Sevdiklerimizle geçirdiğimiz her an aslında kutlamaya değerdir. Fakat bazı anlar vardır ki, onları en özel ve unutulmaz anılara dönüştürmek isteriz. Yıllardır süregelen, her yıl yeniden sevdiklerimizin dünyaya gelişini kutladığımız doğum günü organizasyonu da bunlardan birisi. Doğum günü organizasyonları, çeşitli konseptler ile birleştiğinde hem eğlenceli hem de unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayan en geleneksel kutlamalarımızdan biridir. Genelde sürpriz olarak organize edilen doğum günü organizasyonları için süslemesinden pasta seçimine, mekanından hediyesine kadar pek çok ön hazırlık gerekiyor. Bunca hazırlık aşamasından biraz yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, çok doğru bir yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz!

Son yıllarda anne adayları arasında trend haline gelen baby shower partileri, planlama aşaması esnasında yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz bir diğer organizasyon türü olarak karşımıza çıkıyor. Heyecanlı anne adaylarının tercih ettiği baby shower partileri, pek çok mekan ve organizasyon firmasının merceği altına çoktan girmiş durumda. Hediyelikleri, afişleri, oyunları, ikramları derken hummalı bir hazırlık aşaması gerektiren bu partileri hep birlikte yakından inceleyeceğiz. Bazı okurlarımız “baby shower ne demek?” diye soruyor olabilir. Aklınızdaki tüm soruları yanıtlamak ve en güzel baby shower partisi önerileri için yazımızı okumaya devam edin!

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (1)

Baby Shower Partisi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (2)

Öncelikle siz sevgili anne adaylarını tebrik ederiz! Parti hazırlığında olduğunuza göre doğumunuza az bir zaman kalmış olmalı. İlk olarak “Baby shower nedir?” diye merak eden anne adaylarımıza partinin tanımını yaparak başlayalım. Baby shower partisi; doğum öncesi anne adayına moral vermek ve yeni doğacak bebeğe hediyeler sunmak için, anne ve arkadaşları tarafından organize edilen partilere verilen isimdir. Yurt dışında “baby shower” ismiyle anılan bu partiyi Türkçe’ye “doğum öncesi partisi” olarak çevirebiliriz. Birbirinden ilginç ve eğlenceli konseptlerde hazırlanan bu partiler öylesine popüler oldu ki, her şehirde baby shower mekanları ve organizasyon firmaları mümkün.

Partinizi dilerseniz kendi evinizde, dilerseniz de birbirinden güzel mekanlarda organize edebilirsiniz. Evde parti düzenleyecekseniz, kesinlikle süsleme ve hazırlık aşamasında yardım almanız gerektiğini unutmayın! Bebeğinizin ve sizin sağlığınız için eşinizin veya arkadaşlarınızın yardımı ile mükemmel bir parti ortamı yaratabileceğinize emin olabilirsiniz. Evde veya mekanda baby shower partisi hazırlama aşamasında mutlaka kendinize bir yapılacaklar listesi hazırlamanız gerekiyor. Liste tutmanın hayalini kurduğunuz partiyi her ayrıntısıyla hayata geçirebilmeniz için en önemli aşama olduğunu unutmayın! Dilerseniz aşama aşama baby shower malzeme listesi ve planlaması nasıl oluşturulur, beraber inceleyelim.

1.      Planlama

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (3)

Baby shower partileri anne ve bebek sağlığını korumak için doğuma 2 veya 3 ay kala yapılıyor. Temel amacı anne adayına moral sağlamak olan partilerin konseptini bebeğinizin cinsiyetine göre belirleyebilirsiniz. Canlı renkleri kullanabileceğiniz gibi, bu partilerin en sık tercih edilen renkleri olan pastel tonlarını seçebilirsiniz. Bir klasik haline gelen kız bebek için pembe, erkek bebek için mavi renginin dışına çıkmak isterseniz hem farklı hem de en trend renkler olan lila ve yeşil tonlarını konseptinize yansıtabilirsiniz. Sevimli peluş hayvanlar, bebek patikleri ve çorapları gibi doğum heyecanınızı yansıtacak küçük ayrıntılarla parti dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Davet etmek istediğiniz misafirlerinize ellerinizle sevimli baby shower davetiyeleri hazırlayabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra aklınızda ufak bir planlama oluştuysa bir sonraki aşama olan dekorasyona geçebilirsiniz.

