Güzel ülkemizin güzel Marmara Bölgesi’nde Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren, yüzyıllarca dünyanın en büyük medeniyetlerine ev sahipliği yapmış eşsiz şehrimizdir İstanbul. Gerek tarihi Avrupa Yakası gerek yemyeşil Anadolu Yakası ile Türkiye’nin göz bebeğidir adeta. Bunca tarihi yapı ve doğal güzelliğe sahip olan İstanbul’u böylesine çekici kılan özelliklerinden birisi de muhteşem boğazıdır. İstanbul Boğazı iki farklı kıtayı ayıran, üzerine şarkılar ve şiirler yazılan eşsiz bir doğal oluşumdur. Bu eşsiz manzara tarihe tanıklık ettiği gibi, boğazda düğün trendi ile çiftlerin en mutlu günlerine de şahitlik etmektedir.

GELİNLİK

Sana Uygun Gelinlik Modelini Bulalım!

Düğününde nasıl bir gelinlik giyeceksin? Geleneksel bir gelin misin yoksa modern bir gelin mi? Testi çöz ve sana en yakışacak gelinliği söyleyelim.

BALAYI

Bize Düğününden Bahset Sana En Uygun Balayını Planlayalım!

Sen sadece arkana yaslanıp bize hayalindeki düğününden söz et, biz de sana en uygun balayını söyleyelim.

KINA GECESİ

Kına Temana Birlikte Karar Verelim!

Kına gecenin teması nasıl olmalı? Testi hemen çöz ve sana en uygun kına konseptini öğren!

EV DEKORASYONU

Düğünü Tasarla Sana En Uygun Ev Dekorasyon Stilini Söyleyelim!

Düğün tercihlerine göre sana en uygun dekorasyon stilini söylüyoruz. Hemen testi çöz ve dekorasyon tarzını beraber keşfedelim.

DÜĞÜN

Düğün Konseptin Ne Olmalı?

Düğününü nasıl bir konseptte planlamak istersin? Seni en iyi yansıtacak düğün konseptini keşfetmek için hemen testi çöz.

SAÇ MODELİ

Düğününde Yapman Gereken Saç Modelini Söylüyoruz!

En özel gününde mükemmel görünmek için nasıl bir saç modeli tercih etmelisin? Testi çöz ve sana en yakışacak saç modelini beraber keşfedelim!

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (1)

Boğazın güzelliğinin farkına varan onlarca medeniyet, bu doğa harikasının çevresini yıllar boyunca mesken tutmuştur. Bizans döneminin büyük surlu dev kaleleri, Osmanlı döneminin görkemli mimarileri ile göz kamaştıran kasırları ve yalıları hep İstanbul Boğazı’nın çevresinde kurulmuştur. Zaman içerisinde yıllara yenik düşseler bile son teknoloji ekipmanlarla orijinaline sadık kalacak şekilde restore edilmiş ve varlıklarını korumayı başarmışlardır. Günümüzde çoğunlukla restaurant, anı evi, davet alanı ve boğaz manzaralı düğün mekanı olarak kullanılan bu muhteşem yapılar aynı zamanda her yıl onlarca çiftin en güzel anlarını taçlandırmaktadır.

Boğazda Düğün Mekanları

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (2)

Boğazda düğün mekanları, son dönemlerde dünya evine girmeye hazırlanan çiftler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Muhteşem bir manzarada, deniz kokusu eşliğinde yeni hayatlarının ilk günlerine adım atmak isteyen çiftler soluğu boğaz manzaralı düğün mekanlarında alıyor. Bu mekanlar birbirinden farklı konsept ve tarzlarda olabiliyor. Boğaz manzaralı düğün denince ilk akla gelen alternatiflerden biri yalıda düğün oluyor. Osmanlı mimarisinin görkemi günümüze kadar ulaştıran bu birbirinden şık yalılar çiftlerin en çok tercih ettiği mekan seçeneklerinin arasında yer alıyor. Boğazda yalıda düğün yapmak isteyen çiftler ise çok şanslı, çünkü bu eşsiz yapıların çoğu düğün ve davet hizmetleri için kiralanabiliyor.

