Gelin makyajı nasıl olmalıdır? Gelin makyajı nasıl yapılır? Gelin makyajı yapılırken ne tür malzemeler kullanılmalıdır? Gibi soruların yanıtlarını arıyorsanız doğru yerdesiniz? Bu yazımızda size en iddialı gelin makyajı modeli olan buğulu gelin makyajını anlatacağız. Son trendler arasında yer alan buğulu gelin makyajı aynı zamanda dumanlı gelin makyajı olarak da adlandırılmakta. Bu makyaj tipi gerçekten de gözlerinizde harika ve gizemli dumanlı bakışlar yaratıyor. Buğulu makyaj daha çok göz makyajı olarak, dumanlı makyaj ile tüm yüze uygulanan bir makyaj tipi olarak sınıflandırılıyor.

Buğulu Gelin Makyajı

Diğer gelin makyajı modellerine oranla açık ara daha çok tercih edilen buğulu gelin makyajı tasarımları her göz rengi için ideal özellikte. Buğulu makyaj gelin makyaj tasarımlarının en güzel örnekleri arasında yer alıyor. Buğulu göz makyajı sizin için sihirli bir dokunuş gibi olacak. Büyülü gözler ile düğün gününüzde güzelliğinize asalet katacaksınız. Size önce buğulu göz makyajını ardından dumanlı makyaj modelini anlatacağız. Mistik ve büyüleyici bakışlar için hazır mısınız? Hadi öyleyse başlayalım!

Buğulu Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Buğulu gelin makyajında alt renk olarak açıktan koyuya grinin her tonu kullanılabilir. Amaç gözlerinizde dumanlı bir hava yaratmaktır. Yüz ve göz şeklinize göre açık griden siyaha kadar çeşitli tonlamaları tercih edebilirsiniz. Fakat koyu renkten açık renge bir geçiş olmalı. Ayrıca gözlerinizi eyeliner çekerek daha da belirginleştirebilirsiniz. Buğulu göz makyajı gözü mükemmel tonlamaları ile gözü kusursuz gösterme özelliğinden dolayı kırmızı halı etkinliklerinde dahi en sık tercih edilen makyaj tipi. Buğulu makyaj tipini biraz fazla pratik sahibi olan herkes kendisi dahi rahatlıkla uygulayabilir. Kendi uygulayacağınız buğulu makyaj ile vamp, dikkat çekici, büyük ve seksi gözlere ulaşmanız aslında çok kolay. Sadece düğün gününüzde değil tüm özel davetler için bu makyaj tipini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha önce de bahsettiğimiz gibi gölgeli göz makyajı tüm yüze uygulanabiliyor. Fondöten ve allığınız da buğulu göz makyajına uygun dengeli tonlarda olmalı. Ayrıca makyaj videoları sayesinde buğulu göz makyajı ve dumanlı makyaj yapımını izleyerek de öğrenebilirsiniz.

Göz makyajınız ne kadar yoğun ise dudaklarınız için o kadar soft renkler kullanabilirsiniz. Tabii iddialı vamp bir makyaj yapmak istiyorum derseniz dudaklarınız için seçeceğiniz rengi zevkinize göre koyulaştırabilirsiniz. Buğulu göz makyajı yaparken göz renginizi dikkate almalısınız. Kahverengi gözlü gelin adaylarına buğulu göz makyajı tasarımlarından uçuk pembe ve toprak tonları çok yakışmakta. Ela ve yeşil göz rengine sahip gelin adayları için ise gri ve toprak tonları oldukça ideal nitelikte. Mavi gözlü gelin adaylarımız ise gri, siyah ve pembe tonlarını kullanabilirler. Unutmamalısınız ki önemli olan renk geçişlerini muntazam bir şekilde sağlayabilmek. Kirpik diplerinizden itibaren koyudan açığa doğru yumuşak bir geçiş sağlayarak harika gözlere sahip olabilirsiniz.

Adım Adım Buğulu Göz Makyajı Yapımı

Buğulu Gelin Makyajı

  1. Adım: Öncelikle yüzünüze makyaj bazı uygulanmalısınız. Göz kapaklarınız için ise kesinlikle yağsız göz bazı uygulaması yapılmalısınız.
  2. Adım: Göz kapağınızın tam ortasına seçtiğiniz makyaj rengine uygun bir göz kalemi ile kalın bir çizgi çekiniz. Daha sonra fırça aparatı ile bu kalemi yukarı ve aşağı dağıtınız. Göz kaleminin hattı kaybolana kadar dağıttığınıza emin olunuz.
  3. Adım. Aynı göz kalemini gözlerinizin içine ve hafifçe alt kirpiklerinizin dışına çekiniz. Daha doğal bir görünüm elde etmek isterseniz kirpiklerinizin altı için göz kalemi değil far da kullanabilirsiniz.
  4. Adım: Şimdi ikinci adımda göz kalemi ile yaptığınız uygulamayı dikkatlice göz farınız ile yapınız. Kirpiklerinizden yukarı doğru tonlamayı açarak ilerleyiniz. Hemen kaş altı bölgenize geldiğinizde beyaz veya açık tonlarda bir fara geçiş yapabilir ya da parlak bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Bu açık tonlama uygulamasını göz pınarınıza kadar devam ettiriniz.
  5. Adım: Son koyu renkte yoğun maskara uygulaması yapınız. İşte hazırsınız!

