A kesim tesettür gelinlik modelleri ve prenses model tesettür gelinlik modelleri gelin adaylarımızın en çok tercih ettikleri modeller arasındadır. Yine de gelinlik seçimi gelinler için en çok zorlandıkları, birbirinden güzel modeller arasında akıllarının karıştığı bir konudur. Kesim özelliklerinden kumaşlara kadar yüzlerce model arasında kaybolmamak mümkün mü? Son yılların en çok rağbet gören kesimlerinden birisi olan A kesim şıklığı ve rahatlığı ile ön plana çıkmakta. Bu kesim nasıl bir model diyenlere hemen tarif edelim. Üst bedeni dar etek kısmı ise bollaşarak inen gelinlikler A kesim gelinliklerdir.

pinar-bent-gelinlik-a-kesim-tesettur
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Etek kısmı A harfini andırdığı için kesim bu şekilde isimlendirilir. Bu kesimin en önemli özelliği vücut tipinin önemi olmadan hemen hemen herkese yakışmasıdır. Kesimin bir başka avantajı ise bütün düğün mekanlarına uyum sağlamasıdır. Kır düğünlerinden salon düğünlerine kadar her mekanda kullanabileceğiniz bir A kesim gelinlik bulabilirsiniz. A kesim bir gelinliğin içerisinde hareket etmeniz de daha kolay olacaktır. A kesim tesettür gelinlik modelleri arasından son derece şık ve göz alıcı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Hem konforlu hem de bütün gözleri üzerinize toplayacak bir gelinlik arıyorsanız A kesimi neden denemeyesiniz? A kesim tesettür gelinlik modellerine gelince karşınıza çok fazla seçeneğin çıkacağını şimdiden söylemeliyiz. Kuyruklu, sade, vintage, renkli, ne ararsanız A kesimlerde mevcut.

Uzun Kuyruklarla Tam Bir Prenses Gibi

a-kesim-tesettur-pinar-bent (2)
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Çoğu gelin kendisini takip edecek upuzun bir kuyruğu hayal eder. A kesim tesettür gelinlik modelleri arasında en çok öne çıkan tasarımlardan birisi uzun kuyruklu gelinlikler. Uzun kuyruk bütün dikkatleri üzerine çekeceği için gelinliğin geri kalanı ve aksesuarlarınızın daha sade olmasını tavsiye ederiz. A kesimlerde uzun kuyruk geniş basenleri saklamak için de ideal bir modeldir. Bu gelinlikler çoğunlukla salon düğünleri için daha uygundur. Açık havada yapılacak düğünlerde arkanızdan gelecek uzun bir kuyruk hareket kabiliyetinizi de kısıtlar. Kuyruğun ne kadar uzun olacağı ise tamamen sizin seçiminize bağlı olarak değişir. Bu tarzın en önemli özelliği de kişiye özel dokunuşların en rahat uygulanabileceği tasarım olmasıdır. Uzun kuyrukların yağmurlu, karlı havalarda kirlenme risklerinin de daha yüksek olduğunu unutmayın. Belki kuyruğu sonradan takılan tasarımlardan birisini tercih edebilirsiniz. Böylece düğün sırasında kuyruğun sizi rahatsız ettiğini düşünürseniz çıkartma şansınız da olacaktır.

Renkli ve Cesur Kadınlara

pinar-bent-a-kesim-model
Gelinliği satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelinlik konusunda tercih çoğu zaman beyazdan yana olsa da renkli gelinlikler de artık beyazlar ile rekabet edecek kadar popüler olmaya başladılar. A kesim tesettür gelinlik renkli tasarımlar ile de sizleri bekliyor. Gelinlik renginizi somonlardan mavilere kadar onlarca farklı renkte ve tonda seçebilirsiniz. Renkli gelinlik denilince aklınızda hemen bir şüphe uyanmasın. Aksesuar ve gelin buketi seçimi konusunun zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Gelinliğinizin rengine uygun bir gelin çiçeği mükemmel görünmenizi sağlayacaktır. Mevsime göre doğru seçimi yapmak isteyenlere ise küçük bir tüyo verelim. Renkler konusundaki mevsim standartları gelinlikler için de geçerli. Sıcak mevsimlerde açık renkler, soğuk mevsimlerde daha koyu renkler tercih edebilirsiniz.

