzel gelen şiirlerinden birisini seçerek, size ait bir davetiyeye sahip olabilirsiniz. Romantikliğin en görkemli hallerini kaleme alan Nazım Hikmet, davetiye sözlerinizi tasarlarken yararlanabileceğiniz şairler içerisinde yer alıyor. Aşağıda yer alan mısralar nikah ve düğün davetiye sözleri açısından sizlere örnek olabilir.

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Seni seviyorum, ama nasıl? Kilometrelerce derin, kilometrelerce dümdüz, yüzde yüz, yüzde bin beş yüz yüzde hudutsuz kere yüz….” Nazım Hikmet Ran

Senin bu ellerinde ne var bilmiyorum göğe bakalım. Tuttukça güçleniyorum kalabalık oluyorum… Bir ellerin bir ellerim yeter belleyelim yetsin. Seni aldım bana ayırdım durma kendini hatırlat.” Turgut Uyar

İçinden doğru sevdim seni. Bakışlarından doğru sevdim de. Ağzındaki ıslaklığın buğusundan.  Sesini yapan sözcüklerden sevdim bir de. Beni sevdiğin gibi sevdim seni.” Edip Cansever

Sen esirliğim ve hürriyetimsin, çıplak bir yaz gecesi gibi yanan etimsin, sen memleketimsin. Sen ela gözlerinde yeşil hareler, sen büyük, güzel ve muzaffer ve ulaşıldıkça ulaşılmaz olan hasretimsin.” Nazım Hikmet Ran

“Ben seni düşünüyorum seni. Hani tıpkı o ilk günlerdeki gibi. Kalbim diyorum kalbim daha dün tezgâhtan çıkmış bir su sayacı gibi.” Cemal Süreya

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Kısa Düğün Davetiye Sözleri

Uzun uzun yazılan davetiye sözlerinden hoşlanmayan birisi iseniz; sade, klasik ve kısa davetiye sözlerini tercih ederek özel bir davetiye sözleri oluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı ve orijinal cümleler sayesinde gayet kısa ve şık bir nikah ve düğün davetiye sözleri aracılığıyla konuklarınıza sevginizi gösterebilirsiniz. Aşağıda yer alan değişik, farklı ve en güzel kısa düğün davetiye sözleri arasından kendiniz için en uygun olanını seçerek davetiyenizde kullanabilirsiniz.

“Mutluluğumuzu sizlerle paylaşmaktan onur duyarız.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Bu güzel ve mutlu günümüzde, siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.”
“Düğün törenimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.”
“Evliliğe ilk adım attığımız düğün törenimizde sizleri de aramızda görmeyi çok isteriz.”
“İmzalarımızı ömür boyu mutluluk için atarken, sizlerin de yanımızda olmasını çok isteriz.”
“Yaşamımızın en mutlu gününü bizimle paylaşmanız dileğiyle…”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Mutluluk paylaştıkça büyür. Siz değerli dostlarımızı da bu mutluluğumuzu paylaşıp büyütmeye bekliyoruz.”

“Yüreğimizin ve sevgimizin götürdüğü yerdeyiz. Sizleri de orada, düğün törenimizde aramızda görmekten mutluluk duyacağız.”

“Bu özel günümüzü sizlerle paylaşmaktan sevinç duyacağız.”
“Düğünümüzü sizlerle birlikte kutlamak için sabırsızlanıyoruz.”
“Eğlencemizi hep beraber paylaşmak için düğünümüze davetlisiniz.”

Uzun Düğün Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Aşkınızı uzun cümlelerle davetiyenize yansıtmak istiyorsanız, en güzel, anlamlı ve farklı uzun düğün davetiye sözlerini tercih edebilirsiniz. Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak da nikah ve düğün davetiye sözleri için oldukça uygun olan uzun davetiye sözlerini dilediğiniz gibi tercümesini de yapabilmeniz mümkün oluyor. 2019 yılında en çok tercih edilen düğün ve nişan davetiye sözleri ile en güzel davetiye sözlerinin 2017 yılında en farklı olarak seçilenlerini sizler için derledik.

“Sevgi, saygı ve anlayışla temelini attığımız beraberliğimizi sonsuza dek sürdürmeye karar verdik. Düğün törenimizde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Sevgi, saygı ve sorumluluk duygularıyla inşasına başladığımız ve ömrümüzün sonuna kadar bu duygular içerisinde Rabbimizin izniyle ayakta tutacağımız huzurlu yuvamızın kapılarını açan bu mutlu günümüzde siz değerli dostlarımızı aramızda görmekten sevinç duyarız.”

