Damatlık modelleri denilince akla ilk başta siyah, kuşaklı, papyonlu klasik model damatlıklar ve smokinler gelmekte. Fakat gelinlik modelleri ne kadar çeşitliyse damatlık modellerinin de geniş bir yelpazesi olduğunu unutmamak gerekir. Damatlık için pantolon askılı damatlık modelleri kullanmak özellikle rustik ve bohem tarzda ya da çiftlik, stempunk gibi temalı düğünlerde sıkça karşımıza çıkmakta.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Bunu yanı sıra smokin ve frak dışında şık bir damatlık tercih ettiyseniz de pantolon askısını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Önemli olan nokta damatlığa uygun pantolon askısını bulmak.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Damatlık İçin Pantolon Askısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Aynı gelinlik seçiminde olduğu gibi damatlık seçimini de düğün konseptine uygun yapmalısınız. Örneğin; bir kır düğünü yapacaksanız bu düğünde klasik bir smokin yerine pantolon askılı damatlık modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Damatlığınızı düğün konseptinize uygun renklerde seçebilirsiniz. Pantolon askınızı da damatlığınıza kontrast ya da birkaç ton açık ya da koyusu şeklinde tercih edebilirsiniz.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Askı renginiz ile ayakkabı renginizin aynı, takım elbise renginiz ile farklı olması hoş olacaktır. Kır düğünü tadında, sabahtan başlayacak bir düğün organize ettiyseniz pantolon askınıza uygun şapka gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Askılar tipine göre X, Y ve H olmak üzere üçe ayrılır. Bunlar arka kısmında oluşan harflerden adını almışlardır. Takım elbiselerde genellikle X ve Y tipi askılar kullanılır. Hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmış. Aynı şekilde kıravat yada papyon tercih edebilirsiniz. Pantolon askılı damatlık modelleri her ikisi için de idealdir.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Damatlık için pantolon askısı kullanacak beylerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta çıtçıtlı askı mı yoksa düğmeli askı mı kullanacakları. Eğer düğününüz ciddi bir konsepte sahip ise düğmeli askıları kullanabilirsiniz. Nostaljik ve şık duran düğmeli askılar için pantolonunuza düğme diktirmeniz gerekebilir. Eğer daha enerjik ve eğlenceli bir havaya sahip ise çıtçıtı askılardan tercih edebilirsiniz. Elbette beğendiğiniz askının rengi ve kumaşı da bu noktada önemli. İlla ki yukarıda yazanı tek doğru olarak görmemek lazım. Şık damatlık modellerinde de çıtçıtlı askı kullanabilirsiniz.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Unutulmaması gereken nokta askı ile kemeri aynı anda kullanmamanız olacaktır. İnternette her ikisinin de kullanıldığı görseller her ne kadar olsa da sonuçta ikisi de aynı amaç için üretilmiş parçalar. Kemer ve askıyı birlikte kullanmak biraz kıravat ve papyonu beraber takmaya benziyor diyebiliriz. Son olarak bu konuda dikkat edilmesi gereken şey ise elbette pantolon askısı kullanıyorsanız gömleğinizin pantolonunuzun içinde olmasına özen göstermelisiniz.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri Nerede Bulunur?

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Pantolon askısı satan mağazalardan damatlığınıza uygun bir model seçebilirsiniz. Altınyıldız damatlık, adimo damatlık modelleri, avva ve armani damatlık modelleri gibi seçenekleri mağazaya gitmeden, kendi internet sitelerinden bir ön araştırma yapabilirsiniz. Yelpazemiz bu alanda çok geniş. Askılı damatlık modelleri fiyatları da diğer modellerden çok farklı değil.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Askınızın kalitesine göre fiyatlarda oynama olabiliyor. Siyahın yanı sıra bordo, lacivert, parlament mavi gibi koyu renkli damatlıklar ve beyaz, açık mavi, gri gibi açık renk damatlık modelleri pantolon askılı damatlık modelleri arasında. Örneğin Beymen damatlık bakabileceğiniz markalardan biri. Beğendiğiniz damatlığa uygun bir askı bulmak için ise internet sitelerinde bulunan aksesuar bölümünü inceleyebilirsiniz.

Bohem Gelinliğe Yakışır Askılı Bohem Damatlıklar

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Özellikle bahar ya da yaz dönemlerinde sıkça tercih edilen kır düğünleri pantolon askılı damatlık modelleri için ideal konseptlerdir. Eşinizin bohem tarzda tercih ettiği gelinlik modeline yakışacak bir damatlık modeli arıyorsanız askılar imdadınıza yetişebilir. Ceket giyme derdinden sizi kurtarabilecek olan pantolon askılı damatlık modelleri sizi hem spor hem klas gösterecektir.

Klasik Çizgisinden Vazgeçemeyenler İçin Askılı Klasik Damatlıklar

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Siyah bir damatlığın içerisine açık renk bir gömlek tercih ederek sadeliğini bozmak istemeyen damatlar için de siyah bir askı oldukça güzel bir seçim olacaktır. Aynı şekilde bordo ve lacivert gibi koyu renkli damatlıklara da ayakkabının renginde bir askı seçimi doğru olacaktır.

Pantolon Askılı Damatlık Modelleri

Klasik denidiğinde akla her ne kadar koyu renkler gelse de beyaz, krem, açık mavi gibi renkler de kesim modelleri ile klasik çizgide olabilir. Açık renkli damatlıkta pantolon askısı kullanmak isteyen beylerin siyah gibi keskin renkler yerine daha soft renklere yönelmesini önerebilirim. Örneğin krem rengi bir damatlığınız var ise onu toprak tonlarında bir askı ile tamamlayabilirsiniz. Peki siyah askı asla olmaz mı? Elbette olur. Açık renk damatlığınızın içerisinde siyah renk çizgiler varsa bu çizgiler ile askınız arasında uyum yakalayabilirsiniz.

Eşiniz de size uyumlu olmak ve değişik bir gelinlik modeli tercih etmek isterse sizi Hippi Gelinlik Modelleri sayfamıza alalım… 🙂

 

Övünç Ege

Yanıtla