Sade ve düz gelinlik modelleri ile kabarık gelinlik modelleri arasında kalanlardansanız, A kesim gelinlik modelleri sizler için doğru adres olacaktır. Üst beden kısmının vücuda tam oturup belden aşağıya doğru açılarak genişlediği gelinlik modeli, neredeyse her vücut tipine sahip gelin adayı için uygundur. Organze, saten, dantel, güpür, mikado ipeği tül ve daha pek çok kumaş çeşidi ile tasarlanan A kesim gelinlik modelleri, birbirinden şık ve göz alıcı duvaklar ile birlikte kullanılmaktadır. Düğünün gerçekleşeceği mekana ve konsepte bağlı olarak tercih edilecek duvak tipleri, gelin adaylarını sınırlandırmamaktadır.

Düğünün gerçekleşeceği mevsime ve düğün mekanına bağlı olarak yüzlerce A kesim gelinlik arasından size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. İçinde rahat hissedeceğiniz, gece boyu sizlere yük olmayacak kullanışlı A kesim gelinliğiniz ile gece boyu tüm gözleri üzerinize toplayabilirsiniz. Yapımında kullanılan kumaşa ve yaka tipine göre çeşitlilik gösteren A kesim gelinlik modelleri, 2019 yılında da göz alıcı tasarımları ile sizlerle buluşuyor. Birbirinden güzel A kesim gelinlik modellerinin 2019 yılında öne çıkan modelleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

A Kesim Gelinlik Nasıl Olur?

A kesim gelinlik modelleri, gelinliğin etek kısmının aldığı şekil dolayısıyla adlandırılmaktadır. A kesim gelinlik modelleri, üst bedeni tam sararken, bel seviyesinin aşağısına genişleyerek yere kadar uzanmaktadır. Belden aşağıya doğru genişlemesi sonucunda “A” harfine benzer bir eğimle açılır. Bu nedenle gelinlik modelinin adı A kesim olarak adlandırılmaktadır.

A kesim gelinlik modelleri, elma tipi, kum saati, armut tipi ve daha pek çok vücut tipine sahip gelin adaylarının rahatlıkla taşıyabileceği gelinliklerdir. Bel bölgesinde fazlalığı olan gelin adayları, korse kullanarak A kesim gelinlikleri rahatlıkla taşıyabilir. A kesim gelinlik modellerinin, vücudun üst kısmını sarması nedeniyle göğüslerin ön plana çıkmasına neden olduğu da göz ardı edilmemelidir.

Hangi Vücut Tiplerine Uygundur?

A kesim gelinlik modellerinin neredeyse her vücut tipine uygun olabileceğinden bahsettik. Vücutta istenmeyen detayları kolaylıkla kamufle eden A kesim gelinlik modelleri, doğru form ve kumaş ile adeta joker gelinliklerdendir. Göz alıcı A kesim gelinlik tasarımları ile her vücut tipinden gelin adayı, bu formdaki gelinlik modellerini tercih etmektedir. Gelin hep birlikte vücut tiplerine göre A kesim gelinlik modellerini yakından inceleyelim.

Temelde vücuttaki fazlalıkları kamufle etmesi ile tanınan A kesim gelinlik modelleri, fazla kilolu gelin adayları tarafından da tercih edilebilmektedir. Bel bölgesinden genişleyerek aşağıya inen A kesim gelinlik ile basen bölgesindeki fazlalıklar ortadan kaldırılmaktadır. A kesim gelinlik modelleri, gelin adaylarının bacak boyunu da olduğundan uzun göstermektedir. Bu nedenle boyu uzun olmayan ve basen bölgesi geniş olan gelin adayları, A kesim gelinlik modellerini rahatlıkla tercih edebilir. Doğru formda bir A kesim gelinlik modeli ile bacak boyu olduğundan uzun görünmektedir.

Armut tipi olarak adlandırılan kalça bölgesi geniş ve omzu dar gelin adayları A kesim gelinlik modellerini tercih ederek ideal görünümlerine kavuşabilmektedir. Elma tipi vücuda sahip gelin adayları da A kesim gelinlik modellerini tercih edebilir. Elma tipi vücuda sahip gelin adayları, doğru bir korse kullanarak ideal A kesim gelinlik görünümüne sahip olabilmektedir.

Üst vücudu sıkıca saran A kesim gelinlik modelleri, göğüslerin ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Öte yandan vücutta göğüs ve kalça ölçülerinin birbirleri ile denge sağlamasını da sağlayan A kesim gelinlik modelleri, tercihe göre straplez ya da ipli olarak kullanılabilmektedir. Straplez yaka ile rahat edemeyeceğini düşünen gelin adayları, ipli A kesim gelinlik modellerini tercih edebilir.

A Kesim Gelinlik Çeşitleri Nelerdir?

