Gelin saçı denildiğinde hem rahatlık hem de şıklık arayan gelin adaylarının aklına dağınık topuz gelmekte. Dağınık topuz modelleri farklı stilleri ve çoğu gelinliğe uyum sağlayan yapısı ile özellikle bahar ve yaz dönemlerinde yapılan düğünlerde tercih edilmekte. Bu saç modelinde örgülü dağınık topuz modellerinden taçlı dağınık topuz modelleri gibi farklı ve aksesuarlı modellere kadar birçok farklı seçeneğiniz bulunmakta. Dilerseniz saçınıza takacağınız farklı aksesuarlar ya da güzel bir duvak ile saçınızı gelinliğiniz ile uyumlu hale getirebilirsiniz. Hem rahat, hem şık hem de dilerseniz spor dilerseniz klas görünen bu gelin saçı modeli ile oldukça güzel görünebilirsiniz. Dağınık topuz modelleri, dağınık topuz yapımı, hatta topuz süngeri ile dağınık topuz yapımı gibi bilgileri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Farklı dağınık topuz modelleri ve yapılışları ile bu topuzların yakıştığı gelinlik modelleri için yazımızı okumanız yeterli. Kendi yüz ve saç tipiniz ile gelinliğinize uygun dağınık topuz saç modelinizi gelin birlikte seçelim.

Dağınık Topuz Modelleri:

  • Örgülü Dağınık Topuz Modelleri
  • Gevşek Dağınık Gelin Topuzu
  • Enseden Örgülü Dağınık Gelin Topuzu
  • Tepeden Dağınık Gelin Topuzu
  • Çiçekli Dağınık Topuz Gelin Saçı
  • Vintage Dağınık Topuz
  • Metal Bantlı Dağınık Topuz
  • Bohem Tarzda Dağınık Topuz
  • Üstten Kabarık Dağınık Gelin Topuzu
  • Prenses Dağınık Topuzu

başlıkları altında teker teker inceleyeceğiz.

eskimeyen-moda-daginik-topuz (9)

En Önemli Detaylardan Biri: Gelin Saçı

eskimeyen-moda-daginik-topuz (13)

Gelinliğinizi tamamlayacak en önemli aksesuarlarınızdan birisi saçlarınızdır. Düğün öncesinde yaptırdığınız bakımlar, araştırdığınız saç modelleri ve duvağınıza uyumlu diğer aksesuarlar… Birçok farklı seçenekten sizler için uygun olanını seçmek ve bu seçimden mutlu olmak en doğal hakkınız. Bu yüzden gelin saçı tercihinizde dikkatli davranmalısınız. Düğününüzde doyasıya eğlenmek ve eğlencenizi saçınızın bozulma riski ile ertelemek istemiyorsanız sizler de dağınık topuz modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Prenses model gelinliklerden bohem gelinliklere kadar birçok gelinlik modeline yakışan bu gelin saçını tercih ettiğinize pişman olmayacaksınız. Bu saç modelini tercih etmeden önce gelinlik ve duvak seçimini yaparak işe başlayabilirsiniz. Gelin saçı ve diğer aksesuarlar bu iki önemli konuyu netleştirdikten sonra kolayca hallolacaktır. Gelinlik ve duvak seçiminizden sonra yüz yapınıza uygun bir dağınık topuz modeli seçebilirsiniz. Alttan dağınık topuz ya da tepeden dağınık topuz ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Dilerseniz doğal dağınık topuz modelleri arasından seçim yapabilir ya da daha derli toplu modelleri seçebilirsiniz.

Her Yüz Şekline Yakışan Model

eskimeyen-moda-daginik-topuz (18)

Dağınık topuz saç modelleri 2019 yılında da trend olacak gibi görünüyor. Dağınık topuz modeli denildiğinde akıllara sadece uzun saçlar da gelmemeli. Saçlarınız kısa ya da orta boyda ise sizler de dağınık topuz gelin saçı yaptırabilirsiniz. En güzel dağınık topuz modelleri yüzünüze yakışandır. Bu nedenle yüzünüze uygun bir dağınık model seçmeniz en önemli noktalardan birisidir. Eğer kahkül kullanıyorsanız da kahküllü dağınık topuz modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kısa saçlı ya da az saçlı kadınlar ise dilerlerse topuz süngeri ile dağınık topuz yapabilir ya da yaptırabilirler. Bu sayede saçlarını daha yoğun gösterebilirler. Kısa saç dağınık topuz modelleri ilk bakışta çeşit olarak sizlere daha azmış gibi görünebilir. Fakat dilerseniz istediğiniz modeli saçınıza ek yaptırarak ya da topuz süngeri gibi alternatif yöntemler kullanarak topuzunuzu dolgun gösterebilirsiniz. Topuzunuza taktırabileceğiniz çiçekle, bantlar ve diğer aksesuarlar ile de yoğun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Zaten uzun ve gür saçlarınız varsa, ama aksesuar da kullanmak istiyorsanız küçük metal bantlar, minik çiçekler gibi şık aksesuarlara yönelebilirsiniz.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır?

