Özgürlüğün temsilcisi, farklı tarzların birleştiği yer, muhteşem bir gece ve eğlenerek evlenmenizi sağlayan boho tarzının getirdiği bohem gelinlikler… Bohem gelinlik modelleri son dönemin en moda tarzı olarak düğünlerde karşımıza çıkıyor. Özellikle sadelik ve şıklığı bir araya getiren bohem gelinlikler sayesinde, kendinizi hem rahat hem de eşsiz bir güzellikte hissedebilirsiniz. Çok eski dönemlerin vintage tarzını yansıtan bohem gelinlik modelleri, konsept olarak da düğünlerin farklı bir hava kazanmasını sağlıyor. Boho tarzını yansıtan gelinlikler sayesinde, gelinler kendilerini salaş, rahat ve özgür hissedebiliyor. Düğün mekanından ayakkabılara kadar bütün detayları boho olarak tasarlanabilmesine büyük katkısı olan bohem gelinlikler sayesinde, en özel gününüzü rüya gibi yaşayabilirsiniz.

Gelinlik ve Moda Evlerini Keşfetmek İçin Tıklayın

pinar-bent-bohem-gelinlik (1)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son dönem düğünlerinin vazgeçilmezi haline gelen bohem tarzdaki gelinlikler farklı konseptlerde satışa sunulmaktadır. Dökümlü püsküller, ince danteller, küçük çiçek motifleri ve beyaz gelinliğin büyüsünü bozmayacak şekilde kullanılan pastel renkler ile süslenen bohem gelinliğin içinde kendinizi hem çok özel hem de hareket alanınız geniş olarak hissedebilirsiniz. Genelde sürekli uçuşan kumaşlarla süslenen bu tarz gelinlikler, gelinlerin düğünleri boyunca diledikleri gibi dans etmelerine, rahatsız bir ortam yaratan kabarık tasarımlardan kurtulmalarına da yardımcı olmaktadır.

pinar-bent-bohem-gelinlik (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Boho tarzındaki düğünlerde de bohem gelinliğinizde bulunan motifleri kullanarak kendi tarzınızı yaratabilirsiniz. Klasikten tamamen uzak, bir o kadar da gecenin yıldızı olmanızın en önemli parçası bohem gelinliklerde bulunan desen ya da ince renklerle düğün alanınızı süslemek fikri, davetlileriniz için de farklı bir tecrübe ve keyifli bir atmosfer oluşmasını sağlayacaktır. Özellikle kır düğünlerinde çok fazla tercih edilen bohem gelinliklerin taze havasını kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Bunun için ne mi yapmak gerek? Kır düğünlerindeki konsept gereği kabarık etekler yerine, düz inen, hareketli ve çiçek desenli bohem gelinlik modelleriyle istediğiniz gibi bir düğün tarzı yaratabilirsiniz.

Bohem Gelinlik Modelleri ile Detaylara ve Doğallığa Önem Verin!

Bohem gelinlik tarzının en çok tercih edildiği düğün konseptleri arasında kumsal, bahçe, köy ve kır ortamları yer alıyor. Bahar havasını da yansıtan bu ortamlar ve boho tarzı, gelinlerin kendi hissettikleri özgür ruhunu yansıtmasında oldukça iyi… Genelde seyahate düşkün, manzara seven, özgür ruhlu ve tabii keyfine düşkün gelinlerin tercihi olan bohem gelinliklerin çıkış noktası da bu… Birkaç yıl öncesine kadar kullanım alanı çok sınırlı olsa da popüler hale gelmesinden dolayı artık her yerde bohem gelinlik modellerini ve aksesuarları kolayca bulabilirsiniz. Modern gelinlerin seyahat tutkusu sayesinde sahil kasabalarının denize uzanan kumsallarını takip eden bohem gelinlikler ile unutulmaz bir gece sizi bekliyor olacak.

Bohem gelinlik tercih etmeden önce, her modelde olduğu gibi çok detaylı kriterlere dikkat etmek gerekiyor. Vücuda tam oturan giysilerden ziyade hafif, rahat, kalender seçeneklerden, dantellerden çok salaş kotonlara kadar bir sürü kumaşı ve modeli aralarında barındıran bohem gelinlikler için mutlaka kendi vücudunuza ve gecenize uygun olanı seçmeniz gerek. Bunun için herhangi bir tasarımcıdan destek alabileceğiniz gibi, hoşunuza giden modelin size göre dizayn edilmesi de mümkün. Bazen gelinler, seçtikleri klasik modellere boho havası katmak istiyorlar. Tarzın bu kadar popüler olmadığı dönemde böyle yaklaşmak mümkün değilken, artık hemen hemen her türlü gelinliği bohem stiline kolaylıkla çevirebilirsiniz. İlk başta da belirttiğimiz küçük çiçek detayları bile bohem bir tarz yaratmanızda yeterli olacak seçeneklerden biri.

