Son dönemlerin moda olup olmamak arasında kararsız kalan ama her sezon kendine yer edinen tarzlarından biri de dantelli abiye ve nişanlık modelleri. Dönem ne olursa olsun vitrinlerde ve tasarımlarda dantel detayları görmek olası. Bazı kadınlar çok demode bulsa da dantelin abiye ve nişanlıklara asil bir hava kattığını söylemek gerekiyor. Bazı modellerde fazlasıyla abartılı dikişler olsa da dozunda ve geceye uygun biçimde eklenen dantel işlemeler, abiye ve nişanlıkların kendini konuşturmasını sağlıyor. Eleştiri ya da övgülere rağmen her sene kreasyon içerisinde yerini alan dantelli abiye ve nişanlık modelleri, ilerleyen etkinliklerde de modası geçmeden yeniden gün yüzüne çıkabiliyor. Yaz kış, açık alan kapalı alan, kır düğünü salon düğünü fark etmeksizin dantelli abiye ve nişanlık modelleri ile gecenin parlayan yıldızı olmaya hazır mısınız?

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tasarımcı: Krikor Jabotian

Dantelli abiye ve nişanlık modelleri kendi içerisinde belli kategorilerde yer alıyor. Kolu dantelli, balık model dantelli, etekleri dantelli, yakası dantelli ve tesettürlü dantelli modeller ile renk seçenekleri de sunan bu modeller arasından dilediğiniz birini seçebilirsiniz. Vücut formunuza göre olması gereken dantelli modellerde en çok tercih edilen renk seçenekleri ise lacivert, siyah ve kırmızı oluyor. İnternet üzerinden ve direkt mağazadan satın alabileceğiniz 2018 dantelli abiye ve nişanlık modelleri arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Geniş seçenekler arasında çok sade bir model beğenseniz bile küçük bir dantel detayı ekleterek, elbisenin farklı bir hava kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tasarımcı: Krikor Jabotian

Kolu Dantelli

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Kolları dantelli, transparan bu model Galia Lahav‘ın tasarımı…

Dantelli abiye ve nişanlık modelleri arasında son dönemlerde kadınların en çok tercih ettikleri kol bölgesi oluyor. Transparan bir şekilde inen kolların üzerinde bulunan ince dantel işlemeler, hiçbir taş ya da takıya gerek kalmadan sade ama gösterişi sunuyor. Genelde elbise ile aynı renkte tercih edilen kol detayı, nişanlıklar için de çok uygun. Kış düğünü ya da sadece tarz için bile olsa yine beyaz tonlarda konulan danteller masumiyeti ve tazeliği farklı bir şekilde simgelemiş oluyor. Bazı modeller içerisinde kumaş üzerine kola dantel işleme sistemi geçerli olsa da genelde tercih transparan koldan yana oluyor. Kadınların daha çekici hale gelmesini sağlayan dantelli kol bileklere kadar uzandığında zarif bir hava katıyor. Fakat tercihinize göre kol detayını daha kısa tutabilir ya da dirsekten itibaren bollaşan ve yine dantellerle süslenmiş prenses havasında bir tasarım ortaya çıkartabilirsiniz.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Marka: Marchesa

Yakası Dantelli

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Yakası dantel detaylı bu abiyenin markası: Berta

Dantel işlemelerinin en çok kullanıldığı formlardan biri de yaka kısmı oluyor. Göğüsten boğaza ya da boğazın biraz aşağısına kadar gelen transparan zemin üzerine işlenen danteller, elbisenin hem kapalı hem de dikkat çekici olmasını sağlıyor. Dekolte vermekten kaçınmak isteyen kadınların da kurtuluş yollarından biri olan yakası dantelli abiye ya da nişanlıklar, siz rahat etmek için alsanız bile davetlerde göz önüne çıkmanızı sağlıyor. Boğaza kadar dayanan modellerde bile askılı kollar farklı bir hava katıyor. Bazı tasarımlarda uzun dantel kolun yaka detayı ile tamamlanması gibi durumlar söz konusu. Kısa kollu modellerde de çok fazla tercih edilen dantelli yakalar ile farklı bir havaya bürünebilirsiniz.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tasarımcı: Galia Lahav

Tesettür Dantelli

Dantelli modeller tüm kadınların tercihi olsa da tesettür tarzında daha fazla ön plana çıkıyor. Hem başörtü kısmında hem de kollarda yoğunlukta dantel desenlerini bulabilirsiniz. Modernlikle gelenekçiliği birleştiren dantelli tesettür abiyeleri uygun fiyatlarla internetten bulabilirsiniz. Tesettür gelinliklerde de dantelli modeller ön planda. Tamamen, bütün gelinliğin dantellerle işlendiği modeller 2018 sezonunda da en çok satılanlar arasında. Dantelli abiye çeşitleri içerisinde de tesettür modellerde en çok pembe, kırmızı ve parlement mavisi tercih ediliyor. Çok renkli modellerde dantel oranı az olsa da elbiselere farklı bir hava kattığını söylemek mümkün oluyor.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tesettür dantelli bu abiye modeli için DH Gate‘i ziyaret edebilirsiniz.