eskimeyen-moda-daginik-topuz (21)

Dağınık topuz modelini gelin saçı olarak kullanmak isteyen gelin adayları isterlerse kendileri saçlarını yapabilirler. Özellikle kolay modellerin yapımı oldukça kolay. Evde dağınık topuz yapımı için ihtiyacınız olan şeyler ise tel tokalar, küçük lastikler, sprey ve maşa gibi saç aletleri. Kolay dağınık topuz yapımı için dilerseniz arkadaşlarınızdan yardım da alabilirsiniz. Özellikle saçınızın arkası ile uğraşırken zorlanmamak için el yeteneğine güvendiğiniz bir arkadaşınıza ya da tanıdığınıza danışabilir, onun yapmasını isteyebilirsiniz. Saçınızı enseden atkuyruğu yapıp krepe yaparak hacim kazandırabilir ve topuz şekli verebilirsiniz. Saçınızın favori kısımlarından ya da perçemlerinizden birer tutam sarkıtarak maşa yaparsanız şık ve salaş bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Daha sonrasında farklı tokalar ve çiçekler gibi malzemeler ile topunuzu süsleyebilirsiniz. Duvağınızı da taktıktan sonra saçınız hazır olacak.

Prova Yapmayı Unutmayın

eskimeyen-moda-daginik-topuz (17)

Yine de tüm gece boyunca dans edeceğinizi düşünülürse bir kuaföre saçınızı yaptırmanız daha doğru olacaktır. Dağınık topuz modelleri arasından hoşunuza giden modeli kuaförünüze danışarak önceden prova yapabilirsiniz. Bu sayede değiştirilmesi gereken yerler olursa önceden bilme imkanınız olur. Ayrıca duvağınızı da ne şekilde takacağınıza bu prova sonrasında karar verebilirsiniz. Bu sayede sonradan yaşanabilecek aksiliklerin de önüne geçmiş olacaksınız. Dilerseniz enseden dilerseniz de tepeden ya da yandan dağınık topuz yaptırabilirsiniz. Saç aksesuarlarınız, gelinlik modeliniz ve yüz şeklinize bağlı olarak belirleyeceğiniz model, sizi hem rahat ettirmeli hem de güzel hissettirmeli. Örneğin yaz aylarında dağınık topuz tercih edecekseniz saçınızı ense yerine daha yukarıdan toplatabilirsiniz. Böylelikle terlemenin önüne geçmiş olacaksınız. Dağınık topuz fiyatları kuaförden kuaföre değişiklik gösterse de her zaman gittiğiniz kuaförde topuzunuzu isteklerinize uygun bir şekilde daha uygun bir fiyata yaptırabilirsiniz.

Dağınık Topuz Saç Modelleri

eskimeyen-moda-daginik-topuz (12)

Dağınık topuz modelleri birbirinden farklı şekilleri ile gelin adaylarına geniş bir yelpaze sunmakta. Bu tip topuzlara yakışan aksesuarlar ile de dilerseniz saç modelinizi daha şık ve gösterişli hale getirebilirsiniz. Çiçekler, bantlar, tokalar gibi aksesuarlar özellikle dağınık topuz gelin saçı için ideal. Örgüler ve maşalı dağınık topuz modelleri gibi farklı modelleri isteğinize göre bir arada da kullanabilirsiniz. Hafif dağınık topuz modelleri daha derli toplu bir görüntü sağlamakta. Ama özellikle dökümlü ve bohem bir gelinlik seçtiyseniz ve düğününüzü kumsalda ya da kırda yapacaksanız dağınık topuz modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Saçınızın üst bölümünü hafifçe kabartıp ensenin hafif yukarısında salaş bir dağınık topuz yaptırabilirsiniz. Bu saç modeli hem hafif dağınık hem de dağınık topuz modelleri ile muhteşem bir uyum içerisinde olacaktır. Son olarak topuzunuzun altından duvağınızı taktırabilir ve parıltılı, taşlı ya da sade aksesuarlar ile saçınızı tamamlayabilirsiniz.

