Gelin olmak güzeldir fakat saçınla makyajınla gelinliğinle bir bütün olarak mükemmel görünen bir gelin olmak, görenlerin anlata anlata bitiremediği, yıllar geçse de her konu açıldığında hala ilk günkü gibi övülerek anlatıldığı bir gelin olmak daha bambaşkadır. Peki siz? Siz de o mükemmel gelinlerin arasında olmak istemez misiniz? Eminim bugünün ve bu anın hayallerini kurmayan yoktur. Bizse sizin mükemmel ve kusursuz bir gelin olabilmeniz için bugün size gelin saçı, gelin saçı modelleri ve gelin başı hakkında çok güzel örnekler vereceğiz.

Gelin Saçı

Yazının İçindekiler

1. Gelin Saçı Modelleri

2. Gelin Saç Aksesuarları
3. Gelin Saçı Modelleri 2018
4. Gelin Saçınız İçin Kuaför Mü Kullanmak İstersiniz, Yoksa Ellerinizi Mi?
5. Kuaför Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
6. BONUS

Gelin Saçı Modelleri

Doğal Gelin Saçı Modelleri:

Geçmiş yıllarda gelin saçı modelleri arasında çok şık tasarımlar fazlaca modaydı. Günümüzde doğallığın ön plana çıkışı gelin saçı modelleri içinde de doğal yansımalara sebep oldu. Özellikle kır düğünleri ve sahil düğünlerinde karşılaşılan doğal dalgalar gibi uğraşılmamış saçlar dönemimizin modası durumda.

Gelin Saçı

Ünlülerin gelin saçları bu doğal gelin saçı akımına çok iyi örnek diyebiliriz. Aynı zaman da kuaförler de her ne kadar gelinin fikrini dinleyip saçına uygulasa da genel itibariyle kuaför yönlendirmeleri de doğal saç modelleri yönünde.

Uçuş uçuş gelinlikler için özellikle tavsiye edilen ve tercih edilen saç modelleri arasında ilk sırada doğal saç modelleri geliyor. Doğal bukleler, salaş örgüler ve çiçek gibi doğal ve narin saç aksesuarları ile de tamamlanan doğal gelin saçı modelleri, gelinliğini de sade ve salaş seçmiş gelinlerin ilk tercihi.

Topuz Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Kapalı alan da bir salon düğünü düşünen gelinlerin veya daha şık mekanları tercih eden gelinlerin genellikle tercih ettiği bir gelin saçı modelidir.  Ama tabi ki bu durum seçimi yapılan topuz modeline göre de değişkenlik göstermektedir.

Gelin Saçı

Ensede topuz, tepede topuz, dağınık topuz, sıkı topuz, kabarık topuz, örgülü topuz, çiçekli topuz, incili topuz, yandan topuz gibi birçok şekilde topuz mevcuttur. Gelin saçı için de topuz düşünen gelinlerimiz için yapmayı planladıkları düğün konseptiyle uyumlu bir topuz modeli seçebilirler. Hoş bir kır düğün konsepti için ense de veya tepede dağınık, örgülü, salaş bir topuz seçebilecekleri gibi şık bir kapalı alan konsepti için ise inciler veya taşlı saç aksesuarları ile süslenmiş, asil, tepede sıkı bir topuz ile de harikalar yaratabilirler.

Gelin Saçı

Küçük bir hatırlatma, salaş veya şık bir topuz hangisi olursa olsun kuaför tercihiniz yanı sıra bu topuz modellerini kendiniz de yaparak çok hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Çok sakin bir günde deneyip kendi becerinizi ve ne kadar da kolay yapıldığını test etmelisiniz.

Açık Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Kır düğünleri, sahil düğünleri, şık mekanlar ve kına geceleri gibi mekanlarda tercih edilen açık saç modelleri, yarısı toplu yarısı açık da tercih ediliyor. Salık saçta genelde bukleler ön planda tutulsa da gelin saçı modellerinde hafif dalgalı saçlarda da tercih ediliyor.

Gelin Saçı

Özellikle doğal gelin saçı tercih edenlerin tercih ettiği açık gelin saçı modelleri, kuaförde fazla zaman kaybetmenizi engellediği gibi fotoğraf çekimlerinize fazladan zaman kazandırıyor. Üstelik kuaförde kazdığınız bu zamanda açık saçlarınız ile kırlarda fazladan harika pozlar kazanabilirsiniz.

