Yaz geldi ve kuşkusuz düğün hazırlıkları da başladı. Gelin adaylarının en çok tercih ettiği düğün konseptlerinden biri de kır düğünü. Kır düğünü organizasyonu denilince akla ilk gelen şey tabi ki yemyeşil bir ortam eşliğinde mis kokulu çiçeklerin de bulunduğu bir alan. Salon düğünlerini sıkıcı bulan bazı gelin adayları daha eğlenceli bir ortamda hayatlarını birleştireceği eşleriyle kır organizasyonunu daha çok tercih ediyor. Bu yüzdendir ki, kır düğünü mekanları; her yaz gelin adayları tarafından en çok tercih edilen düğün mekanlarının başında geliyor.

Çiçeklerle Bezeli Gelinlikler ve Gelin Saçları

a-dan-z-ye-kir-dugunu (3)

Gelin adaylarının en çok dikkatini çeken konulardan biri de kır düğünü gelinlikleri. Binbir çeşit çiçeğin gerek saç modellerinde gerekse gelinlerin ellerindeki bukette yer alması sebebiyle kır düğünleri bir hayli renkleniyor. Masasından şamdanlarına, sandalyelerinden ikramlarına kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen gelinler, kır bahçelerini, cennet bahçesine çeviriyor. Süslemelerde daha çok canlı ve doğal çiçekler tercih edilirken, saç modellerinde çiçekli saç aksesuarlarının kullanılmasıyla gelinler de adeta bu muhteşem atmosferin doğal birer parçası oluyorlar.

 

Hayat Kurtaran Buluş: Çim Yüzey İçin Ayakkabı Aparatı

a-dan-z-ye-kir-dugunu (2)

Gelin adaylarının çim gibi yumuşak zeminde rahatça yürüyebilmesi için, kır düğününe uygun ayakkabılar seçmesi çok önemli. Salon düğünlerindekine nazaran yüksek topuk ya da platform tercih etmek isteyenler için kır düğünlerinde bu tercihler elbette ki rahatsız ve konforsuz olabiliyor. Daha rahat ayakkabı seçilmesi gereken kır düğünlerinde, gelinler ayakkabı konusunda çözüm arıyor. Genellikle sandalet, babet ya da yalnızca bilek aksesuarlarının tercih edilmesiyle tamamen rahatlığa ve doğallığa öykünen tercihlerin yanı sıra bazı gelin adayları topuklu ayakkabıdan da vazgeçmek istemiyor. Bu durumda da çok fonksiyonel bir alternatif sunulmuş durumda; kır düğünü için ayakkabı aparatı…

Bu aparatla topuklu ayakkabı ile bile çim üzerinde rahatça yürüyebilmek mümkün. Bu basit ancak bir hayli işe yarayan aparat, topuklu ayakkabıdan vazgeçmeyen gelinler için oldukça yaratıcı bir çözüm haline geliyor.

 

Mevsim Yaz Demeyin, Hava Durumunu Takip Edin

a-dan-z-ye-kir-dugunu (5)

Gelinler, bu kadar ince detayları düşünürken, hava durumunu göz ardı edebiliyor. Yağmur yağmasına karşın, önlem alınabilen kır bahçeleri gelinler tarafından tercih sebebi. Eğer ki, gelin adayları ilkbahar ve sonbaharda evlenecekse, detaylı bir araştırma ile, hava koşullarına uygun çözüm üretebilen kır düğünü mekanlarını bulabilirler. Kır düğünü fiyatları ise, hava koşullarına uygunluk, servis, yemek ve diğer ekstra hizmetlerin eklenmesi ile her bütçeye göre değişmektedir. Kır düğünü organizasyon şirketlerinden faydalanabilir ya da internetten araştırma yaparak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gelin masası süsleme önerileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Yanıtla