Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye sınırları kapsamında kalmakta iken 2008 yılında bağımsız bir ilçe olan Ataşehir pek çok konut projeleri ile İstanbul’un gözde yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Çeşitli mahallelere yayılmış olan Ataşehir düğün salonları yemekli ve yemeksiz olarak hizmet vermektedir. Hayatlarını birleştirme kararı alan çiftlerin en özel günleri için itina ile hizmet veren söz konusu mekanlar çeşitli kapasitelere ve farklı fiyatlara sahiptir.

Ataşehir Düğün Salonları

Volkan, konfeti ve maytap gibi görsel şovlar eşliğinde harika süslenmiş masa ve sandalyeler, gelin yolu ve nikah masası süslemeleri ve düğün salonundaki çeşitli süslemeler düğüne ayrı bir renk katmaktadır. Ayrıca ses sistemleri ile ışık ve sahne düzeni, güler yüzlü personel, düğün pastası, sanatçı ve orkestra düğünün olmazsa olmazları arasındadır. Bazı düğün paketlerinde ise DJ eşliğinde davetliler coşmakta, düğün hizmeti veren otellerden bazıları ise konaklama hizmeti vermektedir. Masa üstlerinin şamdanlarla, çiçeklerle süslenmesi de söz konusudur. Yemek konusunda Ataşehir düğün salonları alakart ve açık büfe yemek servisleri sunuyor. Fotoğraf ve video çekimleri konusunda iç mekan ve dış mekan çekimleri söz konusudur. Manzara bakımından İstanbul harika alternatiflere sahip bir ilimizdir.

Ataşehir Düğün Salonları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Ataşehir Düğün Salonları

Manzara olarak deniz, park ve şehir manzaraları söz konusu olan, orkestra ve sanatçı konusunda pek çok alternatifi bulunan Ataşehir düğün salonları piyanist, solist ve davulla unutulmaz bir düğün için uğraş vermektedir. Truss adlı sahne sistemi de kurulabilmektedir. Işık ve lazer gösterileri de düğün için harika bir seçim olmakta, şamdanlı yürüme yolları da alternatif bir düğün aktivitesi olarak uygulanabilmektedir. Konfeti ve volkan gösterilerinde kullanılan aletlerin sayısı artırılarak da gecenin daha renkli geçmesi sağlanabilir.

Ataşehir Düğün Salonları

Kimi düğün salonlarında araç kiralaması ve aracın da süslenmesi söz konusu olabiliyor. İlave hizmetler olarak bazı salonlarda patlamış mısır arabası, pamuk şeker arabası, palyaçolar bulunabiliyor. Osmanlı şerbetçisi ve macuncusu ve mevsimine göre dondurmacı da bulundurulabiliyor. Yemek menüleri konusunda beyaz et olarak balık eti ve tavuk eti ana yemek oluyor. Kırmızı et menülerinde ise dana ve kuzu eti ana yemek olarak yer almaktadır. Başlangıç tabağı (ordövr) genelde 6 ile 8 çeşit arasında olup, meyve tabaklarında mevsim meyveleri sunulmaktadır.

Ataşehir Düğün Salonları Fiyatları Ne Kadardan Başlıyor?

Ataşehir Düğün Salonları

Standart paketlerden her şey dahil paketlere kadar Ataşehir düğün salonları farklı konseptlerde hizmet vermektedir. Video ve fotoğraf çekimleri de paketlerde yer almakta, kullanılan kamera sayısı, fotoğrafçı sayısı gibi opsiyonlar mevcut olmaktadır. Yemeksiz düğün paketleri kapsamında kokteyl tarzı düğünler de yapılmaktadır. Tatlı ve tuzlu kurabiyelerin yanı sıra çerez ve cips gibi atıştırmalıklar ve meşrubat ikramı yapılmaktadır. Üst paketlerde ise çeşitli kanepe çeşitleri sunulmaktadır.

Ataşehir Düğün Salonları

Yemekli menülerde kırmızı et ve beyaz et ayrımı bulunmakta olup, ara sıcaklar, salata ve tatlı şeklinde menü listeleri oluşmaktadır. Kimi Ataşehir düğün salonları alkol servisi yaparken kimilerinde bu yasaktır. Ayrıca havai fişek atılması yasak olan düğün mekanlarının yanı sıra evcil hayvan getirilmesi konusunda da kısıtlamaya giden mekanlar da bulunmaktadır. Hafta sonu bir günü düğün günü olarak seçen çiftler yemekli bir düğün talep ettikleri takdirde kişi başı fiyatlar 50 TL ile 250 TL arasında değişiyor. Yemekli ve hafta içi düğünlerde bu fiyatlar 30 TL’den başlamak üzere 180 TL’ye kadar çıkabilmektedir. İkramlılarda kişi başı fiyatlar hafta sonu 30 TL ile 150 TL arasında iken hafta içi 25 TL ile 130 TL arasında değişmektedir.

İstanbul’daki bazı tarihi düğün mekanlarını incelemek için İstanbul Tarihi Düğün Mekanları, Kasır ve Saray Düğünleri sayfamıza da bekleriz!

Yanıtla