Baştan uyarıyorum, düğün masası süslemek bağımlılık yaratabilir. İlk başta her şeyi koymak isteyeceksiniz, işten çığırından çıkacak. Sonra yarısını kaldıracaksınız, bütün uyum berbat olacak. İşte bu karışıklığı yaşamamanız için bütün yardımlarımla buradayım! Bu liste bütün karışıklıkları önleyecek.

Listeye başlamadan önce, konseptinizden ve masanızda nasıl bir görüntü istediğinizden emin misiniz? Cevap evetse, buyurun:

1) Temel Araçlar

1masa-temel arac

Temel araçlar dediğim şey aslında menü, tabak-çatal gibi herkesin önünde bulunacak eşyalar. Bu takım, herkes için aynı olacağından, düğün masası süslerken en baştan seçmeniz karışıklıkları oldukça önleyecektir.

2) Yardımcı Araçlar

2masa-yard arac

Yardımcı araçlar ise, temel araçlarınıza eşlik eden minik detaylar diyebiliriz. Tabak düzenine karar verdiyseniz, düğün masası için elinizde ortalama bir stil belirmiş oldu. Şimdi sıra çatalları neyle süsleyeceğiniz, tabağın altına supla koyup koymayacağınız gibi detaylara geldi. (Supla, tabağın altındaki cam tepsilere denir.)

3) Odak Noktası

3masa-odak

Masanın ortasında ne olacak? Düğün masanızı süslerken en uzun düşündüğünüz şeylerden biri bu olacak. Çiçek mi mum mu? Çiçekse hangisi, mumsa uzun tek bir mum mu, küçük mumlar mı? Tabii ki bunlarla sınırlı değilsiniz, düğün masası için bir çok seçeneğiniz var. Masa numarasını tam yanına iliştirmeyi unutmayın!

4) Nikah Şekeri

Düğünün nikahtan farkı olan nadide yer, tam da burası. Nikahta cebimize atıp gittiğimiz badem şekerleri, düğünde tabağımızın ortasında duran güzel süslere dönüşüyor. İsmi nikah şekeri olduğu için “şeker” olmak zorunda değil, misafirlerinizi reçel, saksı gibi değişik hediyelerle de mutlu edebilirsiniz. Düğün masası süslerken, şekeri en yakıştığı yere koymayı unutmayın!

5) Masa Süsleri

Tabağınız, çatalınız, masanızın ortası ve şekerleriniz hazır. Peki masanıza nasıl bir örtü tercih edersiniz? Düğün masanızın üzerine serpiştirilecek detaylara tam burada karar veriyorsunuz! İsimlikler de buna dahil!

6) Sandalye Süsleri

6masa-sandalye

Düğün masanızı süslerken, sandalyelerinizin de masanızın kardeşi olduğunu unutmayın! Sandalye süsleriniz de düğün masası süsleriniz ile uyumlu olmalı.

BONUS: Gelin&Damat Masası!

gelin damat masası

Düğünün en önemli masasının Gelin&Damat masası olduğunu aklınızdan çıkarmayın, oturamasanız da en güzel çiçeği kendi masanıza alın!

Eğer düğün yemeğinizi de kendiniz hazırlamak istiyorsanız, sizleri Kendi Düğün Yemeğinizi Nasıl Hazırlarsınız? adlı yazımıza da bakmanızı öneririz.

Düğün masası süslemek sizin için evlilik hazırlığının en eğlenceli aktivitesi olacak!

Yanıtla