2.      Dekorasyon

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (4)

Baby shower süsleri birbirinden farklı konseptlerde ama her haliyle doğum heyecanınızı yansıtacak şekilde tasarlanmış olmalı. Partinizi düzenlediğiniz alan eviniz ya da baby shower mekanları olsa da bu partinin olmazsa olmazlarından baby shower masanızı hazırlamayı unutmayın! Bu masanın boyutu veya şekli hiç önemli değil! Baby shower hediyelikleri ve çeşitli ikramlıklarınızı bu masa üzerine yerleştirerek mükemmel bir dekorasyon alternatifi yaratabilirsiniz. Bu aşamada en önemli konu masa yerleştirme ve süsleme konularında kesinlikle eşinizden veya arkadaşlarınızdan yardım almanız gerektiği! Unutmayın, bu partiler yalnızca sizin ve bebeğiniz için düzenleniyor. Bunu kendinize bir stres kaynağına çevirmeden anın tadını çıkarın. Sevdiklerinizin de yardımıyla balonlarınızı, duvar süslerinizi, masa dekorasyonunuzu ve son olarak baby shower afişinizi asma işlemini tamamladıktan sonra sıra partiye geldi!

3.      Parti

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (5)

Tüm hazırlıklarınızı tamamladınız ve artık parti başladı! Birbirinden eğlenceli sohbetlerin, baby shower oyunlarının ve atıştırmalıkların tadını çıkarabilirsiniz. Eğlencenize eğlence katacak farklı aktiviteler türetebilirsiniz. Mesela bir anı defteri hazırlayıp misafirlerinizin doğacak olan bebeğiniz için dileklerini yazmalarını isteyebilirsiniz. Birbirinden eğlenceli oyunlar ile doğum heyecanınızı perçinleyebilirsiniz. Partinizin konseptine özel hazırladığınız ikramlıkların tadını çıkartabilirsiniz. İkramlık demişken, mümkün olduğunca katkı maddesi içermeyen ikram çeşitlerini tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Şeker hamurlu pastalar sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından pek uygun olmayabilir. Bu yüzden sağlıklı baby shower kurabiyelerini tercih edebilirsiniz. Özellikle yulaflı ve şeker yerine bal ya da pekmez kullanılan kurabiyeler harika bir fikir olacaktır. Bu muhteşem parti boyunca fotoğraflar çekilip yıllar sonra çocuğunuza ömür boyu saklayacağı hatıralar bırakabilirsiniz. Eğer partinizi evde düzenliyorsanız, parti bitiminde misafirlerinizden temizlik için yardım istemeyi unutmayın. Eğer mekanda organizasyon gerçekleştiriyorsanız, zaten mekan personelleri size yardımcı olacaktır. Organizasyonunuz bittikten sonra iyice dinlenmeyi ihmal etmeyin!

Doğum Günü Partisi Nasıl Yapılır?

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (6)

Kutlaması en keyifli günlerden biri olan doğum günü için günümüzde pek çok parti alternatifi bulunuyor. Dilerseniz kendi evinizde, dilerseniz bir doğum günü mekanı kiralayarak bu güzel günlerde eğlencenin tadına doyabilirsiniz. Doğum günü partisi adından da anlaşıldığı gibi yeni yaşımızın getireceği yeni heyecanları kutlamak ve coşkumuzu sevdiklerimizle paylaşmak için tertiplediğimiz partilerdir. Doğum gününüzü kendiniz organize edebileceğiniz gibi, sizi seven insanların sizin için hazırladıkları sürpriz partiler hepimizi mutlu eder. İster sevgiliye doğum günü hazırlayın ister bebeğiniz için 1. yaş doğum günü partisi hazırlayın. Yaratıcılığınız ve sevdiklerinizin yardımıyla mükemmel partiler organize edeceğinize emin olabilirsiniz!