Boho: Neşeli Bir Akşam, Konforla Birleşiyor

Gelinlerin genelde tercih ettikleri klasik tarzdaki gelinlikler çok kabarık ve hareket alanında sorun yarattığı için gecenin neredeyse keyifsiz bir hal almasına sebep olmaktadır. Bohem gelinliklerin daha sakin ve düz duruşu sayesinde gelinler tüm düğün boyunca diledikleri gibi dans etme şansı buluyor. Alan açısından da sürekli telaş halinde olmanın önünü kesen bohem gelinlikler ile rüya gibi bir gece yaşayabilirsiniz.

Bohem gelinliklerde son dönemlerde en ön plana çıkan nokta ise ince kemerler oluyor. Yine pastel renklerde kullanılan kumaş kemerler, gelinliklere renk katıyor. Düğünün konseptine ve yapıldığı yere göre de değişen kemer renkleri ya da modelleri sayesinde, her zaman için üzerine çok düşünülen ve stres yaratan bu geceyi daha rahat şekilde yansıtabilirsiniz. Gelinlere de iyi bir enerji ve ruh hali veren bohem gelinliklerin ilerleyen dönemlerde de popülerliğini koruması bekleniyor. Bohem gelinliklerde kullanılan kemerler sayesinde, gelin-damat uyumu da çok iyi bir şekilde sağlanmaktadır.

Hem Salonlarda Hem Kırlarda Bohem

Bohem tarzdaki gelinlikler her ne kadar dış mekan düğünlerinde kullanılıyor gibi gözükse de kapalı alanlarda da çok rahatlıkla tercih edilebilir. Bu noktada konseptin de gelinliğe göre düzenlenmesinde fayda var. Gelinlerin ruh haline, düşünce yapısına ve tavrına aykırı bir mekanda düğün gerçekleşiyor olsa bile, masalardaki süslerin bile boho tarzına uygun hale getirilmesi tamamen farklı bir hava yaratacaktır. Bu noktada düğün için seçilen müziklerle de bohem tarz gelinlikten öte tüm havaya hakim olabiliyor. Country tarzda hazırlanan müzik listesi, masalara iliştirilen çok küçük dantel ya da çiçek detayları ve vintage tarzda düzenlenmiş bir boş alan sayesinde, kapalı bir ortamda da bohem tarzındaki gelinliğinizi yadırganmadan giyebilirsiniz.

Bohem Gelinliğin Getirdiği Rahat ve Şık Tarz

Bohem gelinlik modelleri düğün ayakkabısı seçimlerinde de büyük bir kolaylık sağlıyor. Sürekli topuklu ayakkabı ile bütün geceyi geçirmekten bıkıp usanan gelinler, seçtikleri bohem tarzdaki gelinliği bahane ederek, çok topuklu olmayan ve daha rahat ayakkabılarla geceyi tamamlayabilirler. Bohem tarzdaki gelinliklere en çok yakışan ayakkabı modelleri ise sandalet ya da terlik olmaktadır. Özellikle sahil düğünleri için oldukça kullanışlı olan bu moda, sıcak havanın verdiği rehavetin içinde bir de topuklu ayakkabı çilesinin çekilmesini tamamen engelliyor. Bohem gelinlik modelleri arasından uzun yerine mini olanları tercih ettiğinizde de renkli ve sade terlik modelleri oldukça şık bir hava katmaktadır. Bohem gelinliklerle giyilmesi mümkün ola ayakkabı modellerinden bir tanesi de babetler oluyor. Genelde gelinler ana seromoniden sonra düz ayakkabıya geçse de bohem tarzın yarattığı rahatlık sayesinde düz babetler kolaylıkla gösterişli düğün ayakkabılarına dönüşebiliyor.

Bohem Gelinlikler Kendine Güvenen Gelinlerin Gözdesi

Boho tarzı ve bohem gelinliklerin çok geniş alana yayıldığı bir çağda, rahatlığı şıklıkla birleştiren bir konsepte sahip. Sayesinde sizin için en önemli gecelerden birini keyif içinde ve stressiz geçirebilirsiniz. Sürekli ayağınıza dolanan kabarık etekler, yüksek topuklu ayakkabının verdiği acıyı kim ister! Uzun kuyruklu ve sürekli dökülmesinden korktuğunuz taşlarla kaplı modellerle uğraşmamak için bohem gelinlikler oldukça iyi bir seçenektir. Başınıza dilediğiniz çiçekleri takar yapay ağır bir saça ve makyaja mecbur olmazsınız. Aynı zamanda özgürlüğü temsil eden boho tarzının vermiş olduğu özgüven sayesinde gelinler kendilerini daha mutlu, daha eğlenceli ve keyifli hissediyor.

2019 yılının yaz düğünü konseptinde daha da ön plana çıkması beklenen bohem gelinlik tarzının geniş kullanım alana sahip. Salaş görünümlü düğünlerin daha eğlenceli gerçekleştiğini söylemeden geçmemek gerekiyor. Yüzlerce farklı modeli bulunan bohem gelinlikleri kendinize göre tasarlayabilirsiniz. Farklı dantel aksesuarlar, desenler, duvak ve saç bantları, çiçekler ekleyerek kendi konseptinize yakın hale getirebilirsiniz. Sizin bohem gelinlik favoriniz hangisi?

Gökçe Türkmen

  1. Avatar
    melis

    iyi hoş koymuşsunuzda Türkiyede nerden bulunucak bunlar?

Yanıtla