İşlemelerle Mükemmel Görünün

3a-kesim-tesettur-gelinlik (3)

Gelinlik denilince üzerinde işlemler olan modeller kimin aklına gelmez ki? A kesim tesettürlü gelinlik tasarımlarında da işlemeli modeller bol bol karşınıza çıkacak. İşlemeleri gelinliğin yaka, kol kısımlarında, üst bedenin de ya da sadece eteğinde kullanabilirsiniz. Kendinden işlemeli kumaşları seçebileceğiniz gibi taşlar, inciler, pullar, boncuklar ile size özel yapılan bir işleme de belirleme şansınız var. İşleme konusu bir noktada karışıklığa yol açıyor. Gelinliğin zarafetini koruması için işlemelerin doğru bir oran ile gelinliğin üzerinde olması şart. Gelinliğin bütününün işlemeli olması bir parça da olsa risk içermekte. Taşıyabileceğine inananlar aksesuarlarını azaltarak bu tarz bir gelinliği de giyebilirler.

Düz Gelinlikler Hala Favori

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin son iki düğününde gelinler sade gelinlik tercih edince düz gelinlikler de bir anda diğerlerinin önüne geçti. Bu yıl içerisinde de düz gelinlikler yine en favori parçalar arasında olacaklar. A kesim tesettür gelinlik düz tasarımlarda sanıldığından da iddialı. Düz ve iddia kelimelerinin aynı cümle içinde kullanılması sizleri şaşırtmış olabilir ama sadeliğin şıklığı da her zaman bilinen bir gerçektir. Gelinlikte düz denilince baştan aşağı dümdüz inen modeller gözünüzün önüne gelebilir. Ancak etek kısmında hafifi bir bolluk olması düz olmayacağı anlamına gelmez. Vücut tipi konusunda biraz zor bir tercih olsa da aksesuar kullanma özgürlüğü tanıması açısından da bir o kadar kolaydır. Gelinlik dışında kalan bütün parçaları dilediğiniz gibi abartabilirsiniz. Bu gelinlikler içinde nasıl mı görüneceksiniz? Elbette kuğu gibi…

Vintage Sevenlere

Vintage tarzının artık modayı bırakmayacağı belli oldu. Bu tarzı sevenler geçmişten gelen tasarımları günümüzde kullanarak son derece trend bir görünüme kavuşabilirler. Hepiniz birkaç sohbette 50’li, 60’lı yılların zarafetinden mutlaka bahsetmişsinizdir. Geçmişten gelen zariflik tabi ki gelinlere de yansıyor. A kesim tesettür gelinlik çeşitleri arasında tam size göre bir vintage model bulabilirsiniz. Bu gelinlikler ile bir anda kendinizi filmlerden çıkmış gibi hissetmeniz normal. Ayrıca farklı bir gelinlik tercih etmenin de keyfini uzun uzun çıkartabilirsiniz. Vintage tasarım deyince sadece sade modeller aklınıza gelmesin. İçlerinde gayet gösterişli olanlar da var. Birkaç deneme ile kendinize yakışacak gelinliği bulabilirsiniz. Hatta beyaz renk yerine krem ya da beyazın kırık tonlarını seçmeniz nostaljik görünümünüzü kuvvetlendirecektir.

