Nişanda çiftler yüzük takarak birlikteliklerini eş, dost ve akrabalarına deklare ederler. Güzel bir merasim sonrası çeşitli ikramlarla birlikte harika bir nişan organizasyonu yaşanması mümkündür. İstanbul manzarasına sahip pek çok nişan mekanları Anadolu yakası için söz konusudur. Bu mekanlarda unutulmaz bir nişan için gereken hizmetler verilmektedir. Nişanlar yemekli ve yemeksiz olarak yapılabiliyor. Yemekli olan için salon kiralaması, mekan süslemesi, orkestra, ses – ışık – sahne tesisatı vb. hizmetlerin yanı sıra catering hizmet alınması gerekebiliyor.

Nişan Mekanları Anadolu Yakası

Bu hizmeti kendi veren çeşitli sayıda nişan mekanları Anadolu yakası sınırlarında bulunabiliyor. Mekanların kimi sahile yakın yerlerde kimileri şehir merkezinde, kimileri de orman manzaralı şehir dışı lokasyonlarda bulunmaktadır. Kır düğünü tadında bir nişan hizmeti sunan mekanlar eskiden sadece şehir dışında yer alırken, ulaşım konusunda bazen sıkıntılar yaşanabiliyordu. Artık şehir içlerinde de kır düğünü havası yaşanabiliyor. Yemyeşil çim zemin üzerine konulan masa, sandalye, nikah masası ve süslemeler eşliğinde ferah ve temiz bir nişan atmosferi oluşturulabilir. Bunun yanı sıra volkan – şelale gösterisi, konfeti patlatma, lazer gösterisi, barkovizyon gösterisi gibi ekstra hizmetler olabilmektedir.

Nişan Mekanları Anadolu Yakası Alternatifleri

Nişan Mekanları Anadolu Yakası

Evliliğe giden yolda önemli noktalardan birini teşkil eden nişan mekanları Anadolu yakası için de söz konusudur. Çeşitli paketlerin söz konusu olduğu mekanlarda standart paketlerden başlamak üzere çeşitli adlarda ve içeriklerde nişan organizasyonları yapılmaktadır. Yemek yerine davetlilere atıştırmalık ikramlar verilmesi de mümkündür. Bu durumda çeşitli türlerde kurabiye ve benzeri atıştırmalıkların yanı sıra limitli veya limitsiz içecek çeşitleri sunulmaktadır. Gelen talebe göre alkol servisi yapan çeşitli nişan mekanları Anadolu yakası sınırları içerisinde de bulunabiliyor.

Nişan Mekanları Anadolu Yakası

Bu konuda da limitli ve limitsiz; yerli ve yabancı içecekler şeklinde ayrımlardan bahsetmek mümkündür. Gelin yolu süslemelerinden masa süslemelerine, ışık gösterilerinden düğün pastasına kadar pek çok alternatif hizmetler yer alıyor. Farklı kapasitelerde hizmet veren nişan mekanları oturma düzenine göre farklı fiyatlar verebiliyor. Yemekli olarak 300 kişilik bir kapasiteye sahip nişan mekanı, kokteyl ikramı söz konusu olduğunda 500 kişiye kadar çıkabilmektedir. Bu konuda açık havada yapılan nişan organizasyonları daha avantajlıdır. Masa ve sandalye sığdırma olasılığı kır düğünü tadında nişanlar için çok daha fazladır.

Nişan Mekanları Anadolu Yakası Fiyatlar

Belirtildiği üzere çeşitli paketler dahilinde farklı hizmetler söz konusu olabilmektedir. Öte yandan davetli sayısı da bu konuda ön plana çıkar. Diğer bir husus nişan mekanları Anadolu yakası için manzaradır. Deniz manzarası, kır manzarası, şehir manzarası nişan mekanları için fiyat belirleyici bir unsurdur. Ayrıca yemekli ve yemeksiz (kokteyl) nişan organizasyonları da fiyat konusunda bir etmendir. Son olarak fiyat bakımından nişanın zamanlaması önem kazanmakta olup, hafta sonu yapılan nişanlar daha pahalı olmaktadır.

Nişan Mekanları Anadolu Yakası

Buna rağmen erken rezervasyon seçenekleriyle en pahalı mekandan ucuza yararlanmak mümkün olabiliyor. Yemekli düğünlerde yemeğin menüsü de fiyatları etkiliyor. Öte yandan kır düğünü de düğün salonuna göre farklı fiyatlara konu olabiliyor. İkramlıkların sayısı ve kalitesi de yemeksiz ama kokteyl bir düğünün fiyatlarına etki ediyor. Tüm bu sayılan bilgiler ışığında ortalama rakamlar verilecek olursa, yemekli bir düğün isteyen çiftler için hafta sonu bir düğün düşünüldüğünde, kişi başı fiyatlar 30 TL-200 TL arasında değişmektedir. Hafta içinde bu rakam 25 TL ile 175 TL arasında değişiyor. Kokteyl ikramda hafta sonu 25-150 TL, hafta içi 20 TL-125 TL gibi fiyatlar söz konusudur.

Ayrıca Anadolu Yakası’nda olan ve düğün salonları ile adını duyduğumuz Ümraniye’deki düğün salonlarını incelemek için, Ümraniye Düğün Salonları Fiyatları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Yanıtla