İncili taçları, taraklı tokaları, kır çiçekleri ile örülmüş harika taçları saçlarınız da sergilemek eminim çok hoşunuza gidecektir. Açık saçınıza aksesuar yerine hoş bir örgüde ekleyerek saçlarınızın görüntüsünü baştan aşağı değiştirerek herkesi etkileyebileceğiniz gibi saçlarınızı bukleli ve yandan kullanarak da çok şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Duvaklı Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Gelin saçınızın olmazsa olmazı duvak, gelin saçınız açık saç, topuz saç, doğal saç, örgülü gelin saçı ve kısa gelin saçı hangisi olursa olsun hiç fark etmez. Yeter ki gelin saçınız ile seçeceğiniz duvağınız son derece uyumlu olsun. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu bu.

Gelin Saçı

Çok uzun bir duvak tercih ettiyseniz ve kuaförünüzde duvağınızı saçınıza bağlamak gibi bir hata yaptıysa aman dikkat edin, en güzel gününüz başınızda oluşacak ağrı yüzünden mahvolmasın. Bu yüzden duvağınız ve gelin saçı uyumunuz için gerçekten kaliteli bir kuaföre önceden danışıp bilgi almanızda fayda var.

Gelin Saçı

Seçeceğiniz saç modelinize göre duvağınızı da şekillendirmeniz mümkün. Mesela duvağınızı saçınızın altından bağlatabileceğiniz gibi üstünden de başlatabilirsiniz. Saçınızın üstünden başlayacak en güzel duvak örneği ise rahibe duvak, şapkalı veya kafes de denilen duvak örnekleri diyebiliriz. Saçınızın altından başlayacak duvak örnekleri ise daha çok klasik uzun duvak modelleridir.

Tesettür Gelin Başı Modelleri:

Bambaşka bir yetenek gerektiren tesettürlü gelin saçı modelleri için en önemli iki tavsiyemiz; birincisi muhakkak ki daha önceden referanslı, tecrübeli ve kaliteli bir kuaför seçmeniz. İkincisi ise düğün öncesi bir prova, kuaförünüze düğün konseptinizin, kumaş kalitesinin ve yapılmış modellerin incelenmesi için bir görüşme, size kuaförünüz hakkında güven verecektir.

Gelin Saçı

Türbanlı duvaklarda da çiçekler, alından sarkan takılar, salaş tüller ve çiçekler de tercih ediliyor. Kır düğünü konseptiniz için sifon bir hayal tül, şal ve kır çiçeği tercih edilebileceği gibi şık mekanlarda daha klasik, inciler, boncuklar ve takılar kullanılarak şık bir tesettürlü gelin başı tercih edilebilir.

Gelin Saçı

Her ne kadar tesettürlü gelin başı modellerinin yapımı zor görünse de bu konuda profesyonelleşmiş kuaförler emin olun kolaylıkla harikalar yaratabileceklerdir. Yine de eşarplı gelin başı modelleri hakkında merakınızı yenemiyorsanız, instagram ve benzeri birçok kanalda tesettürlü gelin başı nasıl yapılır hakkında birbirinden çeşitli videolar mevcut. Üstelik farklı modeller ile ilgili fikir edinmenize de yardımcı olacaktır.

Sade Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Hayatının her anında tercihini sadelikten yana kullanan gelinler veya gelinliğini fazlaca abartılı seçmiş saçını orantılı olsun diye sade bir model seçmeyi düşünen gelinler bu modellerimiz de sizin için. Sade aksesuarsız, ensede bir topuz seçebileceğiniz gibi yine sade, hafif dalgalı açık gelin saçı modellerinden de seçebilirsiniz.

Gelin Saçı

Güzeller güzeli gelinler sizlere minicik bir tavsiye bir kere gelin olacaksınız aklınızda hiç bir şeyin kalmamasına özen gösterin, sade olacağım diye hayallerinizden uzaklaşmayın. Sadelik daimi bir güzellik fakat dozunda kullanılmadığı zaman gelin olduğunuzu yansıtan hiç bir özellik kalmayabiliyor.

Düğününüz boyunca o günün sizin gününüz ve en güzel olanın siz olacağını hatırlayın ve tercihlerinizi öyle yapın. Eğer sadeliği doğru uygularsanız, hem asil hem de sadeliğiniz ile bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Örgülü Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Bin yıl geçse bile örgülü modellerden vazgeçemeyen bir nesil var. Çocukluğumuzda annelerimizin ablalarımızın saçlarımızı örsünler diye yapmadığı kalmayanlar, sizde gelin olacaksınız artık. Belki de gelin saçı modelleri arasından size çocukluğunuzun en güzel anılarını hatırlatması için düğün gününüzde de çocukluğunuzdaki gibi saf ve temiz mutluluğa sahip olabilmek için tercih edeceksiniz örgülü gelin saçı modellerini.