Biraz Gösteriş Neden Olmasın

Sade, geçmişten gelen, işlemeli, kuyruklu ve tabi ki gösterişli. Kendinize güveniyor ve taşıyabilirim diyorsanız neden gösterişli bir gelinlik içinde olmayasınız? Gelinliğiniz eteği diğer A kesim tesettür gelinlik modellerine göre biraz daha kabarık olabilir. Daha yoğun işlemeler kullanabilirsiniz. Kısaca dilediğiniz gibi bir tasarım yapma şansınız var. Bu kadar parıltılı bir gelinlik tercih edecekseniz salon düğünü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu tip gelinlikler kır düğünleri için çok da uygun olmaz. Gelinliğe çok fazla aksesuar eklemenize gerek yok. Gelinliğiniz bu kadar gösterişli olunca gelin başınızı biraz daha sade tutabilirsiniz. Zira gelinliğin kendisi aksesuar gibi olacağı için ilk bakışta çarpıcı bir güzelliğe kavuşmanızı sağlayacaktır. İhtişamdan hoşlananların imdadına bu gelinlikler yetişecektir.

Detayları Önemseyenlere

Bütün gelinler en güzel olmak ister, bu gelin olmanın vazgeçilmez kuralıdır. Gelinliğinizin farklı alanlarına yayılmış detaylar ile bir bütün oluşturmak ister misiniz? Kollarda, eteklerde ve beden kısmında kullanılan detaylar ile yılın gelini olabilirsiniz. Bu kadar çok detay arasında kaybolacağınız düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Bütün bu oynamalar sizi ön plana çıkartmak için oradalar. Yukarıdaki görsel de olduğu gibi kol kısımları daha çok dikkat çeken bir gelinlik giymek isteyebilirsiniz. Aynı şekilde gelinliğin eteği de oldukça süslü diyebiliriz. Böyle bir gelinlik sizi aynı zamanda aksesuar seçme konusundan da kurtaracaktır. Dikkatler doğrudan size ve gelinliğe yönelecektir. Güzel bir gelin başı ile tamamladığınız gelinliğiniz düğünden sonra da konuşulmanızı sağlayacaktır.

Pelerin Sevenlere

Pelerin modası gelinliklere yansıyınca ortaya son derece romantik modeller çıkmaya başladı. A kesim tesettür gelinlik modelleri 2019 yılında da pelerinli modelleri gelinlere sunacak. Pelerin boyları ise tamamen zevkinize kalmış. İster tam boy bir pelerin kullanın isterseniz kısa pelerinleri tercih edin. Her şekilde son derece romantik görüneceksiniz. Pelerin kullanmanın en keyifli tarafı ise dilediğiniz zaman çıkarabilecek olmanız. Biz pelerinli gelinlikleri kır düğünlerine daha çok yakıştırıyoruz ama salon düğünleri için de tercih edebilirsiniz. Pelerinli bir gelinlik içinde kelimenin tam anlamıyla kusursuz görüneceksiniz. A kesim eteklerin pelerinlere en çok yakışan kesimlerden birisi olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Dantel bir eldiven ile pelerininizi tamamlayabilirsiniz. Pelerin kumaşı ise saten veya dantel olabilir. Tamamen size kalmış bir ayrıntı.

Etekte Minik Hareketler

Son derece sade, son derece şık ama ufak detaylar ile hareketlendirilen bir gelinlik isterseniz eteklere yönelin deriz. Ufak ve eşit aralıklardaki kırmalar, belki de yoğun pileler ile eteklerinizi kıpır kıpır yapabilirsiniz. Böyle bir gelinlik kır ya da havuz başı düğünlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Masum havası yaz mevsiminin güzel çiçekleri ile birleştirilebilir. Yani gelin buketinizi doğal çiçeklerden yana yapmanızı öneriyoruz. Gelinliğin en güzel tarafı da gelinlik dışındaki parçalarda dilediğinizi seçebilmeniz Çok sade bir görüntü olduğunu düşündüğünüz an gelin başınızı hareketlendirebilir, çantanızı biraz daha görkemli bir modelden seçebilirsiniz. Sonucun çok güzel olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Büyük Bedenler İçin de Seçenekler Çok