Elbette tarihimizi yansıttığı ve koruma altında bulundukları için bu güzel mekanlarda davet vermek öyle kolay olmuyor. Öncelikle organizasyonunuzdan en az 2 ya da 3 ay öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Boğazda yalıda düğün fiyatları vereceğiniz davet türüne, katılacak kişi sayısına ve paket içeriklerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Yine de boğaz manzarasında yapmak isteyen çiftler, tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak muhteşem düğünlere imza atabiliyorlar. Düğün Buketi editörleri olarak boğazda yalıda düğün yapmak isteyen çiftlere birkaç düğün yalısı önermek istiyoruz.

Çırağan Sarayı

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (3)

Uzun yıllardır unutulmaz davetlere ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı, boğazda düğün yapmak isteyen çiftlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. İstanbul’un en güzel semtlerinden Beşiktaş’ta bulunan bu eşsiz yapının tarihçesi Lale Devri’ne dayanıyor. Pek çok kez restore edilen ve denize sıfır konumu ile dikkat çeken Çırağan Sarayı, aynı zamanda konaklama hizmeti de sağlıyor. Günümüzde özellikle lüks ve tarihi düğün mekanlarına ilgi duyan çiftlerin sıklıkla tercih ettiği sarayın açık alanında 2500 kişiye kadar misafirlerinizi rahatlıkla ağırlayabilirsiniz. Bu muhteşem sarayda organizasyon düzenlemek isterseniz buraya tıklayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

The Marmara Esma Sultan Yalısı

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (4)

İstanbul Beşiktaş’ta tarihi Osmanlı dönemine dayanan bir diğer boğaz manzaralı düğün mekanı ise The Marmara Esma Sultan Yalısı. The Marmara Esma Sultan yalısı adını Sultan Abdülaziz’in kızı Esma Sultan’dan alıyor. Muhteşem Osmanlı mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan bu yalı, boğaz manzaralı düğün mekanı arayışında olan çiftlerin gözdesi konumunda yer alıyor. Boğaz manzarasında unutulmaz davetlere imza atabileceğiniz, modern ve geleneksel çizgileri ile dikkat çeken bu güzel mekanın ayrıntılarını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Sait Halim Paşa Yalısı

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (5)

Boğazda düğün mekanları arasında en beğenilen ve en çok tercih edilen yalılardan birisi de Sait Halim Paşa Yalısı’dır. İstanbul Rumeli yakasında Yeniköy bölgesinde yer alan yalının tarihi 1863 yılına dayanmaktadır. İhtişamı ile göz dolduran bu eşsiz yapı yıllar boyunca onlarca asilzadeye, sultan ve prenslere ev sahipliği yapmıştır. Son zamanlarda boğaz manzaralı düğün mekanları arasında öne çıkan bu güzel yalıda deniz manzarası eşliğinde unutulmaz davetler verebilirsiniz. Sait Halim Paşa Yalısı’nın organizasyon ayrıntıları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Boğazı’nda Teknede Düğün

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (6)

Boğaz manzarasını kenardan izlemek istemeyen, bu muhteşem görüntüye içeriden bakmak isteyen çiftler boğazda teknede düğün alternatifini tercih ediyor. Tekne üzerinde verilen davetlerde misafirler liman şehirlerinden alınıyor. Boğazda belirlenen zaman zarfında tekne turu eşliğinde unutulmaz düğün ve davetlere imza atılıyor. Boğazda teknede düğün alternatifi, romantik ve elit bir düğün organizasyonu olarak öne çıkıyor. Teknede boğazda düğün organizasyonu yapmadan önce düğün tekneleri ile iletişime geçerek rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Böyle bir düğün organizasyonu planlıyorsanız, özellikle akşamüstü saatlerini değerlendirmenizi öneriyoruz. Gün batımının Boğaz Köprüsü ve denize yansımaları eşliğinde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Elbette bu kusursuz manzara eşliğinde doğal ışıktan yararlanarak mükemmel düğün fotoğrafları yakalayabilirsiniz. Boğazda teknede düğün organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftler için pek çok farklı alternatif bulunuyor. En çok tercih edilen teknelerden olan Küçük Prens Tekneleri, Joy Tekne Organizasyon ve Eftalya Tekne Turu & Organizasyon gibi alternatifleri sitemizin “Teknede Düğün Mekanları” kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Boğazda Kır Düğünü Mekanları