Örgülü Dağınık Topuz

eskimeyen-moda-daginik-topuz (6)

Dağınık topuz gelin saçı denildiğinde özellikle örgülü modeller dikkat çekiyor. Son yıllarda hayatımıza fazlasıyla soktuğumuz örgünün salaş ve şık duruşu düğün gününüzde de sizleri yalnız bırakmayacak. Örgülü dağınık topuz modellerinin farklı çeşitleri ile dilerseniz modern dilerseniz de rüstik bir görüntü yakalamanız mümkün. Enseden örülü dağınık gelin topuzu ile kendinize romantik bir hava katabilirsiniz. Dilerseniz kahkül ya da perçemlerinizi örerek saçınızı bir bant gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede de Helenistik bir görüntü sağlamış olacaksınız. Özellikle geniş örgüler ya da dağınık örgüler kullanılan bu tarz topuz gelin saçı modellerinde saçınızın dilediğiniz yerine örgü yaptırabilirsiniz. Sarı saçtan siyah saça, kahverengiden kızıl, hatta mavi ve yeşil gibi renkli saçlara kadar her renge uygun bir model. Eğer dökümlü, dekolteli, salaş, bohem ya da retro bir gelinlik seçimi yaptıysanız özellikle önü örgülü dağınık topuz modelleri tamamlayıcınız olacaktır.

Gevşek Dağınık Gelin Topuzu

eskimeyen-moda-daginik-topuz-10

Dağınık topuz modelleri illa ki göründüğü kadar gevşek olmayabilir. Krepe yaptırdıktan sonra sıkıca topladığınız ve sonra salaş bir görüntü verdiğiniz modeller de oldukça dağınık ve şık görünebilir. Ama rahatlığına düşkün biri için bu iş saatler sonra büyük bir işkenceye dönüşebilir. Bunun için gevşek dağınık gelin topuzu modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer saçınız uzunsa farklı bir alternatifiniz daha mevcut. Saçınızı gevşek bir şekilde topuz yaptırdıktan sonra dilerseniz gecenin sonunda saçınızı şık görünecek bir biçimde açabilirsiniz.

Kuaförünüzden saçınızın alt kısımlarını küçük ve kolay çıkabilecek tokalar ile tutturmasını rica edebilir, gecenin dilediğiniz bir zamanında bu tokaları çıkararak saçınızı dağınık topuz yerine açık bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu noktada duvağınızı nereye takacağınıza, nasıl çıkaracağınıza ve aynı şekilde aksesuarlarınıza dikkat etmeniz gerekir. Bir gecede farklı saç modelleri kullanmak isteyen kadınlar için dağınık topuz gelin saçı modelleri oldukça kullanışlı.

Enseden Örgülü Dağınık Gelin Topuzu

eskimeyen-moda-daginik-topuz (8)

Örgülü gelin saçı modelleri arasında enseden örgülü olanlar da hem romantik hem de şık bir görüntü sunmakta. Bu tarz gelin saçı modellerinde ise duvağınızı dilerseniz topuzunuzun altına dilerseniz de üstüne takabilirsiniz. Duvak kullanmak istemeyen kadınlar ise saçlarına küçük çiçekler ya da uyumlu saç aksesuarları yerleştirebilirler. Özenli ve şık görüntülerinin yanında rahat da olan enseden örgülü dağınık gelin topuzu modelleri, özellikle biraz uzun saçı olan kadınlarda kolaylıkla yapılabilmekte. Şık bir A kesim gelinlikle de bohem bir gelinlikle de kullanılabilen bu gelin saçı, farklı tarzlardaki kadınlar tarafından tercih edilebiliyor.

Eğer enseden topuz seviyorsanız ve düğününüzü sıcak bir havada gerçekleştirecekseniz kuaförünüzden topuzunuzu biraz daha yukarıya yapmasını rica edebilirsiniz. Bu sayede terlerseniz topuzunuz sizi rahatsız etmeyecektir. Dilerseniz ense kısmınızda topuz yatırdığınız saçlarınızın aralarına örgü ekletebilir ya da saçınızın ön kısmına örgü yaptırabilirsiniz. Aslında bu konuda yaratıcılık tamamen sizin ve kuaförünüzün. Birlikte kafa kafaya vererek mükemmel bir saç tasarlayabilirsiniz. Daha önceden gördüğünüz şablonlara kesinlikle uymak zorunda değilsiniz.