Gelin Saçı

Birbirinden çeşitli modellerde kullanabileceğiniz örgülü saç modelleri arasında; açık saç da örgülü model, örgülü dağınık topuz, örgülü ense topuzu ve örgülü at kuyruğu modelleri mevcut.

Saçlarınız da örgü kullanarak hemen hemen her modeli yapabiliyoruz. Örgülü saçlarla masumane, şirin, salaş olabileceğimiz gibi etkileyici ve çekici olmakta mümkün.

Kısa Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

İnce telli saçlara sahip olan, modern, sportif ve rahatına düşkün gelin adaylarının tercih sıralamasında üst sıralarda gelen kısa saç modelleri; erkek kesim, çene hizasında küt kesim, omuz hizasında kısa kesim olarak farklılık gösterebiliyor.

Gelin Saçı

Kısa saçlar ile de hem istediğiniz rahatlığı yakalayabilir hem de uzun saçlı gelinler gibi dalgalı, salaş veya şık topuz gelin saçı modellerinden seçebilirsiniz. Asi bir ruha mı sahipsin farklı bir gelinlik modelimi senin tercihin o zaman o kısacık saçlarınla birlikte bir Kuzey Yıldızı gibi parlamaya ne dersin. Cesaretini sergile ve alışılmışın dışına adımını at. Son yıllarda da oldukça tercih edilen kısa modellerden birisini seçmekte geç kalma.

Renkli Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Farklılık arayan gelin adayları ve saçlarıyla birlikte ruhunu da renklendirmek isteyen gelin adayları neredesiniz? Burada tam da sizlik modeller var.  Özellikle bu yıl renkli gelin saçı modelleri fazlaca tercih ediliyor. Mavi yeşil, mor pembe gibi renklerinde bir arada kullanıldığı bu dönem, gökkuşağı gibi rengarenk saçlara sahip olmak da son derece kolay, yeter ki kaliteli bir kuaför tercih edin.

Gelin Saçı

Saçlarınızın tamamını renkli boyayacağınız gibi o kadarına cesaret edemem diyenler için sadece saçınızın uçları gibi bölge bölge de renkli boyayabilirsiniz, tabi ki yine bu konuda da kaliteli bir kuaföre danışmanız da fayda var.

Taçlı Gelin Saçı Modelleri:

Gelin saçı için düşündüğünüz modeller arasında taçlı ve tokalı modeller de mi var, hiç merak etmeyin çünkü ne tür bir düğün konsepti veya gelinlik modeli seçerseniz seçin saç aksesuarlarına veya taca her zaman yer var.

Taçlı gelin saçı modelleri genellikle dağınık veya şık fark etmeksizin topuz ve açık saç modellerinde tercih ediliyor olsa da birbirinden şık ve zarif saç tokaları her çeşit gelin saçı modeline zarafet katıyor.

Gelin Saçı

En şık düğünler için incili taçlar veya tarak tokalar kullanılabileceği gibi, kır düğünü veya sahil düğünü gibi daha doğal ve salaş mekanlardan yana tercihini kullanan gelinler tüylü, kır çiçeklerinin süslediği tokalar veya taçlarda tercih ediyor.

Çiçekli Gelin Saçı Modelleri:

Gelin saçı modellerinde çiçekler genelde üç şekilde tercih ediliyor bunlar; duvak çiçeği, duvakla birlikte saç ile duvağın bağlantı yerine iliştirilen çiçekli aksesuar.

Gelin Saçı

Kır çiçeğinden gelin tacı, kır düğünlerinin gözdesi olan çiçekten taçlar son zamanlarda sık sık da kullanılıyor. Hem uzun hem de kısa saçta, açık salaş gelin saçı modellerinde veya dağınık gelin topuzu modellerinde çok doğal, güzel ve naif bir görüntü sergiliyor.

Üçüncüsü ise canlı veya yapay fark etmeksizin tokayla birlikte gelin saçına takılıyor. Çiçekli gelin saçı modelleri ile alternatif bir takı takmanıza bile gerek kalmayacak.

Farklı Gelin Saçı Modelleri:

Gelin Saçı

Bazılarımızın hayallerine bile sığdıramadığını, bazılarımız özgürce dile getirebiliyor.

Gelin Saçı

Siz de eğer uçarı bulduğunuz o hayallerinizi, çoktan seçimlerinize yansıttıysanız ve hayatınızın her anında farklılık hareketinin öncüsü olarak yaşamayı tercih ettiyseniz burada size de uygun harika modeller bulma imkânınız çok yüksek. Sizin için seçtiğimiz modellere bayılacaksınız.