Yüzünüz İçin İdeal Dumanlı Makyaj Modeli

Eğer dumanlı makyaj modelini düğününüzde gelin makyajı olarak uygulayacaksanız makyaj bazınızdan sonra likit fondöten tercih etmelisiniz. Buğulu göz makyajından sonra yüzün devamına uygulayacağınız dumanlı makyaj ile kusursuz bir denge sağlamalısınız. Buğulu göz makyajınızın tonlarına uygun doğal ve hafif soft tonlarda allık uygulaması yapabilirsiniz. Allık renginiz olarak şeftali ve açık pembe tonlarını tercih edebilirsiniz. Ruj seçiminiz ise dudak renginiz kadar doğal duracak natürel ve soft bir renk olmalı. Yine yumuşak tonlarda parlatıcı uygulaması da yapabilirsiniz. Eğer kır düğünü gibi natürel bir konsept düşünüyorsanız dumanlı makyaj tipi oldukça uygun olacaktır. Tarihi düğün mekanlarında ve köşk ya da kasr düğünlerinde de dumanlı makyaj tasarımları ile oldukça şık ve farklı bir hava yakalayabilirsiniz. Dumanlı gelin makyajının en çok yakıştığı gelinlik modelleri hangileridir? Derseniz cevabımız; Dantelli vintage gelinlik tasarımları ile şık şifon gelinlik modelleri olacaktır.

Gelin Adayları İçin Tavsiyeler

Buğulu Gelin Makyajı

Natürel bir gelin makyajı istiyor fakat gözlerinizi de ön plana çıkararak seksi bakışlar yakalamak istiyorsanız dumanlı makyaj modeli sizin için kesinlikle ideal nitelikte. Buğulu öz makyajınız ile hem açık hem de toplu gelin başı modellerini tercih edebilirsiniz. Yalnızca mavi gözlü gelin adaylarımız eğer açık gelin saçı modellerinden bir tercih yapmak isterseniz buğulu göz makyajınızı siyah ya da çok koyu tonlarda, yüz ve dudak makyajınızı ise en açık tonlarda yapmalısınız. Kahverengi gözlü gelin adaylarımız ise buğulu göz makyajınızı kahverengi ve toprak tonlarında, allık ve ruj seçimini açık pembe tonlarında seçebilirsiniz. Ayrıca ruj ve allık seçiminizi şeftali tonlarında yaparak daha seksi bir havaya kavuşabilirsiniz. Özellikle toplu gelin başı tercih eden gelin adaylarımız maskaranızı yoğun kullanınız. Böylece makyaj hatlarını iyice ortaya çıkarmış olacaksınız.

Tamamen seksi bir duruş sergilemek isterseniz kesinlikle parlak gri buğulu göz makyajını denemelisiniz. Parlak tonlarıyla gri buğulu göz makyajınızı eyeliner ve bol maskara kullanımıyla desteklemelisiniz. Fakat bu makyaj tipinde yüz ve dudak makyajınızı olabildiğince soft tutmalı ve dudak parlatıcısı kullanmamalısınız. Farklı stillerdeki makyaj önerileri ve uzman markalar için tıklayabilirsiniz.

Buğulu veya Dumanlı Makyajı Tercih Eden Ünlü İsimler

Buğulu Gelin Makyajı

Dumanlı makyaj tipini tercih eden ünlü Türk isimler ile başlayalım. Şimdi pek sık kullanmasa da bir zamanların makyaj stili ile çok konuşulan Ebru Gündeş buğulu göz makyajı ile oldukça dikkat çekiciydi. “Ebru Gündeş Makyajı” diye bir makyaj tipi bile konuşulur olmuştu. Öyle ki kendisi Bülent Ersoy’un makyaj stilini dahi etkilemişti. Şimdilerde dumanlı makyaj tipinin en çok yakıştığı genç oyuncular ise Hande Erçel ve Bensu Soral. İki isimde natürel tonlamalar ile dumanlı makyaj tipini oldukça iyi taşımakta. Toprak renklerini yoğun olarak kullanan ikili  hem doğal bir güzelliğe hem de çekici bakışlara sahip. Kırmızı Halı’da bu makyaj tipini kullanan ünlü isimlere gelecek olursak ki; çoğu ünlü isim artık dumanlı makyaj modelini tercih ediyor. En güzel örneklerini Keira Knightley, Ashley Olsen ve Jessica Chastain sergiliyor. Yüz hatları, saç ve göz renkleri birbirinden farklı olan bu ünlü isimler dumanlı makyaj tipinin her yüz tipi, saç ve göz rengi ile uygulanabileceğinin kanıtı gibi görülüyor. Birbirinden farklı tarzları ve farklı tonlamalardaki dumanlı makyaj stilleri ile ünlü isimler hem natürel hem de seksi görünümleri ile dikkat çekiyor. Tüm dünyanın trendi haline gelen dumanlı makyaj modelini sizde deneyin değişimi görün!

Yanıtla