A kesimin bütün vücut tiplerine yakıştığını söylemiştik. Hatta etek kesiminden dolayı büyük beden kadınlar için en uygun gelinlik modellerinden bir tanesi. Büyük beden gelinlik seçimi konusunda tereddütleri olanlar doğrudan A kesime yönelebilirler. A kesim büyük beden tesettür gelinlik tasarımları da sandığınızdan daha fazla. Hatta A kesimler büyük bedenler için doğrudan tavsiye edilen tasarımların başında geliyor. Özellikle basen kısmı geniş olanların basenlerini saklayacağı için dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu etek şekli ile düğün boyunca rahat edebilirsiniz. Tasarım konusunda şüpheleriniz varsa dilediğiniz kadar özgür olduğunuz söyleyebiliriz. Büyük beden gelinlik satın alırken üst bedeninin sırt kısmında ayarlanan gelinlikler size kolaylık sağlayacaktır. Bu şekilde satın alacağınız gelinlik bol ya da dar gelme sorununu ortadan kaldıracak, ekstra bir tadilat gerektirmeyecektir. Böylece büyük bedenler artık gelinlik seçme noktasında da hiç zorlanmayacaklar.

A Kesim Tesettür Gelinlik Fiyatları

Gelelim gelinlik fiyatlarına. A kesim tesettür gelinlik fiyatları çok geniş bir aralıkta karşınıza çıkacaktır. Gelinliğin üzerinde kullanılan işlemeler, taşların yapısı, el işçiliği kullanılıp kullanılmadığı, dantellerin kalitesi, gelinliğin hazır model ya da tasarım olması gibi pek çok ayrıntı fiyatları doğrudan etkiler. Şüphesiz bu sizin düğününüz ve kusursuz görünmek hakkınız. Gelinlik alımının da zamanı olduğunu biliyor muydunuz? Düğün mevsimi olan yaz aylarında gelinlik fiyatları biraz daha artmakta. Kış aylarında ise az da olsa düşüş görülmekte. Eğer tasarım bir gelinlik giymek istiyorsanız bütçenizi biraz yukarıda tutmanız gerekecek.  Kullanacağınız aksesuarlar da gelinliğinizin fiyatını değiştirecektir. Sade Tesettür Gelinlik Modelleri 2019 yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Gelinliği Tamamlayan Parçalar

insert-2

Kır düğünü fiyatları ne kadardan başlıyor?

Buradan şehrinizin en çok tercih edilen kır düğünü mekanlarını inceleyebilir, ücretsiz fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Anında Teklif Al

Gelinlik kadar gelinlik ile birlikte kullanılacak parçaların seçimi de büyük önem taşır. A kesim ile hangi aksesuarları tercih edebilirsiniz. Elbette aklınıza önce gelin çiçeği geliyor. Çiçeğinizi gelinliğinize ve mevsime uygun olarak yapma veya doğal çiçeklerden seçebilirsiniz. Gelin başı ise başka bir önemli ayrıntı. A kesim tesettür gelinlik şal ile tamamlanabilir. Şalınız gelinlik ile uyumlu olduğu sürece dilediğiniz gelin başını yaptırmanız mümkün. Genellikle tesettür tasarımlarda şal ve gelinlik birlikte sunulur. Siz yine de isterseniz bütün parçaları ayrı ayrı da satın alabilirsiniz.  Bunun dışında A kesim tesettür gelinlik şapkası ile de harika görüneceğinizi biliyor muydunuz? Seçiminiz vintage bir gelinlik ise mutlaka şapka ile tamamlamanızı öneririz. Böylece gelinlik ve gelin başı arasında harika bir uyum yakalayabilirsiniz. Prenses modellerden hoşlanıyorsanız, “Prenses Model Tesettür Gelinlik” yazımıza göz atabilirsiniz.

  1. Avatar
    Ayşenur

    Merhabalar vintage gelinlik bölümündeki modeli nereden satın alabilirim?

Yanıtla