  • A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri
  • A Kesim Dantelli Gelinlik Modelleri
  • A Kesim V Yaka Gelinlik Modelleri
  • Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Modelleri
  • A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri
  • A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Her vücut tipine ve her zevke uygun olarak tasarlanan A kesim gelinlik modelleri, kumaş ve yaka seçenekleri ile çeşitli alternatifler yaratmaktadır. A kesim gelinlik tesettür modellerinden A kesim Helen gelinlik modellerine uzanan geniş bir yelpaze ile gelin adaylarının beğenisine sunulmaktadır.

Uzun kuyruklu, sırt dekolteli, güpürlü, Helenistik, sade, uzun kollu, straplez, spagetti ip ve daha onlarca çeşit yaka tipine göre hazırlanan göz kamaştırıcı A kesim gelinlikler mevcuttur. Gelin adaylarının zevki doğrultusunda tercih yapabileceği onlarca A kesim gelinlik modellerine gelin hep birlikte yakından bakalım.


A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri


A Kesim Dantelli Gelinlik Modelleri


A Kesim V Yaka Gelinlik Modelleri


Uzun Kollu A Kesim Gelinlik Modelleri


A Kesim Straplez Gelinlik Modelleri           


A Kesim Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Hangi Duvak Modellerine Hangi Yakalar Uygundur?

A kesim gelinlik modelleri, gelin adaylarını duvak seçimi konusunda da esnek bırakmaktadır. En uzun katedral tipi duvaktan en kısa şapka tipi duvaklara uzanan duvak seçenekleri gelin adaylarına sunulmaktadır. Boyu 3 metreyi aşan katedral tipi duvaklar ve boyu 2.5 metreyi aşan şapel tipi duvaklar A kesim gelinlik modelleri için tercih edilebilir. Görkemli düğün mekanlarında tercih edilmesi daha doğru olan uzun duvaklar ile göz alıcı bir güzelliğe sahip olunmaktadır.

Gelinlik tercihini A kesim gelinlik modellerinden yana kullanmak isteyen gelin adayları, duvak tercihini daha kısa seçeneklerden yana da kullanabilmektedir. Dirsek hizası ya da parmak ucu olarak adlandırılan duvak seçenekleri de A kesim gelinliklere özel duvaklar için tercih edilmektedir. Gelin adayları, hareket alanını kısıtlamayan kısa duvaklar ile gece boyunca rahat ve konforlu gelinliğin tadını çıkartabilir. Pek çok gelin adayı düğün gecesinde birden çok duvak kullanmaktadır. Düğüne giriş anında uzun duvak kullanan gelin adayları, rahat hareket edebilmek için duvaklarını daha kısa seçenekler ile değiştirmektedir.

Daha elegan görünüm için duvak yerine şapka ve eldiven tercih eden gelin adayları da vardır. Fazlasıyla şık bir görünüm kazandıran şapka ve eldiven seçenekleri ile havalı bir görünüme kolaylıkla sahip olunmaktadır.

Hangi Kumaşlar Tercih Edilmelidir?

Gelinliğin yaka, göğüs ve kol bölümlerinde kullanılan brode, güpür ve kordone ile enfes görünümlü A kesim gelinlik modelli tercih edilebilir. A kesim gelinlik modellerinin vücudun üst kısmını sarması sebebiyle dantel içerikli kumaşlar ile benzersiz tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Etek kısmında çeşitli kumaş kullanımına izin veren A kesim gelinlik modelleri, gelin adaylarının zevk ve tercihlerine göre çeşitlenmektedir. Organze kumaş çeşidi şeffaf ve ince yapısı ile özellikle yaz düğünleri için doğru bir seçenektir. Organze ile birlikte tül kumaşlar da A kesim gelinlik modelleri için tercih edilebilmektedir. Şantuk kumaş, ipeksi yapısı ile her tür gelinlik modeline uygun kumaş türlerindendir. Şantuk ve saten kumaşlar yumuşak ve ipeksi yapıları ile A kesim gelinlik modelleri için sıklıkla tercih edilmektedir.

Fay tipi kumaşların daha ince hali olan ziberlin kumaşlar da ipeksi yapıları ile A kesim gelinlik modelleri için tercih edilmektedir. Dokulu kumaş olarak da bilinen ziberlin, pek çok tasarımcı tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ziberlin kumaşın yanı sıra mikado ipeği de A kesim gelinlik modelini taşıyacak şık bir kumaştır.

Birbirinden iddialı kumaş ve dantel çeşitleri ile tasarlanabilen A kesim gelinlik modelleri, gelin adaylarının ve tasarımcıların ortak kararı ile beğeniye sunulmaktadır. Fransız dantelinden güpüre, tül eteklerden mikado ipeğine uzanan çeşitleri ile birbirinden iddialı 2019 A kesim gelinlik modelleri vitrinlerde gelin adaylarını bekliyor!

A Kesim Gelinlik Giyen Ünlüler

Ünlü oyuncu Rose Leslie, hayal tül ve dantelin kusursuz birleşimini içeren A kesim gelinlik tercih etmişti. Bel bölgesini daha ince göstermek isteyen Elie Saab, zarif ve ince bir kemer ile bel bölgesini daha da inceltmişti.

Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen düğün seremonileri ile dillerden düşmeyen Demet Akalın, A kesim straplez yaka bir gelinlik tercih etmişti. A kesim gelinliğini rahibe tipi uzun bir duvak ile birleştiren Demet Akalın, Çırağan Sarayı’nın görkemli konseptine uygun bir seçim yapmış diyebiliriz.

Görkemli düğün demişken Kraliyet ailesinden bahsetmesek olmaz. Kate Middleton da gelinlik tercihini A kesim gelinlik modellerinden yana kullanmıştı. Kate Middleton, uzun kuyruklu gelinliğinin aksine kısa boyda bir duvak tercih etmişti.

Hangi Düğün Mekanlarında Giyilir?

A kesim gelinlik modelleri, her tip düğün çeşidine ve düğün mekanına uyum sağlayabilmektedir. Kullanılan kumaş ve duvak çeşitliliği ile birbirinden farklı konsept ve detaydaki düğünlere cuk diye oturmaktadır. Dantel yoğunlukta, katedral tipi bir duvak eşliğinde derin dekolteli bir A kesim gelinlik modeli, şık ve ihtişamlı düğün mekanları için oldukça doğru bir tercih olacaktır. Tarihi mekanlar, kasır, yalı ve şık düğün mekanları bu tip A kesim gelinlik modelleri içi oldukça idealdir.

Bahar ve yaz aylarında gerçekleşecek kır düğünleri için daha sade ve spor A kesim gelinlik modelleri tercih edilebilir. Hava sıcaklığından dolayı terletmeyecek, hafif ve uçuşan kumaşlar tercih edilmelidir. Yaka tipi olarak da uzun kollu ve kayık yakalar yerine, straplez ya da askılı A kesim gelinlik modelleri tercih edilmelidir.

Salon düğünü ya da otel düğünü gerçekleştirecek gelin adayları, kabarık ve yoğun işlemeli A kesim gelinlik modellerini tercih edebilir. Gelin adayları, tercihe göre straplez, ipli ya da kayık yaka ile hazırlanan A kesim gelinlik modellerini inceleyebilir.

Şık bir havuz başı düğünü organize eden gelin adayları, etek kısmı kabarık olmayan daha sade A kesim gelinlik modellerini tercih etmelidir. Bu tip düğün mekanlarında sırt dekoltesine sahip gelinlikler oldukça göz alıcı olabilmektedir. Havuz başı veya şık bir davet alanında gerçekleşecek düğün organizasyonlarında duvak yerine şık bir şapka ve eldiven tercih edilebilir.

Hangi İç Çamaşırı İle Giyilebilir?

Vücuttaki fazlalıkları kamufle etmek isteyen gelin adayları doğru bir korse ile ideal vücut ölçülerine sahip olabilmektedir. Doğru korse seçimi, gelinler için hayat kurtarıcıdır. Gelin adaylarının kendileri için ideal korseyi bulmaları ile en az iki beden daha zayıf görünmeleri çok olağandır. Günümüzdeki mevcut korseler, gelinleri sıkmadan rahat hareket etmelerine olanak sağlamaktadır. Gelinliklerin içinde kullanılan korseler ile gelin adayları daha zayıf ve zarif görünmektedir.

A kesim gelinlik modellerinin üst vücudu tam sarması nedeniyle gelin adayları üst vücutlarında korse ihtiyacı duymaktadır. Fakat tercih edilen gelinliğin göğüs ve sırt dekoltesine bağlı olarak kullanılacak korse değişiklik göstermektedir. Kullanılan korsenin çok kalın olmaması oldukça önemlidir. Gelin adaylarının içinde rahat ettiği, doğru bedende korse bulmak büyük önem taşımaktadır.

Armut tip vücuda sahip olan gelin adayları da diledikleri takdirde şık bir korse tercih edebilir. Doğru bir korse ile vücutları olduğundan daha zarif ve dik bir hal alacaktır. Vücudu ideal ölçülerde olan gelin adayları da kendi vücutlarına uygun ince ve elastik yapıda olan korseleri tercih ederek daha zarif bir görünüme sahip olabilir. A kesim gelinlik modelleri, etek kısmından aşağıya doğru giderek genişlediği için gelinliğin alt kısmında korse kullanımı pek sık gerçekleşmemektedir.

A kesim gelinlik modelleri; kullanılan yaka tipleri ve duvak seçeneklerine göre çeşitlilik göstermektedir. Gelin adayları diledikleri formdaki A kesim gelinlik modelini, arzu ettikleri duvaklar ile birleştirerek enfes görünümlere sahip olabilmektedir. 2019 yılının göz alıcı A kesim gelinlik tasarımları için mağazaların ve özel tasarımcıların koleksiyonlarını inceleyebilirsiniz. Peki, sizin en çok içinize sinen A kesim gelinlik modeli hangisi? A kesim gelinlik modelleri hakkındaki yorum ve görüşünüzü yorum kısmımıza yazabilirsiniz.

Birbirinden güzel abiye ve nişanlık modelleri için Pronovias Abiye Modelleri yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz!

Yanıtla