Bursa düğün mekanları için bir araştırma içine girdiyseniz hayalinizdeki düğün hazırlıkları da başlamış demektir. Bursa’da düğün yapmayı planlayan çiftler için farklı kategorilerde birçok düğün mekanını ve bu mekanların özelliklerini bulabileceğiniz bir yazı hazırladık. Bursa düğün mekanları arasında kır düğünü mekanları, düğün otelleri, düğün salonları ve her türlü davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapan kulüpler ve davet alanları yer alıyor. Siz de hayalinizdeki düğün konseptine göre Bursa düğün mekanları arasından size en uygununu bulabilirsiniz.

Bursa Düğün Otelleri

Bursa düğün mekanları araştırmamızda ilk incelediğimiz kategori düğün otelleri. Davetli kapasitesi oldukça yüksek olan oteller, farklı hizmet seçenekleriyle de çiftlerin ilgisini çekiyor. Özellikler şehir dışından gelen davetlilerinizin konaklaması ve transferi için uygun fiyatlar sunan düğün otelleri bulmak mümkün. Oteller kokteyl konseptli düğünler için 1500 kişiye kadar kapasiteye ulaşabiliyor. Yemekli düğünler için de 800 kişilik kapasiteleriyle oteller, yemekli düğünler için tercih edilen düğün mekanları arasında. Bursa düğün otelleri yemekli düğünler için kişi başı 50 TL, kokteyl konseptinde ise 35 TL civarındaki fiyatlarıyla her bütçeye uygun seçenekler sunmakta.Fotoğraf ve video çekimi, belirlediğiniz konsepte yönelik süsleme ve organizasyon hizmetleri genellikle ekstra ücretlendiriliyor.

Bursa Düğün Mekanları

Bursa Kulüp ve Davet Alanları

Bursa düğün mekanları arasında bir diğer tercih edebileceğiniz mekanları ise kulüpler ve davet alanları oluşturuyor. Kapasiteleri birbiriniden çok farklı olabilen bu mekanlar için davetli sayınızı net bir şekilde belirlemeniz  gerekebilir. Kokteyl konseptinde 150 kişiden 700 kişiye kadar değişen kapasitelerde hizmet veren Bursa kulüp ve davet alanları, yemekli düğünler için de hizmet veriyor.Yemekli düğünlerde ise her mekanda olduğu gibi rakamlar daha aşağıdadır. Yemekli düğünler için kişi başı ortalama 35 TL, kokteyl konseptinde ise kişi başı 25 TL gibi rakamlarla karşılaşmak mümkün.

Bursa Düğün Mekanları

Bursa Kır Düğünü Mekanları

Bursa düğün mekanları arasında şüphesiz ki en dikkat çeken mekanların başında Bursa kır düğünü mekanları geliyor. Özellikle yaz aylarında gerçekleştireceğiniz düğün ve davet organizasyonlarınız için hem yüksek kapasiteli, hem de doğayla iç içe bir atmosfer sağlayan kır düğünü mekanları ideal. Mevsim şartlarına göre kapalı alan seçeneği de bulunan mekanlar, bahar aylarında da kır düğünü konseptinde bir düğün yapabilmenize olanak sağlıyor. Genellikle hem yemekli düğün, hem de kokteyl konseptinde düğünler için davetli sayısı konusunda endişe etmenize gerek yok. Çoğu kır düğünü mekanı 1000 kişiye kadar ulaşan kapasitesiyle her konseptte düğün için uygun bir ortam sunabiliyor.

Bursa Düğün Mekanları

Bursa Düğün Mekanları Fiyatları Nelere Göre Değişkenlik Gösteriyor?

Düğün mekanı fiyatları özellikle düğününüzü gerçekleştireceğiniz mevsim, tarih ve davetli sayınıza göre değişiyor. Yaz mevsimi düğünlerin daha yoğun yapıldığı bir mevsim olduğundan yaz aylarında gerçekleştireceğiniz düğün ve davet organizasyonlarınız için diğer mevsimlere göre daha fazla bütçe ayırmanız gerekecektir. Özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri düğün mekanlarının fiyatları hafta içi günlerine göre daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor. Düğün mekanı fiyatlarını belirleyen tek unsur elbette ki mevsim ve düğün tarihi değil. Davetli sayınız ve düğün konseptiniz de fiyata oldukça etki ediyor.

Genellikle kişi başı paket fiyatları sunan düğün mekanları, davetli sayınız arttıkça bütçenizi de zorlamaya başlayabilir. Yemekli bir düğün organizasyonu hayal ediyorsanız, kokteyl konseptinde bir düğüne göre neredeyse iki katı kadar bütçe ayırmanız gerekiyor. Tüm bu değişkenlerden yola çıkarak, yaz aylarındaki herhangi bir hafta sonunda gerçekleştireceğiniz yemekli bir düğün, en fazla bütçe ayırmanız gereken organizasyon olacaktır. Daha az maliyetle hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek için hafta içi günlerini tercih edebilir, ya da yemekli düğünden kokteyl konseptine dönebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, iyi bir araştırmayla Bursa düğün mekanları arasından bütçenize uygun bir mekan bulabilmeniz mümkün.

Ankara Düğün Mekanları

Yanıtla