Tepeden Dağınık Gelin Topuzu

eskimeyen-moda-daginik-topuz (15)

Enseden dağınık topuz modelleri sizin için çok aşağıdaysa topuzunuzu daha yukarıdan yaptırabilirsiniz. Bu seçiminizi düğününüzün mevsimi etkileyebileceği gibi kendi zevkiniz ve gelinliğinizin modeli de etkileyecektir. Enseden dağınık topuzlar daha çok dekolteli ya da omuz kısımları açıkta kalan gelinlik modellerine çok yakışmakta. Tepeden dağınık gelin topuzu ise boyun kısmı kapalı gelinliklerde daha hoş görünmekte. Boğazlı, kapalı kayık yaka, bisiklet yaka gibi gelinliklerde boynunuzu hem kumaş ya da dantel hem de saçınızla kapatmamak için dağınık topuz modelinizi daha yukarda yaptırabilirsiniz. Bu modellerde de aynı şekilde perçem kısmından ya da favori kısmından saçlarınızı çıkarabilirsiniz.

Ayrıca daha büyük tutamlar bırakıp bu tutamlara maşa ile su dalgası da yaptırabilirsiniz. Yukarıdan yaptırdığınız dağınık topuzu boyun kısmı açık bir gelinlik ile tercih edecekseniz kolye kullanabilirsiniz. Bu saç modeli kulaklarınızı da açacağı için hoş küpeler tercih edebilirsiniz. Eğer kulaklarınızdan hoşlanmıyorsanız saçınızın yan taraflarını dökümlü bir şekilde tutarak kulaklarınızı kamufle edebilirsiniz. Bu tarz saçlarda duvaklar ise topuzun hemen altında başladığında oldukça hoş görünmekte.

Aksesuarlar ile Saçınızdaki Şıklığı Tamamlayın

Son yıllarda günlük hayatlarımızda da sık sık kullandığımız saç aksesuarları dağınık topuz modelleri ile de kullanılmakta. Gelin saçı için özel olarak üretilen bu aksesuarları ise farklı renk, model ve tarzda bulmak mümkün. Gelinliğinizin ve saçınızın sitiline en uygun aksesuarı mağazalardan ya da internetten temin edebilirsiniz. Bazı kuaförlerde de bu aksesuarlar bulunmakta. Dilerseniz ışıltılı bir taç ya da buketinizdeki çiçeklerden bir bant ile saçınızı daha da güzelleştirebilirsiniz. Modern dağınık topuz modelleri genellikle daha sert çizgileri olan, minimal ve şık aksesuarlar ile tamamlanmakta. Ama dilerseniz inci, taş, kurutulmuş, yapay ya da canlı çiçek gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Taç şeklinde olan aksesuarları kullanmakta zorlanacağınızı düşünürseniz tel toka şeklinde olan saç tokalarını tercih edebilirsiniz. Farklı modellerde olan saç aksesuarları ile dağınık topuz modelleri arasındaki uyuma bayılacağınıza eminiz. Fakat kuaföre prova için giderken bu aksesuarı götürmeyi de ihmal etmemeniz gerekir. Çünkü toka ya da bandın duruşunu beğenmeyebilirsiniz. Ayrıca son dakika aksesuarınızı değiştirememe ihtimalinizin oldukça yüksek olduğunu unutmamanız gerek.

Çiçekli Dağınık Topuz Gelin Saçı

eskimeyen-moda-daginik-topuz (4)

Dağınık topuz gelinlik saçı için aklınıza hemen hemen gelebilecek her aksesuarı kullanabilirsiniz. Bunlardan en sık kullanılanı ise kuşkusuz çiçekli taçlar ya da saç aksesuarları. Özellikle gelin buketi ile uyumlu olan çiçekten taçlar ya da saç aksesuarları dağınık topuz gelin saçı ile muhteşem bir uyum içinde oluyor. Canlı çiçekler bu noktada biraz sorun çıkarabiliyor. Bunlar yerine canlı çiçeklere oldukça benzeyen yapay çiçeklerden bir buket ve saç aksesuarı yaptırabilirsiniz. Dağınık topuz modelinize göre farklı şekillerde takabileceğiniz bu aksesuar türü ile dilerseniz rengarenk dilerseniz de sade görünebilirsiniz. Bahar aylarında doğanın uyanması ile birlikte bir kır düğünü yapacaksanız renkli çiçeklerden bir saç aksesuarı tercih edebilirsiniz. Enseden toplayacağınız dağınık topuz ile birlikte kullanabileceğiniz bu aksesuarları topuzunuzun olduğu yere ya da üzerine taktırabilirsiniz.  