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (7)

Boğazda düğün yapmak isteyen, fakat yalı ya da tekne turu düşünmeyen çiftler için de güzel alternatifler bulunuyor. Boğazda kır düğünü yapabileceğiniz onlarca düğün mekanı, her yıl yüzlerce çiftin mutluluklarına şahitlik ediyor. Boğazda kır düğünü mekanları, eşsiz boğaz manzarası ve çim alanın birleştiği, adeta mavi ve yeşilin birbiri ile dans ettiği muazzam mekanlar olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle açık havada organizasyon gerçekleştirmek isteyen çiftlerin tercih ettiği mekanlar arasında birbirinden farklı seçenekler bulunuyor. Adından övgüyle bahsettiren, unutulmaz davetlere imza atabileceğiniz Boğaz Bahçe de bunlardan birisi. Boğaz Bahçe’nin açık ve kapalı alanlarında unutulmaz düğün ve davetler gerçekleştirebilirsiniz. Boğaz manzaralı düğün mekanlarının vazgeçilmezlerinden biri olan Boğaz’ın İncisi’nde yeni hayatınızın ilk gününe mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz. Yeşil ve maviye aşık onlarca gelin ve damat adayının tercihi boğaz manzaralı düğün salonları arasında siz de yerinizi alabilirsiniz. Bu birbirinden güzel mekanları sitemizde ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. Avrupa Yakası En İyi Kır Düğünü Mekanları için ise şu sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Boğazda Düğün Fiyatları

bogazda-dugun-mekanlari-ve-fiyatlari (8)

İstanbul’da boğaz manzaralı düğün yapmayı planlayan çiftlerin akıllarına gelen ilk konu genelde boğazda düğün fiyatları oluyor. Farklı özelliklerde onlarca düğün mekanı, içerdikleri hizmetler ve davetli kapasitelerine göre farklı fiyat alternatifleri sunuyor. Boğaz manzaralı düğün mekanları hakkında net bir fiyat veremeyeceğimiz gibi, düğün fiyatlarının neye göre belirlendiği konusunda sizi kısaca bilgilendirebiliriz. Boğazda düğün fiyatları:

  • Düğünün gerçekleşeceği mekana,
  • Katılacak davetli sayısına,
  • Yemek veya ikram çeşidine,
  • Organizasyonun türüne,
  • Organizasyonun gerçekleştiği döneme

Göre değişiklik gösterebiliyor. Yine de siz en doğru ve en sağlıklı fiyat teklifini yukarıdaki kriterleri mekanlara belirterek öğrenebilirsiniz. Elbette çok kısa sürede ücretsiz fiyat teklifi alabilmek için birbirinden güzel boğazda düğün mekanları ile sitemiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Boğazda düğün mekanları, boğazda kır düğünü, boğazda yat turu düğün gibi birbirinden farklı alternatifler, onlarca İstanbullu tarafından her yıl en çok tercih edilen düğün alternatifleri arasında yer alıyor. Yalnızca İstanbul’dan değil, Türkiye’nin dört bir yanından onlarca yerli turist bu doğal güzelliği görmek için her yıl İstanbul’a akın ediyor. Sıradan salon düğünü çizgisinden çıkmak ve muhteşem anılar biriktirmek isteyen çiftler de soluğu boğazda düğün mekanlarında alıyor. Eğer siz de bu güzel alternatifi değerlendirmek istiyorsanız, boğaz manzaralı düğün mekanlarından yerinizi bir an önce ayırtın. Unutmayın, boğaz manzaralı düğün mekanlarında organizasyon düzenlemek isterseniz en az 2-3 ay önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmekte. Şimdiden dünya evine girmeye hazırlanan çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar dileriz!

Yanıtla