Gelin Saçı

Gelin Saç Aksesuarları

Gelin Saçı

Saçlarınıza takacağınız küçük aksesuarlar, düğün günü sizin gibi ve sizin için parlayacaklar.  Saçınız için seçeceğiniz gelin saç tokası o gece sizinle parlayacak.

Gelin Saçı

Seçeceğiniz küçücük bir çiçekle tazelenecek ve doğanın güzelliğinden sizde faydalanmış olacaksınız. Doğanın mucizesi çiçekleri başınızda taşırken masum, tatlı ve çok hoş görüneceksiniz.

Gelin Saçı

Çiçeklerin o hoş kokuları, enerjinizi yükseltecek, mutluluğunuza mutluluk katacak. İnci ve boncuklar ile süslü aksesuarlar ise şık görüntüsüne ışıltı katmak isteyenlerin tercihi. Üstelik bu gelin saç aksesuarlarının fiyatları çok da uygun oluyor.

Gelin Saçı

Gelin birlikte bakalım nelermiş bu gelin süsleri, saç aksesuarları. Gelin aksesuarları satılan butiklerde bu aksesuarlara ulaşabilirsiniz. Butikler de bulamayacağınız gelin aksesuarları için online satış sitelerine de göz atmanız da fayda var.

 • Çiçekler,
 • Taraklı Tokalar,
 • Saç Bandı,
 • Taşlı Tokalar,
 • Gelin Taçları,
 • İnciler ve Boncuklar,
 • Firketeli Tokalar,

Gelin Saçı Modelleri 2018

Gelin Saçı

2018 yılı için en çok tercih edilen gelin saçı modelleri arasında başı çeken modele, açık saçta doğal bukleler. Bunun yanı sıra dağınık topuzlar, salaş doğal örgüler, ensede dağınık topuzlar, yarım toplu açık saçlar, her zaman şık at kuyruğu ve renkli saçlar geliyor.

Gelin Saçı

Sanırım bütün saç modellerini saydık. Modayı takip etmeyi unutmayalım ama önemli olan, moda dediğimiz saç modellerinin yüzümüze yakışması.

Gelin Saçınız İçin Kuaför Mü Kullanmak İstersiniz, Yoksa Ellerinizi Mi?

Gelin Saçı

Gelin saçı modellerinin açık, salaş ve doğal saç modellerine doğru kayması, kuaföre gitme oranını da azalttığını söyleyebiliriz.  Evde de kendimiz kolaylıkla yapabileceğimiz modeller, kuaförde vakit kaybetmeyi sevmeyen gelinlerin tercihi.

Gelin Saçı

Bir maşa ve birkaç toka ile sizde çok hoş modeller yapabilirsiniz üstelik sadece salaş modeller değil topuz tokaları ile çok şık topuzlar da yapabilirsiniz. Kendinizde kuaföre ihtiyaç duymadan böyle maşalı bir gelin saçı yapabilirsiniz.

Kuaför Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin Saçı

 • En önemlisi temiz çalışan ve hijyen bir kuaför olması,
 • Tercih ettiği kozmetik ürünleri kaliteli olmalı, hatta doğal ürünler kullanmayı tercih etmeli,
 • Tecrübeli ve yetenekli olmalı,
 • Disiplinli ve işini seviyor olmalı,
 • Gitmeyi düşündüğünüz kuaförü daha önce kullananların yorumlarını dikkat etmelisiniz,
 • Kuaför çalışanlarının müşterilere olan ilgisi ve diyaloğunun nasıl olduğu önemli maddeler arasında.

Umarım gelin saçı model tercihinizde sizlere yardımcı olabilmişizdir. Saçlarınız en kıymetli hazineniz, onları kaybetmemek için onların dilenden anlamaya çalışın ve onlarında sağlıklı besinlere ve doğal kozmetik ürünlerine ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Gelin Saçı

Saçlarımızı rengarenk boyarken, istediğimiz şekle sokarken saç bakımını da atlamayın. Düğün gününüz de hüsrana uğramamak için kaliteli, tecrübeli ve nazınızı çekecek kuaförler ile çalışmaya özen gösterin.

Gelin Saçı

Unutmayın siz gelinsiniz ve her şeyin istediğiniz gibi olması için çaba gösterin. Sizin için doğal, sade ve şık gelin saçı modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umuyoruz sizin de aklınızda gelin saçı modeliniz için alternatif modeller belirmiştir.

Gelin Saçı

BONUS:

Gelin Saçı

Bu da rengarenk olmak isteyen gelinlerimize gelsin, gökkuşağı gibi ışıl ışıl ve rengarenk. Ruhunuzu renklendirmek için ilk renkli seçiminizi gelin saçı modelinizden seçerek başlamaya ne dersiniz?

Yanıtla