“Bir hayat seçtik, güneşi hiç batmayacak. Bir ömür bulduk, kokIayınca solmayacak. Kalbimiz birbirine bağIı kaIacak. Buna yemin ettik hep böyle kaIacak. Bir yuva kuruyoruz hiç yıkılmayacak. Sizler de katılırsanız; mutluluğumuz bir kat daha artacak.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Dünyanın en anlamlı Evet’ini dinlemeye hazır mısınız? Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, gözyaşlarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya EVET dediğimiz gün de siz değerli dostlarımızı yanımızda görmeyi çok isteriz.”

“Kapına geldim ve ben, ben olmaktan vazgeçtim. Sen yeter ki “Kim O” de. Kim olmamı istiyorsan, o olmaya geldim. Hayatlarımızı birleştireceğimiz bu özel günümüzde siz değerli dostlarımızı da aramızda görmekten mutluluk duyarız…”

“”Hiçbir koşul gözetmeden, sevgimizin her şeye üstün geleceği bir beraberliğe adım atıyoruz; düğünümüzde sizleri de buna şahitlik etmeye bekliyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Sevgiyi gördüm diyebilseydim eğer, gördüğüme hiç kimse inanmazdı, hayal derlerdi. Bilseydiler, sende neler gördüğümü, yıllarca hayal görmeyi isterlerdi. Gördüğümüz hayal değil, gerçek. Biz bu gerçeği beraber yaşamak, sonsuz kılmak istiyoruz. Ve bu en güzel günümüzde sizleri de aramızda görmeyi diliyoruz.”

“Gözlerimizin kavuştuğu ilk andan itibaren çoğalan sevgimizi, siz saygıdeğer akrabalarımız ve dostlarımız eşliğinde mühürlemek istiyoruz. Gerçekleşecek olan düğün günümüzde sizleri yanımızda hissetmekten büyük bir mutluluk duyarız.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Siz değerli dostlarımızı aşkımızı kutlamaya davet ediyoruz. Beraber tek ruh olacağımız, birlikte güleceğimiz, birlikte yaşlanacağımız, hayaller kurmaya devam edeceğimize imza atacağımız düğün günümüzde varlığınız bizi onurlandıracaktır.”

Komik ve Esprili Düğün Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Klasik davetiyelerin aksine esprili, ilginç ve komik bir nikah ile düğün davetiye sözleri arayışında iseniz, birbirinden farklı, yaratıcı ve eğlenceli en güzel davetiye sözlerine göz atabilirsiniz. Mizah anlayışınızı davetiyenize yansıtmak için davetiye sözlerinizi tumblr ve instagram dan ilginç ve komik davetiye sözleri anahtar kelimeleri ile aratabilir, dilerseniz de sizler için derlediğimiz esprili ve komik düğün davetiye sözlerine göz atabilirsiniz.

“Gereği düşünüldü. Birbirine karşı mutluluk suçunu ika etmiş olduklarından, Medeni Kanun’un 4721 Maddesi’ne göre evlilik cezasına çarptırılmışlardır.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“TV kumandasından, futbol topundan ve pazar gazetesinden daha çok karımı seveceğime; alışveriş mağazalarından, moda dergilerinden ve en güncel dedikodulardan daha çok kocamı seveceğime söz veriyorum. Sözümüze şahit olmaya sizi de bekliyoruz.”

“Sizleri de aralarında görürlerse suçları ömür boyu mutluluğa dönüşecektir.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Birbirlerini seven ve evlenmeye karar veren iki gencin trajikomik evlenme hikayesi. Sakın kaçırmayın!”

“Çok yakında evleniyoruz. Düğünümüzün evliliğimizden daha iyi olacağını garanti ediyoruz. Güzel müzik, bedava yemek ve sürpriz aktivitelerimiz var. Çocuklarınızı yanınızda getirmeyin. Hala vakit varken uzak durmaya çalışıyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Bekarlık limanından saadetler diyarına mutluluk adlı gemiyle yolculuğa çıkıyoruz. Bizi uğurlamaya gelirseniz seviniriz.”

