Gelin açısından düğünün en önemli öğesi şüphesiz gelinliklerdir. Eski Roma döneminde sarı renk olan gelinlikler 16. yüzyıldan sonra beyaza dönmeye başlamıştır. Kraliçe Victoria’nın beyaz gelinliği tercih etmesiyle düğünlerde beyaz gelinlik akımı başlamıştır. Beyaz renkte farklı modeller günümüze kadar ulaşabilmiştir. Manevi önemi, maddi değerinden daha fazla olan gelinlikler mevsime göre değişen modaya sahiptir. Gelinliğin beyaz rengi de bu manevi yönün yani saflığın, masumiyetin ve temizliğin göstergesidir.

Alternatif Kış Gelinlik Modelleri

Genel olarak yaz mevsimi düğünler için ideal mevsimdir. Gelinlikler de yaz mevsimine uygun tasarımlarda üretilir. Bunun yanı sıra bahar ve kış gelinlik modelleri de mevsim şartlarına uyumlu olarak tasarlanmaktadır. Bir zamanlar kış gelinliği bulmak oldukça zor iken günümüzde zengin kışlık gelinlik çeşitleri vitrinlerde boy göstermektedir. Bu konuda gelinlik aksesuarları da mevsime uygun bir gelinlik seçimi için temel faktörler arasında yer alır. Gelinin zevkine göre aksesuarlarla daha da zengin tasarımlı kış gelinlik modelleri asla hayal değildir.

Çeşitli Kış Gelinlik Modelleri

Alternatif Kış Gelinlik Modelleri

Gelinlikte birlikte kullanılması söz konusu olan ceket ve bolero tarzı aksesuarlar ve kumaş opsiyonları dahilinde kış gelinlik modelleri için risk ortadan kalkmaktadır. Hatta “straplez” gelinlikler bile bu şekilde gayet rahat tercih edilebilir. Uzun kollu gelinlikler de doğru bir tasarımla geline harika bir hava katabilir. Bu şekilde hem risk minimize edilmiş olur, hem de göz alıcı bir gelinlik elde edilmiş olur.

Alternatif Kış Gelinlik Modelleri

Gelinlikte tasarım güzelliği kadar, gelinliğin içinde rahat hareket edilebilmesi de arzulanan bir durumdur. Rahatlık konusu kış gelinlik modelleri açısından gelin vücuduna uygun bir gelinlik tercih edildiği takdirde gerçekleşebilir. Vücudu saran ve zarafet bakımından albenisi olan bir tercih her gelinin idealidir. Her ne kadar uzun boylu ve zayıf vücut hatlarına sahip gelinlerin bu konuda avantajı söz konusu olsa da tasarımın gücü kullanılarak her vücut ölçüsüne uygun gelinlik elde etmek mümkündür. Kapalı mekanlar, kışın daha çok tercih edildiğinden gelinliğin kirlenmemesi gibi bir risk yoktur.

Kış Gelinlik Modelleri Tavsiyeleri

Alternatif Kış Gelinlik Modelleri

Kimse etekleri ıslanmış ve çamurlanmış bir gelinlik istemez. Örneğin bu konuda yerde sürünen etek yerine “sıfır” ölçüde bir etekli gelinlik tercih edilmelidir. Kol boyu ile yaka kesimi konusunda alternatif oldukça fazladır. Aksesuarlar yardımıyla bu detaylar giderilebiliyor. Ancak gelinin ayakkabı seçimi de kış gelinlik modelleri bakımından önem taşıyan bir husustur. Sonuç olarak ayakların da rahatlığı en az gelinlik kadar önem taşıyor.

Alternatif Kış Gelinlik Modelleri

Ayaklarını sıkan veya terleten bir ayakkabının içinde rahat hareket edememek gelinin keyfini kaçıracağı gibi ayak sağlığı konusunda da bir problemin başlangıcını oluşturabilir. Ayakkabının gelinliğe uyumu ve onu güzel bir kombin ile tamamlaması her zaman istenen bir durumdur. Bolero konusunda da bol alternatifler söz konusudur. Kimileri kürklü bir bolero tercih ederken kimi de düz desenlere sahip boleroları tercih etmektedir. Bu konuda tavsiye olarak boleronun düğün salonunda çıkarılmasıdır. Bu şekilde terleme riski de ortadan kalkacak, gelin daha rahat hareket edebilecektir. Kış gelinlikleri denilince akla gelen hususlardan biri de makyaj konusunda ten rengine uygunluktur. Kırmızı renk ile bordo tonlarda makyajlar gelinliğin beyazını daha ön plana çıkarabilmektedir.

Ayrıca, gelinliğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken maddeleri listeledik! Gelinlik Seçerken Sorulacak 9 Soru yazımızı inceleyip fikir sahibi olabilirsiniz…

Yanıtla