“Sürpriz doğum günü partisi nasıl hazırlanır?” sorusu için araştırma yapıyorsanız, öncelikle partiyi kimin için organize ettiğiniz önemli. Sürpriz doğum günü organizasyonu düzenliyorsanız öncelikle doğum günü olan kişinin nelerden hoşlandığını ve nasıl bir konsept isteyebileceğini tahmin etmeniz gerekiyor. Yakın çevresi ile iletişime geçebilir ve kendisine üstü kapalı sorular sorarak aşağı yukarı bir parti konsepti belirleyebilirsiniz. Eğer yakından tanıdığınız birisi için parti organize edecekseniz zaten en başından itibaren konseptiniz bellidir, bu kısmı es geçebilirsiniz. Peki sevgilinize veya çocuğunuza doğum günü partisi hazırlarken nelere dikkat etmelisiniz? Sürpriz doğum günü organizasyonu nerede yapılır? Konsept doğum günü dekorasyonu nasıl yapılır? Gelin teker teker inceleyelim.

1.      Sevgiliye Doğum Günü Organizasyonu

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (7)

Sevgiliye doğum günü organizasyonu yapmak isterseniz öncelikle sürprizinizin oldukça romantik olması gerektiğini unutmamalısınız! Cinsiyetiniz ne olursa olsun içinizdeki romantiği ortaya koymaktan çekinmeyin. Sevgiliye hazırlanan doğum günü organizasyonlarında ilk olarak mekan seçimi ile başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan romantik atmosferi yakalayabilmek adına sizin için özel olan bir mekan tercih edebilirsiniz. Burası ilk karşılaştığınız cafe, ilk tatil yaptığınız deniz kıyısı ya da beraber gökyüzünü izlediğiniz bir park bile olabilir. Böylesine ince bir mekan seçimi sevgilinizi mutluluktan göklere çıkaracaktır.

Mekan seçiminizi yaptıktan sonra sıra geldi süsleme ve dekorasyona. Mekan süslemesinde yine aynı romantik havayı korumak adına en güzel anılarınızı sergileyebileceğiniz fotoğraflarınızı ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan küçük notları kullanabilirsiniz. Dilerseniz peri led ışıklarını duvara asabilir, aralarına bu küçük fotoğraf ve notları mandallayabilirsiniz. Balonların üzerine sevgi sözcükleri yazabilir, hatta doğum günü kutlama mesajınızın bulunduğu bir afiş bile bastırabilirsiniz. Bu aşamada her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış durumda! Dilerseniz bu romantik kutlamaya arkadaşlarınızı da davet edebilir, bu mutluluğu onlarla da paylaşabilirsiniz.

2.      1. Yaş Günü Organizasyonu

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (8)

Her anne ve babanın en çok özendiği gündür ilk yaş günü kutlamaları. Bebeklerini kucağına alalı bir yıl olmuş taze anne ve babalar bu güzel günü unutulmaz kılmak adına birbirinden güzel partiler organize ederler. En güzel 1. yaş günü dekorasyonlarını hazırlamak isteyen aileler için birkaç öneride bulunabiliriz. Dekorasyon konusunda bebeğinizin cinsi ve ilgilerine göre sevimli hayvanlar, süper kahramanlar ve çizgi film karakterleri kullanabilirsiniz. 1. yaş doğum günü, bebeğinizin ilk doğum günü olduğu için oldukça önemlidir. Bu sebeple tüm sevdikleriniz bu partide aranızda olmaktan mutluluk duyacaktır.