“Büyüdük şimdi evleniyoruz. Bu mutlu günümüzü görmeye sizleri de bekliyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Başarılı bir evlilik için en önemli üç kelime; “ben yemekleri yapacağım.” Yemekleri yapacağımıza dair evet diyeceğimiz güne şahitlik etmeniz için düğün günümüze davetlisiniz.”

“Bedava yemek ve içecek. Evet doğru duydunuz, evliliği de araya sıkıştıralım dedik. Gelsenize hem yer hem içer hem de oynarız.”

“Yıllardır ne zaman evleneceksiniz sorularınıza, alternatif cevaplar aramaktan yorulduğumuz için; evlenmeye karar verdik ve sizi büyük bir heyecanla düğünümüze bekliyoruz.”

“Planlarımızı yaptık, pastamızı sipariş ettik. Açıkçası biraz heyecanlı ve gerginiz. Bekleme süresini hızlandırmak ve heyecanımızı paylaşmak için sizleri düğünümüze bekleriz.”

Dini Düğün Davetiye Sözleri

Düğün davetiye sözleriniz dini, islami, hadisli, dualı, hatim ve ayetli ya da Mevlana’ya ait sözlerden oluşsun istiyorsanız sizin için derlediğimiz aşağıdaki dini nikah ve düğün davetiye sözlerini inceleyebilirsiniz. Mevlütlü dini düğün davetiye sözleri ve dini bebek mevlütü açısından da oldukça uygun olan en güzel dini davetiye sözlerini dilerseniz, Osmanlı’da kullanılan farklı dini düğün davetiye sözleri içerisinden de seçebilirsiniz.

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Bu anlamlı günümüzde düzenlemiş olduğumuz düğünümüzde sizleri de hayır dualarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

“Evlenin, çoğalın. Kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar edeceğim. (Hadis-i Şerif)

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Peygamberimizin (sav) sünneti gereğince, mukaddes aile müessesesini kurmak için, düzenlemiş olduğumuz düğünümüzde sizleri de hayır dualarınızla birlikte aramızda görmekten mutluluk duyarız.”

“Allah’ın emrine uyuyoruz,
Mutlu bir yuva kuruyoruz.
Allah’tan saadet diliyoruz.
Bu mutlu günümüze, sizleri de bekliyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Karanlığı arkamızda bırakıp, gözlerimizdeki sevda güneşinin peşinden yürüdüğümüz düğünümüzde, sizleri de yanımızda görmekten mutluluk duyarız.”

“Diyorlar ki, Tevhid ipi elimizde, nur Muhammed gönlümüzde, yüce Kuran dilimizde. Yarın düğün vardır bizde, düğünümüz ne şanlı, açılışı Kuran’lı, davetlisi imanlı. Buyurun dostlar bekleriz törenimize.”

“Allah’a bağladık özümüzü, Peygambere verdik sözümüzü, Mevlam ak eylesin yüzümüzü, buyurun dostlar gelin, beraber yapalım düğünümüzü.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Peygamberimiz Buyuruyor ki:

Kim benim sünnetimden yüz çevirirse benden değildir.

Muhakkak ki Nikah (Evlenmek) benim sünnetimdir.

Öyleyse beni seven benim sünnetimle sünnetlensin.” (Buhari ve Müslim)

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Ey Rabbimiz!

İkimizi de sana teslimiyete sabit kıl

Ve soyumuzdan yalnız sana boyun eğen bir ümmet yetiştir.” (Bakara 128)

Sünnet Düğünü Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Yaklaşan bir sünnet düğününüz var ise, birbirinden değişik ve komik olan ilginç sünnet düğünü davetiye sözleri içerisinden zevkinize uygun olarak sizlere hitap eden komik sünnet düğünü davetiyelerinden birisini seçebilirsiniz. Sünnet düğünü davetiyesi sözleri komik olması açısından daha samimi ve içten olma özelliği sayesinde sünnet düğününüze gelecek olan konuklarınıza en güzel sözlerle hitap ediyor.

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Biricik oğlumuzun sünnet düğününde siz saygıdeğer dostlarımızı aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyarız.”

“Canımız oğlumuz, biriciğimiz diyor ki; “beni seven bütün herkesin sünnet düğünüme gelmesinden çok mutlu olurum.”

