Saçlar konusunda damatlardan önce gelin saçı ön plana çıkmaktadır. Kadınlar için saç ve saç modelleri erkeklere nispeten daha çok öneme sahiptir. Maharetli kuaförlerin elinden çıkan gelin saç modelleri ise düğünün olmazsa olmazlarındandır. Bu konuda zaman zaman büyük problemler yaşanabilmesi olasıdır. Gelinlik ile uyum içinde olması beklenilen saç modelinin elde edilmesi bazen büyük ustalık gerektirebiliyor. İşin içine gelinin istekleri de girdiğinde bu ustalık derecesinin yüksek olması gerekir.

Alternatif Gelin Saç Modelleri

Her yıl gelin saç modelleri konusunda değişiklikler söz konusu olabiliyor. Bazen abartıya kaçabilen kimi modellerde güzel görünüm amaçlanırken komik durumlara düşülmesine bile neden olabiliyor. Saçın duvağı taşıması gerekmekte olup, sağlanması zor bir durum olabilmektedir. Gelinin saçına takılmakta olan bazı aksesuarlar ile gelin saçı harika bir şekil alabilmektedir. Bu şekilde şıklığın yanına doğallık da katılmaktadır. Genel itibariyle topuz saç modelinin tercih edildiği gelin saçı konusunda alternatifler boldur.

Gelin Saç Modelleri Örnekleri

Alternatif Gelin Saç Modelleri

Kimileri de biraz dağınık topuz modellerini gelin saç modelleri arasında tercih ederler. Bu şekilde biraz da “salaş” bir hava oluşması şeklinde tercihini kullanan gelinlerin kararına saygı duymak gerekir. Zarafetten ödün vermeden bu havanın oluşturulması zor görünse de son karar gelinin kendisine aittir. Hafif dalgalı saçlar fönlenerek ensede topuz yapılabiliyor. Topuzlar biraz dağınık bırakılarak çiçekli aksesuar kullanılan bazı gelin saç modelleri de talep edilebilmektedir. Bu tür saç modellerine özellikle kır düğünlerinde sıkça rastlanmaktadır.

Alternatif Gelin Saç Modelleri

Kimi gelinler ise sofistike bir görünüm arzu ederek eski Yunan tarzı saç modellerini (bazıları bunu Helenistik saç modeli olarak adlandırmaktadır.) tercih ederler. Bu modelde saç topuzu dantel detaylı gelinlikle uyum içindedir. Doğallığın yanında biraz gösteriş isteyen gelinler hacimli saçlar ve biraz dağınık topuz tercih edebilirler. Ancak bu modelde saçların ağırlaşmasını önleme adına özel şampuan ve saç kremleri uygulanır.

Gelin Saç Modelleri Önerileri

Alternatif Gelin Saç Modelleri

Seçilen gelin saç modelleri aynı zamanda gelinin tenine ve yüz şekline de uygun olmalıdır. Bir başka önem taşıyan konu ise saç modeli tercihinde “boy” meselesidir. Malum kadınlar uzun görünmek ister. Ancak düğünlerde bu istek bazen damadın boyunun kısa görünmesine neden olabilir. Kuaförde saç yapımının hemen ardından makyöz devreye girmeli ve hünerini sergilemeye başlamalıdır. Saçın bozulmaması için gelinliğin kuaförde giyilmesi tavsiye edilmektedir. Topuzun fazla sıkı olması da gelinlerde ekstra baş ağrısına neden olabiliyor.

Alternatif Gelin Saç Modelleri

Daha sakin ve rahat modeller de tercih edilebilir. Saç kaygısını düğün gününe bırakmamak önemlidir. Kimi kuaförler geniş zamanı ve bütçesi olan gelinlere saç modeli denemesi yaptırmaktadır. Bu şekilde gelinlerin kendini rahat hissedeceği saç modeline kavuşması sağlanmış olacaktır.

Eğer bir sonbahar geliniyseniz, saçlarınıza çok yakışacak birbirinden güzel sonbahar gelin tacı modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Alternatif Gelin Saç Modelleri

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Dağınık topuz sadeliğini seviyorsanız, sizleri böyle alalım… 🙂

Yanıtla