Bünyesinde pek çok düğün salonu barındıran İstanbul, muhteşem manzaralı mekanları ile destansı bir düğünün vaadini vermektedir. Kır düğün salonları Avrupa yakası dahilinde oldukça fazla olmakla birlikte salon düğünleri hala popülaritesini korumaktadır.

Kır düğünlerinde salon düğünlerine göre kapasiteler daha geniş olduğundan, geniş davetli listesine sahip çiftler ve düğün sahipleri için tercih sebebi olmaktadırlar. Bu açık hava mekanlarında çeşitli büyüklüklerde kapalı mekanlar da söz konusu olabilmekte, yağmur tehlikesine karşı açılır ve kapanır bölümler bulunabilmektedir.

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Pek çok lüks otelin düğün salonları Avrupa yakası kapsamında bulunmaktadır. Böyle durumlarda kimi düğün organizasyonları kapsamında konaklamalı düğünler de düşünülebilir. Çiftlerin kendileri, aileleri ve şehir/ülke dışından gelen yakınları konaklatılabilmektedir. Farklı kapasitelere sahip düğün salonları 200 kişilikten başlamak üzere 3.000 kişiye kadar çıkabilmektedir.

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Kapasiteleri çeşitli oturma düzenleri ile farklılaştırmak mümkündür. Örneğin yemekli bir düğün için 400 kişilik yemekli bir düğün salonu, kokteyl ikramlıklar yapılan bir düğün için 600 kişiye kadar çıkarılabilmektedir. Kapasitenin yanı sıra düğün salonunun manzarası da kaliteyi ve fiyatları etkilemektedir. Boğaz manzaralı bir düğün salonunun mekan fiyatı ile şehir içinde seçilmiş bir düğün salonunun fiyatı bir olmayacaktır.

Düğün Salonları Avrupa Yakası Hizmetleri

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Çeşitli masa-sandalye alternatifleri arasında seçim yapılarak bunların süslemeleri ile nikah masası süslemeleri başta olmak üzere çeşitli süslemeler yapan düğün salonları Avrupa yakası için de söz konusudur. Anadolu yakasına göre daha fazla alternatiflerin söz konusu olduğu bir gerçektir.

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Tarihi yarımadada pek çok düğün mekanı bulunuyor. Bunlardan büyük çoğunluk ise Boğaz ve deniz manzaralı olduğundan fiyatları da ona göre yüksek seyrediyor. Pek çok hizmetleri en kaliteli bir şekilde sunan düğün salonları Avrupa yakası sınırlarında mevcut olup çeşitli paketler halinde hizmetler vermektedir. Bu paketler genelde orkestra ve sanatçı temini, süslemeler, düğün pastası, gelin yolu, ışıklı gösteriler (volkan, lazer, maytap, havai fişek vb.) gibi standart hizmetleri kapsar.

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Kimi mekanlar ise sadece “mekan kiralaması” yapıp yemek ve diğer unsurlar konusunda ayrı bir hizmet alınmasını gerektirir. Catering firmalarıyla anlaşılarak yemekli bir düğün yapmak mümkündür. Yemekli düğünlerde kırmızı et ve tavuk et menülerinden uygun görüleni seçilmelidir.

Düğün Salonları Avrupa Yakası Fiyatları

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Belirtildiği üzere düğün salonları Avrupa yakası için bol alternatif vardır. Karar verilmesi gereken hususların başında düğünün yemekli olarak yapılıp yapılmayacağı gelmektedir. Yemekli bir düğün için kişi başı fiyatlar hafta sonu 30 TL’den başlar. Kişi başı 250 TL’ye varan paketler bulunmaktadır. Eğer düğün hafta içi düşünülüyorsa büyük fiyat avantajı söz konusu olmaktadır. Hafta içi bu rakamlar 15 TL ile 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Yemek verilmeyip yerine “snack” atıştırmalıklar sunulması söz konusu ise hafta sonu kişi başı 25 TL’den başlayan fiyatlar 180 TL’ye kadar fiyatlar söz konusudur.

Düğün Salonları Avrupa Yakası

Diğer karar verilmesi gereken husus ise kır düğünü istenip istenmediğidir. İstanbul’un çeşitli yerlerinde açık havada düğün yapılabilecek pek çok alternatif bulunmakta ve çok sayıda davetlinin ağırlanması söz konusu olabilmektedir. Tarihi mekanların bazıları da düğün hizmetine ayrılmış olup, hem dekor bakımından hem de kültürel değerleri bakımından unutulmaz düğünlerin yaşanması bahse konu olmaktadır. Lüks düğün salonlarından ucuza yararlanmanın yolu, erken rezervasyon fırsatlarının değerlendirilmesinden geçer. Bu şekilde fiyat konusunda bir avantaj doğduğu gibi özellikle sezonda düğün için yer bulunmasının önüne geçilmiş olacaktır. Fotoğraf hizmetleri de büyük önem taşımakta olup, fotoğraflardan albüm yaptırılması, videolardan da klip yapılması söz konusu olmaktadır.

Düğün organizasyon paketleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Yanıtla