“Artık büyüdüm, erkek oluyorum. Sünnet düğünüme herkesi bekliyorum.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Birazcık korkum olacak, azıcık canım acıyacak. Sünnetçi amca yavaşça bir parçacık alacak. Sünnet düğünümde siz dostlarımızla birlikte olduğumuz için acılarım yok olacak.”

“Başıma giydiğim fes, aniden oldum ki prens. İşte geldim karşındayım sünnetçi amca, istediğin gibi kes.”

“Başa gelen çekilir, fazla olan kesilir. Sünnetime gelirseniz, tüm acılarım kesilir.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Haber saldık her bir yere, dostumuza, eşimize, herkese. Kes artık sünnetçi amca, beni daha fazla bekletme. Tüm dostlarımızı bekleriz sünnet düğünüme.”

“Azıcık ucundan dediler, çok oyuncak sözü verdiler. Sevdiğimiz herkesler, sünnet düğünüme gelsinler.”

Nişan Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Nişan töreniniz yaklaşıyor ve uygun bir nişan davetiye sözleri arayışında iseniz, sizler için derlediğimiz aşağıda bulunan nişan davetiye sözleri örneklerini inceleyebilirsiniz. Davetiye sözleri nişan gününüze çağıracağınız konuklarınız için onlara gösterdiğiniz önemin bir göstergesi olarak oldukça önemli bir rol oynuyor. Nişan için davetiye sözleri seçerken bu önemi göz önünde bulundurabilirsiniz. Dilerseniz komik nişan davetiye sözlerine, ünlülerin davetiye sözlerinden de ulaşabilirsiniz.

“Aşkımızın ömür boyu sürmesi için adım attığımız nişan törenimizde siz değerli dostlarımızı aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluktur.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Mutluluğun paylaştıkça büyüdüğüne inanıyoruz. Nişanımızda mutluluğumuzu hep birlikte büyütmek dileğiyle…”

“Gerçekleşecek olan nişan törenimizde siz saygıdeğer dostlarımızı aramızda görmeyi çok isteriz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Evlilik için girdiğimiz bu yolda, ilk adım olan nişanımızı, sizinle birlikte gerçekleştirmek ve kutlamak için sabırsızlanıyoruz.”

“Siz değerli dostlarımızı nişan törenimizde görmekten büyük bir onur duyarız.”

“Mükemmel bir çift olduğumuzu biliyoruz, bunu her daim hissettirdiğiniz için de sizleri nişan törenimize bekliyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Nişan bahane, sizlerle olmak şahane. Bu özel günde hep beraber olmak ümidiyle.”

“Şiirler kadar anlamlı, çiçekler kadar güzel, yıldızlar gibi sonsuz olan aşkımızı nişan törenimizde siz dünyalar güzeli insanlarla paylaşmaktan büyük bir keyif duyarız.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Düğünümüzün ön provası olan nişan günümüzde gelin hep birlikte limitsiz eğlenelim.”

Kına Davetiye Sözleri

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Yaklaşmakta olan bir kınanız var ise, davetiyenizde seçeceğiniz sözleri bulamadaysanız, sizler için hazırladığımız kına davetiye sözlerini inceleyerek, sizin için en uygun olan kına davetiye sözünüzü bulabilirsiniz.

“Kınalar karılacak, ellere yakılacak. Biraz hüzünlenilecek, sonra eğlenilecek.”

“Türküler ve şarkılar söylemeye, hep beraber eğlenmeye, birlikte dans etmeye ve halay çekmeye siz değerli dostlarımızı kına gecemize bekliyoruz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

“Çalsın sazlar, oynasın kızlar dediğimiz bu özel günde siz canım arkadaşlarımı kına gecemde görmek beni çok mutlu edecektir.”

“Kına gecemizde siz güzel insanları aramızda görmek bizim için büyük bir mutluluktur.”

“Siz değerli dostlar ve akrabalar, hepiniz kına gecemize davetlisiniz.”

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

Sizler için derlediğimiz birbirinden güzel düğün davetiyesi için sözler içerisinden kendinize en uygun olanını seçerek kendi davetiyenizi oluşturabilirsiniz. Mezuniyet davetiye sözleri, asker gecesi davetiye sözleri, yemek davetiye sözleri, cafe açılış davetiye sözleri, pijama partisi davetiye sözleri ve ilkokul mezuniyet davetiye sözleri açısından da oldukça uygun olan sözleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Davetiye Sözleri ve Davetiye Fiyatları

 

Yanıtla