Bu güzel partiyi tatlandırabilmek adına parti konseptinize uygun ikramlıklar ve kokteyller hazırlayabilirsiniz. Hem bu ikramlıkların sunumu hem de parti dekorasyonunun bir parçası olarak doğum günü masası hazırlayabilirsiniz. Özellikle bebeğinizin pastası ve hediyelerini yerleştirebilmeniz açısından bu masa oldukça önemli. Üzerine temiz bir masa örtüsü yerleştirdikten sonra hayal gücünüzü kullanarak muhteşem dekorlar ile süsleyebilirsiniz. 1. yaş günü partisi genelde aileler tarafından evde kutlanıyor. Farklı ve daha özel bir organizasyon düzenlemek isterseniz doğum günü mekanlarından da yararlanabilirsiniz. Eğer bebeğinizin hiç bir karesini kaçırmak istemiyorsanız fotoğrafçı hizmetlerimize buraya tıklayarak bir göz atabilirsiniz.

Doğum Günü ve Baby Shower Organizasyon Firmaları

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (9)

Doğum günü ve baby shower partilerini kendiniz organize ettiğinizde bilmeniz gereken tüm ayrıntıları sizinle paylaştık. Şimdi de organizasyon planlaması için vakti olmayan, ya da profesyonellerle çalışmak isteyenler için hizmet veren organizasyon firmalarından bahsetmek istiyoruz. Organizasyon firmaları genel itibariyle organizasyon türünüz ne olursa olsun size A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarınızı temin eden, etkinliğin akışını planlayan ve konseptler üreten hizmet firmalarıdır. Örneğin baby shower partisi organize edeceksiniz ama sancılı bir hamilelik süreci yaşıyorsunuz. Baby shower organizasyon firmaları ile iletişime geçerek tüm ihtiyaçlarınızı çok kısa sürede ve hızlı bir şekilde temin edebilirsiniz. Günümüzde baby shower organizasyonu firmaları mekan kiralamasından hediyeliklere kadar tüm kalemleri sizin için temin edebiliyor. Hatta misafirlerinize ve size servis elemanı hizmetli bile sağlıyor. Farklı hizmet türlerini farklı paketler altında birleştiren baby shower organizasyon firmaları ile unutulmaz ve zahmetsiz bir parti organize edebilirsiniz!

baby-shower-ve-dogum-gunu-partisi (10)

Doğum günü organizasyon firmaları da parti organizasyonlarınızda ihtiyaç duyduğunuz her ayrıntıyı sizin için planlayan bir diğer hizmet olarak öne çıkıyor. Doğum günü organizasyonunda seçtiğiniz mekanın süslemesi, konsept belirlenmesi, sürprizin hazırlanması ve doğum gününün her anında verdikleri kamera hizmeti ile sıklıkla tercih ediliyor. Doğum günü pastası hizmeti için de doğum günü organizasyon firmalarından yararlanabilirsiniz. Özellikle yoğun bir hayat temposuna sahipseniz ve sevdiklerinizin bu güzel anlarına renk katmak isterseniz doğum günü organizasyon firmalarını tercih edebilirsiniz. Şehrinizdeki en iyi doğum günü ve baby shower organizasyon firmaları hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Baby shower partileri ve doğum günü organizasyonları hakkında bilmeniz gereken tüm ayrıntıları derlediğimiz yazımızın sonuna geldik! Bu tarz organizasyonlar sevdiklerinizi mutlu etmenin ve onlara verdiğiniz değeri gösterilmenin onlarca yolundan biridir. İster evde ister mekanda, ister kendi imkanlarınızla isterseniz de organizasyon firması ile çalışın fark etmez. Sevdiklerinizi mutlu etmenin değeri paha biçilemez. Tüm okuyucularımıza sağlıklı, uzun ve mutlu bir ömür diliyoruz!

Yanıtla