Bu tarz çiçekli dağınık topuz gelin saçı modellerinde çiçek detaylarını saçınızın yan tarafına da konumlandırabilirsiniz. Bant gibi kullanabileceğiniz bu aksesuarı tam tur dizayn ettirerek ya da alarak taç şeklinde de kullanmanız mümkün. Kış düğünlerinde ya da yaz düğünlerinde fark etmez. Yapay çiçeklerinizin rengini mevsime uygun olarak seçebilir, dağınık topuzunuzu güzelleştirebilirsiniz. Dilerseniz kuru çiçekler ve yapraklardan da faydalanabileceğiniz bu aksesuarlar ile hem farklı hem de şık görüneceğinize eminiz. Kış mevsimlerinde özellikle beyaz, bordo, koyu yeşil ve mor gibi koyu renkler tercih ediliyor. Yaz mevsimlerinde ise yine beyaz dikkat çekmekte. Bunun yanı sıra canlı renkler ve açık yeşil daha çok tercih edilmekte.

Vintage Dağınık Topuz

eskimeyen-moda-daginik-topuz (19)

Vintage model gelinliklerin sıkça tercih edilmesi vintage saç modeli ve aksesuarlarının da çeşitlenmesini sağladı. Dilerseniz gelinlik modelinizin ait olduğu döneme uygun bir saç modeli yaptırabilirsiniz. Daha sonrasında bu saç modelinizi uyumlu modern ya da vintage bir aksesuar ile tamamlananız mümkün. Vintage dağınık topuz hem kısa hem de uzun saçlara yakışmakta. Vintage gelinlikler ve bu gelinliklere uyumlu saç modelleri için detaylı bilgiyi daha önceki yazılarımızdan edinebilirsiniz. Özellikle yandan dağınık topuz modelleri vintage modeller arasında dikkat çekmekte. Bu tarz bir saç modeli ile gösterişli saç aksesuarlarını bir arada kullanabilirsiniz. Püsküllü, taşlı ya da figürlü taçlar ya da bantlar vintage dağınık topuz modelleri ile uyum göstermekte.

Metal Bantlı Dağınık Topuz Gelin Saçı

eskimeyen-moda-daginik-topuz (2)

Metalik renkler sadece günlük yaşamımızda değil, özel günlerde kullandığımız kıyafet ve aksesuar seçimlerinde de dikkat çekmekte. Ensede dağınık topuz modelleri ile kullanılan metal bantlar oldukça hoş bir vintage ya da bohem görünüm sağlamanıza yardımcı olabilir. Metal saç bantları hem parıltılı hem de mat görünümlerde olabilmekte. Yaprak ya da zincir gibi farklı formlarda olabilen bu metal bantlar arasında dilerseniz kalın taşlı modeller de bulabilirsiniz. Mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu bantları dilerseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Dağınık topuz modellerinin tamamlayıcısı olan bu bantlar sade görünümünüze hoş bir ışıltı katabilir.

Bohem Tarzda Dağınık Topuz

eskimeyen-moda-daginik-topuz (5)

Bohem gelinlikler ve düğünler son yıllarda gelin adaylarının gönlünü çalmış durumda. Bu nedenle bohem topuzlar ve saç aksesuarları da sıkça karşımıza çıkmakta. Özellikle iri su dalgaları, örgüler, salaş bir toplama stili ile bohem bir görüntü elde edebilirsiniz. Bohem tarzda dağınık topuz tercih edecek gelin adayları natürel bir makyaj ve dökümlü, dantelli ya da püsküllü bohem gelinlikler tercih edebilirler. Kır, koru ya da bunun gibi açık hava düğünlerine oldukça yakışan bohem dağınık topuzlar, günlük yaşamınızda ve özel günlerde de tercih edebileceğiniz şık bir saç stili. Dilerseniz saçlarınızı saç bandı aralarına sıkıştırarak salaş bir dağınık topuz yapabilirsiniz. Bunu dışında örgüler ve farklı aksesuarlar yardımıyla daha farklı bir bohem tarzda dağınık topuz yaptırma şansınız var.