Kabarık Dantelli

Dantelli abiyeler, kabarık modellerde de ön planda. Belden itibaren kabaran prenses modellerin eteklerine işlenen dantel desenleri ile asil bir hava ortaya çıkıyor. Kadınların özellikle büyük törenlerde ya da gelinlerin düğünlerde tercih ettikleri çok kabarık etekler, dantellerle süslenerek İngiltere tarzı bir geceye ev sahipliği yapıyor. Kabarık modeller abiyelerde çok geçerli değil fakat gelinlikler için dantel desenlerin yoğun olduğu kabarık modeller göz dolduruyor. Balo salonu gibi mekanlardaki düğünlerde çok fazla tercih edilen kabarık modellerdeki dantel desenlerinin yoğunluğuna da yine siz karar verebilirsiniz. İsterseniz baştan aşağıya dantel ve transparan detaylar, isterseniz sadece etekleri ön plana çıkartmak için belli bölgelerde yoğunlaşan dantel desenlerini gelinlikte kullanabilirsiniz.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tasarım: Ashi Studio

Ayakkabı Kombini

Dantelli abiye ya da gelinlik tercih eden kadınların ayakkabı tercihleri de kolaylaşıyor. Zaten elbise ile yeterince göz önüne çıkan dantel detaylar, sade hatta topuksuz ayakkabıların oldukça şık bir hava katmasına yardımcı oluyor. Ayakkabı kombininde farklı bir seçenek olduğunu da söylemek mümkün. Elbisede çok az dantel deseni varsa ayakkabıda da ince dantel işlemeleri kullanılarak uyumlu bir hava sağlanmış oluyor.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Marka: Marchesa

Fransız Dantelli Abiyeler

Son dönemlerde vintage ruhunu yakalamak için kullanılan en önemli tasarımlar arasında Fransız dantelli abiyeler yer alıyor. Kraliyet düğünlerinde de çok fazla tercih edilen Fransız dantelli abiye ya da gelinlik modelleri ile sade ama şık bir hava yaratmak mümkün. Fransız danteli genelde gelinliklerin ve abiyelerin yaka kısımlarında kullanılıyor. İnce ya da yoğun bir şekilde hazır hale getirilebilen Fransız dantelli işlemeler, ayakkabılarda ya da aksesuarlarda da kullanım alanı sağlıyor.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Marka: Marchesa

Dantelli abiye elbise modelleri ve fiyat aralıkları farklı seçeneklerle sunuluyor. Dantelin el işlemesi olmasından yoğunluğuna kadar farklı skalalar bulunduran fiyat aralıkları için katalogları kontrol edebilirsiniz. Dantelli gelinlik konusunda fiyatlar biraz daha yüksekten başlatılıyor. Hem gelinliğin verdiği ağırlık hem de daha özenli yapısı neticesinde bütçenize uygun şekilde araştırma yaparak hayalinizdeki gibi bir modele sahip olabilirsiniz. Abiyelerde de dantel detayları çok yüksek fiyat farklılıkları yaratmıyor gibi gözükse de internet ve mağazalar arasında belli farklar bulunuyor.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Tasarımcı: Galia Lahav
Model: Comet

Kolu dantelli, üstü dantelli, kabarık etekli dantelli modellerin yanında büyük beden seçeneği de bulunuyor. Kadınların istedikleri modeli beden farkı olmadan bulabilmeleri için özel olarak tasarlanan bu kıyafetler sayesinde dilediğiniz elbise ile davetlerde boy gösterebilirsiniz. Dantelli abiye ve gelinlik modellerinde internet dünyasından faydalanmakta fayda var. Tüm mağazaların online satış platformlarından ya da toplu markaların bulunduğu internet sitelerinden dilediğiniz dantelli modelin siparişini verebilirsiniz. Beden konusunda tereddüt ettiğiniz noktada da mağazalarda üzerinizde gördükten sonra daha uygun fiyatlarla internet dünyasından çok kısa sürede alışverişinizi tamamlamak mümkün. Uzun vadede modası hiçbir zaman geçmeyecek olan dantelli gelinlik ve abiye modelleri ile hem tarzınıza uygun hem de uygun fiyatlı elbiselere sahip olabilirsiniz.

Dantelli Abiye ve Nişanlık Modelleri
Marka: Marchesa

Gökçe Türkmen

Yanıtla