Hem Gösterişli Hem Dağınık

eskimeyen-moda-daginik-topuz (16)

Gösterişten vazgeçemeyen gelin adayları için de dağınık topuz modelleri mevcut. Dilerseniz hem dağınık görünümlü hem de oldukça şık ve gösterişli modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bunun için kuaförünüze danışarak güzel bir model belirlemeniz mümkün. Su dalgası gibi kıvrımlı saçlar bu tip gösterişli modellere oldukça yakışmakta. Hele ki incili, kristalli ya da parıltılı saç aksesuarları ile bu tarz gösterişli dağınık topuzlar gelin adaylarını gecenin parlayan yıldızına dönüştürecektir. Gösteriş seviyorsanız saçlarınızı arkada toplatarak büyük küpeler de takabilirsiniz. Bu konuda aksesuarlarınız ve saçınız birbirine uyduğu sürece, daha doğrusu siz kendinizi beğendiğiniz sürece kimse size karışamaz. Düğün sizin düğününüz.

Üstü Kabarık Dağınık Topuz Gelin Saçı

eskimeyen-moda-daginik-topuz (3)

Bazı gelin adayları kabarık saçlardan yana seçimini kullanmasa da bazı modellerde üstü kabarık dağınık topuz gelin saçları oldukça hoş durmakta. Özellikle dolgun saçları olan ya da büyük bir topuz tercih eden gelinler topuzlarının büyüklüğünü üstünü kabarttıkları saçları ile dengeleyebilir. Dağınık topuzun doğal görünümünü bozmamak adına çok fazla krepe yaptırmamanız gerekse de hem dolgun hem de havalı saçlara sahip olmak için üstü kabarık modelleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz modellerde genellikle daha yukarıda toplanan dağınık topuzlar tercih edilmekte. Eğer ensede topuz yerine daha yukarıda bir dağınık topuz tercih ederseniz üstü kabarık modelleri kullanabilirsiniz. Bu topuz çeşidi daha çok prenses model, a kesim ya da balık modeller ile uyum içinde. Gösteriş seven ve rahat görünmek isteyen gelin adayları için ideal.

Farklı ve kısa modeller ilginizi çekiyorsa sizi Kısa Gelin Saçı Modelleri 2019’un En Trend Saç Modelleri sayfamıza bekleriz!

Dağınık Prenses Topuzu

eskimeyen-moda-daginik-topuz (1)

Prenses topuz denilince akıllara balerin topuz gibi yukarıda ve sıkı modeller gelmekte. Ama prenses topuzun da dağınık görünen şekilleri yok değil. Özellikle tam tepede duran saç modellerini tercih ediyorsanız ve saçınızı sıkı sıkı toplamak istemiyorsanız dağınık prenses topuzu tercih edebilirsiniz. Dağınık prenses topuzunuzu saç aksesuarları ile tamamlayabileceğiniz gibi örgüler ile de süsleyebilirsiniz. Bu tarz saç modelleri genellikle kabarık, prenses model gelinlikler ile oldukça güel görünmekte. Şık bir duvak ve hoş küpeler ile de modern bir prenses gibi görünmek isterseniz dağınık prenses topuzu tam sizlik olabilir.

Sizin Tercihiniz Hangisi?

eskimeyen-moda-daginik-topuz (14)

Dağınık topuz modelleri ve bu modeller ile birlikte kullanabileceğiniz aksesuarları kendi zevkinize göre seçmelisiniz. Unutmamalısınız ki gelinliğinizin içindeki de o saçı taşıyan da sizlersiniz ve düğününüz sizlin en önemli günlerinizden birisi. Bu nedenle seçiminizi yaparken iyi araştırmalı, yüzünüzün hangi alanlarını açıkta bırakacağınıza karar vermelisiniz. Ayrıca gösterişli mi yoksa sade mi görünmek istediğinize de karar vermeniz gerekmekte. Sonrasında beğendiğiniz modeller arasından sizin ve gelinliğiniz için en uygun modeli bulacağınıza eminiz. Sizler de seçtiğiniz dağınık topuz modelini bizler ile paylaşmayı ihmal etmeyin. Nasıl bir model yaptırdığınızı ve tercih ettiyseniz nasıl bir aksesuar tercih ettiğinizi bizlere yorumlar bölümünden yazabilirsiniz. Şimdiden mutluluklar.

Yanıtla